Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Co wy za kity pociskacie? Jak kamizelka typu atek się nie nada? A holenderska kamizelka patrolowa? A kamizelki brytyjskie i holenderskie ze stałymi kieszeniami to niby do czego są/były? Kamizelka Specops? Do zabawy w CeKuBe? Ehhh. Duża powierzchnia siatki na ramionach dobrze rozkłada ciężar podobnie jak taśma w FLC.

rat_med jeśli chcesz Atek 3 zostań przy siatce. W cordurze latem będziesz się smażył.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

FLC jest przeznaczona do noszenia na kamizelce balistycznej, dlatego noszenie jej bezpośrednio na mundur jest średnio wygodne - te taśmy potrafią się wpijać w ramiona i ocierać szyję.

 

I nie bardzo rozumiem, co chciałeś powiedzieć przez "połączenie pasa i kamizelki". Możesz rozwinąc?

Link to post
Share on other sites

Właśnie taśmy na ramiona to nie najlepsze rozwiązanie w FLC. Mocno obciążona daje się odczuć. Ja w swojej kamizelce (nie FLC, tylko własna konstrukcja) z tego tytułu mam wkładki piankowe na ramiona.

 

Edit.

O uprzedzono mnie.

Edited by maciejs
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o przednie panele pokryte MOLLE. Jeśli spojrzymy na FLC jak na pas wielkości PT-2, to przednie panele mogą zwiększyć nam powierzchnię na której można przyczepić ładownice/kieszenie/itp.

 

Mogę się mylić, ale wcześniej używałem właśnie PT-2 od MIWO i zamieniając go na FLC zyskałem dodatkową powierzchnię (pomijam kwestię, że nie zawsze wykorzystuję ją w pełni).

Link to post
Share on other sites

Czy Pasoszelki Thor I i jako uzupełnienie (ponieważ za mało miejsca jest dla mnie) Modułowy panel piersiowy Basic-1 (głównie na magi do gietki) od PS TACTICAL GEAR ma jakikolwiek sens czy to będzie totalna porażka?

 

 

Za dużo kombinacji. Będą ci zapięcia od panelu niezbyt dobrze śmigały w połączeniu z poduszkami od szelek

Link to post
Share on other sites

to co wykożystać jako platformę do zielonej i sporadycznie mout na taki zestaw

8-12 magów g36

3 magi do krótkiej

3 granaty dymne

Nadupnik

Apteczka zrywana

Kabura na klamkę

Cargo małe/średnie

Ładownica na 3 magi do klami (w środku 3 petardy)

Worek na zrzut

Kieszeń na radio

Dodatkowo oczywiście Camel i nóż

Link to post
Share on other sites

Osobiście używam czegoś takiego - zarówno do lasu jak i do CQB (MOUT) z tym, że w pomieszczeniach gram częściej:

Pas LC-3:

- panel udowy prawy MIWO z:

+ kaburą GADŻET,

+ kieszeń na nóż/multitool MIWO z multitoolem

- panel udowy lewy MIWO z:

+ kieszeń na latarkę małą MIWO z latarką

+ kieszeń na opatrunek MIWO z opatrunkiem i czerwoną szmatą

+ kieszeń na granat dymny typu M18 MIWO z ładowarką do kulek a'la M18

- kieszeń na granat MIWO z deko F1

- kieszeń na baterię S&W (po nożu) 8,4V do pistoletu

- worek na odzysk MIWO

- ładownica na magazynek IVOHEST do P-83 (Glock 18C CM)

 

CHESTRIG DIY

- kieszeń CARGO średnie pionowe MIWO (w środku amunicja, telefon, dokumenty, różne potrzebne rzeczy - zależnie od akcji)

+ kieszeń na mini radio MIWO z PMR Brodndi (MAXCOM WT708)

+ lightstick x 2

- ładownica CQB na trzy magazynki do PM MIWO x 3

- apteczka Indywidualna Kieszeń Medyczna Zrywana (IKMZ) Miwo P + wyposażenie

- ładownica CQB na dwa magazynki pistoletowe z BBloaderem i magazynkiem do G18C CM

- nóż S&W - sztylet

 

Pokrowiec na płytę (kamizelka) MORATEX + płyta od OLV + wyściełanie z "karimatex'u"

 

Camelback DROMADER MIWO P

+ kieszeń uniwersalna mała MIWO + kuchenka na paliwo stałe typu ESBIT (zapasy WP)

+ cargo średnie pionowe MIWO + sucha racja żywnościowa "S"

 

Hełm MICH 2001 lub czapka z daszkiem wz. 93, szalokominiarka WP, osłona na twarz DIY, nakolanniki.

Magów do długiej MP5SD6 jest 11 (9 w ładownicach, 2 w broni spięte razem) + 3 do krótkiej (czasami długi do Glocka na 60BB)

 

Sam się zastanawiam jak to bardziej do zielonej dostosować - czasami odpada panel udowy z lewej nogi jak do lasu się wybieram lub Dromader jak w budynkach - strzelanki jebanki.

 

Jeszcze zastanawiam się jak tu zmieścić 2 - 3 magi do długiej bo okazało się, że 2 stare magi działają oraz na ukończeniu jest BBloader w postaci maga do MP5.

A miejsca brak.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś się orientuje, czy na szelki Jacko Plus (na front) wejdzie mały panel minera od MiWo, czy dla pewności brać duży ? Wiem, że to niewygodne przy zakładaniu i zdejmowaniu oporządzenia, bo trzeba odczepiać panel, ale są weekendy, gdy coś takiego jest potrzebne. Czy panel może pracować (wygodnie) na pasie PT3?

Link to post
Share on other sites

Panel minera na szelkach? :zastanawia: Jak dla mnie - wybacz kolego - poroniony pomysł: żeby zdjąć oporządzenie będziesz praktycznie musiał za każdym razem demontować panel. Poza tym wątpię, żeby mały sięgnął od jednej szelki do drugiej, chyba że masz w klacie obwód nie większy niż dobrze wyrośnięty kot...

Link to post
Share on other sites

Ja tak kiedyś nosiłem triple mag carriera na flc - z przodu, z jednej strony musiałem za każdym razem wyciągać taśmy, robiłem to z chronicznej potrzeby posiadania jakiegoś oporządzenia z przodu (połowicznie dlatego, bo było to cqb, połowicznie po prostu nieswojo się czuję w samych szelkach/bez czegoś na klacie). Poza zdejmowaniem/zakładaniem kamizelki nawet się to sprawdzało, choć faktycznie większy sens wtedy ma chest.

 

Duży panel minera (mały nie siegnie) ma te taśmy nieco dłuższe niż triple mag carrier, więc będzie to rozwiązanie w Twoim przypadku molto upierdliwe (chyba, że klamrę od pasa będziesz miał z tyłu ale w jacko to nie przejdzie).

Link to post
Share on other sites

Zaznaczyłem na samym początku, że jest to rozwiązanie wybitnie upierdliwe, czego jestem świadomy, i przeznaczone wyłącznie na określone przed wymarszem cele. W takim razie w najbliższej paczce przyjdzie duży panel. Dzięki (:

PS. Na automatyce kombinujemy trochę fajnego szpeju elektronicznego do asg, ale o tym na forum po sesji (:

Link to post
Share on other sites

na razie nie mam tyle funduszy, ale będę o tym pamiętał o tym cyckonoszu ;-) W chwili obecnej mogę przeżyć konieczność przetroczenia na kilka godzin panelu z plecaka na klatę i na odwrót. Ewentualnie wrzucę na maszynę taśmę velcro i obszyję ją systemowo. Wtedy jedna strona byłaby "zrywana" co rozwiązałoby problem szybkiego wypięcia się z pasoszelek.

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...