Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Gdy znalazłem ten temat miałem nadzieję, że znajdę coś ciekawego na temat oporządzenia specops, do którego zakupu się przymierzam.

 

A tu niespodzianka, 2 strony bezsensownej dyskusji, a to wszystko przez gościa który ma pretensję, że ładownica na granat wygląda jak... ładownica na granat.

Trochę przesadzasz - na 25 stron wątku 2 strony majaków to niezły wynik, a informacji o sprzęcie SO jest dużo.

 

A wracając do tematu oporządzenia, waHam się między kamizelką K.93, a którymś ATEKiem z miwo praszki. Cena bardzo podobna, żeby nie powiedzieć ta sama. Spotkałem się z opiniami, że produkty specopsa są wykonane z lepszych materiałów, jednak wydają mi się troche ubogie w porównaniu do ATEKów z miwo, choćby brak poduszki strzeleckiej.
Jest informacja i na stronie SO i w tym wątku - linia K.93 jest linią niskobudżetową. Chcesz mieć "pełną opcję" kup MKT-4.
Link to post
Share on other sites
  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nosiłem trochę ateka i miałem okazję na ponosić przez 2 dni k93. Obie są bardzo podobne a jednocześnie prawie zupełnie inne. Niemniej obie były wygodne i się sprawdzały, a brak poduszki na k93 nie przeszkadzał.

 

Obojętnie czy wybierzesz miwoP czy k93 to będzie dobry wybór, jeszcze lepszy to jak stwierdził foka PKT-4.

Link to post
Share on other sites

[...]

 

Wracając do tematu, dzięki za odpowiedzi. W takim razie wybór padł na kamizelkę SO, dostępną na miejscu we Wrocławiu.

Po co poduszka strzelecka? Miałem kiedyś UTG z takową. Moim zdaniem ułatwia to trzymanie kolby przy ramieniu, zapobiega chociażby ześlizgiwaniu się broni. Chyba, że ktoś woli strzelanie "z biodra", nie wnikam :-P.

Pozdrawiam,

Mac

 

[Jeśli masz problem z zasadami tu obowiązującymi to zmień forum, jeśli masz coś do działania członków redakcji możesz to zgłosić Regdornowi.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Pytanie brzmiało po co taka poduszka w ASG, a nie ogólnie ;-).

 

A odpowiedź brzmiała, że pomaga przytrzymywać kolbę (sorry, zapomniałem dodać, że repliki ASG, myślałem że to oczywiste) przy ramieniu ;-).

Przeczytaj regulamin.

Przeczytałem i znam, odnoszę tylko wrażenie, że ktoś mnie nie zrozumiał. Taka to już uroda tego forum, że w każdym słowie zamiast doszukiwać się żartu i humoru, wszyscy widzą już tylko sarkazm i złośliwości. Szkoda... ale to nie mój problem.

Pozdrawiam,

Mac

Edited by macgyver
Link to post
Share on other sites

Ogłoszenie wyników konkursu z nagrodami ufundowanymi przez firmę SPECOPS Sp. z o.o. w czasopiśmie ARMIA.

 

Nagrody otrzymują:

- Pan Paweł Mytych z Bytomia

- Pan Janusz Samborski ze Szczecina

- Pan Sebastian Wawrzyszko z Warszawy

- Pan Michał Mierzwa z Wyszatyc

 

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 

 

ps. W niedalekiej przyszłości planowane będą kolejne konkursy.

Link to post
Share on other sites

Kamizelka Taktyczno-Interwencyjna v.2 - KTI-2

 

kti-2_black_01.jpg

kti-2_black_02.jpg

 

Jest to rozwinięcie kamizelki KTI-1 , podstawowa różnica to nowy typ uniwersalnej kabury napiersiowej, pasującej do broni krótkiej klasy Walther P-99, Sig-226, CT-75 itp.

 

Na plecach kamizelki znajdują się taśmy MOLLE do montażu dodatkowych kieszeni modułowych.

 

Kamizelki KTI-1 i KTI-2 pozostają w równoległej sprzedaży.

 

Niedługo nowa kabura napiersiowa zostanie zaprezentowana również w wersji MOLLE.

 

K.

Link to post
Share on other sites

http://www.specops.pl/index.php/offer,kami...ne,kti-1_czarna

Kamizelka taktyczna przeznaczona dla uzbrojonych grup interwencyjnych, pracowników ochrony oraz innych formacji mundurowych. Kamizelka ma profesjonalny, agresywny wygląd podnoszący prestiż wyposażonych w nią Funkcjonariuszy.

Zintegrowana kabura napiersiowa do pistoletu klasy Glock 17/19

3 poziome ładownice pistoletowe zamykane na rzep oraz nap

3 pionowe ładownice na magazynki do PM zamykane na rzep oraz nap

Kieszeń na radiotelefon na lewym ramieniu

Kieszeń na telefon GSM na prawym ramieniu

Kieszeń na RMG

Kieszeń na latarkę taktyczną

Kieszeń uniwersalna na pakiet pierwszej pomocy lub mandatownik

Wewnętrzna kieszeń na dokumenty

Zintegrowany uchwyt ewakuacyjny

Na plecach kamizelki rzep do instalacji standardowych napisów typu "POLICJA"

Podwijane szlufki do pasa taktycznego

Kieszeń na kajdanki metalowe z lewej strony kamizelki

 

UWAGA - istnieje możliwość dostosowania rozkładu kieszeni i ładownic dla klientów instytucjonalnych oraz odbiorców hurtowych.

Link to post
Share on other sites
UWAGA - istnieje możliwość dostosowania rozkładu kieszeni i ładownic dla klientów instytucjonalnych oraz odbiorców hurtowych.

 

Czyli jak kupicie sobie ze "100szt." to wam tą kaburę przeniosę.

Czyli producent uważa, że kabura nie przeszkadza w wyciąganiu magazynków, a cargo nie przeszkadza w wyciąganiu pistoletu.

 

Może by się Catch wypowiedział, bo to on jest forumowym specem od konfiguracji.

 

ps. Tak według mnie (ale ja się nie znam), to kabura na dół i pod kątem (lufą w dół), a magazynki do góry.

Edited by Bren
Link to post
Share on other sites

Hello,

 

- Wszystkie kieszenie jakie tu widzicie są na stałe - taki urok kamizelek KTI.

 

- Kabura też jest na stałe. To jest sprzęt dla Policjanta/Ochroniarza/SOK-isty a nie do IPSC.

(ale można kaburę regulować pod większość broni krótkiej, chociaż Stieczkin z tłumikeim wchodzi na ścisk.)

 

- W "realu" nic nie haczy bo człowiek nie jest kwadratowy, inaczej się układa kamizelka na manekinie.

 

- Wersja dla leworęcznych, jak instytucja zamówi to dostanie dla leworęcznych, tak jak zawsze, no problem, i nie musi to być 100 sztuk.

 

Wszystkie kamizelki KTI to rezultat konkretnych zamówień od firm X, widocznie taki a nie inny układ ładownic/kieszeni był komuś potrzebny. Jeżeli się nie mylę to niedługo pokażemy KTI-3.

 

Pozdro600

 

K.

Link to post
Share on other sites

Kangur nawet nie wiesz jak ci się dziwie (no nie dziwię się, że nie wiesz, bo skąd? ;) ), że kiedyś dystrybuując Securitylanda nie wprowadziłeś ich kabur z jakimś montażem Molle, choćby w oparciu o Malice (coś byście tam wymyślili). Bo ta wasza kabura to mi się nie podoba, jest strasznie puchata jak większość kabur szytych. A punkt montażu jaki jest taki jest, w aucie wolałbym taki niż crossdraw. Czy ta kabura w biegu jest stabilna?

Link to post
Share on other sites
Czyli jak kupicie sobie ze "100szt." to wam tą kaburę przeniosę.

Czyli producent uważa, że kabura nie przeszkadza w wyciąganiu magazynków, a cargo nie przeszkadza w wyciąganiu pistoletu.

 

Może by się Catch wypowiedział, bo to on jest forumowym specem od konfiguracji.

 

ps. Tak według mnie (ale ja się nie znam), to kabura na dół i pod kątem (lufą w dół), a magazynki do góry.

A MKT-4 i K.93 to pies? Chcesz się bawić w konfigurację to kup MOLLE.

 

Firma Kowalski Security Special Operations czy inne commando SOKi sobie zamówiła taki układ i stałe, żeby pan Zenek nie popsuł, a pan Roman nie zgubił, a pozostała połowa jego pracowników nie wiedziałaby co zrobić jakby dostali kamizelkę +15 kieszeni. Jest zamówienie to uszyli, czemu nie?

Link to post
Share on other sites

Gromu - tak, taki produkt de facto już jest MKN-2 może być tak skonfigurowana - z przodu masz panel główny + pas, a z tyłu możesz mieć skrzyżowane szelki, więc w efekcie końcowym uzyskasz funkcjonalność identyczną/podobną do kamizelki z Twojego linka lub innego "Chest-riga", z tą zaletą że możesz z biegu włożyć dużą SAPI z przodu i dwie po bokach + wkład miękki jeżeli masz taki fetysz.

 

mkn-1-2_olive-3.jpg

Na tym zdjęciu nie widać proporcji, bo model akurat był niskiego wzrostu, ale wyobraź sobie że tam masz skrzyżowane szelki na plecach więc masz to samo co STRIKE lub podobne rozwiązanie.

 

Brakuje jeszcze zdjęć, na których widać taką konfiguracje, niebawem będą dostępne.

 

K.

Link to post
Share on other sites

Fest. A tego nawet nie widziałem, dziękuję za odpowiedź.

Ciekawa propozycja, wygląda nieźle, grube szelki - to bardzo ważne, nie wyglądają na takie które będą się wrzynać w barki lub przemieszczać, natomiast klamry na wysokości obojczyka to chyba niebyt trafiony pomysł jeżeli do tego zarzuci się konkretny plecak. Aczkolwiek nie dementuję bo w rzeczywistości może być inaczej, a to tylko zdjęcia.

Dodajcie fotki jak to wygląda z tyłu :)

 

Dzięki, pozdrawiam.

 

gromu

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...