Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłoki i głowice tłoka SHS [oficjalny]


Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tłoki teraz to loteria... Ja z HK ściągałem i tłok (niebieski z pustkami) i przyszedł owszem ale tak jak pisze Wiciok, z czarną bieżnią, zębów co orawda nie mierzyłem ale nie da.się jej wsunąć do innego tłoka shs bez szlifowania (podstawa bieżni szersza chyba ze 2 mm).... Domówiłem też samą bieżnię i pasuje tylko do tego nowego tłoka...

Link to post
Share on other sites

Tłoki 14 zębów mają szersze szczęki a ten niebieski i fioletowy co mają 14,5/15 mają węższe szczęki było tak zawsze i tak będzie. Uwaga również na Gunfire sprzedają czerwone tłoki shs ale nie są to shs tylko ACM które kosztują w innych sklepach od 11-16zł za sztukę.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mam obecnie u siebie.

U mnie daje średnio 8-10fps mniej niż głowica płaska aluminiowa z zestawu bu od Modify, ale to raczej specyfika mojej konfiguracji (gruba głowica tłoka + grube sorbo = wyraźnie krótszy ruch tłoka = kilka do kilkunastu fps mniej).

 

W cylindrach bu Modify, Systemy oraz Deep Fire uszczelnia się bardzo dobrze.

 

Sam Grzybek jest według mnie trochę źle skonstruowany. Do głowicy cylindra z wklęsłym zderzakiem jak np. Systema bym jej nie użył. Do głowicy ze zderzakiem płaskim ale z poszerzonym wycięciem jak np. Ultimate bez problemu. Do głowicy z sorbo(odpowiednio dociętym) też bez problemu.

Link to post
Share on other sites

U mnie chodzi obecnie na m130 g&g z tym, że mam shortstroke -2 zęby, czyli tak jakby chodziło na m120.

 

Jakiś czas chodziło na wszystkich zębach i m130, ale za dużo fps mi wychodziło, więc wrzuciłem zęby wycięte.

 

Tak czy siak, m130 obsłuży bez trudu imho. Przy sorbo to i m150 pewnie. Sam tyle nie potrzebuję więc nie testowałem.

 

A ...zapomniałem dodać. Przebieg nieduży, max 3k obecnie.

 

Ale wcześniej miałem tą samą głowicę tyle, że stoczoną do wymiaru non bu i chodziła ~10k również przy ~m120.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przymierzam się do wymiany springa z M135 Elementa na SP140 Guardera lecz obawiam się o POMową głowicę tłoka od SHSa. Chciałbym zamontować wyciszoną głowicę ale nie ma za bardzo w czym wybierać gdyż dostępne są tylko głowice Ultimate i ew. Lonexa. Znalazłem co prawda wyciszoną ale amelinową głowicę tłoka od SHSa: http://gunfire.pl/product-pol-1152204602-Lozyskowana-wyciszona-glowica-tloka-CNC.html

Czy ktoś coś o niej słyszał? Czy mocno daje po tyłku szkieletowi GB?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Szukam dobrej głowicy tłoka i głowicy cylindra,mam zamiar zamontować je w ak od e&l. Myślałem o jakiejś aluminiowej, jednak jak mi sie wydaje wieksza waga- bardziej obciąża szkielet gb? wiec moze jakis polimer? Czy "markowy" droższy jest sens kupować? . Ew "glowice tloków w e&l sa tak wytrzymałe ,że śmgają przy -15* to by oznaczało rozwiązanie problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Moja opinia o tłokach SHS się zmieniła niestety na gorsze.

Pierwsza seria była całkiem ok, ale obecne serie to tragedia.

Tak wygląda mój tłok po ok. 1,5k na M130

http://zapodaj.net/4...7c5f84.jpg.html

http://zapodaj.net/2...d3ebb5.jpg.html

Na drugim zdjęciu tego nie widać, ale ostatni ząb jest wyłamany.

I to jest druga sztuka. Pierwsza skończyła tak samo.

Teraz szukam jakiejś alternatywy,

ale pewnie zdecyduję się na jakieś aluminium+ odchudzenie.

Edited by relativy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...