Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie najczęstsze błedy na polu bitwy popełniają nowicjusze?


Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nigdy (podkreślam: NIGDY) nie spotkałem się z wyśmiewaniem kogoś dlatego, że ma taki a nie inny sprzęt. Ani na żywo ani na forum. Spotkałem się natomiast z wyśmiewaniem wmawiania innym i sobie, że tani, badziewny sprzęt jest nie wiadomo jak dobry :icon_smile:. A to zupełnie coś innego.

Wejdź na jakąkolwiek grupę airsoftową na facebooku ;)
Link to post
Share on other sites

Wychodzę z prostego założenia - to obowiązkiem obrywającego jest zabezpieczyć się przed ewentualnym uszkodzeniem ciała - maska kosztuje tyle, co paczka lepszych kulek. Solidne okulary/gogle z normą CE EN166 BT kupi się już za 50-60 PLN. Zaiste majątek.

 

Dobrą wolą strzelającego jest, czy wyciągnie "boczniaka" - na to często nie ma czasu i ryzykuje się, że strzelca wytną kumple ubitego, którzy mogą stać kawałek dalej..

 

"Pif paf!" też raczej się nie sprawdza. Trwa za długo i kilka razy oberwałem, bo chciałem być zbyt miłosierny. Parę razy przeciwnik odwinął mi się, schował albo wdawał się w dyskusje. Kulka nie zostawia marginesu na spekulacje.

 

Ale żeby nie było. Jedna kwestia to 400-420 fps w "szturmówce", a inna 500 w kaemie albo 700 w snajperce. Jak taki specjalista pcha się do szturmu, to powinien mieć do takiej roboty odpowiednie narzędzie. Zdarzają się wypadki, że ktoś wpadnie wsparciu pod lufę, ale nie ma co specjalnie lutować ludziom z jakiegoś potwora, bo też nie tędy droga.

Link to post
Share on other sites

Co do specny to mam ostatnio mocne wrażenie, że większość hejtów na te giwery skierowanych pochodzą od ludzi, którzy wydali więcej hajsów na giwery droższe od pospolitej specny, droższe i wcale nie lepiej strzelające/wyglądające.

Może nie większość, ale naprawdę spora cześć tego hejtu.

Najbardziej mnie denerwuje jak bojownicy acmu polecają innym swoją ukochaną specnę, bo sami kupili.

Nigdy nie wytknąłem komuś, że jest gorszy, bo ma nie markowy szpej. Niech każdy nosi co chce tylko niech nie poleca komuś syfu.

To nie ma problemu, bo Specna nie jest syfem:) Jest dobrą repliką:) Kilkanaście Specn w naszej grupie, zero awarii na stocku. Oczywiście nie kupować tych modeli za 1200PLN, ale w przedziale cenowym poniżej 1k, Specna naprawdę daję radę:)

 

 

 

A jakie błędy popełniają nowicjusze na polu bitwy, a jakie się jeszcze tu nie pojawiły(chyba nie pojawiły):

1.Nie czytają zasad scenariuszy, nie wiedzą np. iż mają dwa miejsca gdzie się respią.

2. Nie biorą radyjek, nawet jak chce się im je pożyczyć.

Link to post
Share on other sites

A ja z drugiej strony. Nooby są lepsze, bo słuchają, zwykle nie noszą zbyt wysoko nosa i można ich czegoś nauczyć. Większość wetów (czyli eks noobów którzy już trochę postrzelali i kasy wydali na hobby) uniewrażliwia się na naukę, działa schematami, a żeby było śmieszniej, później narzeka, że gra się coraz słabiej.

Oczywiście część nigdy nie przestaje się szkolić i zawsze ma czas na analizę i poprawę - ale to zdecydowana mniejszość.

Edited by Grey
Link to post
Share on other sites
w przedziale cenowym poniżej 1k, Specna naprawdę daję radę :icon_smile:

 

Ja nie przeczę, że dają radę. Ja tylko zwracam uwagę, że jest przepaść pomiędzy "daje radę" a "dobra replika". I nie ma nic złego w polecaniu specny czy czegoś tańszego niż I klasa. Dopóki tylko ktoś nie poleca czegoś co "daje radę" jako czegoś co "jest dobre". Ręką też sobie "dasz radę" ale jednak wolę jak mi ktoś "zrobi dobrze" :).

 

 

. Nie biorą radyjek, nawet jak chce się im je pożyczyć.

 

Z mojego punktu widzenia to tylko dobrze- o wiele mniejszy BURDEL bo inaczej się tego nazwać nie da w eterze. Paru nowych z radyjkami i zamiast przekazywania informacji mamy szum informacyjny z którego nic się nie da wyłowić.

 

 

kcja jak z filmu może się przytrafić tak samo przy replice za 400zł jak i za 2k.

 

Pewnie, że "może". Ale mi się w replikach za bliżej 2k nie prztrafiła a takich za 400zł widziałem sporo w różnej kondycji... Nie oszukujmy się, jakość kosztuje. Ale to też nie o tym wątek. Wydaje mi się tylko nie fair wobec nowych jak chcą się wypytać o jakąś replikę i wszyscy im wciskają tanie repliki. Najczęściej- bo sami mają a droższej nigdy nie mieli. To ile takie coś jest warte, takie doradzanie? Zwłaszcza, że właścicieli "tańszych replik" jest jednak w internecie chyba więcej tj ich głosów w dyskusjach, doradzaniu itp niż starszych i zamożniejszych graczy. Ostatnio ktoś tu polecił mp5 galaxy użytkownikowi forum który napisał, że ma budżet 2000zł :D.

Link to post
Share on other sites

Że mają to wiem, ale "nie chce mi się ustawiać częstotliwości", "i tak nie użyjemy", "będziemy po prostukrzyczeć", "pół roku temu się rozładowało i jeszcze nie naładowałem" i "słuchawka gniecie mnie w ucho" :icon_wink:

Nie wiem, może to kwestia nasza lokalna, ale u nas się nie zdarza coś takiego. Czasem ma się wrażenie iż większość po cichu wyłącza te radyjka (bo jak się wzywa pomocy na radio cicho sza), ale nikt nie protestuje i co mają, noszą je strzelania.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, może to kwestia nasza lokalna, ale u nas się nie zdarza coś takiego. Czasem ma się wrażenie iż większość po cichu wyłącza te radyjka (bo jak się wzywa pomocy na radio cicho sza), ale nikt nie protestuje i co mają, noszą je strzelania.

 

Ja radio wyłączam głównie dlatego, że nie używam słuchawek, więc podczas skradania chcę wydawać jak najmniej dźwięków, a bywa że radio odezwie się w najmniej oczekiwanym momencie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

-ignorowanie poleceń i rad bardziej doświadczonych graczy podczas gry. Nawet niekoniecznie dowódców, ale po prostu osób, które lepiej wiedzą jak daną sytuację rozegrać. Czasem nawet może okazać się, że nowicjusz będzie miał dobry pomysł, który miałby szansę powodzenia, ale jeżeli ignoruje innych i realizuje go sam to zazwyczaj mało z tego wychodzi.

-nadmierne nastawienie na obronę i siedzenia w okopie, kiedy cała drużyna atakuje

-brak cierpliwości do wykonywania planu. Często nowicjusze wykonują go tylko początkowo (czyt. idą tam gdzie im każą), ale gdy dochodzi do kontaktu z wrogiem to przestają zwracać uwagę na taktykę.

-nieorientowanie się w sytuacji na polu walki. Czasem może wyniknąć z tego np. friendly fire.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Oojj ostatnio sytuacja na ok 100m. Jakaś plasticzana emka (z tych za ok 100zł) i próbowanie trafienia parabolą x.x Ogólnie dość często przesadna zabawa w moździerz :P

 

Trzymanie repliki tylko za magazynek, przez co ginie bo druga ręka luźno i radośnie lata obok. Niestety po zwróceniu uwagi nadal swoje :(

Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A ja uważam, że właśnie safety-first jest najwazaniejsze także w ASG. Zasada BLOS (Broń, Lufa, Otoczenie, Spust) jest uniwersalną i zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo użytkowników ASG i osób w otoczeniu.

 

"Czwarta zasada – SPUST.

Jest to ostatni bezpiecznik i czasem jedyny, dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi w trakcie wszystkich czynności wykonywanych w każdych warunkach, by palec nie znajdował się w okolicy spustu, jeśli nie ma konieczności oddania strzału. Bez względu na to, czy broń, z którą wykonywane są ćwiczenia jest bojowa, czy też jest to tylko atrapa broni (broń szkolna) palec bez potrzeby oddania strzału nie może dotykać języka spustowego. Rygorystyczne i konsekwentne egzekwowanie takiego zachowania prowadzi do wyrobienia nawyku – pamięci mięśniowej, która poprawia skuteczność i zwiększa bezpieczeństwo."

 

Dziwi mnie więc to, że choćby na respie nie stosuje się zasady BLOS. Ludzie chodzą, poprawiają szpej, ładują magi a broń z magazynkiem dynda sobie zawieszona w pozycji ze skierowaną lufą w kolegów/koleżanki. Gdyby to było wojsko, to delikwent taki najpierw dostałby zje$%^&ę a potem zestaw ćwiczeń dydatktycznych poprawiających świadomość zagrożeń. Wiem, wiem... to nie jet armia ale właśnie dlatego nie wiem, czy kolega stojący obok mnie na respie i mający skierowaną lufe w moją stronę zabezpieczył przełacznikiem spust. W armii po pierwsze nie skierowałby broni w ten sposób a po drugie wiedziałbym, że broń jest zabezpieczona. W końcu to na respie zdejmuję okulary/gogle by je przetrzeć i to właśnie wtedy jestem narażony na wypadek. Dlatego własnie uważam, że BLOS powinien być podstawą zachowań także w ASG. Choć jestem świeżynką w ASG, to miałem do czynienia z bronią ostrą i dlatego nie widzę tego inaczej.

Tak więc mnie akurat "muli" brak przestrzegania (ba! świadomości) zasad BLOS w czasie rozgrywek, przed nimi i po nich.

To prawda, że w wojsku nawet skierowanie nienabitej i bez magazynka broni skutkuje niemiłymi konsekwencjami.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

A według mnie błędem i jednocześnie debilizmem popełnianym często przez nowych przez bogatych tatusiów prawników zrobionych jest wyśmiewanie się z tych, co mają, np CM 028, bo oni mają uber super replikę za kilka kół. Najlepsze jest, jak potem dostaną po tyłku z Cymki i im się gęba w pałąk wykrzywia, bo jak tak można, jak ja mam taki zajefajny sprzęt od tatusia adwokata, a tu mnie Cymką chińską załatwił. No cóż, masz może i Systemę, ale jej nie ogarniasz. To taki błąd właśnie, że początkujący, bo bogaty, to zaczyna od repliki drogiej, skomplikowanej, z prec-lufą itp, a tematu nie ogarnia i zajedzie se tą uber replikę, bo kulki ujowe użyje, ale do wyśmiewania Cymki pierwszy.

Link to post
Share on other sites

To taki błąd właśnie, że początkujący, bo bogaty, to zaczyna od repliki drogiej, skomplikowanej, z prec-lufą itp, a tematu nie ogarnia i zajedzie se tą uber replikę, bo kulki ujowe użyje, ale do wyśmiewania Cymki pierwszy.

Czy ty właśnie zasugerowałeś, że nowicjusz będzie skuteczniejszy z repliką bez bez precki, z przeciętnymi osiągami niż z tuningowaną repliką? No i czym w skomplikowaniu użytkowania różni się taki stock LCT i Cyma. I tu i ty słabe kulki będą powodawały zacięcia. Mam wrażenie, że to coś z cyklu polecania Galaxy przy budżecie 2k.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...