Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam!

Mam pewne pytanie, jestem zainteresowany kupieniem pasa taktycznego PT-3 + Szelek "Jacko plus". Czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem tego oporządzenia i może się podzielić opiniami na jego temat lub opiniami na temat samego sklepu i podejściu do klienta? Chodzi mi poproszenie ich o dodatkowe zamontowanie pasa piersiowego w szelkach.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

PT-3 nie posiadam, ale ogólnie ma on opinię zbyt szerokiego. Praktycznie nikt poza Miwo nie produkuje pasów o tak dużej szerokości na całej długości. PT-2 według wielu opinii jest lepszy i sam interesuję się teraz tego rodzaju pasem.

 

Miałem za to kontakt z firmą jako taką. Wszystko było git, dopóki nie musiałem złożyć reklamacji, bo uszyty towar był wykonany z cordury pośledniej jakości. W tym momencie zaczęły się schody. Ale o tym masz całą litanię na poprzednich stronach wątku.

Link to post
Share on other sites

Jacko Plus to jeden z lepszych produktów miwo, choć mógłyby mieć elastyczne wykończenie, aby lepiej pracoway w ruchu.

 

Natomiast seria PT (zwłascza -3 i -4) są szerokie i dość niewygodne przy kucaniu. Jakikolwiek inny pas lub kołnierz na pas będzie lepszy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, co w zamian PT-3 polecacie?

 

RATSa. Jest spoko, powierzchni montażowej jest dużo, fajnie się to układa, wygodny.

 

Kufel - W porównaniu do Pt3 jest o niebo lepiej, przez to że jest grubszy i ma "wcięcia" lepiej się układa. Ostatnio pakowaliśmy na niego jakieś 14-15 kg - nosi się zupełnie spoko.

Link to post
Share on other sites

W pasie 107cm, rozmiar RATSA niestandardowy tj. długość "części opalsowanej" 80cm, 25 kolumn pełnych + wyszło po pół komórki z każdej strony dodatkowo, nie wiem w sumie czemu. Długość całego pasa to 89cm. Jeśli chcesz to później mogę Ci fotki podesłać jak to wygląda na człowieku, tylko wal na PW z przypomnieniem.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Ja z dwoma pytankami:

1. Ile kosztowałoby wykonanie boków do kamizelki TF-50 posiadających zamiast ładownic na magazynki kieszeni na płyty?

2. Czy ktoś używa TF-50 i pasa RATS + Szelek JACO PLUS (1 linia)? Czy szelki nie uwierają pod naciskiem plejta?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jaco-szelki są strasznie wielkie, grube przecież. Kup sobie jakieś taśmówki 1 linii. Co do TFki i RATSa - zależy, niby się da, jak nie masz 130cm wzrostu. Aczkolwiek wygodniejsze będzie kupno do tego jakiegokolwiek pasa 'low profile' i stosunkowo wąskiego. RATS jest jednak gruby, szeroki i dosyć mocno odstaje, to nie jest dobry pas do działania razem z PC.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie uparłem się na niego, po prostu wydawał mi się wygodną opcją. Skoro są lepsze, to możesz zapodać przykład? Chodzi Tobie o coś w stylu PT-2, na którym ładownice będą niestabilne? Czy może PT-3, który z tego co czytałem ludziom nie pasuje, jest niewygodny?

Link to post
Share on other sites

Głupot się naczytałeś, albo ktoś Ci naopowiadał. Albo zwykłe PT2 (firmę wybierz sam, chyba nie będzie to za trudne?) albo Operacyjny od Miwo. Skoro rozłożysz sprzęt na 2 linie i nie będzie to stricte sprzęt do lasu, gdzie targasz 20kg szmelcu nic nie ma prawa się bujać, jeśli z głową złożysz pas.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie o rozmiary recue belta PSE "Twardy". Pasy ze względu na konstrukcję mają niewielki zakres regulacji ok 12cm.

http://www.miwo-military.pl/?p=8.1369.PSE-%27TWARDY%27.F-02.MIWO-MILITARY

 

Potrzebuję rozmiaru, który będzie można nosić skrócony bez comfortpada bezpośrednio do spodni, a wydłużony spasował w obwodzie przewleczony przez comfortpad (pas Jacko lub pas operacyjny Miwo http://www.miwo-military.pl/?p=8.1581.PAS-OPERACYJNY.F-11.MIWO-MILITARY )

 

Powyższe comfortpady dodają sporo w obwodzie pasa, no i noszę je bardziej oparte o biodra, a pas do spodni rzeczywiście w pasie.

 

Znajomy mierzył swój egzemplarz "Twardego" w rozmiarze "L" i ma on faktyczną regulację w zakresie 78-90cm, podczas gdy na stronie MiwoL "L" ma jakoby 90-100 i nie pisze czy to zakres regulacji czy obwód pasa użytkwnika dla jakiego jest on przeznaczony???

 

Mam w pasie ok. 86 i mierząc swojego Blackhawka długość 90cm w comfortpadzie to jakieś 4cm za mało. Potrzebuję coś w zakresie regulacji 84-96 cm. Jaki brać rozmiar?

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem. Szukam czegoś w miejsce PT-3 rozmiar S (regulacja jest podana jako 83 - 112 cm, 83cm ma sam pas, a taśm mi naszyli do fastexa po 30cm z każdej strony. Prosiaka można by w to wsadzić :icon_cool: ). W biodrach mam równą stówę i się zastanawiam nad:

1) Pas operacyjny 90cm + PSE Twardy 90-100cm

2) Pas operacyjny 90cm + PSE Twardy 100-110cm

 

http://www.miwo-mili...1.MIWO-MILITARY

http://www.miwo-mili...2.MIWO-MILITARY

http://www.miwo-mili...8.MIWO-MILITARY

 

Docelowo na niego wjeżdża IFAK, nóż, w przyszłości Glock i magazynki.

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ktoś ostatnio zamawiał coś od Miwo? Najpóźniej 1szego mój przelew musiał być na koncie w ML, do dzisiaj nadal paczki brak. Kurier aż tak długo chyba nie jeździ. Na poprzedniego meila też brak odzewu.

 

No i klops, bo czekam, sprawa robi się pilna, a tu brak info, jakiegokolwiek.

Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam czy to ML czy MP było, ale pieniądze nie wiem dlaczego wpłaciłem na ich konto zagraniczne - podane w mailu i dopiero w rozmowie telefonicznej okazało się, że przelew jest już u nich.

Zadzwoń i sprawdź, a dodatkowo przed telefonem wyślij lub miej przygotowane do wysłania potwierdzenie wykonania przelewu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...