Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest gecko123

Witam!

 

Chciałbym zwrócić uwagę, że bandolier 3x2 na magazynki M4 jest zdecydowanie za ciasny. Normalne STANAGi trzeba upychać używając znacznej ilości siły, największym wyczynem było włożenie 1 klasycznego i 1 PMaga, 2 PMagow do jednej ładownicy nie da rady włożyć. Może się trochę rozejdą.

Za to wykonanie na najwyższym poziomie, wszystko solidne i estetyczne.

Link to post
Share on other sites

Nie mamy w ofercie żadnych "bandolierów"... Może chodzi o shingle albo iraski? Proszę podać nam dokładnie o jakie ładownice Panu chodzi.

Każda ładownica od roku przechodzi kontrol polegającą na sprawdzeniu jej poprzez włożenie magazynków, ale zawsze są to magazynki "prawdziwe", bo z tymi odpowiednikami do ASG posiadającymi różne fryzy, gzymsy itp. nie dawaliśmy rady.

 

Chętnie poprawimy jeżeli coś szwankuje, ale musimy wiedzieć co poprawiać.

 

Od poniedziałku przyjęliśmy tak dużą ilość zamówień, że zamówienia składane od jutra będziemy chyba mogli zrealizować dopiero w grudniu/ styczniu. Oczywiście jeżeli coś będziemy mieli w magazynie to od razu wyślemy.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Przepraszam najmocniej, pomyliłem nazewnictwo. Chodzi o ładownice CQB 3x2. Nie chodzi tu o same magazynki do ASG, gdyż nie tylko do ASG są produkty Miwo. Istnieje po prostu wiele innych M'kowych magów, które są szersze, na przykład P-Magi, więc minimalnie więcej luzu nie zaszkodziłoby.

Link to post
Share on other sites

Tylko MIWO szyja raczej dla wojska/żołnierzy, a ci raczej na ogół mają styczność z przydziałowymi magazynkami a nie jakimiś P-magami, które nie są przydziałowym sprzętem na ogół. Czytaj nie są w standardzie NATO etc.

Gdyby mieli szyć pod każdy z dostępnych na rynku typ magazynka to by oferta można powiedzieć nie miała końca.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Żadna część Twojego posta nie ma sensu.

 

1. Skoro MIWO szyje dla naszych żołnierzy, to powiedz, którzy żołnierze używają magazynków do M4 w Berylach?

2. Skoro PMAGi nie są "w standardzie NATO", to jakim cudem pasują do karabinków, które docelowe są zasilane z magazynków "w standardzie NATO"?

 

 

Zaraz pewnie powiesz, że chodziło Ci o komandosów. Oni też (a szczególnie JWK) zaopatrują się w MIWO, fakt, ale u nich często sprzęt jest nieprzydziałowy.

 

Suma sumarum - ładownice MIWO pasujące do zwykłych aluminiowych magazynków "eMkowych" powstały najwyraźniej specjalnie dla US Army. A może Twoja logika Cię zawiodła?

Link to post
Share on other sites

Grom używa (podobno) magów L5 Lancier a nie stalowych stanagowych, zgodnie z tą logiką nie są już potencjalnymi klientami miwo?

 

Nie wiem jak to jest z ładownicami z Miwo L ale jak się robi ładownice na magi M4 powinno się wziąć pod uwagę że ktoś może chcieć w nich nosić inne komercyjne magazynki do tej broni taki jak L5, Pmagi, Emagi, Troye itd.

Link to post
Share on other sites

Grom używa (podobno) magów L5 Lancier a nie stalowych stanagowych, zgodnie z tą logiką nie są już potencjalnymi klientami miwo?

 

Nie wiem jak to jest z ładownicami z Miwo L ale jak się robi ładownice na magi M4 powinno się wziąć pod uwagę że ktoś może chcieć w nich nosić inne komercyjne magazynki do tej broni taki jak L5, Pmagi, Emagi, Troye itd.

 

 

Od świtu (a jest za dwadzieścia minut północ czyli jutro) szyjemy wzory do jutrzejszego przetargu (o 9-tej rano) więc ja nawet nie rozumiem co Wy do mnie mówicie. Ja nie wiem co to te L5, Pmagi itd....nawet nie jestem pewna jak się nazywam....

 

Przepraszam najmocniej, pomyliłem nazewnictwo. Chodzi o ładownice CQB 3x2. Nie chodzi tu o same magazynki do ASG, gdyż nie tylko do ASG są produkty Miwo. Istnieje po prostu wiele innych M'kowych magów, które są szersze, na przykład P-Magi, więc minimalnie więcej luzu nie zaszkodziłoby.

 

Niestety, ale nadmiar luzu w ładownicach jest szkodliwy. Jak nie toniemy w robocie to zawsze można się z nami dogadać na jakieś niestandardowe ładownice. Najlepiej wtedy wysłać do nas nietypowe magazynki, uszyjemy ładownice na wymiar i w komplecie odeślemy. W styczniu będą luzy.

 

Ostatnio zakupiony plecak MOKRA jak zwykle MIWO odwaliło świetną robotę w wykonaniu ;)

 

Dzięki, a jaki dzisiaj plate carrier szybkowyczepny i jeszcze 20 kieszonek i ładownic do przetargu odszyliśmy. Cudeńka.

Link to post
Share on other sites

Czy zamówienia złożone pod koniec przyszłego tygodnia zostaną zrealizowane zgodnie z deklarowanym czasem oczekiwania (do 6 dni), czy należy uzbroić się w cierpliwość?

Z góry dziękuję za odpowiedź, z resztą myślę, że nie tylko ja, dlatego pytam nie przez PW.

Link to post
Share on other sites

W ciągu 3 ostatnich dni zostaliśmy zasypani zamówieniami po same uszy. Jeżeli czyjeś zamówienie jest sprawą "życia lub śmierci" to musicie z nami rozmawiać. Dzwońcie, piszcie na: biuro@miwomilitary.pl , a my sprawdzimy za każdym razem czy nie mamy potrzebnych produktów w magazynach.

 

Wczoraj wykonaliśmy przecudnej urody plate carriera w typie naszego TERMITA z chwytem szybkowyczepnym i jeszcze stos naprawdę fajnych kieszeni i ładownic. W tym kieszeń na osobistą radiostację HARRIS (ewentualnie RADMOR).

Link to post
Share on other sites

Żadna część Twojego posta nie ma sensu.

 

1. Skoro MIWO szyje dla naszych żołnierzy, to powiedz, którzy żołnierze używają magazynków do M4 w Berylach?

2. Skoro PMAGi nie są "w standardzie NATO", to jakim cudem pasują do karabinków, które docelowe są zasilane z magazynków "w standardzie NATO"?

 

 

Zaraz pewnie powiesz, że chodziło Ci o komandosów. Oni też (a szczególnie JWK) zaopatrują się w MIWO, fakt, ale u nich często sprzęt jest nieprzydziałowy.

 

Suma sumarum - ładownice MIWO pasujące do zwykłych aluminiowych magazynków "eMkowych" powstały najwyraźniej specjalnie dla US Army. A może Twoja logika Cię zawiodła?

 

Odpowiadając na Twoje zarzuty:

- w WP masz na stanie poza Berylami i AK również M4 czy tam jego klony i nie chodziło mi o komandosów.

- nie napisałem, że P-Magi nie są w standardzie NATO, ale skoro ich wymiar, który wystaje poza obrys broni po podpięciu go do karabinka czyni go nie do końca zgodnym ze standardem. A właśnie chodzi tutaj o to, że komuś nie pasowały one do ładownicy przewidzianej na te, które są w 100% w standardzie.

Wystarczy trochę pomyśleć.

 

Jak się robi ładownice do magazynków serii M4/M16 to się robi pod nie, a nie pod większe/szersze etc. Bo komuś może to nie pasować lub może nie chcieć nosić komercyjnych.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Odpowiadając na Twoje zarzuty:

- w WP masz na stanie poza Berylami i AK również M4 czy tam jego klony i nie chodziło mi o komandosów.

- nie napisałem, że P-Magi nie są w standardzie NATO, ale skoro ich wymiar, który wystaje poza obrys broni po podpięciu go do karabinka czyni go nie do końca zgodnym ze standardem. A właśnie chodzi tutaj o to, że komuś nie pasowały one do ładownicy przewidzianej na te, które są w 100% w standardzie.

Wystarczy trochę pomyśleć.

 

Jak się robi ładownice do magazynków serii M4/M16 to się robi pod nie, a nie pod większe/szersze etc. Bo komuś może to nie pasować lub może nie chcieć nosić komercyjnych.

 

Mam to samo pytanie co kolega wyżej. Chyba kolega planuje zostać bajkopisarzem.

 

Zrozum człowieku, że MIWO nie eksportuje raczej towaru dla armii amerykańskiej, a u nas albo się eMek nie używa, a jak ktoś już używa eMkowych magazynków (a raczej stalowych HK, jeden pies z resztą), to kupi sobie coś innego, np. Lancery.

 

Jestem cholernie ciekawy dla kogo są te ładownice, pasujące do "jedynych słusznych magazynków w standardzie NATO". :icon_biggrin:

 

 

HM - betonowa konwersacja to syzyfowa praca.

Link to post
Share on other sites

To w takim razie skoro nie ma to być DWS, a raczej m.in. dla nich MON/inspektorat wsparcia SZ dla nich zamawiają ładownice w przetargach, w których uczestniczy MIWO?

Skoro mogą sobie kupić coś innego to może mi powiesz, że MIWO szyje tylko dla airsoftowców, którzy mimo tego wybrzydzają bo im jakieś p-magi tam nie wchodzą.

 

W takim razie skoro wiesz tak dobrze to podziel się z nami wiedzą dla kogo szyje Miwo.

Link to post
Share on other sites

A mogę prosić o źródło odnośnie rewelacyjnej informacji odnośnie używania przez WP kbk M4? I nie chcę słyszeć tu o jednostkach podległych DWS.

 

Dlaczego koniecznie musi być WP?? Zresztą nie offtopujcie tak w tym temacie.

 

Pani Renato ,chciałbym zapytać czy bluzy polarowe będą dostępne bez tych wstawek w multicamie/panterze ?

Link to post
Share on other sites

Nadal unikasz odpowiedzi na moje pytanie a ja bardzo chcę wiedzieć kto używa M4 lub pochodnych w formacjach podległych DWLąd. A MIWO szyje wszędzie, gdzie może być zysk. Bo raczej taktyczne gorsety i miniówki nie są dla naszych dzielnych żołnierzy.

 

Odpowiadając na Twoje zarzuty:

- w WP masz na stanie poza Berylami i AK również M4 czy tam jego klony i nie chodziło mi o komandosów.

 

A to dlatego, im wojtekk8 szybciej odpowie tym mniej offtopu będzie. chcę się dowiedzieć skąd posiada takie rewelacyjne informacje.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Odpowiadając na Twoje zarzuty:

- w WP masz na stanie poza Berylami i AK również M4 czy tam jego klony i nie chodziło mi o komandosów.

 

 

Dlaczego koniecznie musi być WP??

 

Odpowiedź masz wyżej. Jak napisał głupotę, to niech odkręci. Forum jest po to, żeby dzielić się wiedzą, a jak ktoś napisze byle głupstwo, to wprowadza niepotrzebny zamęt.

 

wojtekk8 - odpowiedziałeś pytaniem na pytanie. Marnie się bronisz.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś było w jednej z jednostek (kompanii) specjalnych na wyposażeniu M16 jako wersja poglądowa i do szkolenia na zachodnich wzorcach.

Nigdzie nie napisałem, że chodzi o DWLąd, ale chodziło mi ogólnie o WP, a DWS wchodzi w skład WP (SZ RP).

 

Odpowiedziałem pytaniem na pytanie bo sugerujesz, że Miwo nie szyje dla WP. Niestety uczestniczy i wygrywa przetargi organizowane przez MON i nie tylko.

Jeżeli, w którejś z formacji mundurowej jest na wyposażeniu karabinek serii M4/M16 czy klony to zazwyczaj mają w pełni standardowe magazynki, a nie jakieś P-magi czy inne i właśnie pod te pierwsze szyte i zamawiane są ładownice.

 

Teraz sam odpowiedz na moje pytanie zawarte wcześniej.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Kiedyś było w jednej z jednostek (kompanii) specjalnych na wyposażeniu M16 jako wersja poglądowa i do szkolenia na zachodnich wzorcach.

Nigdzie nie napisałem, że chodzi o DWLąd, ale chodziło mi ogólnie o WP, a DWS wchodzi w skład WP (SZ RP).

 

Nie, nigdzie nie napisałeś. Chodziło Ci o DWS, ale "nie chodziło Ci o komandosów" (patrz: mój post wyżej). Zapowiada się ciekawa parodia.

 

Odpowiedziałem pytaniem na pytanie bo sugerujesz, że Miwo nie szyje dla WP. Niestety uczestniczy i wygrywa przetargi organizowane przez MON i nie tylko.

Jeżeli, w którejś z formacji mundurowej jest na wyposażeniu karabinek serii M4/M16 czy klony to zazwyczaj mają w pełni standardowe magazynki, a nie jakieś P-magi czy inne i właśnie pod te pierwsze szyte i zamawiane są ładownice.

 

Teraz sam odpowiedz na moje pytanie zawarte wcześniej.

Gdzie napisałem, że MIWO nie szyje dla WP? WP to główny odbiorca MIWO L. Żeby było jaśniej i żebyś nie odpowiedział pytaniem: wskaż gdzie napisałem, że MIWO nie szyje dla WP.

 

Napiszę to po raz drugi albo trzeci - żołnierze sił specjalnych, którzy mają magazynki stalowe w swoich HK (wymiary aluminiowych do M4/M16) mogą zmienić na Lancery czy EMAGi. Czego nie rozumiesz w uniwersalności?

 

Sam gmatwasz się w tym co piszesz. Najpierw było WP z M4, ale nie komandosi. Później DWS, którzy nie są komandosami, ale są w WP. Później chodziło o M16 z dawnych oddziałów specjalnych, dla których z pewnością MIWO szyje teraz ładownice. :D Koniec offtopu, dziękuję za możliwość pośmiania się. Ciao

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...