Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

CA z góry można odpuścić, a zamiast tego proponowałbym Systemę.

Co do Guardera, to przy lufie 6.02 trzeba mieć NAPRAWDĘ precyzyjne kulki, a to już większy wydatek, chyba, że snajperzysz ;)

 

Co do SRC się nie wypowiem, bo nic nie wiem.

Edited by Olek96
Link to post
Share on other sites

Z tymi kulkami to żeś przesadził... guardery, biovale, G&G, gunfire , PJ chodzą bez najmniejszych problemów i zacięć. Przecież kulki mają 5,95 a te gorsze ponooć mają odchyły w - a nie +. Co do luf systemy... miałem i się baaaardzo zawiodłem, musiałem obie zmienić - IMO guarder znacznie przyjemniejszy.

Chociaż jak się zastanowię to wole promyka za ~190zł. Deklasuje wszystkie powyższe.

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Ech... patrząc na szukaną długość -> 650mm ma to być precka do karabinu snajperskiego. Po kiego grzyba wyrzucać w błoto 150zł?! Żadna z tych nie będzie dobra. Szczera rada dozbieraj jeszcze kilkadziesiąt złotych i kup promyka, jak się zakręcisz to można już go mieć poniżej 200 i to z wysyłką. Po co płacić 2 razy? Żadna z powyższych nie nadaje się do karabinu snajperskiego, a szkoda z powodu pośpiechu / skąpstwa pożałować 50zł na lepszą lufę.Lufa to nie element na którym można oszczędzać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A mi spece ze specshopu powiedzieli, że w lufach jest prosta sprawa - wyższa cena - wyższa jakość. Polecili mi JBU i Guarder, ale bardziej guardera. Jednak ze względu, że zależy mi na celności kupiłem jbu 6,01, za jakiś czas napisze jak się sprawdza na kulkach g&g i madbull.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Replika G36k Ca.

Wiem, że temat był wałkowany, ale nie doczytałem konkretnej odpowiedzi, więc pytam. :)

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_88&products_id=643

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_88&products_id=1257

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_88&products_id=359

Któraz z tych luf da mi najlepsze skupienie?

Myślałem o promyku, ale jednak do broni szturmowej nie będę póki co wstawiał lufy za 300zł. :P

I dodatkowe pytanie, które padało w temacie, ale nie widziałem odpowiedzi: czy różnica w średnicach tych luf (np. 6,04 a 6,02) jest zauważalna?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

JBU 6.01mm 455mm, na początku skupienie na 30m idealne po kilkuset strzałach zaczynało rozrzucać już około 7cm na takim dystansie, kulki 025, 028 g&g(celność ta sama). Potem na szczęście okazało się, że po prostu coś okrutnie syfi lufe coś jakby smar, nie mam pojęcia skąd, po wyczyszczeniu skupienie znów idealne i jak narazie utrzymuje się takie. Jedna uwaga: madbulle precision cośtam maja mniej stabilny tor lotu niż g&g i prawie dwukrotnie wiekszy rozrzut, nie jestem z nich zadowolony. Nie wiem co bedzie po dłuższym czasie, ale myśle, że jak dbasz o lufe, regularnie ją czyścisz to nic się nie stanie dla teflonu i lufa długo utrzyma tak wspaniałe skupienie, od siebie po kilku dniach użytkowania i czyszczeniu lufy mogę bez wyrzutów ją polecić. Jeszcze ciekawostka: pomimo, że to ,01, to nawet chińskie 012 się nie tną, jak narazie zero zablokowanych kulek w lufie.

Link to post
Share on other sites

Z kulek w miare przystępnej cenie chyba nie ma lepszych niz g&g, na lufie guardera daje 99%, że nie bedzie zacinek z gg. Edit: jak wcześniej pisałem nie miałem na żadnych kulkach zacinek w lufie jbu 6.01, myśle, że większa szansa, że ludziom w komorze kulki się tną albo magu..

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Co to za lufy - Prometheus Returner ASH? Są dostępne np. na WCG

Prawie o połowę tańsze od "normalnych" promyków EG. Czym się różnią- dobrze doczytałem że mają 6,05mm?

Pozdro, Kuba

Zgadza się, mają 6,05mm i są zrobione ze stopu aluminium. "Built Material - Reinforced Aluminum Alloy".

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam. Którą lufę wybrać do stockowego g3a3 od jg? Classic Army, Guarder, czy Systema?

http://allegro.pl/lufa-precyzyjna-stalowa-6-04x470mm-do-g3-g3sg1-i1295539649.html

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_lufy_precyzyjne/lufa_precyzyjna_6_04mm_do_g3-sg1_g3a3_g3a4_469mm_guarder-1628.html

http://www.casg.pl/product-pol-69-Lufa-precyzyjna-Systema-6-04-469-mm-G3.html

 

P.S. Interesuje mnie ten przedział cenowy, więc bardzo proszę bez tekstów w stylu: dozbieraj do iluś tam i kup...

Link to post
Share on other sites

posiadam kałacha cymy (dokładnie: cm.028), juz jakis czas z niego strzelam i nie narzekam. Aktualnie zastanawiam sie nad małym tuningiem, polepszeniem wnętrza mojej cymki. Czytając temat o gumkach Hop-up zdecydowałem sie że kupię silikonową Guardera (przeźroczystą). drugim moim celem jest lufa precyzyjna. Jest duży wybór ów części stąd mój problem. Na początek zrezygnowałem z Prometheusa i KM heada z powodu ceny (zbyt duża) oraz z Classic arms z powodu nie za dobrych opinii użytkowników. Myślę nad kupnem lufy:

-Madbull 6.03mm za 90 zł

-Guarder 6.02mm za 149zł

-Systema 6.04mm za 145zł

(oprócz tego znalazłem jescze lufy firmy: Ultimate, SRC, JBU i G&G ale z różnych powodów odrzuciłem)

Która z tych trzech luf jest waszym zdaniem najlepsza?? Której firmie mozna najbardziej zaufać?

 

P.S. szczerze mówiąc najbardzej myśle nad Madbullem z ASxtreme gdyż czytałem całkiem niezłe opinie o tej lufie, do tego najtańsza (zawsze 50zł na plusie)

Link to post
Share on other sites

posiadam kałacha cymy (dokładnie: cm.028), juz jakis czas z niego strzelam i nie narzekam. Aktualnie zastanawiam sie nad małym tuningiem, polepszeniem wnętrza mojej cymki. Czytając temat o gumkach Hop-up zdecydowałem sie że kupię silikonową Guardera (przeźroczystą). drugim moim celem jest lufa precyzyjna. Jest duży wybór ów części stąd mój problem. Na początek zrezygnowałem z Prometheusa i KM heada z powodu ceny (zbyt duża) oraz z Classic arms z powodu nie za dobrych opinii użytkowników. Myślę nad kupnem lufy:

-Madbull 6.03mm za 90 zł

-Guarder 6.02mm za 149zł

-Systema 6.04mm za 145zł

(oprócz tego znalazłem jescze lufy firmy: Ultimate, SRC, JBU i G&G ale z różnych powodów odrzuciłem)

Która z tych trzech luf jest waszym zdaniem najlepsza?? Której firmie mozna najbardziej zaufać?

 

P.S. szczerze mówiąc najbardzej myśle nad Madbullem z ASxtreme gdyż czytałem całkiem niezłe opinie o tej lufie, do tego najtańsza (zawsze 50zł na plusie)

wydaje mi się, że najlepsza będzie Systemy - sprawdzony producent bebechów ;]

EDIT: nigdy przenigdy nie bierz z airsoftxtreme bo tam robią ludzi w chu** słyszałem przypadek co koleś zamawiał CM.042 a dostał ASK201 od APS

Edited by drozdek96
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...