Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Tylko widzisz, problem z pistoletem polega na tym, że zostanie zasłonięty przez worek zrzutowy, który jest umiejscowiony na kamizelce. Na dodatek jak będzie już w worku kilka magazynków to będą się obijać o wystającą rękojeść pistoletu (na razie trzymam w ładownicy na magazynki) i przez sam ciężar worka napełnionego magami będę musiał "zarzucać" workiem za siebie, by dobyć pistolet. Tak, to oznacza, że linia worka zrzutowego przecina się z doborem pistoletu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do problemów z celowaniem w przypadku broni długiej: rozwiązanie jest banalnie proste, choć nieco kosztowne, mianowicie zamontuj sobie na replice kolimator. Do celowania przez koli nie musisz wcale przymykać oka, w ogóle kolimator to świetna sprawa do airsoftu, jak dla mnie znacznie wygodniejsze toto od lunety czy przyrządów mechanicznych.

Dziwi mnie natomiast problem korzystania z klamki: dla mnie co prawda wygodniejsze jest strzelanie trzymając klamkę oburącz z naciskiem na prawą stronę, ale w miarę celnie (na "klamkowe" dystanse) mogę strzelać oburącz (obie ręce wyciągnięte na wprost) lub z samej lewej ręki. Popróbuj, może znajdziesz pozycję, dla której wcale nie jest tak źle z tym celowaniem.

Link to post
Share on other sites

Tylko widzisz, problem z pistoletem polega na tym, że zostanie zasłonięty przez worek zrzutowy, który jest umiejscowiony na kamizelce. Na dodatek jak będzie już w worku kilka magazynków to będą się obijać o wystającą rękojeść pistoletu (na razie trzymam w ładownicy na magazynki) i przez sam ciężar worka napełnionego magami będę musiał "zarzucać" workiem za siebie, by dobyć pistolet. Tak, to oznacza, że linia worka zrzutowego przecina się z doborem pistoletu.

 

No to kolego masz źle ułożony albo worek, albo kaburę. U mnie sprawę załatwiło zamówienie kabury z PALSami na wierzchu - worek zwiesza się z kabury. Nic niczemu nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Co do problemów z celowaniem w przypadku broni długiej: rozwiązanie jest banalnie proste, choć nieco kosztowne, mianowicie zamontuj sobie na replice kolimator. Do celowania przez koli nie musisz wcale przymykać oka, w ogóle kolimator to świetna sprawa do airsoftu, jak dla mnie znacznie wygodniejsze toto od lunety czy przyrządów mechanicznych.

Dziwi mnie natomiast problem korzystania z klamki: dla mnie co prawda wygodniejsze jest strzelanie trzymając klamkę oburącz z naciskiem na prawą stronę, ale w miarę celnie (na "klamkowe" dystanse) mogę strzelać oburącz (obie ręce wyciągnięte na wprost) lub z samej lewej ręki. Popróbuj, może znajdziesz pozycję, dla której wcale nie jest tak źle z tym celowaniem.

 

Właśnie to samo chciałem napisać.

Jeżeli chodzi o ćwiczenie, a ma kolega słabsze oko (ostrość widzenia) to niestety ćwiczenie na niewiele się zda.

Za to druga opcja czyli kolimator jest zupełnie sensowna - popatrz teraz po sklepach bo w GF jest na przykład przecena do -50%.

 

Co do pistoletu to nie widzę żadnego problemu tutaj, aby trzymać go po prawej stronie.

Sam mam lewe oko dominujące, ale przy broni długiej nauczyłem się przymykania drugiego oka, a przy broni krótkiej potrafię strzelać zarówno z prawego lub lewego przymkniętego.

Minimalne kwestia przesunięcia średniego punktu trafienia będziesz pewnie miał, ale w ASG liczy się trafienie więc tutaj sobie po prostu poćwicz.

Link to post
Share on other sites

AnR - najwygodniej mi jest nosić worek na boku. Dodatkowo, przy mojej kamizelce nie mam niestety możliwości zbytnio przesunąć ją do tyłu (konstrukcja na siatce, 3 panele + regulacja po bokach za pomocą sznurków). Nie zmienia to faktu, że zrzut pokrywa mi się z pistoletem - właśnie to sprawdziłem a wszystko mam rozplanowane na kamizelce i na pasie tak, aby jedno z drugim nie kolidowało (bynajmniej, kiedy mam zrzut po lewej stronie zakrywa mi ładownice na magazynki pistoletowe, w których na ten czas znajdują się ładowarki na kulki - co nie jest rzeczą wymaganą, aby mieć ją pod ręką gdyby świat się walił więc w praktyce mi takie ustawienie odpowiada). Generalnie to lipa z tym szpejem, wszystko co zrobię w jakiś sposób jest niewygodne. >.<

Link to post
Share on other sites

Napisz co masz na pasie, bo wiemy tylko co masz na kamizelce. Bo tak czytam o twoim ustawieniu i rozumiem, że na pasie nie masz miejsca. Rozwiązania widzę dwa. Jedno to worek na pas zaraz za kaburą. Drugie to przerobienie worka i wydłużenie jego "uszu" (lub ich dorobienie, jeśli nie posiada) i montaż na pasie pod Serpą. Kabura nie jest na tyle gruba by uniemożliwić wrzucenie maga, choć idealnie nie będzie. Wizyta w pasmanterii po taśmę i dwa regulatory lub drabinki załatwi sprawę.

Link to post
Share on other sites

Na pasie znalazłoby się miejsce, lecz jest on na chwilę obecną ciężki. Posiadam na nim 2 ładownice na magazynek pistoletowy, ładownica na flashbang, 2x cargo(jedzenie, kulki ; medyczna) i pistolet. Z pewnością przy takim ciężarze muszę się zaopatrzyć w szelki - to jest oczywiste.

Tak jak napisałem, jutro zrobię zdjęcia całego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

http://img819.imageshack.us/g/img6652v.jpg/

Zgodnie z obietnicą przesyłam zdjęcia mojego obecnego ułożenia ładownic. Żeby to miało ręce i nogi to należy jedynie przełożyć worek zrzutowy na stronę lewą, tam gdzie cargo a owe cargo przenieść na stronę prawą. Docelowo na pasie czarna kieszeń ma służyć jako kieszeń na apteczkę, którą jest obecnie SDSowki medic pouch w UCP, lecz pomalowany na kolor zielony.

Generalnie to nic specjalnego :)

Link to post
Share on other sites

W poprzednim poście miał być 'dobry pomysł', literki mi się pomieszały :blush:

No i wracając do tematu szelek. Mam na oku szelki firmy MTG: http://www.casg.pl/product-pol-966-MTG-Spearpoint-szelki-niskoprofilowe-RG-.html . Generalnie nie wiem czym one się charakteryzują że miałbym zabulić za nie ponad 50zł z kosztami przesyłki, ale żadnej lepszej i tańszej propozycji nie znalazłem. No i proste pytanie - nada się? ;)

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam! Szukam kamizelki do taktyki zielonej, w oko wpadła mi kamizelka Atek 2. Wcześniej używałem pasoszelek, ale powiem szczerze, że nie spełniły moich oczekiwań - słabo "siedziały", ciągłe poprawianie i obracanie znużyło mnie już stąd pomysł kamizelki. Z przodu dałbym 4x podwójne ładownice, jakieś cargo małe na bzdety + cargo duże na boku + camelback. Co Wy na to? Może jakieś lepsze propozycje macie? Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Chcę sobie kupić pasoszelki. Myślałem nad ST-2 od MIWO i nie wiem jakie szelki. Chcę nosić 4 ładownice na 20-nabojowe magazynki 7.62, małe lub średnie cargo, zrzutówkę, ew. potem jeszcze jakąś drobnice typu ładwonice pistoletowe. Teraz zastanawiam się jakie szelki umożliwią mi wygodne noszenie pasa w tej konfiguracji i camela Source Tactical 2l

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanie - jakie ładownice do połączonych magazynków od G36? Na rzep czy klamrę? Czy "balkoniki" oferowane przez Miwo L się sprawdzają? Brać dedykowane do G36, czy kombinować z zamiennikami, np. ładownicami na 3 magazynki Stanag bez przegródek w środku?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...