Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

Do części mechanicznej nie mam zastrzeżeń. Zmieszczenie tych elementów w cylindrze nie sprawiło problemów. Nie ma potrzeby zmian, lub mówiąc dokładniej nie widzę możliwości poprawy któregoś elementu.

 

Jednak sprawa elektrozaworu jest już mniej zadowalająca. Tutaj problem umieszczenia odpowiedniego elektrozaworu w szkielecie był bardzo poważny. Zastosowanie elektrozaworu o znacznym przepływie nie było możliwe, bo taki się nie mieści w obudowie.

 

W celu osiągnięcia maxymalnych wyników, musiałbyś pójść w stronę "bufora" o którym pisał Sushi.50 - wtedy 500-600FPS powinieneś osiągnąć. Ja tego rozwiązania nie testowałem, i nie zapowiada się abym miał czas to sprawdzić.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Było już wspomniane o QEV, quick exhaust valve, zawory, mechaniczne, bez elektryki, warto w tym kierunku próbować coś zrobić.

 

Podpowiem tylko, jak go zastosować, albo po prostu przypomnę.

http://rectus.pl/Pneumax/Kat1/Kat_1-06_seria_600.pdf strona 4.5

Dajemy QEV, do 1 podłączamy, zawór normalnie otwarty, do dwójki zasilanie, 3 to wyjście. Wydaję mi się, że spokojnie można zastosować mało przepływowe zawory sterujące zaworami pneumatycznymi.

http://rectus.pl/pneumax2.html seria 300.

 

 

Tylko przed wejściem 2 należy zastosować, coś żeby ten zawór mógł prawidłowo działać, tak aby wytworzyć różnicę potencjałów na wejściu 1 i 2, czyli najlepiej zawór zwrotny, ciśnienie + siła sprężyny(przed zaworem) = ciśnienie za zaworem -->> ciśnienie za = ciśnienie wejściowe - siła sprężynki, średnio jest to ok0,1bar(patrz ciśnienie otwarcia zaworu zwrotnego)

 

Nie pamiętam różnicy w rozmiarach QEV(specyfika w pdfie) a tym zaworem u Ciebie Kuba, zaworki sterujące są dosyć małe, ale powinny wystarczyć, w razie czego, można też zastosować ten zawór który Ty aktualnie używasz, tylko NO, zawór zwrotny można skrócić, o połowę gwintu w razie czego, umiesz kombinować ;D

 

Polecam FluidSim, ciekawy program, na pewno Wam pomoże. ;D

 

 

Zawór QEV zrobiony przez kogoś do PB:

 

Link to post
Share on other sites

Ciekawy filmik. Zamiast wypuszczać gaz od razu w atmosferę (mówię o chwili gdy potrzebna różnica ciśnień do zwolnienia zaworu), można by wykorzystać to do blowbacku.

Z tego co pamiętam w tym wątku jednak padały większe ciśnienia niż max. 10bar jakie mogą obsłużyć te zawory rectus 600?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witajcie

Jak znaleźć taki zawór u nas? Jak tłumaczy się na polski fachowo ten quick exhaust valve, bo po wpisaniu szybki zawór/zawór spustowy/zawór szybkiego spustu etc etc nie bardzo można to znaleźć.

 

Na weekend sprawdzę, czy taki zwalniacz od kompresora przy 8-10barach daje jakąś moc. Jednak stwarza on pewne ograniczenia - obawiałbym się puszczać na niego 40-60 bar z CO2 a to rodzi potrzebę dołożenia reduktora ciśnienia. Zakładając tryb ognia semi z przeładowaniem ręcznym można by się obyć samym pistoletem od kompresora - do końcówki pistoletu wpięta komora rozprężająca z zaworem gazu 1". Dało by to komorę dawkującą gaz w stałej objętości - przeładowując otwierało by się zawór 1" cofając cały mechanizm w tył o przykładowy 1cm tak aby przeładować kolejną kulę. Wydaje mi się, że wtedy wydoliłby zwykły tani reduktor o małym przepływie na butli i zdążyłby napompowac przestrzeń pomiędzy spustem pistoletu a zaworem 1" gazu.

 

W teorii wygląda to całkiem nieźle, gorzej że na praktykę mało czasu...

 

Jakieś uwagi?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Witam grono kolegów po długim czasie nieobecności :icon_smile:

 

Chciałbym zaprezentować małą zajawkę czegoś co mam nadzieję namiesza na rynku który dość mocno się rozrósł w ciągu tych 4 lat :icon_wink: W końcu Polacy nie gęsi i swoją konwersję (pierwsi!) mają :icon_wink:

 

aegtohpa.png

Link to post
Share on other sites

Czekałem, czekałem i się nie doczekałem. Zapowiada się wielkie boom, szczególnie w tej cenie Kuba o której pisałeś na FB :teeth:

Czekamy na Ciebie i Twój produkt !

 

Jakie max ciśnienie robocze ? 100-120psi ?

Sterownik jakie będzie miał funkcje ?

 

Duuużo pytań :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Wersja do gearboxa V2. W zamyśle jako drop-in, w końcu gearboxa każdy ma ;) nie wykluczam kompletnej wersji, czyli zmontowanej w gearbox. V3 zwymiaruję gdy będę miał dostęp, ale napewno też będzie w późniejszym czasie,

FPS zależne od ciśnienia. Katalogowo 8, max 10bar. We wcześniejszej wersji była okolica 400FPS, tutaj powinno być ciut więcej. Oczywiście fullauto z regulowanym rofem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...