Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

No ja mam 360fps stabilne sprawdzane. Kulki lecą elegancko szybciutko i celnie. Ale myślę nad wstawieniem precki. Bo gumka systemy już jest :D. Na krakmanie wypisują, że spring jest m120. Ale kumpel jak rozebrał GB to ocenił na m110. A jak jest u was?

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Raczej uwierzę Krakmanom, przy tych nieszczelnościach jakie są stokowo, replika która wypluwa z siebie kulki z prędkością około 400 fps, na bank nie robi tego mając springa 110. I jeszcze pytanie: jak on ocenił tą sprężynę? Na oko? ;-). Ja bym raczej podejrzewał, że ona ma nawet więcej niż 120.

 

EDYTA: Piszę oczywiście o wersjach z GFC i pierwszych "krakmańskich", które to miały w opisach po 400 i rzeczywiście toto tyle miało, nawet z delikatna odchyłką na plus czasami.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Z tą szczelnością to różnie jest, jak wymieniałem springa w swoim, to w układzie tłok-cylinder miałem strzykawę taką, że nie szło tłoka wcisnąć. Po podłączeniu dyszy efekt znika ;-). Żeby było śmieszniej odchyłkę na chrono z taką nieszczelną dyszą, mam +/- 3 fps, czyli 1 m/s.

Z tego co zauważyłem, to Krakmani nie osłabili tego P przypadkiem? Bo na początku mieli w opisach po 400, a ostatnio ludzie piszą, że ich egzemplarze mają tak koło 350-360.

Teraz tak porównaniu z innymi springami... hmm zmierzył strzałkę ugięcia tego springa? sprawdził progresję? Jak? ;-). Na oko się nie da. A jak da radę zmierzyć na oko, to powinien milionerem zostać, bo firmy za maszyny płaca gruby szmal ;-), a on jak daje radę zrobić to na oko, to powinien się na zlecenie zatrudniać zamiast takiej maszyny ;-).

 

EDYTA: dyszy nie wymieniam u siebie specjalnie, ponieważ zależy mi na takiej, a nie innej mocy ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Dobra Tuksiak ty tu rządzisz. Mam mega nie szczelność i wyciągam na M120 360fps xD. Nie no a tak naprawdę. Krakman pisał, że te P90 miały 370fps i M110. Więc ucinając dziwne chronowanie Krakmanów mieszczę się w wyniku prawidłowości.

Link to post
Share on other sites

Moje P90 było kupowane u Krakmana około miesiąc temu, całkowity stock i na kartce z pomiarami było ok. 390-405 fps. Dużo w nim wymieniłem to może prędkość wylotowa trochę wzrosła :-F

 

 

Nie musiałeś w nim nic wymieniać bo ja to zrobiłem wcześniej 8-)

Wielu fragów i radości z użytkowania życzę.

Link to post
Share on other sites

Właśnie kupiłem sobie miesięcznego p90 z gunfire za 340 z wysyłką z dodatkowym hi-capem - szkoda było nie brać, jak dojdzie przed weekendem to zobaczymy co to warte :-P

Prawdopodobnie od razu zmienię silnik na ten od emki jg III gen.

Liczę że na li-po 7.4v na nowym silniku będzie w miarę dobry rofik.

Jedyny problem to brak chińskich low-capów w sklepach.

Da się je gdzieś jeszcze wyhaczyć ?

 

ps. obym nie był kolejna osobą po krótkim okresie wystawiająca tę repliczkę na allegro / giełdzie.

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

To na hi-capie nie masz co liczyć bo to magiczne magazynki i psują zasięg w P90 :P.

a czy ja na niego liczę - jest w zestawie to nie wyrzucę- jak będę miał na razie 1 lowa to co zrobię- lepszy hi cap niż sypać kulkami z dłoni ;P

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Wolałem sypać do 1-go lowa kulki z szybkoładowarki, niż liczyć na łut szczęścia, że akurat kulki z hi-cupa dobrze polecą ;-).

OFF_TOP

Mam mega nie szczelność i wyciągam na M120 360fps xD

Pewien serwis (nie zdradzę jaki), zrobił tuning repliki mojej Małżonki, ze springa Guardera110, na łożyskach z dwóch stron, wyciągnęli przy szczelnym o dziwo układzie tłok-cylinder całe 340 fps, na cylindrze 0. Cud nie ? ;-) Z tego samego wycisnąłem 405, bez borków, srorków i dysza jest w sumie, na bardzo upartego do wymiany. Widzisz pewne podobieństwa?

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Nie musiałeś w nim nic wymieniać bo ja to zrobiłem wcześniej 8-)

Wielu fragów i radości z użytkowania życzę.

 

No na razie działa i miejmy nadzieję że podziała długo :-P

Miałem wątpliwości czy mi przypasuje P90 ale ten model ma to "coś" 8)

Edited by Grzesiek34232
Link to post
Share on other sites

Miałem kupować ładownice jakoweś na magi, ale tak idealnie i bezsteresowo mi pasują do DPM`a, że jakoś szkoda mi kasy na to ;-). I się szybko wyciąga i łatwo wkłada i wiadomo który mag pełny, a który pusty i czołgać się da i biegać i długość nie przeszkadza ;-). Choć znowuż Kolega Errhile narzeka odrobinkę ;-).

Link to post
Share on other sites

Wczoraj byłem repliczkę przestrzelać i wydaje się naprawdę ok. Jeszce nie doszedłem do ładu z hop siupem ale zasięg jest naprawdę dobry, celność chyba lepsza niż była na stokowej giecie a chińska lufa jenak krótsza...

Co ciekawe poza 1-2 zacinkami hi-cap zdaje się że strzela w miarę dobrze i szpaty się zdarzyły ale to pojedyńcze kulki.

Teraz będę musiał oddać repliczkę do do przejrzenia gearboxa- standrdowo dla gunfire przez dyszę wylatuje smar świniąc gumkę i lufę. Co ciekawe smar ma zapach identyczny z moim brunoxem do amortyzatora w rowerze- nie wiem co oni tam ładują do replik ;P

Link to post
Share on other sites

Trzeba pomyśleć nad tym adapterem tylko żeby ktoś to pierwsze wypróbował jak podaje kulki.

 

 

Ze względu na długi przewód zasilający, odpadają wszelkie real-capy (za mało w nich kulek). Low-capy też się średnio spisuję- praktycznie jedynym sensownym rozwiązaniem jest hi-cap. Mówię oczywiście o adapterze oryginalnym a nie chińskiej kopi- ale pewnie jest tak samo.

 

Kiedyś na forum arniego widziałem zdjęcia jak ktoś sam robił taki adapter. Zamocował z boku podajnik na zapasowy magazynek (czy jak to się nazywa) i rurką połączył z podajnikiem z P90- podobno działało nawet.

 

O ile jeszcze G36 z magazynkami od m4 przeżyję, to to jednak jest już wytwór chorej wyobraźni.

Link to post
Share on other sites

Ten podajnik na zapasowy magazynek to chyba się nazywa Ready Mag czy jakoś tak?

Raczej nie opłaca się tego robić bo sam Ready Mag znalazłem za 150zł i plus do tego reszta kosztów więc lepiej kupić ten adapter chiński a druga sprawa to estetyka :-P

Edited by Grzesiek34232
Link to post
Share on other sites

Adapter do stanmagów to na szczęście tylko wymysł w asg.

Co do długości magów to noszę 4 na panelu udowym i jakoś nie mam z tym problemów. Może tylko przeraża koszt ładownic, prawie tyle samo co repliki.

No czy ja wiem. W Miwo Military (Praszka) zamówiłem sobie ładownicę modularną na 3 magazynki + panel udowy i za całość zapłaciłem 96 zeta nie licząc wysyłki. Ładownicy na magi P90 nie ma oficjalnie w ofercie, mogą w każdej chwili uszyć podwójną lub potrójną ładownicę - wystarczy wysłać do nich maila. Kontakt jest rewelacyjny. Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...