Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba M56 [Double Eagle / DE]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Posiadałem wersję AL i mogę polecić . Dla początkującego ,który jest w ekipie gdzie jest max 1-2 aeg daje radę. Tylko AL trochę za długa według mnie i po jakimś czasie zaczyna latać kolba ,nie wiem czy to z mojego powodu ,czy nie ,ale trochę miała luzy bo coś się wyłamało chyba... Według mnie lepiej czekać miesiąc na DE niż brać teraz AGM'a

Link to post
Share on other sites

wariat, na poprzedniej stronie (tj. 15) masz zamieszczoną recenzję mojego autorstwa i myślę, że opisałem tam swój egzemplarz dość dokładnie, zresztą cały temat jest o tej strzelbie :) a jeżeli chodzi o to czy warto, to na początek jak najbardziej :) nauczysz się podchodów i kombinowania w walce przeciwko AEGom, a to się przydaje. Ja polecam wersję krótszą, z zewnątrz lepsza mobilność a wewnątrz to samo co w pozostałych.

Link to post
Share on other sites

A te odległości to jak mierzyłeś? Bo w Szczecinie jest kilka egzemplarzy tego i na 40m zmierzone to szybciej nim dorzucisz niż jakaś kulka doleci. Jak na 4k przebiegu, to Ci się wyjątkowo szczelny egzemplarz musiał trafić, a to w przypadku tej strzelby przypomina trafienie na loterii. Replika nadaje się tylko i wyłącznie do walk na krótkim dystansie tak ze 20-maks 30m (na 0,2g wtedy i wieeeelki rozrzut już jest najczęściej) i do budynków. Ja tego nikomu nie polecę do lasu i do walk z czymś bardziej zaawansowanym technicznie niż cyma 022.

Link to post
Share on other sites

Póki mój egzemplarz był w pełni sprawny, to dawało się trafić na nie więcej niż mierzone 25m z 0,2 PeJota. Uszczelnienie podniosło zasięg "na oko" o kilka metrów - niestety coś stało się z HU i w chwili obecnej jest wielka lipa.

 

W sumie to moja taktyka z tą strzelbą równała się nieruchomemu leżeniu w krzakach i oddawaniu strzału z ~10 metrów, (można sobie na to pozwolić mając poniżej 300fps), bo z dalszej odległości już nie można było być pewnym strzału (choć sądzę, że tu pomógłby kolimator).

 

W obecnej porze roku ciężko o jakiekolwiek krzaki czy wysoką trawę, więc jako pierwszą replikę bynajmniej bym M56 nie polecił. Szczególnie za obecną cenę.

Link to post
Share on other sites

Ja strzelałem z kulek .23g i powiem ,że celność zauważalnie lepsza. Nie znosiło tak kulek do góry ,a czasem udawało się zdjąć kogoś w lesie z odległości większej niż 30m. Ale potwierdzam ,że kulka leciała tak powoli ,że przeciwnik zdążyłby przez ten czas zaparzyć herbatę.

Często robiłem tak ,że ładowałem tylko jedną kulkę do łuski ,bo strzelając jedną zasięg był o 5 metrów lepszy i celniejsza była ,ale jak ktoś się zorientował ,że do niego strzelamy to jesteśmy tam gdzie plecy przestają się łączyć :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Tuksiak te odległości mierzyłem taśmą miernicza 20 metrową, taką rozwijaną. Odmierzyłem na rzadkim odcinku lasu 40m (las aby choć minimalnie zniwelować wiatr), mój brat stanął w miejscu 40-tego metra a ja w niego strzelałem. Trafienia tak jak pisałem w recenzji były sporadyczne, jeśli dobrze pamiętam to 2-3/10 strzałów i to jedną kulką, trafienie ledwo wyczuwalne. Dodam, że mój egzemplarz trafił mi się naprawdę udany, ma na liczniku już około 10 000 strzałów i trzyma się nadal. Dodam, że jak go rozbierałem i uszczelniałem teflonem (jakieś 1000 - 2000 kulek temu) to zrobiłem mu mały test, zatykałem każdą lufę po kolei i strzelałem, po czym po 1 sek puszczałem palec - z każdej lufy schodziła jeszcze odrobina powietrza, więc jest cholernie szczelny! Sam się zdziwiłem.

 

Po uszczelnieniu kulki zauważalnie lecą dalej i w większym skupieniu. Jak na razie moim rekordem było trafienie jedną kulką z na oko około 50m w stojącego brata (od odmierzonego 40metra odszedł trochę dalej), brzmi fajnie ale należy wiedzieć, że zanim go trafiłem wystrzeliłem 3 pełne shelsy :) czasami z nudów bawię się tak w lesie ze strzelbą :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

Mam problem z tą repliką a także ze sklepem Gunfire. Mianowicie jakiś imbecyl włożył paczkę kulek do opakowania repliki i ta paczka kulek uległa zniszczeniu a parę kulek wleciało do repliki, wkurzyłem się niemiłosiernie (moja pierwsza replika :(), repliki nie można naciągnąć, ani oddać strzału, a kulki w środku nie chcą wylecieć :( doradźcie mi co mam robić, proszę was o pomoc!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...