Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Może teraz ktoś się zlituje i udzieli mi podpowiedzi:)

Zamówiłem modułowy pas taktyczny rats : http://miwomilitary.pl/?p=8.1177.PT-'RATS'.F-13.MIWO-MILITARY , mam jeszcze możliwość zmiany rozmiaru, ale nie bardzo wiem jaki mam wziąć rozmiar? Mam obecnie 96 cm w pasie ale do wiosny zejdzie do 90 i nie wiem czy wziąć S czy M?

Napisałem do Miwo i dostałem takie odpowiedzi:

 

Ja: Przy okazji jeszcze mam pytanie odnośnie pasa Rats. Zamówiłem rozmiar S na 82 cm. Aktualnie mam 96 cm w pasie- do wiosny planowana redukcja do 90, czy rozmiarowo jest on dobrany odpowiednio, czy jednak wziąć większy?

Miwo:Jeśli ma Pan w pasie 96 cm to proponowałabym pas w rozmiarze M, ponieważ ubiera go Pan na mundur.

Ja: Teraz mam 96 cm ale mam zamiar mieć 90 cm, a rozmiar M jest na 92 cm. To chyba jednak lepiej wziąć S ?

Miwo: To Pana wybór, skoro ma Pan zamiar mieć 90 cm w pasie to proszę zamówić mniejszy rozmiar.

 

I teraz nie wiem jaki rozmiar wziąć? Czy on ma się schodzić na brzuchu czy raczej być bardziej po bokach?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak r kolegą robiliśmy kiedyś system RATS* to założenie pasa, a właściwie "rękawa" modułowo-balistycznego jakim jest tenże, było takie, że miał on się dosyć mocno schodzić - zostawiając między końcami ok 10cm przerwy na wyprowadzenie ucha pasa rescue i tyle. To było w roku 2007, zakładam że MIWO jakoś specjalnie nic tam nie pozmieniało, patrząc na zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Witam, pytanie mam, może głupie, ale nurtujące.

Oznaczenie apteczki (np. naszywka) powinno być jaskrawe - białe tło, czerwony krzyż- czy "zgaszone". Nie chodzi o lans tylko poprawność.

Teoretycznie jaskrawe ułatwia znalezienie apteczki przez osobę, która będzie udzielała mi ew. pomocy. Apteczka noszona pod prawą pachą.

Link to post
Share on other sites

Używam paso-szelek i zastanawiam się co tak na prawdę potrzebuje mieć pod ręką tzn, co mogę wyciągnąć sam bez ściągania oporządzenia i bez pomocy innej osoby. Magazynki, nóż, woda, batonik coś jeszcze? Apteczka musi być tak bardzo pod ręką, przez rok jej nie użyłem. Mógłbym dać ją w inne miejsce a w jej miejsce kolejne magazynki.

 

Drugie pytanie, jaką kaburę do Hi Capy 3.8 stosować do zielonej. Na udo? Sam nie wiem.

 

Pomoże ktoś?

Edited by bd_siwek
Link to post
Share on other sites

Do tego co możesz wsadzić pod rękę możesz dołożyć np. granaty :icon_idea:

Apteczkę możesz dać gdzieś z boku lub na buttpack'a, bo i tak jak byś oberwał (mówię o realnej sytuacji) to w szoku i tak sam sobie raczej nie udzielisz pomocy.

 

Generalnie kabura na udzie w zielonej to średni pomysł, ale może Tobie by nie przeszkadzało. Z drugiej strony jak byś założył kaburę na pas to zabierasz cenne miejsce pod inne kieszenie.

Pooglądaj sobie modułówki MIWO lub SPECOPS'a.

Link to post
Share on other sites

I tak zabierze bo musi klamkę wyciągnąć więc przestrzeń musi być. Ja stawiam na prędkość (mówimy o airsofcie gdzie klamkę mam celniejszą od aega i o zbliżonej donośności) więc nosze na biodrze (wyżej niż udowa). Kilku osobom w otoczeniu się to generalnie sprawdza. A jak nie, to wrzuć do kieszeni ogólnego przeznaczenia, do nerki itp. lub ładownice MRE z Praszki kup.

Link to post
Share on other sites

Apteczkę możesz dać gdzieś z boku lub na buttpack'a, bo i tak jak byś oberwał (mówię o realnej sytuacji) to w szoku i tak sam sobie raczej nie udzielisz pomocy.

 

 

A w ASG jak ktoś sobie krzywdę zrobi to i tak będziesz spokojnie mógł ściągnąć szpej, żeby sobie ułatwić udzielanie mu pierwszej pomocy - przy okazji i apteczkę wyjmiesz.

Link to post
Share on other sites

Taka konfiguracja. Jednak nie sprawdziła się, więc teraz mała renowacja ją czeka.

 

opoct.th.jpg

 

1. 3x Ak z przegrodami.

2. 2x Ak z przegrodami.

3. Apteczka

4. Worek na chlebaku.

5. Survival kit

6. Chlebak.

7. Pokrowiec na camel-back z butelką 1,5l (wygodnie nawet było, camel-backa jeszcze nie ma) Na nim, dwie "szybkie" ładownice z bandażami dla reszty teamu. Zipy i "paracord".

8. Ładownica ogólnego przeznaczenia.

9. Baton + GSM

10. Baton

 

Renowacja:

Apteczka leci w miejsce survival kit, a survival kit na drugą stronę chlebaka. Od lewej od słabszej ręki kwadrat na 2x Ak a na nim 2x 2xAk. W miejsce apteczki 3x Ak z przegrodami. Na plecach pokrowiec na camela, gdy stosowany jest plecak pokrowiec leci na niego. Zamiast 9 i 10 dałbym większą kieszeń ogólnego przeznaczenia (również z pistoletem) i zostawić miejsce na "szybki" nóż.

 

Pistolet na biodro w jaki sposób?

Edited by bd_siwek
Link to post
Share on other sites

Jako że skończyłem nowy komplecik szpeju to wrzucę.

 

1 linia

img0273xb.th.jpg

 

Pas profilowany na szelkach 1 linii

Od lewej:

- ładownica leśna 1 mag M14

- ładownica leśna 2 magi M14

- worek zrzutowy sztywny

- cargo poziome na zamek, na nim zamontowany poziomo nóż

- pokrowiec na manierkę z małą zewnętrzną kieszonką

- kabura na Glocka 23 w postaci ładownicy CQB z dodatkową gumką trzymającą klamkę po schowaniu klapki

- 2 ładownice pistoletowe CQB

 

2 linia

img0272ol.th.jpg

 

Mini chest, mocno zmodyfikowany RACK

Panel piersiowy:

– admin cargo

Panel główny, od lewej:

- organizer w postaci dedykowanego pokrowca na Rite In The Rain 946 z zewnętrznym krytym panelem na 4 długopisy/ołówki/pisaki/inne pisadełka

- 3 pojedyncze shingle na magi do M14, na singlach 3 pojedyncze ładownice CQB do M14

- cargo pionowe na zamek z zewnętrzną kieszenią na mapę

 

3 linia

img0274iw.th.jpg

 

Mały plecak-pokrowiec na 3 litrowy bukłak Source

Na plecaku:

- na przodzie duża apteczka zrywana

- z prawej strony – pokrowiec na taktyczny termosik 0,5l :icon_wink:

Brakuje kieszeni na flachę Green Gasu z lewej strony, dojdzie niebawem.

 

Zdjęć całości „na chłopie” chwilowo brak, dorzucę niebawem.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie z nieco innej beczki. Aktualnie szukam sobie jakiejś kamizelki. Problem polega na tym że działam w lesie i w budynku, mniej więcej w proporcjach 1 do 1. Sporo się naczytałem ta ten temat i wiem że do lasy najlepsze się szelki + pas, a do budynku chesty i plate carriery. Dowyć mocno zastanawiam się nad FLC, chest rigiem, Szturmanem z Miwo Praszki i TAJem również z praszki. Możecie trochę mi pomóc w wyborze.

Link to post
Share on other sites

Ja brałbym Taja. Jedyny jego minus to szelki - chętnie widziałbym tam szelki takie, jakie są w miwoskim chińczyku. Zapytaj, może za niewiele więcej zrobią ci takiego customa, czyli powierzchnia na ładownice taka jak w taju i zamocowane do tego miękkie szelki z chińczyka.

Link to post
Share on other sites

Dobra FLC sobie odpuszczę. A co sądzicie o Szturmanie, jako taka kamizelka uniwersalna?

Bierz coś modułowego, w przyszłości taki wybór z pewnością docenisz, nawet jeśli teraz nie za bardzo stać cię na dokupienie wszystkich potrzebnych ładownic/nie masz koncepcji na ich odpowiedni wybór i ułożenie.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie z nieco innej beczki.

Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w taki pas: http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=PH-CG-BTC017-ODS&search=category&rs=Belts&catid=4&cat=109

Jako, że był testowany kilkukrotnie w różnych sytuacjach muszę w końcu pokusić się o jakiejś szelki. Jest to cholernie niewygodne, gdy podczas marszu pas samoczynnie zaczyna się rozregulowywać, przez co spada mi w dół. Problem w tym, że pas nie ma jako takich miejsc na podczepienie szelek (pewnie od tego służą paski z klamrami, które są w zestawie, aczkolwiek i to nie zdało egzaminu). Zastanawiałem się nad czymś takim: http://www.casg.pl/product-pol-699-FLYYE-szelki-do-pasa-typu-X-Ranger-Green-.html

Jedyny minus pasa w połączeniu z tymi szelkami jest taki, że zabieram sobie potrzebne i de facto dosyć ograniczone miejsce na pasie. Oczywiście mógłbym rozplanować ułożenie ładownic w taki sposób, aby nic ze sobą nie kolidowało, jednak wolałbym nie tracić miejsca przez mocowanie do szelek. Jest opcją, by doszyć szlufki, ale czy jest to warte zachodu?

 

pozdrawiam.

Edited by MarineSlupsk
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Ostatnimi czasy przerzuciłem się na beltkit. Od lewej , 3x podwójna ładownica na magi, Buttpack, manierka, cargo średnie poziome , na cargu przytroczone dwie ładownice na granaty . Jednak okazało się, że nie zmieścily mi sie wszytskie ładownice :/ ( na fotce luzem ) . Nie mam pomysłu gdzie mogę je sensownie przytroczyć . Myślalem nad tym żeby ładownice na magi i worek na zrzut przytroczyć na lewej ścianie buttpacka ale czy to nie bedzie przekombinowane juz ? No i to nieszczesne radio. Mogłby mi ktoś podsunąć jakis pomysł jak to ładnie rozwiązać ? :) z góy dziekuje za odpowiedź .

sdc12663v.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

sdc12664v.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...