Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czytając ten artykuł ciągle miałem wrażenie, jakbym czytał reklamę w jakiejś kolorowej gazecie. Cały czas czułem się manipulowany w celu kupienia PTW. Może mam schizy, ale jednak straszna reklama. :P Nie podobał mi się. A poza tym teraz G&P nie wydaje mi się już takie fajne. :cry:

Link to post
Share on other sites

Fajny artykuł, wiele rzeczy się z niego dowiedziałem. Słyszałem o SYSTEMIE PTW jeszcze zanim pojawiła się w sprzedaży i już wtedy wiedziałem, że to zupełnie inna jazda niż zwykłe asg. Sprzęt robiony dla ochrony i wojska przede wszystkim ma być wytrzymały i niezawodny. Kogo tam obchodzi nadruk firmy, czy żłobienie? Tam ważna jest taktyka i pamięć mięśniowa podczas obsługi broni (magazynek waży tyle, gnat tyle, wyważony w tą stronę). Innymi słowy to nie zabawka, tylko narzędzie treningowe. Widać to doskonale na zdjęciach porównawczych.

Odnośnie wypowiedzi, że to reklama: a jak inaczej ma wyglądać porównanie droższego z tańszym? Lepsze materiały, ergonomia, osiągi, dopasowanie, że facet jest zadowolony to się nie dziwię :-P Napisane jest o wadach i zaletach, o rozwalającym się czasem magazynku i padających bateriach, reklama działa chyba troszkę inaczej :uśmiech: Inna sprawa, że naprawdę wielu ludzi nie stać na PTW. Mnie jak na razie nie stać na STARa, ale może kiedyś i PTW będę miał... tylko nie eMkę.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz zaznaczam, że jest to pierwsze tego typu porównanie. Nikt nie kryje, że jest to tekst napisany przez dystrybutora i siłą rzeczy jest on subiektywny, jednak wiele faktów w nim zawartych, choćby zdjęć jest obiektywnych i uznaliśmy, że warto go przeczytać i zwrócić Wam na niego uwagę.

 

Może uda się nam kiedyś zaprezentować podobne porównanie z bardziej obiektywnego punktu widzenia. Tymczasem uważam, że tekst marzana jest wart przeczytania.

Link to post
Share on other sites

Kudrys masz racje, czytasz reklame jezeli masz wątpliwości moge odesłać Cie do konkretnej literatury o reklamie, po przeczytaniu i podłożeniu tego tekstu znajdziesz w nim większość specjalnie ułozonych zwrotów i słów utworzonych dla jezyka reklamy

 

a teraz komentarz który skasowałem

 

pierwsza sprawa jest taka na samej górze tekstu mamy ładną tabelke, w której mamy ogólne porównanie repliki G&P i PTW i teraz takie moje dociekliwe głupie pytanie, dlaczego porównujemy stocka z repliką stuningowaną, bo Systema PTW MAX to nic innego jak tuningowana PTW mam racje czy nie i dlatego te wartości wyglądają tak nie inaczej (zawsze na kożyść SYSTEMY) bo mamy 300fps kontra 550fps które lepsze..własnie!!!! im więcej mocy tym lepiej...

 

kolejna sprawa, jest napisane że można zamontować na nią wszystkie możliwe elementy jak na prawdziwą broń, jak wyjmiemy ją prosto z pudełka to chyba zrobimy to za pomocą taśmy klejącej lub kropelki innego wyjścia nie widze...trzeba kupić szyny RIS lub RAS ale czemu nie ma informacji że na replike G&P też mozna coś takiego zamontowac, czy nie mozna i wszycy którzy montują to albo znaleźli jakieś magiczne zaklęcie dzieki któremu to sie trzyma kupy albo nie wiem czysta iluzja

 

zeby zdementować pierwszą rzecz to zaraz po wejsciu na rynek PTW została ona porównana z prawdziwym ostrym odpowiednikiem i cóż niestety nie jest najlepszym odzwierciedleniem oryginału, mało tego wymiary też są rózne i nie czepiam sie tutaj grubości stali korpusu czy lufy same wymiary długość i waga są rózne dodatkowo wyważenie jest zupełnie inne(jak znajde filmik odeśle do niego)

 

kolejna rzecz powoływanie sie na autorytet uzyty w reklamie PTW, stwierdzam że nie można brać jego wypowiedzi pod uwagę, gdyż systema zapalciła mu za tą wypowiedz i tak szczerze gdyby tam powiedział że systema PTW ma wbudowany moduł prania brudnych skarpetek...część szukałaby tego modułu i pewnie powstałby osobny temat na forum jak wyprać skarpetki SYSTEMĄ PTW otóż to za co mu zapłacili nie do końca może sie wiązać z jego prawdziwymi odczuciami

 

wojska różnych narodów uzywają replik broni ale czy są to repliki ASG..mozna mieć objekcje ze względu nie niektóre niedoskonałości, używane sa raczej repliki RAP4 marker paintbalowy (tanszy o 2 kafle od Systemy mozliwość regulowania mocy od 240 do 600fps..bez dodatkowych kosztów za pomocą imbusa) do tego RAP4 jest bardziej profesional trening weapon niż systema i jest w pełni wodoszczelny rozbiera sie go i czyści jak prawdziwy do tego ma łuski (fajny bajer) a używają markerów paintabalowych bo widać trafienia w ASG zawsze może sie trafić jakiś terminator T1000 i sie nie przyzna i co wtedy całą gra wojenna i trening na marne przez jednego nieśmiertelnego idiotę

 

zastanawia mnie kolejna rzecz dlaczego pokazane są same zalety SYSTEMY a jedyne problemy to magazynki i słaba bateria.....gdyby tak było byłoby cudownie normalnie ludzie zabijaliby sie o PTW jednak jest zupełnie inaczej PTW jest bardziej awaryjne niż wiekszość AEGów a naprawa droższa....nie mówie co sie dzieje jak padnie gearbox bo to już sie wogóle nie opłaca wtedy....gdyby były takie świetne uzytkownicy nie sprzedawaliby ich z kilkoma magami za 3 tys na allegro bo coś mi sie wydaje ale kupić w sklepie za 5 i sprzedać na allegro z magazynkami za 3 to ni jak kolo nie zyskał na tym biznesie:D

 

porównanie powinno pokaać zalety i wady obu replik, a nie zalety jednej wyłączając jej wady super replika normalnie

 

a taki tekst pisany przez osobę sprzedającą ten karabin jest jak najbardziej subiektywny i jest reklamą niczym innym ma na celu pokazanie wszystkich zalet (widzicie tam wady bo ja nie)

 

a to porównanie to tak jakbyśmy porównywali dwa samochody z tej samej kalsy MErcedesa McLaren SLR i Nissana Skylina GTR V-Spec II NISMO ta sama klasa Super Sport a róznica jakieś 500 koni na rzecz GTRa, Twin turbo, NOS, perfekcyjny system trakcjii kontrolowania poślizgów oraz przełożenia napedu na 4 koła....itd itd.....właczając o wiele tańsze części i dostępnośc samochodu. Różnica miedzy tymi samochodami jest taka że 2 letni MErc kosztuje 50 tys funtów a 6 letni GTR w trej konfiguracji od 55 tys funtów w góre przypominając że oba samochody są fabryczne przechodzą fabryczny tuning...

 

gdyby obaj przedstawiciele handlowi mieli napisać takie porównanie założe sie że mielibyśmy 2 rózne wersje i jedna i druga pokazywałaby zalety samochodu którego sprzedawca akurat jest autor..bo nie wierze ze sprzedawca merca napisałby że GTR jest o niebo lepszy od ich merca raczej napisałby niemiecka precyzja i doskonałość itd itp i w jego interpretacji merc by wygrał

 

a systeme dotykałem strzelałem z niej i wiecie co żadna rewelacja miałem dwa egzemplarze w rekach jeden gorszy od drugiego.....odgłos gearboxa jak w dojechanej replice w nówce wiec czego sie spodziewac......

 

jak może byc stosowany do czegoś takiego jak nie jest nawet dobrze wyważony

 

Pisząc starannie okazujesz szacunek czytelnikowi: stosuj zasady interpunkcji i ortografii, duże litery na początku zdań i polskie litery. Następne tak napisane posty polecą. Dziękuję [R]

Edited by Regdorn
Link to post
Share on other sites

No cóż ja nie chciałbym PTW mieć. Jeżeli płacę te parę tys. zł to oczekuje produktu doskonałego, który nie jest. Jakieś durne wady magazynków, mało oszczędny mechanizm który zjada baterię po 1000 strzałach, nie ma realnych oznaczeń. Do idealnego produktu Systemie PTW daleko jeszcze! Owszem jest duży krok na przód, jednakże wolałbym replikę z zaletami klasycznego AEG i PTW.

Link to post
Share on other sites

Damianie, jest sporo rzeczy które można na eMkę zainstalować bez RIS'ów (M203 żeby nie szukać daleko), ale rozumiem o co Ci chodzi. Faktycznie informacja została zmanipulowana na korzyść PTW.

Gdybym dostał tę replikę (nie stać mnie^^), to bym ją na 100% sprzedał. Za taką kasę to tylko Inokatsu Galil ARM, ech, my Żydzi to biedni w AS jesteśmy :/ (albo replikę Simonowa, jeśli ktoś wyprodukuje ;)).

Edited by Noir
Link to post
Share on other sites

Może zamiast skupiać uwagę na "niby reklamowym" stylu recenzji lepiej spróbować znaleźć jakieś dodatkowe zalety/wady PTW czy AEGa? Dla mnie to nie była reklama.

 

Co do trademarków.

Sprzęt robiony dla ochrony i wojska przede wszystkim ma być wytrzymały i niezawodny. Kogo tam obchodzi nadruk firmy, czy żłobienie?
To nie jest tak, że Systema produkuje jedną wersję dla wojska i na rynek cywilny. To co oferuje systema-ptw.pl to PTW wersja cywilna, a nie mil/LE. Dlatego wciąż nie widzę solidnego uzasadnienia dlaczego w cywilnym PTW za 4 tys. złotych nie ma trademarków FN albo chociaż Colta. Dlatego też odważę się stwierdzić, że do rekonstrukcji nadaje się tak samo jak inne AEGi.

 

Rzeczy które mi osobiście nie pasują to :

- wspomniany brak konkretnych trademarków

- "charging handle" służy jedynie do wyjmowania zespołu cylindra. A przynajmniej tak wynika z instrukcji.

- M4A1 PTW ma kolbę SF a nie klasyczną

- cena repliki i magazynków.

- tylko seria M16 i MP5

 

A szczególnie podobają mi się :

- rozkładanie

- stalowa lufa

- wymiary i wyważenie

- konstrukcja "gearboxa" i wszystkie korzyści z tym związane (reakcja na naciśnięcie spustu, 3-strzałowe serie)

- działający bolt-catch

- nie strzela bez kulek. To powinno być w każdym AEGu.

 

Gdybym był fanatykiem M16 to pewnie kupił bym M16 PTW.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

Każda sroczka swój ogonek chwali. Nie stać mnie na Porsche, więc pisze, że bym takiego nie chciał, bo dużo pali i serwis jest drogi. A tak w ogóle to nie nadaje sie na polskie drogi... Ludzie nie biorą tylko pod uwagę, że jak kogoś stać na taką furę to także na wachę do niej i warsztat.

Jak ktoś ma pieniądze na systeme to jej serwis i rozbzbudowa problemu raczej nie sprawia. Niewątpliwie replika ma wiele plusów, które wyróżnia ją ponad przeciętne aegi.

 

Neskey- "mało oszczędny mechanizm, który zjada baterię po 1000 strzałach". A ile razy strzelisz ze zwykłego aega tuningowanego do 550fps z baterii o pojemności 1400? W wersji rifle mieści się przecież normalna bateria large pozwalająca na dłuższą zabawę.

Poza tym, czy nikt z was nigdy nie miał problemu z zapiaszczonymi magazynkami, zerwanym tłokiem, pękniętym szkieletem i tysiącem innych usterek w zwykłym aegu? Pomijam już egzemplarze robione, na 500+ których właściciele próbują strzelać na full auto.

Co do risów- z tego co mi wiadomo oryginalne pasują do G&P ale z CA już nie są kompatybilne (oczywiście moge się mylić).

Edited by Small_Hunter
Link to post
Share on other sites

Postaram się co nie co skomentować.

 

xDaMiAnx napisał:

Kudrys masz racje, czytasz reklame jezeli masz wątpliwości moge odesłać Cie do konkretnej literatury o reklamie, po przeczytaniu i podłożeniu tego tekstu znajdziesz w nim większość specjalnie ułozonych zwrotów i słów utworzonych dla jezyka reklamy

 

Mój drogi…

Przede wszystkim (tak jak jest to również napisane w artykule PTW vs AEG) jest to opis dla osób, które airsoft zaczęły traktować nie co inaczej. I właśnie te osoby najczęściej zdają mi pytanie co tak naprawdę różni PTW od innych replik względem oryginału. Dostaję takowe pytania bardzo często i dlatego, że nie ma wystarczających informacji w internecie postanowiłem je przedstawić.

 

Oczywistym faktem jest to, że zachwalam PTW i bynajmniej nie robie to jako sprzedawca lecz również jako użytkownik. Niby jakim tonem mam opisać produkt, który jest po porostu lepszy i odzwierciedla oryginał najlepiej z wszystkich dostępnych replik AEG?

 

xDaMiAnx napisał:

pierwsza sprawa jest taka na samej górze tekstu mamy ładną tabelke, w której mamy ogólne porównanie repliki G&P i PTW i teraz takie moje dociekliwe głupie pytanie, dlaczego porównujemy stocka z repliką stuningowaną, bo Systema PTW MAX to nic innego jak tuningowana PTW mam racje czy nie i dlatego te wartości wyglądają tak nie inaczej (zawsze na kożyść SYSTEMY) bo mamy 300fps kontra 550fps które lepsze..własnie!!!! im więcej mocy tym lepiej...

 

To co piszesz jest dla mnie kompletnie nie zrozumiałe.

PTW MAX ma w stoku 540fps i tak po prostu jest. Równie dobrze można napisać że G&P nie jest stokiem bo ma 360fps a ogólnie stoki mają zawsze ok. 300fps.

Tabelka przedstawia właściwości modelu wyjętego z pudełka.

 

Dodatkowo w opisie nie ma krzty na temat porównania owych modelów stricte pod względem osiągów na które ma wpływ ilość fps..

 

Jedynie porównanie dotyczące zasięgu i co za tym idzie ilości fps zaczyna się tak:

” Ogólnie jeżeli chodzi o całkowity zasięg, to jeżeli porównamy zasięg tuningowanego AEG do 540 fps wraz z PTW z czerwonym cylindrem, które również ma 540fps to zauważymy pewną przewagę PTW.”

 

A więc NIE jest to porównanie 540fps kontra 300fps jak piszesz.

 

Proszę czytaj ze zrozumieniem...

 

 

xDaMiAnx napisał:

kolejna sprawa, jest napisane że można zamontować na nią wszystkie możliwe elementy jak na prawdziwą broń, jak wyjmiemy ją prosto z pudełka to chyba zrobimy to za pomocą taśmy klejącej lub kropelki innego wyjścia nie widze...trzeba kupić szyny RIS lub RAS ale czemu nie ma informacji że na replike G&P też mozna coś takiego zamontowac, czy nie mozna i wszycy którzy montują to albo znaleźli jakieś magiczne zaklęcie dzieki któremu to sie trzyma kupy albo nie wiem czysta iluzja

 

Kolejny raz napiszę abyś czyta tekst ze zrozumieniem.

Mieszasz tutaj przede wszystkim 2 sprawy.

 

Po pierwsze:

W tekście nie ma słów, że można sobie montować wszystko po wyjęciu z pudełka.

Wyraźnie napisane jest: PTW z powodu rzeczywistych wymiarów pozwala na korzystanie z oryginalnych systemów R.I.S / R.A.S - a za razem oświetlenia taktycznego itd. itd.

 

A więc teksty o kropelkach i taśmach klejących są bynajmniej nie na miejscu.

 

Po drugie:

W opisie kompatybilności chodziło również o to że szyny airsoftowe często nie trzymają wymiaru. I jeżeli masz SureFire Millennium lub lunetę ACOG to trzeba podkładać papierki, aby po całkowitym dokręceniu śrub nie miały luzu.

 

xDaMiAnx napisał:

zeby zdementować pierwszą rzecz to zaraz po wejsciu na rynek PTW została ona porównana z prawdziwym ostrym odpowiednikiem i cóż niestety nie jest najlepszym odzwierciedleniem oryginału, mało tego wymiary też są rózne i nie czepiam sie tutaj grubości stali korpusu czy lufy same wymiary długość i waga są rózne dodatkowo wyważenie jest zupełnie inne(jak znajde filmik odeśle do niego)

 

Z niecierpliwością czekam...

 

xDaMiAnx napisał:

kolejna rzecz powoływanie sie na autorytet uzyty w reklamie PTW, stwierdzam że nie można brać jego wypowiedzi pod uwagę, gdyż systema zapalciła mu za tą wypowiedz i tak szczerze gdyby tam powiedział że systema PTW ma wbudowany moduł prania brudnych skarpetek...część szukałaby tego modułu i pewnie powstałby osobny temat na forum jak wyprać skarpetki SYSTEMĄ PTW otóż to za co mu zapłacili nie do końca może sie wiązać z jego prawdziwymi odczuciami

 

Bez urazy.

Bynajmniej Pan Wes jest dla mnie autorytetem większym niż Ty i Twoje niezbyt trafne wypowiedzi, które nawiązują do prania skarpetek...

 

xDaMiAnx napisał:

wojska różnych narodów uzywają replik broni ale czy są to repliki ASG..mozna mieć objekcje ze względu nie niektóre niedoskonałości, używane sa raczej repliki RAP4 marker paintbalowy (tanszy o 2 kafle od Systemy mozliwość regulowania mocy od 240 do 600fps..bez dodatkowych kosztów za pomocą imbusa) do tego RAP4 jest bardziej profesional trening weapon niż systema i jest w pełni wodoszczelny rozbiera sie go i czyści jak prawdziwy do tego ma łuski (fajny bajer) a używają markerów paintabalowych bo widać trafienia w ASG zawsze może sie trafić jakiś terminator T1000 i sie nie przyzna i co wtedy całą gra wojenna i trening na marne przez jednego nieśmiertelnego idiotę.

 

Rozumiem, że są to Twoje osobiste przemyślenia lecz co to ma do rzeczy?

Jeżeli myślisz że służby mundurowe (bo o takich jest mowa) nie używają replik ASG to się grubo mylisz…

 

 

xDaMiAnx napisał:

zastanawia mnie kolejna rzecz dlaczego pokazane są same zalety SYSTEMY a jedyne problemy to magazynki i słaba bateria.....gdyby tak było byłoby cudownie normalnie ludzie zabijaliby sie o PTW jednak jest zupełnie inaczej PTW jest bardziej awaryjne niż wiekszość AEGów a naprawa droższa....nie mówie co sie dzieje jak padnie gearbox bo to już sie wogóle nie opłaca wtedy....gdyby były takie świetne uzytkownicy nie sprzedawaliby ich z kilkoma magami za 3 tys na allegro bo coś mi sie wydaje ale kupić w sklepie za 5 i sprzedać na allegro z magazynkami za 3 to ni jak kolo nie zyskał na tym biznesie:D

 

Po pierwsze.

Tak jak pisałem w artykule i zresztą wyżej również - jest to artykuł przedstawiający różnice miedzy AEG a PTW. W artykule przedstawione są czyste fakty poprzedzone zdjęciami. I jeżeli jest to obecnie najlepsza replika to niby jak ma brzmieć opis PTW?

 

Po drugie:

Minusy jakie są takie są. Przedstawiłem 3 podstawowe minusy z jakimi spotykają się użytkownicy PTW. Jeżeli jest to dla Ciebie niezrozumiałe to już nic na to nie mogę poradzić.

 

Po trzecie:

Piszesz "PTW jest bardziej awaryjne niż wiekszość AEGów a naprawa droższa....nie mówie co sie dzieje jak padnie gearbox bo to już sie wogóle nie opłaca wtedy...."

 

Tutaj to już piszesz wierutne bzdury…

Jak dotąd żaden egzemplarz PTW nie wrócił na serwis. Osobiście używam PTW od roku bez jakiejkolwiek usterki. Żaden nasz klient nie poniósł kosztów naprawy PTW bo takowe nie były potrzebne. Nie było jak dotąd żadnej usterki karabinu czy GB.

 

Jak dotąd największe usterki z jakimi się spotkałem dotyczyły cylindra M150. Było to spowodowane odkręceniem się śrubki głowicy tłoka. Po zgłoszeniu tego, SYSTEMA wymieniła wszystkie uszkodzone elementy - a każda usterka była naprawiona bez jakichkolwiek kosztów.

 

Po czwarte:

Spotkałeś się kiedyś z usterką GB PTW?

Ja nigdy - a siedzę już w tym interesie trochę.

 

Ty piszę, że miałeś 2 razy PTW w reku - w tej sytuacji nie wypowiadał bym się raczej na temat awaryjności…

 

xDaMiAnx napisał:

porównanie powinno pokaać zalety i wady obu replik, a nie zalety jednej wyłączając jej wady super replika normalnie a taki tekst pisany przez osobę sprzedającą ten karabin jest jak najbardziej subiektywny i jest reklamą niczym innym ma na celu pokazanie wszystkich zalet (widzicie tam wady bo ja nie)

Kolejny raz powtórzę że to opis pokazujący różnice miedzy AEG a PTW.

Przykładu o samochodach nie będę komentował bo ma się ni jak do całej sprawy.

 

Na sam koniec napisze jeszcze parę słów.

 

Proszę nie bieżcie tego opisu jak atak na wasze repliki AEG. Jest to opis przedstawiający konkretne różnice między modelami.

 

Dziwi mnie jedno.

Dlaczego tak nie „najeżdżacie” na opisy replik G&P na stronach sklepów?

Przecież praktycznie zawsze jest napisane, że są to najlepsze M-ki na rynku.

Dlaczego nie ma topików że jest to tylko reklama?

Dlaczego nie ma o tym tak burzliwych dyskusji?

 

Sprzedaję AEG i PTW.

Jeżeli ktoś zapyta mnie jakiej produkcji jest najlepsza M-ka w tym segmencie AEG to bez zająknięcia powiem ze jest to G&P. Takie jest moje zdanie i jak dotąd nic nie wskazuje na to abym je zmienił.

 

Natomiast jak ktoś mnie zapyta jaka jest najlepsza replika M-ki względem oryginału to powiem bez zająknięcia, że jest to PTW.

 

Jest to konfrontacja 2 replik, która niestety jest skazana na ton zachwalający PTW ponieważ w AEG są takie przekłamania a nie inne (względem oryginału).

Jednak nie świadczy to o tym że repliki AEG są złe i niedobre…

 

Tego postu NIE edytował Regdorn - pomyłka :D

Edited by Regdorn
Link to post
Share on other sites

Artykuł czyta się fajnie ale skupia się on głównie na zaletach Systemy PTW.

 

Cztery sprawy mnie zastanawiają.

 

 

SPRAWA PIERWSZA:

Planetary GearBox jest inny pod każdym względem. A zmienny zestaw cylindrów, który umożliwia w parę sekund podwyższenie lub zmniejszenie prędkości wylotowej kulki od 95m/s do 150m/s (wersja MAX) powoduje, że prędkość można dostosować do każdej sytuacji.

Jak to się ma do informacji w opisie baterii:

Bateria SANYO RC 9,6V 1600mAh do M4A1. Dzięki odpowiedniej konstrukcji bateria w pełni pozwala korzystać z wszystkich możliwych ustawień kolby. Można ją stosować z cylindrami: czarny M90, niebieski m110, złoty M130
Bateria SANYO RC 12V 1200mAh do M4A1. Dzięki odpowiedniej konstrukcji bateria w pełni pozwala korzystać z wszystkich możliwych ustawień kolby. Można ją stosować tylko z czerwonym cylindrem M150 (wersja MAX)

Wnioskuję z powyższego, że jeżeli chcemy włożyć lub wyjąć cylinder czerwony M150 to należy także wymienić baterię. A to już potrwa dłużej niż parę sekund...

 

 

 

SPRAWA DRUGA:

Jeżeli w PTW zmienimy cylinder z czerwonego (540fps) na złoty (420fps) to zasięg będzie praktycznie taki sam przy użyciu tej samej wagi kulek i bez korekty hop-up. Jedyna różnica będzie polegała na prędkości z jaką kulka doleci do celu.

Czy to jest fizycznie możliwe?

 

 

 

SPRAWA TRZECIA:

Jak wygląda sprawa odporności systemy PTW na niską temperaturę i wodę?

 

 

 

SPRAWA CZWARTA:

 

Jak dotąd żaden egzemplarz PTW nie wrócił na serwis. Osobiście używam PTW od roku bez jakiejkolwiek usterki. Żaden nasz klient nie poniósł kosztów naprawy PTW bo takowe nie były potrzebne. Nie było jak dotąd żadnej usterki karabinu czy GB.

Dziwne, bo 2 tygodnie temu na strzelance "warriorowej" spotkałem człowieka z Systemą PTW MAX zakupioną w ASGShopie, któremu poszły zęby na tłoku. Z tego co mówił ASGShop nie zakwalifikował tej usterki do naprawy gwarancyjnej. Zaznaczam, że człowiek ów mógł być mitomanem a i mnie ten temat zbytnio nie interesował. Być może też tłok nie jest objęty gwarancją. Prawdopodobnie spotkam go znowu to dopytam.

Edited by goren
Link to post
Share on other sites

Już odpowiadam.

 

Sprawa pierwsza:

12V baterie dedykowane są tylko dla czerwonych cylindrów, aby zachować taki sam ROF i reakcję jak na niższych cylindrach przy użyciu baterii 9,6V.

 

Nie oznacza to jednak że nie możesz używać baterii 9,6V do czerwonego cylindra.

Ja osobiście od początku głównie używam baterii 9,6V.

Różnice w działaniu są znikome.

 

Sprawa druga:

Cóż na fizyce bardzo się nie znam lecz jest to fakt potwierdzony i sprawdzony nie raz.

Możesz do nas przyjechać to ci pokażę ;)

 

Sprawa trzecia:

Co do wody nie jestem wstanie się wypowiedzieć. Ogólnie grałem już jak padał deszcz i nic się nie stało. Jednak na pewno woda ma negatywny wpływ tak jak na większość AEG.

 

Co do temperatury to ostatnio chłopaki grali Mil-Sim w górach.

Temperatura ok -10 do -15

Dużo nie strzelali lecz karabiny działały bez problemu.

Oczywiście baterie padały szybciej z uwagi temperatury

 

Sprawa czwarta:

Wiem o kogo chodzi. Mówimy tutaj o usterce cylindra (nie karabinu)

Powiem tylko tyle że kolega troszkę źle udziela informacji.

Usterka została naprawiona bezpłatnie a wszystkie części uszkodzone zostały wymienione na nowe przez SYSTEMA.

Link to post
Share on other sites

Ad. Sprawa pierwsza.

Trochę mi ulżyło, myślałem, że bateria 9.6V w ogóle nie zadziała z czerwonym cylindrem. Proponuję w takim razie zmienić opisy baterii na stronie bo obecne mogą wprowadzać w błąd.

 

 

Ad. Sprawa druga.

Ja też z fizyki orłem nie jestem. Wiadomo, że często w życiu teoria sobie a praktyka sobie :) Pozostaje mi uwierzyć na słowo.

 

 

Ad. Sprawa trzecia.

Nie wiem na ile to prawda ale gdzieś na forum czytałem o AEGach, które popływały w wodzie a potem normalnie działały (elektrykiem też nie jestem) :) Jak jest z Systemą PTW? Zdaje się, że w środku są jakieś układy scalone, a te za bardzo wody nie lubią...

 

Czyli z temperaturą sprawa wygląda jak w każdym AEGu. Przyjąłem :]

 

 

Ad. Sprawa czwarta.

Być może niedokładnie zapamiętałem i ów osobnik powiedział, że w końcu nic nie zapłacił. Wszelkie niedokładności wyszły raczej ode mnie.

 

Gdzie można przeczytać o szczegółach gwarancji na repliki Systemy?

Link to post
Share on other sites

Marzan po pierwsze skoro sprzedajesz repliki powineneś wiedzieć czym jest tuning fabryczny o którym napisałem, więc Systema PTW MAX, którą porównujesz nie jest Stockiem ze względu chociażby na to, że większość czesci w porównaniu z wersja normalna jest wymieniona na wzmocnione, tak samo jak cylinder, wiec nawet jak ją wyjmuje z pudełka nie jest stockiem...powinieneś wiedzieć .....to co mówisz o treningu no tak trenują oki ale Los Angeles SWAT i Marines w wiekszości używają markerów paintbalowych takich jak RAP 4 jak to już napisałem łatwiej określić kto dostał..i tak jak napisałem wypowiedz Wes'a pomimo, że jest autorytetem jest tylko i wyłacznie reklama, za którą mu zapłacono, a jego prywatne zdanie moze sie zupełnie różnić (znasz je powiedział Ci w prywatnej rozmowie przy piwie bo mnie nie )

 

skoro systema PTW ma być tak idealnie odwzorowywująca oryginał, a nie jest, chociażby sam fakt, że nie jest wyważona jak oryginał, kolejna rzecz magazynki, dlaczego nie ma real cap, tylko mid cap na 120 kulek, widział ktoś magazynek do m4 na 120 naboi, jeszcze sie z takim nie spotkałem...a co do szyn RIS masz przykład na G&P mozna również założyć z ostrej broni i raczej wielu problemów z tym nie bedzie

 

a co do skarpetek przeczytaj uwaznie co napisałem ..że jakby powiedział w reklamie to taki autorytet jak Wes, ktoś by szukal jak to uruchomić ....prawda....nie wszystko co mówia ludzie w reklamie jest prawdą i ich prawdziwymi odczuciami...żeby nie było nie lubie paintbala i nie jestem zwolennikiem paintbalowych markerów aczkolwiek uważam że RAP4 jest duuużo lepiej wykonany niz PTW a i istnieje konwersja na airsoft...jest dobrze wyważony cięższy z przodu a nie tak jak PTW z tyłu i jak tu trenować a i magazynki mają taką samą wage jak do ostrej i zblizona pojemność jak mamy sie tak czepiać

 

 

a tak jak już napisałem Ci przykład z dwoma gościami od samochodów każdy bedzie zachwalał swój czyli w sytuacji wykorzystywania autorytetów do reklamy kto komu zapłaci ten bedzie go reklamował.

 

i owszem są awaryjne.....nie sprzedają ich tylko w Polsce u nas poszło chyba troszke mniej niż za granicą gdzie są wyższe zarobki i więcej osób moze sobie na nie pozwolić, cóż czesto można sie spotkać z opinia szcześliwego użytkownika który zakupił PTW MAX i po miesiącu daje piekny komentarz "piece of Shit!!!" lub użytkownicy w Londynie z którymi spotkałem sie w electrowarez stwierdzili że za nic w świecie nie zamienili by swoich replik na PTW mieli jedną maja dość(dziwne a taka idealna)

 

 

co do porównania...samo pojęcie porównanie rózni się od tego co napisałes pokazujesz tylko zalety PTW prawie nic o G&P więc samow sobie nie jest porównaniem tylko opisem a raczej reklamą ......

 

 

fakt niektóre nowatorskie rzeczy w PTW są fajne jednak niekiedy mozna zwykłego AEGa poprawić i bedzie lepszy niz PTW i dziwi mnie Twoje podejście 540 fps...to 540 fps nie ważne czy systema czy BOYI wszystko zależy od części wewnętrznych bo jeżeli zamontuje w tym jak to niektórzy ujmą chinskim szajsie częsci za 1500zł razem z lufą Tanio Koby to nawet z mniejszą ilością Fps bede strzelał dalej niż PTW dziwne a jednak mozliwe....porównałem trabanta z PTW i szczerze wole trabanta(m4a1 BOYI) z częsciami za 1500 w środku niż PTW za 5000które i tak sie prędzej czy później zepsuje tylko naprawa bedzie mnie więcej kosztować i dłuzej potrwa....

 

Pisząc starannie okazujesz szacunek czytelnikowi: stosuj zasady interpunkcji i ortografii, duże litery na początku zdań i polskie litery. Następne tak napisane posty polecą. Dziękuję [R]

Edited by Regdorn
Link to post
Share on other sites

xDamianx

Rap4 (od razu zaznaczam, ze nie mialem w reku) chodzi na gaz.

Z tym sie wiaza pewne problemy.

Gralem kiedys w paintball Spiderem na Co2 i bawiem sie replika Beretty o napedzie gazowym.

Roznice w predkosci poczatkowej kolejnych kulek w RAP4 (zwlaszcza w serii) musza byc znaczne.

Gdy kulka opusci lufe, jest dalej pchana przez CO2, to zmienia w sposob niekontrolowany rotacje kulki i tym samym pogarsza celnosc (dlatego w AEGach pojemnosc cylindra dobiera sie do dlugosci lufy).

Rozprezanie gazu powoduje zmiany temperatur, uszczelki gumowe zle to znosza na dluzsza mete.

Musisz miec dostep do butli z gazem.

W AEGu i PTW po prostu podlaczasz aku do gniazdka.

Link to post
Share on other sites

xDamianx

Przytaczaj może jakieś bardziej konkretne przykłady niedoróbek i awari bo jak narazie widze tekst "...bo taki koleś kiedyś mi na strzelance powiedział...", albo "...widziałem przez chwile...". Osobiście nie mam pojęcia o co Ci chodzi. Mamy w ekipie systemy (sam niedługo kupuje własną), oraz wiele zaprzyjaznionych zagramicznych teamów je posiada i narazie jesteś jedyną osobą z która miałem kontakt, która je tak krytykuje (o dziwo nie będąc jej posiadaczem).

 

Marzan po pierwsze skoro sprzedajesz repliki powineneś wiedzieć czym jest tuning fabryczny o którym napisałem, więc Systema PTW MAX, którą porównujesz nie jest Stockiem ze względu chociażby na to, że większość czesci w porównaniu z wersja normalna jest wymieniona na wzmocnione, tak samo jak cylinder, wiec nawet jak ją wyjmuje z pudełka nie jest stockiem...powinieneś wiedzieć .....to co mówisz o treningu no tak trenują oki ale Los Angeles SWAT i Marines w wiekszości używają markerów paintbalowych takich jak RAP 4 jak to już napisałem łatwiej określić kto dostał..i tak jak napisałem wypowiedz Wes'a pomimo, że jest autorytetem jest tylko i wyłacznie reklama, za którą mu zapłacono, a jego prywatne zdanie moze sie zupełnie różnić (znasz je powiedział Ci w prywatnej rozmowie przy piwie bo mnie nie )

 

Ja tu problemu nie widze... Jest wersja zwykła i wersja MAX. Samochody też są sprzedawane z różnymi silnikami i nikt tu o tuningu nie pisze.

 

skoro systema PTW ma być tak idealnie odwzorowywująca oryginał, a nie jest, chociażby sam fakt, że nie jest wyważona jak oryginał, kolejna rzecz magazynki, dlaczego nie ma real cap, tylko mid cap na 120 kulek, widział ktoś magazynek do m4 na 120 naboi, jeszcze sie z takim nie spotkałem...a co do szyn RIS masz przykład na G&P mozna również założyć z ostrej broni i raczej wielu problemów z tym nie bedzie[/color]

 

Z tego co mi wiadomo to wystepuja też mniejsze magazynki (nie wiem czy sa nadal produkowane). Poza tym- jaki jest problem z załadowaniem do mida 30kulek? Wolisz "lepiej"wyważonego RAP'a z butlą gazu w kolbie? Moze i systema nie jest najlepiej wyważona ale najblizsza oryginałowi z rzeczy dostępnych na rynku.

ps. Niektóre armie trenują też na gumowych makietach albo z kijami (sądze że nawet więcej niż z RAPem) i czy to oznacza że są niego od niej lepsze?

 

fakt niektóre nowatorskie rzeczy w PTW są fajne jednak niekiedy mozna zwykłego AEGa poprawić i bedzie lepszy niz PTW i dziwi mnie Twoje podejście 540 fps...to 540 fps nie ważne czy systema czy BOYI wszystko zależy od części wewnętrznych bo jeżeli zamontuje w tym jak to niektórzy ujmą chinskim szajsie częsci za 1500zł razem z lufą Tanio Koby to nawet z mniejszą ilością Fps bede strzelał dalej niż PTW dziwne a jednak mozliwe....porównałem trabanta z PTW i szczerze wole trabanta(m4a1 BOYI) z częsciami za 1500 w środku niż PTW za 5000które i tak sie prędzej czy później zepsuje tylko naprawa bedzie mnie więcej kosztować i dłuzej potrwa....

 

Widać kolego że naprawde długo w tym siedzisz i się znasz na tuningu mocowym jak nikt ;) Pozwole sobie nie komentować dalej...

Edited by Small_Hunter
Link to post
Share on other sites

XdaMiAnx - Twoje londyńskie opowieści i wiedza o tuningu po prostu łamią mi serce.

 

Aaaaa tak ogólnie to waga samego zespołu lufy zewnętrznej i wewnętrznej M4A1 (bez muszki i okładzin) jest raz cięższa od kompletnej kolby wraz z stock tube.

 

Tak więc proszę przestań pisać głupoty że systema jest nie wyważona i że jest cięższa z tyłu...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...