Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

dsc05234c.jpg

 

Moje podejście do tematu małego chest rigga na krótkie akcje. Założenie było standardowe, czyli mieć chesta lekkiego, pozwalającego na przenoszenie wystarczającej ilości amunicji, apteczki, radia i mieszczącego się wraz z mundurem do średniej wielkości plecaka.

 

Od lewej:

- apteczka zrywana

- ładownica na granat

- zintegrowane shingle na 3x1 G36 (alternatywnie mieści się 3x2 M4 lub 3x2 beryl)

- podwójna ładownica na G36

- ładownica pistoletowa

- (na szelce) radio

 

Woda w camelbaku, drobnica po kieszeniach munduru. Może kiedyś rozbuduję o pas pierwszej linii ale póki co nie odczuwam takiej potrzeby - worek zrzutowy zastępuje germańsko-żydowski patent z magiem na sznurku, zamiast cargo na śmieci są kieszenie w mundurze, pistoletu nie posiadam, dużego noża nie noszę.

 

Wszystko z wyjątkiem apteczki szyte osobiście :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oporz.jpg

 

 

To i ja się pochwalę moim zestawieniem, które już się w zasadzie wykrystalizowało. To set strzelankowo-jednodniowy. Cała konfiguracja powstała po ostrym czytaniu forum i wielu testach.

 

I linia: chiński duty belt podparty na comfort-padzie od PSTG (dzięki bd-siwek!)

na nim od lewej: ładownica do boczniaka (M-L), worek na odzysk (M-L), chińska kopia fast maga, opatrunek+rękawiczki (M-L) i wreszcie boczniak. Na razie bez szelek, nie było takiej potrzeby bez comfortpada, nie ma tym bardziej z nim. :)

 

II linia: MINI-1 od PSTG, a na nim: dwa chińskie fastmagi i ładownica na dwa magi od PSTG

 

III linia: Tasmania Tiger Essential Pack z przytroczoną ładownicą (zwykle z boku, po lewej stronie, w zasięgu ręki), w plecaku: pęcherz 3L, dokumenty, telefony, zapas kulek, ewentualnie dodatkowe magazynki itp.).

 

 

Co w najbliższym czasie zostanie zmienione: pojedyncza ładownica wyląduje na MINI-1 po prawje stronie, będzie w środku szybkoładowarka. Na pasie wyląduje podwójna ładownica do bocznej. Po lewej ojawi się PMR, kiedy wreszcie się go dorobię.

 

 

W sumie mam od 7 do 12 magazynkow (+1 w replice) i docelowo dwa do krótkiej (+1 w replice).

 

Z przyjemnością i uwagą przyjmę wszelkie rady i porady.

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam takiego plate carriera: http://airsoftphotos.net/album/show/238964

Chcę dokupić do niego pas. Będę nam nosił apteczkę, drugie cargo, zrzut, jakieś cargo bryzgoszczelne na telefon, dokumenty, itp. (opcjonalnie chlebak na żarcie). Teraz mam dylemat jaki pas do tego użyć. Nie znam się na tym i liczę na Waszą pomoc, że pomożecie mnie nakierować na właściwy trop.

Link to post
Share on other sites

Mam 190 cm. Próbowałem tak na szybko z PT-2 i generalnie źle nie było. Ale fakt, musiał być dość nisko opuszczony (pas). Zawsze to, co nie wejdzie na pas, można przenieść na kamizelkę.

Edited by Didi
Link to post
Share on other sites

Kolejny update:

 

1st line:

http://oi46.tinypic.com/33p7u5t.jpg

 

duty belt + thor cqb

 

od słabszej, lewej ręki

-shingle + kydex ( kieszonka na rękawiczki, w niej czerwona szmata)

-shingle + kydex

-zrzut (wymienię na jakiś składany)

-cargo

-nóż Mora + kydex by super

-multitool gerbera

 

 

2rd line:

 

Split Chest Rig na siatce:

http://oi48.tinypic.com/2rd7y9t.jpg

 

od słabszej, lewej ręki

-2x M4

-2x M4

-shingle (pistoletowa z szybkoładowarką)

 

-shingle (staza)

-shingle (organizer z pierdołami)

-shingle (organizer z pierdołami)

 

3cia linia to Camel 3l, lub ps20

 

Jak nie chce mi się nosić pierwszej linii lub biorę duży plecak to:

 

http://oi49.tinypic.com/2cxvpdd.jpg

 

Split Chest Rig na siatce:

http://oi49.tinypic.com/2cxvpdd.jpg

 

od słabszej, lewej ręki

-2x M4

-2x M4

-shingle (pistoletowa z szybkoładowarką)

 

-shingle (nóż)

-pistoletowa (multitool gerbera)

-carqo (staza + kieszonka na rękawiczki, w niej czerwona szmata)

 

Wszystkie szycia od PSTG

 

Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

MAP Flyye sam w sobie jest kopią, tak swoją drogą. Innego plecaka na molle niż MAP nie widziałem, choć można próbować przyczepiać plecaki większych rozmiarów za pomocą D-ringów, klamer, grimlocków, itd. Mimo to, większego sensu w tym nie widzę.

Edited by MarineSlupsk
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Większych raczej nie ma, bo byłoby to bez sensu. Natomiast firm robiących plecaki z możliwością przyczepienia do kamizelki jest trochę. Np. Camelbakowski system DAAS, Eagle, Currahee.

Link to post
Share on other sites

Cze. Mam pytanie. Czy jedynym plecakiem na molle do kamizelki jest MAP od Flyye i jego kopie? Czy są jakieś inne większe plecaki molle do kamizelki?

 

Eagle YOTE. Na Pazzegro są MFH'owskie podróby, Flyye też kopiuje (ale jeszcze w Polsce nie widziałem).

O jakości MFH się nie wypowiem wiążąco, bo co prawda to taki MilTec, ale z drugiej strony zdarzają im się rzeczy, których nie potrafili spierniczyć. A ichniego YOTE'a w reku nie miałem.

Link to post
Share on other sites

Poszukuję swego rodzaju chestriga którego niegdyś widziałem zdjęcie ale nie mogę teraz tego odszukać.

 

Składał się jakby z dwóch małych paneli PALS, połączonych taśmami. Tak, że jak się go założyło to powierzchnie na ładownicę były bardziej po bokach.

Ktoś wie o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

Chyba szuka konkretu. Więcej szczegółów bo splitów jest dość sporo.

Skoro połączone taśmami to na klamry, nie zamek. Bez wbudowanych kieszeni. Jakie szelki? Jakiej wielkości panele?

Punktem wyjscia dla splita będzie Tactical Taylor Modular Assault Vest (TT MAV), oczywiście w wersji split.

Nie zdziwiłbym się jednak gdybyś miał na myśli DF LCS.

 

Bazując na własnym doświadczeniu szukałbym raczej czegoś na zamek. Bardziej podatne na awarie ale owe rozsunięcie ładownic wkurza, gdy chcemy skorzystać z cargo, które wylądowało na plecach. Jeśli na klamry to zsunięte maksymalnie, bo nierówno obciążone panele potrafią się przesuwać.

Link to post
Share on other sites

Tak to co widziałem to było DF LCS.

 

Chociaż teraz jak patrzę na zdjęcia jest większy niż myślałem wcześniej ;-)

Wczoraj jeszcze po poście kolego znalazłem coś takiego

bcm-03-msf-chest-harness.jpg

 

Ale pewnie nie dostane tego w Polsce.

Ogólnie szukam czegoś co będzie małe, przeniesie 3-4 magazynki do emki, a jak będzie potrzeba to można położyć się na brzuchu i walnąć ze "snajperki"

I nie chce leżeć na magazynkach. Jeszcze biorę pod uwagę jakiś mini chest.

Link to post
Share on other sites

Leżenie na magazynkach nie stanowi żadnego problemu jeśli nie rozbudujesz czesta na więcej jak grubość jednego magazynka.

Takiego splita ze zdjęcia spokojnie customowo zamówisz w kilku firmach w Polsce, lub u hobbistycznego taktycznego krawca. To prosty projekt jest.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...