Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

Czy ICS Turbo 3000 jest podobny w osiągach do M120 high speed? W nawiasie powiem ,że mam ten silnik G&P.

 

Osobiście sam również nie wiem która eMke z tych wybrać. ....może niech ktoś powie o jakichś najbardziej upierdliwych rzeczach lub wadach obu tych produktów? Miałem przez jakiś czas w użytku M4 G&P i sobie chwalę,choć podobno nie dorasta ICS'owi do pięt.

Jak to jest?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chyba kompletnie nie zrozumiałeś mojego posta. Powtórzę - kiedyś było tak, że kupowałeś G&P i strzelałeś z niego przez 2-3 lata, i nie musiałeś nawet wiedzieć jak wygląda GB. W tych samych czasach jak kupowałeś ICSa, to lepiej było żebyś wiedział nieco o mechanice działania GB, albo szybko się tego nauczył, bo będzie Ci to potrzebne przy drobnych naprawach usterek, które się czasem pojawiały. Teraz jasne? :) Mam wielu znajomych, którzy do takich rzeczy jak GB nie chcą w ogóle się dotykać, i tacy właśnie preferowali G&P. No ale czasy się zmieniły, ICSy działają dłużej, G&P z tego co widzę padają jeden po drugim...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No więc jako posiadacz M4A1 coś tam skrobnę.

 

Metalowe elementy repliki wyglądają bardzo solidnie tam i w zasadzie nie odbiegają wyglądem od ostrego karabinka. Plastikowe okładziny łoża oraz kolby w są dotyku nieco tandetne, ale wizualnie trzymają poziom. Ogólnie to kawałek dosyć ciężkiego, dobrze wyglądającego żelastwa.

 

Replika uczestniczyła już w dwóch większych strzelaniach. Na baterii 8,4v 1400 mAh Intellecta ROF jest zadowalający. Bateria spokojnie starcza na co najmniej 1500 kulek.

 

Replika jak na razie trzyma stabilne 345 efpeesów na kulkach 0,25g. Hop nieźle podkręca Kulki i na skupienie nie narzekam.

 

Co wkurza?

Pinu trzeba pilnować.

No i oczywiście gniazdo magazynków. Wszystkie, a było ich tam sporo, chyboczą się na boki. Jadnak pomimo chybotania, replika bardzo dobrze współpracuje z hi-capem od Deep Fire, oraz pomijając problemy samego magazynka - stokowym midem G&P. Dobrze podawały też bliżej nieokreślone, krótkie reale plastikowe.

 

Natomiast moje M4 baaaaaardzo nie polubiło się z lowami Knight Arms. Nie dość że chybotały się na boki, to jeszcze za płytko wchodziły i komora nie wyciągała kulek z maga. Bez dociskania prawie w ogóle mag kulek nie podawał.

Problem rozwiązałem w następujący sposób:

Wyjąłem plastikowy bebech magazynka z "puszki" i górną krawędź owinąłem obficie izolką w ten sposób, że po włożeniu do puszki podajnik podniósł się w stosunku do zaczepu o jakieś 1-2mm, dzięki czemu komora głębiej wchodzi w maga. Teraz magazynki bezproblemowo podają do ostatniej kulki.

 

Pomijając przypadłość z magazynkami, jestem bardzo zadowolony.

Nie zamierzam ingerować w GB, a jedyny tjuning to zamówiona komora KA i nowa gumka.

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oglądałem ostatnio na strzelance nowy egzemplarz G&P M4A1 i jakość wykonania rzeczywiście jest na wysokim poziomie.

Natomiast osiągi to jakiś żart: hopup bardzo nierównomiernie podkręca kulki, rozrzut jest niczym w pierwszych AK Cymy.

JG Stubby Killer, pomimo 2x krószej lufy ma o wiele lepszą celność i zasięg.

Link to post
Share on other sites

Miko, miałem Guardera, Boyi oraz przez parę strzelanek risa z CA. Najlepsze wrażenie zrobił Guarder, tylko cena jest adekwatna do jakości i śrubki w moim RASie trzeba było czymś zakonserwować, bo rdzewiały. Teraz mam boyi i szału nie robi, ale nie skarżę się na niego. CA to shit.

Link to post
Share on other sites

Takie małe info:

 

Najnowsze wersje karabinów G&P, cechują się:

- Gearbox na 8mm łożyskach !!!!

- Ulepszona komora Hop-up (czarne pokrętła)

- Nowa aluminiowa głowica cylindra wraz z dyszą.

 

Z tym że wcześniej już pojawiały się komory z czarnymi pokrętłami, i nie oznacza to że jest to wyznacznik 8mm łożysk w GB.

Link to post
Share on other sites

sorry że post pod postem ale nie szło edytować

skel asgschop a konkretnie Pan Marek napisał:

,,Komora ma mniejsze tendencje do rozregulowywania się.

Dodatkowo dzięki nowej dyszy gumka hop-up się nie „przycina” co miało miejsce w starszych wersjach."

 

Ale mój kolego kupił komore z promyka a ma czarną regulację i bardzo trudno to przestawiać, nie wiem jakim cudem ale troche się nie mieści-trza piłować

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...