Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Btw.

 

Przewidujecie wprowadzenie tej kamizelki do oferty?

http://miwomilitary.pl/ims/005e007d065fb1190ca4b3a3b5b3b968B

 

Raczej nie. Z tego co pamiętam to był projekt zrobiony specjalnie dla naszego kolegi jeszcze w trakcie misji irackiej. Wykorzystaliśmy w późniejszych projektach wnioski dotyczące podkroju kamizelki i niektórych elementów budowy. To nigdy nie miał być projekt do szerokiej oferty.

 

Bardzo przepraszam niecierpliwych, że jeszcze nie aktywowałam kamizelki OSA ani wyboru cordury multicam, ale - z powodu zbyt dużej ilości zmian na raz - zablokowałam system wprowadzania mutacji i musiałam dopiero wymyślić jak wybrnąć z sytuacji nie dokonując zmian w generatorze systemu. Udało mi się wymyślić i sprawdzić, że działa, ale muszę całą robotę ze zmianami wykonać jeszcze raz. Aktualny silnik systemu robi się niewydolny (ma 6 lat i jest projektem autorskim naszego genialnego przyjaciela), ale do lata przejdziemy na magento.

Link to post
Share on other sites

A można wiedzieć czy lewy ròg czapki odstaje tak samo jak w galerii projekty? czy też jest bardziej w linii otoku? przeróbki o które pytam to wszycie otoku(tj. zlikwidowanie tego wykładanego,z podwójnego materiału pewnie zakończonego klamra, a przy zachowaniu kształtu zszycie z czapką pojedynczej warstwy materiału, bez klamerek cekinów itp.), no i skrócenie tylnego rogu o pare cm,podobnie jak ewentualnie tego lewego,by mniej od "korpusu" czapki odstały.

Link to post
Share on other sites

Uwzględniając w/w zmiany trzeba by zrobić całkowicie nowy projekt. No i nie wiem czy da się to zrobić bez "cekinów".... :icon_biggrin:

Robienie takich przeróbek dla 1 lub kilku egzemplarzy skutkowałoby tym, że musiałyby kosztować wielokrotność obecnej ceny.

 

"OSA":

http://www.miwo-military.pl/?p=img.pB.1570

http://www.miwo-military.pl/?p=img.gB.3872

http://www.miwo-military.pl/?p=img.gB.3873

Link to post
Share on other sites

Witam!

Używa ktoś z Was combat shirt od Miwo? Np we wz 93? Jeżeli tak, to co możecie powiedzieć o nim? Jak się sprawuje materiał termoaktywny: "oddycha", mechaci się? Jak z długością samej koszuli, nie wypada ze spodni przy danym rozmiarze? Jeżeli ktoś ma jakieś foty tego to proszę o wrzucenie :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kamizelki w CB na filmach to "Termity"?

Prawie wszystkie są w multicamie z taśmami coyote brown prod. Pasamonu. tylko jedna to chyba TERMIT PLUS i ta jest w coyote brown.

Te w multicamie powstały zgodnie z opisem przetargowym. Chcieliśmy je poprawić, ale nie było zgody. Poprawiliśmy wzór, który wejdzie do oferty. Właśnie 2 nowe plate carriery wróciły dzisiaj z prezentacji i pewnie po świętach wejdą do oferty firmy.

 

Witam!

Używa ktoś z Was combat shirt od Miwo? Np we wz 93? Jeżeli tak, to co możecie powiedzieć o nim? Jak się sprawuje materiał termoaktywny: "oddycha", mechaci się? Jak z długością samej koszuli, nie wypada ze spodni przy danym rozmiarze? Jeżeli ktoś ma jakieś foty tego to proszę o wrzucenie :)

 

Pozdrawiam

Dzianina termoaktywna "oddycha" bo to jest prawdziwa dzianina termoaktywna a nie jakaś namiastka. Jeżeli chodzi o mechacenie czyli zwijanie się włókien w kuleczki to raczej nie (mechaci się wełna), ale jest delikatna, w kontakcie z ostrym rzepem mogą się zaciągać nitki. Trzeba uważać. Długość została poprawiona i teraz już nikt nie sygnalizował aby mu z portek wystawało. Poza tym szyjemy u siebie i jak ktoś potrzebuje dłuższą to możemy uszyć nawet taką za kolanka :icon_biggrin: .

 

Wątek przeglądałem już wcześniej, ale dodatkowe informacje były by przydatne abym mógł określić, czy warto w to zainwestować, czy szukać innej koszuli. Z góry dziękuję za dodatkowe opinie.

Wszyscy amerykańscy żołnierze, którzy gościli w Lublińcu sobie takie kupili. Niektórzy po dwie więc chyba nie jest źle.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

no pogoda troche nie na CS, ale porównałem sobie ze starym mundurem i mam kilka wniosków. pewnie to wina zużycia, ale CS jet wyraźnie jaśniejszy i ma bardziej żywe kolory od starego, ale to normalne bo CS jest nowy a spodnie mają dwa lata :) ale widać że to nie ten sam materiał którego używali w 2010, jest bardziej śliski, i kratka rip stopu jest ciemniejsza. część termoaktywna wydaje się lepszej jakości niż ta w ACS massifa, nie wiem jak z oddychalnością bo jeszcze w niej nie biegałem, ale wydaje sie wytrzymalsza i mniej podatna na mechacenie. w razie czego moge podrzucić fotki gdzie porównuje 2 letniego MC z oryginalnego NYCO, nowego kontraktowego mocka w MTP i nowego CS w materiale typu rip stop którego teraz używa lubliniec

Link to post
Share on other sites

Mechacenie się to kwestia wykończenia, tkaniny termoaktywne wykończone na ślisko mechacą się czasem bardzo, jak np nylonowy meryl czy jeden z typów polarteca power dry jaki jest np w koszulkach north face'a flight series. Tkaniny tkane typu mesh czyli siatkowo a także na szorstko nie mechacą się prawie wcale, przy czym wszystkie typy łatwo się zaciągają np od rzepów. Niemniej mechacenie i zaciąganie to zazwyczaj częsta przypadłość tkanin termoaktywnych, nawet tych najlepszych z racji że to krótkie włókna o przekroju rurkowym i leży to w ich naturze. Coś za coś.

Link to post
Share on other sites

Mechacenie się to kwestia wykończenia, tkaniny termoaktywne wykończone na ślisko mechacą się czasem bardzo, jak np nylonowy meryl czy jeden z typów polarteca power dry jaki jest np w koszulkach north face'a flight series. Tkaniny tkane typu mesh czyli siatkowo a także na szorstko nie mechacą się prawie wcale, przy czym wszystkie typy łatwo się zaciągają np od rzepów. Niemniej mechacenie i zaciąganie to zazwyczaj częsta przypadłość tkanin termoaktywnych, nawet tych najlepszych z racji że to krótkie włókna o przekroju rurkowym i leży to w ich naturze. Coś za coś.

 

Używamy dzianiny termoaktywnej, nie tkaniny....

Link to post
Share on other sites

Dzianiny termoaktywne również się mechacą.

 

Istnieje możliwość zamówienia munduru z rzepami dostarczonymi przez klienta?

 

Jeju Hubert! Najbardziej się mechaci stary kocyk moich dzieci :icon_biggrin: . I co z tego? I tak go kochają i nie pozwolą mi wyrzucić. :biggrin:

Przecież chodzi o to czy cena produktu jest adekwatna do jego "mechacenia się". Klient ma wybór: kupuje tanio byle co i mu się "mechaci" albo "nie oddycha"; kupuje drożej ma mniej się "mechacić" i bardziej "oddychać". Jak go stać to kupuje "superekstracud", co się nie "mechaci", "oddycha" a jak trzeba to i psa na spacer wyprowadzi :icon_biggrin: Nasz combat shirt psa nie wyprowadzi, ale jest całkiem porządny i wart swojej ceny.

 

Co do munduru, to owszem, ale wtedy nie dajemy gwarancji na taśmy samosczepne, trzeba za niego zapłacić z góry (bo co potem zrobimy z niestandardowym mundurem jak Klient się rozmyśli). Gwarancja dotyczy wszystkiego innego, ale np. munduru nie można nam zwrócić i tu się pojawia zawsze problem doboru rozmiaru, bo co wtedy gdy rozmiar jest niewłaściwy. Jak wiesz dobrze jaki rozmiar, bo już masz jakiś mundur od nas, to raczej nie ma problemu. Jeżeli Klient zgadza się na takie zasady to dla nas nie ma problemu.

 

Przy okazji- odbiegając od pytania Huberta- wyjaśnię jeszcze na forum problem ceny. Niektórzy Klienci są bardzo zaskoczeni, że zamawiają produkt bez jakichś - dla nich zbędnych- elementów a cena się nie obniża a nawet czasami rośnie. To co zaoszczędzimy na np. 50 cm taśmy, 20cm tkaniny i 5 m nici pokrywa koszt (albo nawet go przekracza) zrobienia opisu zmian produktu na zleceniu szycia, pilnowaniu aby na każdym etapie produkcji każda z osób, przez której ręce produkt będzie przechodził, jednoznacznie wiedziała jak ma wyglądać produkt na samym końcu i nie popełniła na żadnym z etapów błędu. Sprawa stosunkowo prosta, gdy ma się do czynienia z małą firmę, w której ta sama osoba komunikuje się z Klientem, przygotowuje produkcję, szyje, montuje itp. U nas już się tak nie da. Każdy produkt przechodzi co najmniej przez 8 par rąk i każdy z właścicieli tychże rąk ma do zrealizowania plan.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to nie chodzi o to że cena ma być adekwatna do mechacenia się, kto ma pojęcie o tym jak są wykonane takie tkaniny/dzianiny wie że czego się spodziewać i że machacić się będzie bo tak jest i już. Jak ktoś nie wierzy to mogę zrobić zdjęcia np koszulki North Face'a za więcej kasy niż ten CS. Ważniejsze żeby dobrze oddychało i szybko schło. A tu często leży pies pogrzebany. Mi osobiście zawsze chce się śmiać jak widzę primadonny pytające o odcienie tkanin czy na pewno będzie pasować albo czy się coś nie zmechaci.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...