Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprawy bieżące ASH - dyskusja, uwagi, wątpliwości, komentarze


Recommended Posts

@Buniek92 - Nie spotkałem się z sytuacją, gdzie ktoś by zwrócił komuś na to uwagę. Sam też używałem. To tylko gra, a szkoda zębów ;)

 

 

Chociaż IMHO trochę psują one efekt stylizacji i się przerzucam na szczękę bokserską - ale to je moje zdanie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z uwagi na CQBowatość Bunkra w Wojkowicach na odwołanej imprezie miały być stalkery.

Na otwartym terenie raczej psuje to klimat moim zdaniem, nie jestem również zwolennikiem masek w normalnym ASG.

Poza tym powtórze to czego dowiedziałem się tutaj, czyli że w ASH 350-400 fpsów to najczęstsza opcja, więc aż takiej "siły rażenia" BB nie mają.

 

W każdym razie nie sądzę, że ktokolwiek miałby problem z tym, że ktoś bardzo bałby się o zęby i używał maski na imprezie, czyż nie?

 

 

Chociaż IMHO trochę psują one efekt stylizacji i się przerzucam na szczękę bokserską - ale to je moje zdanie.

 

Zastanwiałem się od pewnego czasu czy ktoś też wpadł na ten pomysł :D

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Szczękę bokserską mam i zakładam na gry w nocy, kiedy dochodzi do starć na nieduże odległości. W dzień też zakładam, zle zawyczaj do pierwszego wyjęcia :-).

Z taką szczęką lepiej się mówi po angielsku :-).

 

Jeśli chodzi o inne obrażenia niż złamanie zęba, to niezbyt sie tym przejmuję. Już nieraz miałem krwawe rany na twarzy.

 

B-A-R - zorganizuj grę u siebie, będziesz mieć blisko. To inni będą mieć problem :-).

A przy okazji, może reaktywowałoby się środowisko pomorskie?

Link to post
Share on other sites
Z taką szczęką lepiej się mówi po angielsku :-).

Dobre :icon_biggrin:

 

Bruce_v_legion, grałem swojego czasu w koszykówkę w młodzieżówce, gdzie często równiez używa się mouthguardów. Dużo zależy od modelu, bo możesz kupić za 20 zł uniwersalny, który utrudnia w dość sporym stopniu mówienie i faktycznie bardziej się ślinisz, ale znów nie tak żeby wyglądać jak wściekły pies :icon_biggrin: Da się to w pełni kontrolować.

Ewentualnie płacisz dużo pinionszków i robią ci na zamówienie taki z odcisku szczęki i masz wszystko fajnie dopasowane, ale i tak nadal utrudnia to mówienie, tylko w mniejszym stopniu - oglądam sporo NBA i na prawdę rzadko kiedy zawodnik, który chce coś powiedzieć w trakcie przerwy w grze nie wyciąga ochraniacza z mordki.

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Mogę się zgłosić jako potencjalnie zainteresowany ASH w wojewódzkie łódzkim.

 

To będzie nas dwóch, z tego co kojarzę. :) A Uber-taktyzne sprzęty są be, czysta stal (lub Znal) :P

 

Tak czy inaczej, dziwi mnie trochę to, że pomimo tylu niegdyś organizowanych imprez w Łódzkim w klimatach 2WW (Ardeny, Omaha, Szczury pustyni, Bzura, itd) mamy takie słabe zainteresowanie. Może u nas po prostu brak obycia z historią, albo wręcz przeciwnie, za dużo imprez w tym klimacie.

Link to post
Share on other sites

nie wiem, jakie są uniwersalne szczeki, ale ja kuiłem silikonową za kilkanaście złotych. Ksztaltuje się ją samemu, na gorąco, tworząc w niej własny odcisk zębów. Ja kilkakrotnie rozgrzewałem silikon i gryzłem zawzięcie, zanim dobrze dopasowała się do zębów.

Nie przeszkadza za bardzo i mówi się zrozumiale. Ale komfortowo się z tym nie czuje. Nie wygląda się też specjalnie głupio (bo jak może wygladać jeszcze głupiej facet w mundurze sprzed 50 lat?).

Nie wiem tylko jak skuteczna jest taka ochrona? Przy postrzale kulką, energia skupiona jest na bardzo małej powierzchni, ale mam nadzieję, że silikon rozłoży ją na większą i zaabsorbuje choć część.

Link to post
Share on other sites

Panowie, wybaczcie mi pytanie z czapy, ale nie znam lepszego miejsca gdzie mógłbym je zadać. Jak zapatrujecie się na maski stalker na grach ASH?

W kwestiach bezpieczeństwa jeszcze nikt nikomu złego słowa nie powiedział, czy to w kwestii masek czy gogli.

Szczęka bokserska faktycznie, dla strony alianckiej niezastąpiona :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

 

nie wiem, jakie są uniwersalne szczeki, ale ja kuiłem silikonową za kilkanaście złotych. Ksztaltuje się ją samemu, na gorąco, tworząc w niej własny odcisk zębów. Ja kilkakrotnie rozgrzewałem silikon i gryzłem zawzięcie, zanim dobrze dopasowała się do zębów.

No to właśnie o tych mówię. ;) Do wrzątku i modelujemy.

 

Nie wiem tylko jak skuteczna jest taka ochrona? Przy postrzale kulką, energia skupiona jest na bardzo małej powierzchni, ale mam nadzieję, że silikon rozłoży ją na większą i zaabsorbuje choć część.

Skoro docelowo ma to chronić przed pięściami, łokciami i nie tylko to z kulką też sobie poradzi mimo kumulacji trafienia w mały punkt. Tak przynajmniej sądze. :D

Link to post
Share on other sites

@Budweiser Dokładnie, ale terminy nie zawsze pasują ;)

@Cortes na organizacje gry mam za mało wieku i doświadczenia :D Co do reaktywacji środowiska to nie mam aż takich znajomości- na razie jedynie staram się zrekrutować kolegę, by ruszył się ze mną w wakacje na ASH (mam nadzieję że coś będzie się działo :P), ale na razie bezskutecznie...

Link to post
Share on other sites

Dobrze, moja kolej na wypowiedź w tak interesującej dyskusji.

  • w asg od dekady, ponad...czas leci kurde mol
  • pierwsza duża impreza to Kreta 2007' robiona przez Vlaada i ekipę z Wawy (to był taki quazi, całkiem spory ASH/ASG event w forcie Modlin) potem Hurtgen, Monte Cassino Viktora i kilkanaście innych mega dobrych imprez z ramienia weekend-warriors.pl
  • szereg lat z milsimami i grami większego i mniejszego kalibru
  • ASH / larp który nas, z synem, wciągnął to Allo Allo (bravo! :icon_razz:) ...i kolejne świetne gry w zeszłym roku
  • ASH jest dla nas i tu zostajemy ! :icon_smile: jak na razie...na amen : :icon_smile:

Obserwując od wielu lat środowisko muszę powiedzieć, że :

  • tzw ekipa nabrała lat i wielu bardzo zaangażowanych niegdyś graczy już na emeryturze
  • młode pokolenie ... idzie po płytkich emocjach i szybkiej zabawie, taka prawda w 90 %
  • na takim WW, portalu co skupiał przez lata środowisko stricte mazowieckie (3,5 tyś użytkowników) gra się teraz 10 na 10 każdej soboty i tyle...a gier zorganizowanych brak
  • jest mimo to spore łaknienie grania serio, ze scenariuszem, ASH taki walor (nie jedyny) posiada
  • dobry e-marketing niezbędny ale fachowy i profesjonalny
  • polscy rekonstruktorzy to nasz potencjał a to grono rośnie w siłę
  • ekipa skupiona w tym miejscu jest fenomenalna i na pewno rok 2018' będzie należał do nas :icon_smile:
  • do grania i zabawy wielka kasa jest niepotrzebna, klimat brytoli "zrobiliśmy" na szybko za 60 od osoby i tylko,,,tych beretów nam brak ale będą Dominik, będą na pewno :icon_smile:, repliki historyczne są drogie z zasady ale można kombinować i używanego Thompson'a można mieć za kilka setek, nie drożej niż zwykłą replikę asg...

Czekamy na kolejne terminy oraz rozgrywki i do zobaczenia.

Edited by c4mper
Link to post
Share on other sites

Czekamy na kolejne terminy oraz rozgrywki i do zobaczenia.

 

Mówisz, masz! :D

 

http://forum.wmasg.pl/topic/165724-wiosenne-przbudzenie-ash-18-marzec-otwock/

 

Chyba los chciał, że w tym samym dniu z Dominikiem ogłosiliśmy imprezy ;)

 

Wyciągnąłem trochę wniosków z tej konwersacji i minimalne wymogi stylizacyjne są bardzo niskie (na dopuszczenie fleków i łudlandów się jednak jeszcze nie odważyłem).

Link to post
Share on other sites

Parę słów od ojca prowadzącego.

 

Mówiłem Ci Dominiku, że "żodyn" nie wie, iż Grunwald.

Może być Otto, tudzież Grunwald. :icon_biggrin: Miałbym potencjalnych dwóch chętnych, wszyscy z Warszawy, także blisko i fajnie w Kwietniu.

Sama prawda, omawialiśmy to w trakcie powrotu z "U bram Moskwy" (swoją drogą, bardzo dobra impreza Marku). Panowie! W Bletchley Park byście kariery nie zrobili. ;)

 

Zgłaszam się jako zainteresowany z Pomorza, ale najbardziej chyba odrzuca odległość...

Jak są chęci to i kilometry nie przeszkadzają. Z Trójmiasta regularnie jeździ na imprezy Pit z synem, więc byłoby Was trzech. Nie żebym Gora, Teo i Rudego szturchał łokciem, ale...

 

Jakiś czas temu zastanawiał się nad użytecznością szczęki bokserskiej w ASG, jednakże natykałem się na opinie, że powoduje ona ślinotok, a szczęka boli po kilku godzinach noszenia jej. Prawda czy mit?

Mit. Szczęka bokserska nie powoduje ślinotoku i szczęka nie boli od jej używania. Przydatność? Cóż, na szczęście nie musiałem jeszcze sprawdzać, ale daje mi komfort psychiczny. I pomaga mówić po angielsku. ;)

 

@Budweiser Dokładnie, ale terminy nie zawsze pasują :icon_wink:

@Cortes na organizacje gry mam za mało wieku i doświadczenia :icon_biggrin: Co do reaktywacji środowiska to nie mam aż takich znajomości- na razie jedynie staram się zrekrutować kolegę, by ruszył się ze mną w wakacje na ASH (mam nadzieję że coś będzie się działo :icon_razz:), ale na razie bezskutecznie...

Zacznij jeździć, nabierzesz doświadczenia. I chciałeś coś w wakacje? Zapisz sobie termin: 16-17 czerwca. Pewne.

Link to post
Share on other sites

@Domin007 Czy Pomorskie jednak żyje, zapisuje, może uda się wystąpić w kilcie! :icon_biggrin:

Z Pomorskiego jeździ póki co wyłącznie Pit z Młodym. Reszta już dawno nie przejawia żadnej aktywności poza sporadycznym postem na forum lub FB. A ostatnią grą historyczną na Pomorzu był..? Broumov? Powstanie Warszawskie? (aktywności Fleischera nie liczę, bo on jest z Zachodniopomorskiego).

Link to post
Share on other sites

Ooo, co ja widzę. :icon_smile: Może jeszcze ze dwie osoby by się znalazły i można by zrobić fajny oddział. Nawet lepiej, już widzę jak na jakiejś imprezie atakuje oddział Szkotów w kiltach, niczym z 1WW. :icon_smile:

Dokładnie! Dodać do tego jeszcze dudy! O tym marzę :P

Link to post
Share on other sites

Ooo, co ja widzę. :icon_smile: Może jeszcze ze dwie osoby by się znalazły i można by zrobić fajny oddział. Nawet lepiej, już widzę jak na jakiejś imprezie atakuje oddział Szkotów w kiltach, niczym z 1WW. :icon_smile:

Ja prędzej czy później też zanabędę kieckę, więc będzie nas trzech.

 

Dokładnie! Dodać do tego jeszcze dudy! O tym marzę :icon_razz:

No to prosto, bo Hunter ma kilt w tartanie Royal Stewart, a ten noszą dudziarze Czarnej Straży, Gwardii Szkockiej i Royal Scots Greys-ów.

Link to post
Share on other sites

No to bierze się jakiś kraciasty materiał (kocyk?), zszywa, lekko wypycha. Do tego wetknąć kilka rurek. W środku umieszczasz akumulatorowy głośnik na bluetooth. Nagrania puszczasz ze smartfona i nawet nie musisz się uczyć grać.

 

Hunter: dałeś rady zrobić Brenaka, uszyłeś kaburę, to i dudy nie będą problemem :) .

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to Sprawy bieżące ASH - dyskusja, uwagi, wątpliwości, komentarze
  • Domin007 pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...