Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

Dobra niech stracę, jutro ją przetnę :icon_razz2: Muszę tylko dremla odebrać od kumpla. Do jutra wytrzymasz :P

Na dłuższą metę nierówna sprężyna się nie nada, bo będzie się ścierać tłok, ale oczywiście testy wytrzyma.

 

Dla harcorów testy na kulkach 0.88g:

Układ: konwersja + lufa 40cm + ciśnienie 14BAR - wynik 278FPS(3.14J). Czyli moc ponad 2x większa niż na kulce 0.2g :biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

FPSy jakieś takie mizerne- ale prawda, ludzie osiągają 700FPS bez najmniejszego problemu- tylko że w snajperkach gdzie lufa ma długość 60-80cm ;)

 

Muszę przyznać- nie jest źle- i to nawet dobrze że nie ma więcej niż 500 FPS, tego by brakowało żebyś sprzedał takie cuś młodemu- a on by walił serią z 10m z 700fps....

Link to post
Share on other sites

Proszę mnie wpisać na listę oczekujących! :cool:

 

Dobrze, że wychodzi 300-500 fps, bo ja bym chciał do ludzi tym strzelać :wink:

 

PS. Na ile strzałów wystarcza mała butla? Bo nurtuje mnie pytanie, ile powietrza pochłania jeden strzał? Jak takie coś ładować?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Co do pytania Kuby

Przy każdym strzale jeżeli występuje nieszczelność, to powtarzalność będzie taka sama, bo gumka ma jakąś siłę, dopiero po zmniejszeniu ciśnienia, które nie będzie ropychać gumki, zauważymy tylko, stabilność przy zmniejszaniu fps.

 

 

Mocniejsza sprężyna powinna dać przy dłuższym wężu wytworzenie większego ciśnienia między zaworem, a konwersją, bo jakby nie patrzył, to konwersja sama w sobie jest jakimś zaworem, wytworzenie większego ciśnienia przed tym "zaworem" powinna zwiększyć fps.

 

 

Butla 12oz, wystarcza na 200-300 strzałów paintballowych, o ile dobrze pamiętam, w ASG mniej gazu leci, więc powinno dłużej starczyć, ale pamiętajmy wszystko zależy ile do takiej butli się nabije.

 

Polecam sposób, wkładania butli 12oz do zamrażarki(ok-20C), a potem ponowne szybkie nabicie, powtórzenie 3-4 razy da 100bar, butla wytrzymuje 180bar.

Ale trzeba pamiętać, że po ogrzaaniu w lecie do ok 30C ciśnienie się zwiększy, wiec nie mierzcie ma zmrożonej butli.

Link to post
Share on other sites

Upitoliłem airsoftową sprężynę, jednak przeoczyłem pewien szczegół, mianowicie element SPRING GUIDE mam wykonany w dwóch wersjach, niestety w wersji pod sprężynę airoftową nie pasuje on do konwersji :/ muszę gonić do tokarza aby podtoczył mi 1mm.

Jednak zrobiłem narazie inaczej:

w jednym z prototypów (gdzie wychył tłoka jest trochę mniejszy niż w wersji finalnej) przetestowałem sprężynę z pistoletu z kiosku: wynik 300FPS. W drugim teście dałem mocniejszą sprężynę (ponoć M110-120) odpowiednio dociętą: wynik 320FPS.

Tak więc dobór odpowiedniej sprężyny reguluje moc.

 

Zamontowałem do testów gearbox AEG i wyniki były takie:

screen0236.png

Myślę, że w moja konwersja jednak może konkurować z AEGiem :) Aktualnie poluję na lufę min. 55cm - jak ktoś ma to niech wyśle PW odnośnie ceny.

 

Pisałem wcześniej, że zwiększyłem średnicę wlotową powietrza do tłoka, przestawia to render (element zaznaczony na niebiesko ma zwiększoną średnicę z 5.30 do 8mm):

 

screen0239.png

 

W produkcyjnej wersji będzie możliwość podkładkowania sprężyny w celu osiągnięcia odpowiedniej mocy na jednakowej sprężynie. Zależy mi na wykorzystaniu sprężyny z pistoletu zabawkowego, ponieważ jej koszt w porównaniu ze sprężynami airsoftowymi jest prawie darmowy ;)

 

Reduktor ciśnienia jaki używam:

co2_pressure_regulator.jpg

 

Mam też malutką butlę na CO2 - mieści ona ok 100g gazu.

Na ciśnieniu 10BAR można wystrzelać całego hi-capa od M4. Duże znaczenie ma sposób strzelania - na semi wystrzeli się więcej razy niż na auto. Jednak opróżnienie całego hi-capa uzyskałem przy strzelaniu ok 1-2razy na sekundę.

 

Jeszcze wyniki z chrono na pistolecie na CO2:

screen0240.png

Edited by Kuba_T1000
Link to post
Share on other sites

Dobra, mam wyniki z testów ze sprężyną Airsoftową - chińskie M120. Tam gdzie nie ma dopisku jaka sprężyna to jest standardowa - czyli z chińskiego pistoletu.

Mocniejsza sprężyna jest lepsza lub nie, w zależności od długości połączenia elektrozawór<->konwersja.

 

screen0241.png

img2121j.jpg

 

Użycie konwersji powoduje spadek prędkości kulki o 20-30FPSów w porównaniu do zastosowania samego elektrozaworu. Czyli nie ma co dramatyzować :)

 

W celu osiągnięcia maksymalnych wyników elektrozawór będzie trzeba schować w kolbie stałej. Wtedy wężyk łączący elektrozawór i konwersję da się skrócić do 15cm.

Podana w tabeli wartość "20cm + 65cm" (długość wężyka) jest dostosowana do sytuacji w której elektrozawór znajduje się w plecaku na plecach i jest spory zapas na wygodne ruchy repliką.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze zastanawiam się co ma wejść w skład zestawu. Od tego zależy cena.

 

Myślę o kwocie do 300zł. Napewno w tej kwocie uda się zmieścić elementy toczone + wężyki, oringi, sprężynę, smar, złączki + cylinder. Zastanawiam się nad tym czy cylinder dołączać do zestawu czy pozostawić go w kwestii odbiorcy - niższa byłaby cena, a przecież cylinder powinien każdy mieć. Ale z drugiej strony, wolę uniknąć problemu że ktoś będzie miał inny cylinder i się zdziwi, bo nie będzie pasować ;) Chciałbym jeszcze w tej cenie dorzucić sterownik do elektrozaworu.

Edited by Kuba_T1000
Link to post
Share on other sites

Najlepiej sprzedawaj zestawy plug&play, wtedy będziesz miał najmniej reklamacji.

A jeżeli ktoś będzie chciał sam sie bawić to daj taką możliwość na własną odpowiedzialność.

P.S. Ile trzeba jeszcze mniej więcej wyłożyć na butle, mambe itp. aby wszystko zagrało?

Link to post
Share on other sites

Butla, reduktor, elektrozawór. Nowe - drugie tyle $, a nawet więcej.

 

Straszne ceny są za kompaktowe reduktory ciśnienia. No chyba, że ktoś odwiedzi złom kupi butlę za grosze, reduktor i elektrozawór wyrwie na allegro za grosze to nie będzie finansowej tragedii ;)

Link to post
Share on other sites

Sprzedawaj drożej ale już z elektrozaworem- wiesz jak to potem będzie- ktoś kupi jakiś beznadziejne elekr. z za małą przepustowością i potem 200 FPS. Albo zamiast kupić 3/2 to kupi 1/2 i mechanizm nie będzie działał tak płynnie jak powinien.

Link to post
Share on other sites

...ale zaraz zaraz, classic airsoft, czyli karabiny z zewnętrzną butlą przeszły do lamusa gdy w 1991 Marui zaprezentowało swój pierwszy karabin AEG. Nadal można kupić te karabiny, stara sprawdzona technika , po co przerabiać na to AEGa?

Między innymi żeby tuning repliki nie kosztował np 1k zł i był znacznie mniej awaryjny (co najwyżej wymiana uszczelek za 10gr).

Regulacja fpsów to kwestia reduktora i zmiany ciśnienia (5sek)

Gazowe zasilanie + sprawdzony system HU z Aeg'a to bardzo dobry zasięg i celność.

Możliwość używania ciężkich kulek z mniejszą stratą energii w porównaniu do AEG'a, ze względu na charakterystykę rozprężania się gazów.

+ jest bardzo wiele...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...