Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sprawdzałem dzisiaj rakiety professional 0,40. Na początku byłem przerażony, kulki latały na promyku jak chciały, w SWD często zamek nie chciał dosunąć się do końca. Po rozebraniu repliki, czyszczeniu i wymianie dystansera problem nie zniknął. Wystarczyło przemyć je w detergencie. Wygląda na to że na rakietach zostaje jakiś olej maszynowy czy coś podobnego.

Link to post
Share on other sites

Black- właśnie w tym problem ze były fioletowe :/ doczytałem wasze opinie i juz wiem czemu taka kupa była. Dlatego teraz kupie czerwone. Te paczkę dostałem od kumpla z ekipy któremu się nie zmieniły do Edgiego. Podejrzewam że ten matowy kolor to efekt wilgoci. Albo po prostu zrobione z kupy są i tyle. Szukam czerwonych.

Edited by icey33
Link to post
Share on other sites

A innych białych 0,4 i niema - tylko Rockets`y...

Najpierw okazało się, że fioletowe do dupy.

Pojawiły się czerwone i wszyscy je chwalili.

Potem okazało się, że czerwone też wchłaniają wilgoć tylko trochę wolniej...

Niema dobrych białych 0,40.

Jedyne wyjście - mocniejsza sprężyna lub doszczelnienie i przejście na 0,43 czerwone rockets`y - podobnie są ok.

Link to post
Share on other sites

Yaro, weź sobie z 1 paczkę 0.45, może będą latać wolniej ale przy bardziej humorzastej pogodzie będą latać i dalej i stabilniej. Poza tym prędzej czy później pójdziesz w "1000fps" i będziesz szukał ciężkich kulek ;)

Myślę że od 580fps jest już sens z nich korzystać i nie są jakimś overkillem dla repliki.

Link to post
Share on other sites

Co do mycia racja. Boli fakt ze rocketsy 0.45 fioletowe lecą u mnie dobrze i nie tną się w lufie. A te 0.43 takie niewymiarowe. Wychodzi ze jakoś wykonania kulek dla dwóch różnych wag (a nawet serii) jest znacząca. Czyli mycie I przebieranie kulek jest niestety w tej profesji niezbędna.

Ale z drugiej strony najlepsi ssnajperzy w historii tez przebierali amunicję przed akcja :p

Może przyjdzie czas ze ktoś w Polsce zacznie produkcję kulek wysokiej jakości.

W końcu polska jeśli chodzi o ASG i pochodne juz jest wysoko (Mancraft, Sprinter i nasi serwisanci) :D jest nadzieja.

Link to post
Share on other sites

Problem jest inny: duża część świata ma limity mocowe a tam gdzie ich nie ma tylko niewielki procent używa ciężkich kulek. Producentom nie opłaca się spinać jak popyt niewielki.

Swoją drogą jakby były naprawdę dobre kulki 0,41-0,43 i jakość byłaby powtarzalna w czasie całej produkcji (a nie np jedna partia), to dałbym dwa razy więcej kasiorki.

Link to post
Share on other sites

Fakt - lepiej dać te 200 złotych raz w roku za towar wysokiej jakości i pewny niż kupować kilka paczek kulek za 30-40 licząc ze się trafi na dobrą serię. Dziwi mnie tylko jedno. Wiadomo- producent dodaje "obciaznik" do masy z której jest kulka, tylko dlaczego akurat w większości przypadków czarny albo brązowy? Napewno są opcje żeby kolor był szary czy bezowy. Byle był on bardziej widoczny niż czarny. Nawet zielone czy żółte.

Link to post
Share on other sites

Popełniłem grzech nie przebrania Rocketsów Professional 0.43. Wszystko ładnie, skupienie przyzwoite a tu nagle zacinka na respie. Kulki mają dwa miechy jakieś, zacinka na SL-8 (konfiguracja w profilu). Bawić się w mierzenie średnicy pozostałych kulek?

Link to post
Share on other sites

Nuprol kulki?

chłopy :icon_biggrin: a co to za dziwactwo :icon_biggrin:

 

Tak się zastanawiam z czego są one zrobione że tyle kosztują,127 zł za 3000 kulek ??

 

Popełniłem grzech nie przebrania Rocketsów Professional 0.43. Wszystko ładnie, skupienie przyzwoite a tu nagle zacinka na respie. Kulki mają dwa miechy jakieś, zacinka na SL-8 (konfiguracja w profilu). Bawić się w mierzenie średnicy pozostałych kulek?

 

Mówiłem ci wywal to dziadostwo, czym ty je będziesz mierzył, sufmiarką czy śrubą mikrometryczną ??

Link to post
Share on other sites

W grupie fb zagranicznego forum snajperskiego nie czytałem zbyt dobrych opini o tych Nuprolach. Rzucili się bardziej na Rocketsy platinum chociaż są jeszcze trochę w tyle z ich testowaniem w porównaniu z nami. Nie dzielą ich na serię/kolory i wagi :P.

 

Tyle, że hamburgerom (ich tam najwięcej) nie ma co zbytnio ufać :).

 

https://www.facebook.com/groups/1461848354041842/

Airsoft Sniper Forum

Ktoś dobrze nawija po angielsku to niech dołączy.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

@Rogaś

ale że niby co?

 

Potestowałem ostro rocketsowe platinumki 0,45g. Poszło ich ponad 300 sztuk podczas MA. Udało mi się oddać kilkanaście skutecznych longshotów na 100-110m - koledzy Talibowie byli tylko odrobinę mniej zaskoczeni niż wojacy amerykańscy, którzy zbierali kulki na klatę... Niemniej jednak, kulki nie latają stabilnie. Pomimo sortowania i mycia, ok 2/5 kulek leci do końca prosto, a pozostałe 3 po 90 metrze lotu lubią wariować. Kalashe i ds 0,43g idą jak po sznurku, tak ze to nie kwestia repliki.

 

Poza tym, po wykorzystaniu 12 kapsuł co2 crossmana, pomimo dodatkowego sitka w regu, zasyfiło mi cały reg i konwersję - jakimś czarnym czymś, ni to grafit ni to brud. W stalowej butli co2 16oz znów się rdza zagnieździła... przerzucam się na hp.

Link to post
Share on other sites

O sorki, sam link tylko się wkleił.

Za jakiś czas będziemy je mieć. Możemy coś do testów podrzucić.

 

HP o wiele czystsze. W dodatku jak napełniasz w sklepie dla nurków (o ile znajdziesz taki w okolicy i mają sprzęt) ich aparatura ma wielostopniowe filtry wilgociowe. Zero dziadostwa i rdzy w alu butlach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...