Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A mógł zabić...

 

Pytanie, który jako duty belt noszony wraz z comford padem. Mam na nim fast maga, worek i kaburę udową.

http://www.bron.pl/shopbron/product/ODZIEZ-I-OBUWIE/Pasy/Pas-5.11-Operator/2161

http://www.cqbtactical.pl/product_info.php?cPath=107_50&products_id=156

Czy może coś innego? Albo może jakiś pas molle? Może LC3 da radę?

 

nie słuchaj ich ..przy takim wyposażeniu da radę każdy pas. Jak nie ma wymogu palsów to po cholerę szukać kosmosów.

LC daje radę znakomicie i kosztuje grosze.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie apropo doboru kamizelki

 

Kompletuje drugi szpej, ktory ma byc z zalozenia lzejszy. Obecnie nosze PC z blast beltem, panel, udowy, kabure udowa i nosze ze soba wiele rzeczy.

Moj drugi alternatywny szpej szykuje na typowe strzelanki. W zwiazku z tym ograniczam sie w nim do noszenia magazynkow, boczniaka i tyle.

 

Najbardziej rozmyslam nad odpowiednim chestem, tylko nie wiem jakim najlepiej. Obecnie faworytem jest WSH HSGI od flyye. Pasuje mi to ile miesci magow. Klamke moge wtedy umiescic na pasie z prawej strony, z lewej strony zas zapasowe magazynki do klamki.

Lecz jedna rzecz mnie nie pokoi. Jak dokladnie sprawuje sie te ladownice w tej kamizelce ? Jest to dla mnie wazne bo jestem zwolennikiem nie uzywania klap w ladownicach by miec do nich zawsze szybki dostep. Czy po wyjecie z jednej ladownicy, jednego maga to drugi mag bedzie swobodnie tam latal, czy jest moze jakies dodatkowe mocowanie na niego (albo czy da rade zrobic to samemu). Takze chcialbym sie spytac jak zachowuje sie pusta ladownica na ktorje molle jest podpieta np. ladownica z magazynkiem do klamki. Czy wtedy sie ona nie wygina pod wplywem ciezaru drugiej ladownicy?

Link to post
Share on other sites

Zależy ile chcesz nosić magazynków w jednej wbudowanej ładownicy - 2 czy 3. Jeśli pierwszą opcję, to po wyjęciu jednego magazynka drugi lata sobie jak chce; przy drugiej opcji jeszcze się trzymają, ale luźno co przy gwałtowniejszych ruchach może spowodować, że sobie polecą w siną dal. Jeśli chciałbyś się pobawić to mógłbyś zrobić sobie gumki takie jak są w shinglach, z tą różnicą, że byłyby wpinane na rzep. Ewentualnie klapy można schować do środka ładownicy co powinno trochę usztywnić magi w środku, ale nie próbowałem takiego rozwiązania.

Co do ładownicy przyczepionej na pustą, nie wygina się - szczególnie jeśli jest to tylko magazynek do krótkiej, WSH jest sztywne więc aby ładownice zaczęły się wyginać to trzeba przyczepić coś naprawdę ciężkiego.

 

 

Edit: Drobne błędy.

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć lekko to noszenie Weestacha jest średnim pomysłem. A te ładownice w nim są słabawe - podwójny shingiel życia nie ułatwia.

 

Ile chcesz nosić tych magazynków, bo jak sobie "na lekko" przywalisz 10 to już nie będzie lekko. Na lekko to są 4-6 na cheście i jeden - dwa na pasie np w fastmagu/ach (mówię o długiej). Ja bym zamówił lekkiego chesta hybrydowego, wzorowanego na MRC powiedzmy i jakiś duty belt do tego - z rękawem w stylu VTACowego.

 

http://www.mayflower-rc.org/store/7034/31/5.56-Hybrid-Chest-Rig.html

 

http://www.vikingtactics.com/prod_vtac_belts.html

Link to post
Share on other sites

Pewnie zdecydowanej większości z Was temat wyda się błahy, ale to mój pierwszy raz :blush: Próbuję prawidłowo skonfigurować

i dopasować pas z MIWO-L (PT-3) i szelki (Jacko-plus). Jak przekładać te taśmy na sprzączkach w pasie ? Na początku przeplotłem

je tak by się "zaciskały" (pasek się nie przesuwa a sprzączki nie brzęczą o siebie :icon_razz2: ), ale teraz nie wiem już czy to

dobry pomysł bo w ten sposób szelki nie pracują pod obciążeniem (pasek się nie przesuwa w sprzączkach więc pas PT-3

nie "wisi" na szelkach). Z drugiej strony może PT-3 nie ma wisieć na szelkach ? Poza tym te taśmy od Jacko są cholernie

długie :icon_biggrin: Nawet po przepleceniu ich przez te plastikowe "cusie" do regulacji są potwornie długie. Obcinacie je jakoś ?

Teraz już wiem, że regulacja 7-podpieciowego zawieszenia jest 7 razy trudniejsza niż innych :blink: :blush: Ten pasek spinający

szelki na piersi też jest długi jak by całość zaprojektowano na Pudziana :bialaflaga: Czy obcinanie i obróbka termiczna/inna końcówek to dobry pomysł ?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to powienieneś spytać MIWO bo to oni ci powinni udzielić tej informacji dotyczącej ich produktów. Na ich stronie są zdjęcia w miarę wyraźne w kilku miejscach - wynika z tego że triglide'y (czyli drabinki regulacyjne) są podciągnięte do Yoke na maxa i tam dopiero przeplatamy przez nie powracające końcówki pasków regulacyjnych. Taśma wychodzi więc z Yoke, ma nawleczoną drabinkę środkową poprzeczką u samej góry - potem idzie w dół, przechodzi przez ramkę czy D-ringa na pasie i następnie wraca do tego triglide'a żeby być przez niego przewleczoną podwójnie, końcówkę na zdjęciach przeplatali gdzieś do wewnątrz, można tez ją przyciąć na gorąco jeśli jestem pewien że pozostawiony zakres regulacji mi wystarczy z róznymi ciuchami itd.

 

Wyregulowany pas tego typu (miękki, szeroki, modułowy) przede wszystkim powinien siedzieć pewnie na kolcach biodrowych, a szelki powinny go tylko stabilizować, nie przenosić ciężaru całości tylko powiedzmy 30%.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć lekko to noszenie Weestacha jest średnim pomysłem. A te ładownice w nim są słabawe - podwójny shingiel życia nie ułatwia.

 

Ile chcesz nosić tych magazynków, bo jak sobie "na lekko" przywalisz 10 to już nie będzie lekko. Na lekko to są 4-6 na cheście i jeden - dwa na pasie np w fastmagu/ach (mówię o długiej). Ja bym zamówił lekkiego chesta hybrydowego, wzorowanego na MRC powiedzmy i jakiś duty belt do tego - z rękawem w stylu VTACowego.

 

http://www.mayflower-rc.org/store/7034/31/5.56-Hybrid-Chest-Rig.html

 

http://www.vikingtactics.com/prod_vtac_belts.html

 

Poprawie sie - chce miec w miare lekko jak to mozliwe na moje wymagania "amunicji". Bo z pewnoscia, 15 magazynków do M4 gazowej, lekkie nie bedzie.

Do AEG planuje nosic 6 magow P-Mag (w czym jeden juz podpiety do giwery), zas do gaziaka jak juz mowilem - bedzie cos okolo 15, ale moze to jeszcze ulec zmianie. Okaze sie ile tak na prawde bedzie mi potrzebne

 

Takiego pasa nie chce. Mam obecnie Blast Belta, tego co pokazujesz takze juz nosilem. Przy moim czestym biegu na maksa na "jebance", za bardzo to lata, telepie, przesuwa sie, dlatego zdecydowalem sie na podpinanie worka na odzysk, oraz ew. jakis ladownic na magi (fast magi) do pasa sztywnego przy spodniach.

 

Dzisiaj sobie przymiezylem chesta od MTG i bardzo mi sie spodobal bo jest leciutki i dobrze na mnie lezy. Mysle ze pojde raczej w tym kierunku

Link to post
Share on other sites

Hmm. Obawiam się że ciężko będzie Ci pomóc, bo Twoje wymagania są wewnętrzne sprzeczne.

 

Pas ci się przesuwa podczas biegu? To chyba coś jest źle wyregulowane, nie ma szelek... Po co ci 15 magazynków w jak rozumiem dosyć szybkim dostępie? Do takich ilości to powiedziałbym - kup jakiś fajny lekki plecak, np. Linchpina w MC, ale nie próbuj sobie robić krzywdy na siłę. Na szybkim dostępie w realnym świecie to jak widać wystarczą max 4.

 

Ty o ile pamiętam masz PC z Currahee - wielkich oszczędności wagowych nie uczynisz tym z MTG bo o masie PC decyduje balistyka głównie. To samo z noszeniem fastmagów czy worka na odzysk na pasku spodni.... noszenie jednego fastmaga ma jeszcze jakiś sens, ale większych ilości już nie bardzo - masa będzie ci ściągać gacie z tyłka, i wcale nie będzie weselej.

 

Ciężko będzie Ci coś wyperswadować internetowo jeśli się wkręcisz w jakieś pomysły tego typu. W tym przypadku myślę że po prostu wystarczy żebyś się sam zniechęcił jak popróbujesz realizować to w ten sposób.

Link to post
Share on other sites

Szelki miałem ale zdjalem. Bo jak wyregulowalem na pozycje stojąca, to jak sie schylilem/kucnalem/kleknalem to mi pas do gory podjezdzal

A teraz pytanie za 100pkt. Czy w ogole prawidlowe jest noszenie blast belta/combat belta (ten z doczepianymi poduszkami patent CP) jesli pasek od spodni to sztywny pas taktyczny ? Czy lepiej pomyslec nad czyms bardziej "miekkim" i plaskim ?

 

Ja nie mowie ze 15 magow ma byc na szybki dostep. Bez zadnego dociazenia z tylu - takie 15 magow na brzuchu (dobre kilka kilogramow) by mnie do przodu za bardzo przewazylo. Jesli juz, to na klacie by znajdowalo sie max 8 magow, na pasie z lewej 1/2 magazynki, byc moze cos jeszcze na udzie a jesli nie to reszta zapasu na pas na dupie albo do plecaka jesli bym takowy mial. Ale to tylko opcja do gazowki, bo co jak co ale one maja raptem po 30 kulek i na taka wielosobowa jebanke to jednak duzo kompozytu sie zuzywa. Co innego do aeg, wtedy sobie bez problemu radze z 6 magami ktore na lajcie bede nosil

 

Owszem, mam PC z Curahhe. Nie jest ciezki. Ale zapomnialem o kolejnym atucie dokupienia dodatkowego szpeju. Chodzi o przewiewnosc. Co jak co ale PC ta przewiewnosc ogranicza i moj glowny problem biegania w tym jest taki ze masakrycznie sie w tym przegrzewam, ochrona oczu przez to paruje i jest dupa z zabawy

 

Probowalem juz obciazenia na pasie od spodni i akurat mam takie szczescie ze pas spodni trzyma mi sie na biodrach i nie ma opcji by sie nizej zsunal :P

Link to post
Share on other sites

Do pasa LC-3 chciałbym dorobić sobie szelki "ucieczkowe", które miały by spoczywać na ogół pod kamizelką z płytą od OLV oraz chest-rig'iem.

Całość obmyśliłem sobie jak na razie w układzie "Y" z taśmy parcianej(!?) (dostępnej w pasmanetrii w kolorze oliwkowym) o szer. 40 - 50 mm i 20 mm jako końcówki, tylko mam kilka dylematów:

- czy do zaczepienia do pasa wykorzystać karabińczyki takie jak przy torbie od maski MP-4, a do regulacji długości na cieńszych paskach zastosować drabinki - nie wiem czy przykryte kamizelką nie będzie to uwierać w miejscu drabinek i karabińczyków,

- czy też może do owinięta w koło pasa z cieńszej taśmy wykorzystując drabinki tylko do tego - pętla wykonana jak w szelkach dusicielkach,

- czy do zaczepienia do pasa wykorzystać zamiast karabińczyków pętle z para-cordu lub elastycznej linki/gumy oraz drabinek na cieńszych taśmach do regulacji i zrobienia pętli na ten kawałek linki/gumy - - nie wiem czy przykryte kamizelką nie będzie to uwierać w miejscu drabinek.

 

Podejrzewam, że jest mu 15 magów w szybkim dostępie potrzebne do tego, że na strzelankach "jebankach" nie chodzi za każdym razem na respa i się nie doładowuje tylko idzie dalej na następną akcję zostawiając magi na respie lub w zrzucie - ew. przekłada w ładownicach.

Sam w zasadzie tak noszę 9 magów w ładownicach CQB z Miwo i właśnie nie doładowuję się za każdym razem jak jestem na respie.

Chociaż dzisiaj doszły 2 magi w zakrytej ładownicy na udzie z tym, że docelowo w jednej będzie BBloader w formie maga. Z tym, że w lesie to się średnio spisuje... Daje radę, ale jakoś tak dziwnie.

 

Może lubi po prostu mieć szybki dostęp do każdego maga, też tak lubię...

Link to post
Share on other sites

Szelki miałem ale zdjalem. Bo jak wyregulowalem na pozycje stojąca, to jak sie schylilem/kucnalem/kleknalem to mi pas do gory podjezdzal

A teraz pytanie za 100pkt. Czy w ogole prawidlowe jest noszenie blast belta/combat belta (ten z doczepianymi poduszkami patent CP) jesli pasek od spodni to sztywny pas taktyczny ? Czy lepiej pomyslec nad czyms bardziej "miekkim" i plaskim ?

 

Założyć możesz wszystko - to nie religia. Ale jeśli nosisz pas modułowy to raczej pod spodem bedziesz nosił jak najlżejszy i najmniej uwierający rigger, albo rescue rigger i to też raczej z tych z miękkim uchem. Szelki miałeś źle wyregulowane jeśli robiły to co piszesz.

 

 

Ja nie mowie ze 15 magow ma byc na szybki dostep. Bez zadnego dociazenia z tylu - takie 15 magow na brzuchu (dobre kilka kilogramow) by mnie do przodu za bardzo przewazylo. Jesli juz, to na klacie by znajdowalo sie max 8 magow, na pasie z lewej 1/2 magazynki, byc moze cos jeszcze na udzie a jesli nie to reszta zapasu na pas na dupie albo do plecaka jesli bym takowy mial. Ale to tylko opcja do gazowki, bo co jak co ale one maja raptem po 30 kulek i na taka wielosobowa jebanke to jednak duzo kompozytu sie zuzywa. Co innego do aeg, wtedy sobie bez problemu radze z 6 magami ktore na lajcie bede nosil

 

To nie jest temat o ASG, chociaż jest na asgowym forum. Jeśli masz magazynki o mniejszej (normalnej) pojemności to rozsądniej inwestuj kulki albo kup SAW. 15 magazynków gazowych o ile kojarze ile one ważą to 7,5 kg minimum. Więc proponowałbym sie nie napinać. Tym bardziej że po opróżnienu z ammo taki magazynek nie waży mniej w przeciwieństwie do ostrego i raczej nie polegalbym na dump bagu zbytnio. Jeśli z aegiem nosisz 6 to z gbb też noś 6 a nie rób czarów z mleka. Jak sobie dorzucisz 8 tu, 4 tam to nagle się okaże że trochę tego dobra za dużo... Dałem ci pewne rozwiązanie jeśli potrzebujesz naprawdę tak dużego zapasu magazynków. Zakładam ze nie wywalasz ich jednym długim strumieniem kompozytu. lekki chestrig + plecak z zapasem załadowanych magazynków w bocznych, łatwodostępnych kieszeniach - do bocznych kieszeni Linchpina wchodzi po 6 szt AR.

 

 

Owszem, mam PC z Curahhe. Nie jest ciezki. Ale zapomnialem o kolejnym atucie dokupienia dodatkowego szpeju. Chodzi o przewiewnosc. Co jak co ale PC ta przewiewnosc ogranicza i moj glowny problem biegania w tym jest taki ze masakrycznie sie w tym przegrzewam, ochrona oczu przez to paruje i jest dupa z zabawy

 

Jeśli PC ogranicza ci przewiewność to nie kupowałbym drugiego PC bo płyty mają to do siebie że nie są przewiewne... Pokazałem ci na początku jedne z lżejszych elementów oporządzenia jakie jest dostępne, a ty chcesz się ubrać w innego PC - przykro mi ale zasadniczej poprawy raczej bym nie oczekiwał, o ile nosisz w tym balistykę. Jeśli nie nosisz to po pierwsze po co ci PC? Po drugie - tym bardziej wtedy chestrig, będzie trochę lepiej. A tak na marginesie to zapewniam cię że w prawdziwej walce wszystko paruje i jest nieprzewiewne jeszcze bardziej - i jakoś trzeba z tym działać. Poszukiwania mitycznych nieparujących gogli przez wszystkie znane mi służby w PL trwają...

 

Probowalem juz obciazenia na pasie od spodni i akurat mam takie szczescie ze pas spodni trzyma mi sie na biodrach i nie ma opcji by sie nizej zsunal :P

 

Super, jesli jesteś pewien że "nie ma opcji" - próbuj, a potem zaprezentuj materiał poglądowy.

 

 

Aha - co do postu kolegi Wojtkk8 - proponuję podjąć temat na forum krawieckim kamizelki.prv.pl, ten temat nie jest tematem o szyciu oporządzenia. I cieszę się że dzielisz się z nami swoimi airsoftowymi doświadczeniami nt. magazynków i różnych takich, ale ten temat jak już wspomniałem nie jest o praktykach asg, respach i midcapach.

Link to post
Share on other sites

Trochę innej odpowiedzi oczekiwałem, ale cóż.

Nie ma dla mnie żadnego sensu rejestrowanie się na forum, aby zadać jedno pytanie - liczyłem na to, że tutaj dostanę jakąś konstruktywną odpowiedź.

Szelki od ALICE oryginalne są za grube do tego, aby spoczywać pod resztą oporządzenia więc takie rozwiązanie raczej odpada.

A i z szyciem szelek o jakich mówię to wielkiej filozofii też nie będzie - bardziej liczyłem tutaj na nakierowanie w stronę jakiś rozwiązań z już stosowanych.

 

Tak czy inaczej Catch22 dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Wiec jakies sugestie apropo szelek? Jak bralem luzniej - to nie spelnialy zadania stojac, a jak ciasniej to tak jak pisalem wczesniej, byla lipa gdy klekalem

 

 

Wiesz, asg w koncu to nie ostra wiec trudno o to by ludzi moc jednym strzalem zdejmowac non stop. SAWa sobie nie kupie bo mnie rozsiewanie kompozytu nie jara ;]

 

Dump Pouch to dla mnie szybki zrzut na magi w akcji. Natychmiast kiedy mam chwile, to puste magi przerzucam do ladownic ustawiajac je w druga strone aby nie pomylic z magami pelnymi

 

Kazdy gazowy mag ma 30 kulek, zas kazdy do aeg ma ich 120 wiec jest tutaj spora roznica i dlatego rodzi mi sie koniecznosc noszenia przy sobie 15 sztuk gazowych. 1 mag wazy srednio jakies 300g wiec az takiej tragedii nie ma

Trzymanie dodatkowych magow w plecaku, zamiast na pasie jest mniej obciazajace/meczace?

 

 

Od zakupu WSH HSGI juz odszedlem - bo tak jak slusznie zwrociles uwage, ze to jest PC i w zasadzie duzo to nie zmieni. A chest rigg MTG nie planuje nosic z plyta

W swoim PC balistyke nosze - tylko wlasnie z tego wzgledu ze na zwykle jebanki nie jest mi ona potrzebna - to dlatego kombinuje z czyms chesto-podobnym. Dlatego PC zostaje na milsimy/strzelanki z uwzglednieniem balistyki.

 

Ja sobie zdaje sprawe ze wszystko paruje - tylko ze jest pewna roznica. Na strzelance sobie gogli nie zdejmiesz jak Ci zaparuja - bo to tylko zabawa a oczy nie odrastaja. "Na ostro" to juz troche inaczej wyglada i okulary/gogle sluza glownie do ochrony oczu przed piaskiem, syfem itp. a nie bialymi pedzacymi kulkami, aczkolwiek mnie w boju nie bylo wiec sie w tym nie upieram kto ma lepiej/gorzej

Link to post
Share on other sites

Eh, kolego wojtekk8... no dobrze, żeby nie było.

 

Szelki 1 linii masz do dyspozycji w układach X,Y i H czasem też płaskiego"8" ale to rzadko. Sam musisz zdecydować który z nich Ci najbardziej pasuje. Zwykle są wykonywane z płaskich taśm poliamidowych o szerokości 40-50mm.

 

Rzadko spotyka się obecnie szelki całkowicie elastyczne, na wzór klasycznych szelek do spodni. Do szelek dodawane są zwykle elementy elastyczne - albo z płaskiej gumy (z reguły z wszytym ogranicznikiem rozciągliwości) czasem też z grubszej gumy okrągłej. Element elastyczny jest zwykle na tylnych szelkach, lub w punktach mocowania, choć są odstępstwa - takie jak np. w szelkach firmy BFG.

 

Regulacja szelek to zwykle możliwie płaskie drabinki plastikowe lub metalowe, a w rozwiązaniach najbadziej płaskich - i najlepiej pracujących np. pod balistyką, jest to rzep z jakąś formą dodatkowego zabezpieczenia - np rękawem z taśmy gumowej.

 

Mocowanie szelek zależy od tego do jakiego rodzaju pasa są dedykowane i czy pas ten posiada już punkty mocowania szelek (które mogą tez dyktować ich układ)

 

Spotykałem stałe szlufki, zaciskane pętle przeplatane przez drabinki lub regulatory, mocowania rzepowe, wspólne z regulacją, mocowania klamrami bocznego wypięcia (nie polecam), haczykowe, przekładane ramkowe i jeszcze parę innych np. T-ringi.

 

Odpuściłbym od razu karabińczyki metalowe, zwłaszcza jeśli szelki mają być noszone pod spodem. Tu masz kilka przykładów:

 

http://www.highspeedgearinc.com/hsld.asp

http://www.blueforcegear.com/products/SOC%252dC%E2%84%A2-Low-Profile-Suspenders.html

http://www.specopsbrand.com/ProductDetails.asp?ProductID=43

http://www.combatkit.net/products.php?g=50&p=67

 

Starczy?

 

Ari, Pas ma ci siedzieć na biodrach i trzymać się swoją regulacją, szelki są po to żeby nie pozwolić mu zjechać za nisko jak jest obciążony i ściągany przez ewentualne panele udowe, ale nie po to żeby go podciągać. Rozciągniecie elementu elastycznego powinno nastepowac przy klękaniu, kucani, schylaniu się.

 

Jak mówiłem - nie interesuje mnie pojemność magazynków asg. Dla mnie magazynek do AR mieści 30 kulek i tyle sobie załóż w każdych okolicznościach. Jak masz dobry plecak - MTG tez ma coś ciekawego współpracującego z ich chestem, to masz gdzie przenosić zapas. Jak się obłożysz 15 magazynkami nie licząc krótkiej to nie wróżę ci sukcesu. 1 w broni, 1-2 na pas 4-6 na chestrig i powinieneś ogarnąć. Jeśli to za mało to trzeba uciekać a nie strzelać.

 

Zwróć uwagę że poprzednio pisałeś o "PC" od MTG a nie o chest rigu, przez jedno "r".

 

Sytuacja z goglami i okularami "na ostro" jest taka sama - jeśli ci zaparują to wiele nie podziałasz, a obecnie noszą je wszyscy ze względu na pył, odłamki itp.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...