Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

o.o Cały czas myśałem że mowa o 360mm kontra 407mm. Ok, namieszałem. Jeśli byłaby mowa o długościach które podałem tutaj to wszystko by się zgadzało. Przy 260-407mm jest już całkiem pokaźna różnica w długości i efekt będzie widać. Nie ma się co oszukiwać że będzie to bonus do skupienia powalający na kolana, ale przy cięższych kulkach da się już go odczuć.

Link to post
Share on other sites

Ok. Jedną kwestię mam prawie wyjaśnioną, ale zapytam dokładniej. Bebechy mojej repliki:

 

- ICS Transform4;

- cały dolny gearbox to stock od ICS;

- górny gearbox prawie stock oprócz prowadnicy sprężyny, którą wymieniłem na wzmocnioną od Guardera. Ta od ICS była tandetnie plastikowa;

- sprężyna SP120 od Guardera;

- metalowy Hop-Up ICS;

- gumka hop-up G&G zielona;

- silnik Guarder Infinite Torque Up (ten stockowy to był zwykły 2000 od ICS);

- lufa precyzyjna Prometheus 260mm;

 

Efekt strzykawki jest. Stabilne 440fps na SP120 i 350fps na ICS M100.

 

Jestem mega zadowolony z obecnej celności, ale czasami zaczyna jej brakować gdy strzelam się w lesie. Do 40 metrów jest cud-miód-malina. Po przekroczeniu tej odległości przy strzelaniu na semi czuć lekki niedosyt. Wiem, że ASG to zabawka i nigdy nie będzie idealnie celna. Zastanawiałem się czy jeżeli złożę sobie drugą, górną część gearboxa pod dłuższą lufę (407mm) i będę używał ciężkich kulek pokroju 0.25-0.28g to czy wzrost celności będzie znaczący czy szkoda wydawać pieniądze i lepiej zostać przy 260mm?

 

P.S.

 

Jeżeli odbiegłem od tematu to przepraszam i założę nowy temat w odpowiednim dziale.

Edited by Groszq
Link to post
Share on other sites

Grzesiu, nic nie wynika z Twojej odpowiedzi. Wsadzilem z zamiarem strzelania na semi, tak - lufe 2 kategorii z nadzieja, ze bedzie miala delikatne niedoskonalosci wymiarowe na +. Precyzujac pytanie - czy ktos z powodzeniem strzela uzywajac lufy tej lub podobnej srednicy na auto.

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Czy ktoś używa luf firmy Balystik, wypatrzyłem takową lufę tu: http://airsoftarmory.pl/pl/p/Balystik-lufa-precyzyjana-AEG-DBS-6.03mm-369mm/1368

Drugą ciekawostką jest lufa firmy Hephaestus: http://airsoftarmory.pl/pl/p/Hephaestus-lufa-precyzyjna-ze-stali-nierdzewnej-6.03363-mm-/1131

 

Jestem ciekaw czy to przypadkiem nie jest lepsza alternatywa od promyka czy KM-Heada ??

Link to post
Share on other sites

W sumie to masz rację dziś to kliknąłem w poniedziałek/wtorek dostanę i zobaczymy choć mnie te otwory które są na końcu lufy zastanawiają, bo lufa wewnętrzna jest w lufie zewnętrznej czyli te otwory pod warunkiem że lufa wewnętrzna nie wystaje z lufy zewnętrznej nic nie dają.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja z kolei chcę dobrać lufę do polarstara. Biorę EDGI a w temacie niżej wyczytałem, że na alekie dystanse lepsze są lufy o troszkę większej średnicy. Np 6.00 lub 6.01. 5.98 sprawdzają się super na bliższe.

 

Nie wiem na ile to prawda, ale:

Jaką lufę dobrać do p* i czy port wentylacyjny w tym przypadku jest godny uwagi? Max jaka mi wejdzie to chyba 590, ale chciałem około 500, żebym mógł sobie ew zdjąć tłumik dźwięku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Szukam lufy precyzyjnej o długości 270-300 mm do mojej Specna Arms SA-A01.

Stockowa lufa wewnętrzna 270 mm kończy się równiutko z zewnętrzną, a 300 mm by się mieściła w tłumiku płomienia. Zresztą myślę, że wtedy bym zainwestował w malutki tłumik dźwięku

 

Z tego co widzę, do wyboru mam:

- PDI Raven 6,01 285 - jak się naczytałem o rdzawym syfie wewnątrz i chropowatej powierzchni to mi się odechciało. Ale może niesłusznie?

- KM Head 6,04 300 - Z nią jest chyba wszystko w porządku, tylko że jest bardzo droga.

- Prometheus BC 6,05 300 - Podejrzanie tania, ale praktycznie w ogóle nie ma na jej temat informacji.

- Prometheus Delta 6,20 300 - z tego co widziałem, to średnio nadaje się do AEG-ów. Duża średnica, konieczność modyfikacji komory, trudne zakładanie gumki... raczej nie.

- No i wreszcie zwykły LayLax Prometheus, który jest drogi jak cholera, bo podchodzi pod trzy stówy i mam wrażenie, że wydawanie takiej kasy na krótką lufę do szturmówki to przerost formy nad treścią i jest zwyczajnie nieopłacalne.

 

Jakieś porady? Sugestie? Alternatywy? Propozycje?

Generalnie szukałem na allegro, ale może powinienem szukać gdzie indziej? Gdzieś może jest taniej?

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Jak uważasz że wsadzenie porządnej lufy do szturmiaka to przerost formy nad treścią to kup Systemę/PPS/inne tanie chińskie które daje radę. Nie ma co robić rozkminy, nie bierzesz kredytu na 30 lat. Lufy promyka czy PDI kosztują ile kosztują bo kupujesz jakość i powtarzalność wykonania. Jak walisz singlem dużo to imho nawet do szturmiaka warto władować najlepszą lufę na jaką możesz sobie pozwolić. Jeśli polewasz na full auto to wsadź coś taniego, bo i tak nadrobisz brak skupienia ilością posianego kompozytu.

Link to post
Share on other sites

Odnosił się bardziej do ostatniego punktu Twojej wypowiedzi i stad może nieporozumienie. Wszystko na dłuższą metę sprowadza się do Twojego stylu gry, jak to już napisałem. Do dobrej lufy ladujesz tylko markowe kulki, a systema nieźle posieje nawet na rocketsach.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...