Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

Dzięki. Pytałem bardziej z ciekawości czy wogóle trafiają się jacyś osobnicy co mają podobną fanaberię jak ja. Pewnie zamówię kiedyś przy okazji z czystej przyjemnosci kolekcjonerstwa, bo takie nietypówki dla jednego człowieka to zawsze uporczywość. Ostanio kiedy chciałem z tym kombinować był duży ruch w produkcji, więc nie było sensu zawracać głowy, stąd wziąłem inne, typowe kieszenie i jak na razie - dają radę.

 

A jaki jest sens noszenia trzech spiętych magazynków do G36? Ani to wygodne, ani użyteczne...
Kwestia indywidualna, nie zamierzam przekonywać o słuszności, zwłaszcza, że swego czasu też mi się to wydawalo mało sensowne. Zainspirowali mnie użytkownicy spinajcy po trzy "kałaszne". Pokombinowałem, że jak trafiają się czasem tacy co dają radę z ostrymi (od G36 podobno też), to warto spróbować z moimi (używam w zasadzie tylko low-capów). Noszę spięte (i otaśmowane) po trzy od jakiegoś czasu, jest mniej sięgania po magazynki, mniej klap do otwierania, ładownice zajmują mniej miejsca zwłaszcza gdy chemy wziąć sporo magazynków. Mamy też wreszcie jakiś pożytek z tych kłopotliwych spinaczy magów. Pewnie przy mniejszych dłoniach nie byłoby to sensowne.

 

3xG36 upycham do kieszeni modułowych, uniwersalnych, dodatkowo 2xG36 do praszkowskiej dedykowanej bo jest wygodna i gdy trzeba na prawdę szybko wyciągnąć magazynki - sięgam tam. Pakiety trzech magazynków mają uchwyt z taśmy i wychodzą zazwyczaj bez problemów (zazwyczaj - stąd potrzeba udoskonalenia). Gdyby kieszeń uniwersalna była krótsza o ok. 4cm - byłoby (chyba) idelanie. Praszkowski worek zrzutowy przyjmuje zestawy po trzy bez większych protestów, więc i tu nie ma problemu. Póki co zestaw się sprawdza i jest dość uniwersalny. Zarówno gdy biorę po 12 magów jak i połowę tego.

 

Tyle o samej idei, nie chcę tu bardziej generować "offtopu", podaję jako ciekawostkę funkcjonalną, może komuś jeszcze coś takiego się spodoba.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napisano 01 luty 2011 - 13:06

Dociąż magazynki tak żeby 1 ważył tyle samo co prawdziwy, wtedy opiszesz swoje wrażenia i sensowność takiego rozwiązania, nie wspominając że przybędzie Ci w obwodzie.

uupsss... :bialaflaga: Ten temat jest nie o moim obwodzie (dane nieaktualne) ale o produktach MIWO Praszka - warto to uszanować :biggrin:. To także forum ASG i nie udawajmy, że jest inaczej. Szanujmy proporcje mówiąc o broni o zasięgu skutecznym 30-40m.... Zastosowałem dla zabawy informacje o używaniu trzech spiętych magazynków. To wszystko. EOT.

Link to post
Share on other sites
Ten temat jest nie o moim obwodzie (dane nieaktualne) ale o produktach MIWO Praszka

To temat o produktach wojskowych produkowanych z myślą o wojsku.

To także forum ASG i nie udawajmy, że jest inaczej

Z tego wynika że równie dobrze można nałożyć kamizelke tylem na przód, worek na odzysk na głowe, a pas na szyje, bo to airsoft. Nie trzeba jechać na wojne żeby mieć z głową poskładany czy użytkowany sprzęt. Litości. 3 spięte magazynki przenoszone w oporzadzeniu zwiększają obrys Twojej sylwetki, utrudniają czołganie się, przemieszczanie w wąskich korytarzach czy przejściach. Jeżeli chcesz mieć duży zapas kompozytu podpietego pod broń to kup sobie broń wsparcia. Teraz rozumiem reakcje i uśmieszki wojskowych podczas szkoleń językowych, kiedy wspominałem im o airsoftcie. Ci tylko się uśmiechali i pytali czy ja tez wypycham ładownice gazetami 'żeby ładnie do zdjęć wyglądało'.

Zastosowałem dla zabawy

To teraz pozostaje czekac na pytania czy powstaną ładownice na 10 połączonych skrzynek do sawa, tak dla zabawy, w myśl zasady 'one ammo box one kill'.

facepalmdb.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Sorry Goryl za offtopa.

Link to post
Share on other sites

Panowie nie wiem w po co ta dyskusja i OT. O sensowności takiego a nie innego rozwiązania można by podyskutować w Konfiguracji oporządzenia. Temat jest stricte o produktach firmy MIWO P i służy też pomocą w kontaktach na linii firma - klient. Nikomu nic do tego jakie składa zamówienie indywidualne. Jego pieniądze i jego sprawa.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jankus postaram się odpowiedzieć na pytanie, tylko o jaką szerokość Ci idzie?

A tu mam taki drobny element wyposażenia. W asg raczej rzadko używany, ale.

Pokrowiec przeznaczony na składaną łopatkę WP.

111bj.jpg

 

I przykład zastosowania w połączeniu z plecakiem.

94943013.jpg

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Pomysł rzeczywiście fajny z ilością taśm montażowych.

Ile razy to liczyłem na to iż będzie zdjęcie tyłu danej ładownicy, kieszeni czy panelu.

 

Moja rada odnośnie pokrowca na łopatkę:

- klapę pokrowca zetnijcie pod kątem np. 45 stopni - znając życie to i tak będzie się klapa zawijać na rogach i odstawać, ułatwi to również trochę otwieranie. Nie chce mi się teraz schodzić do auta sprawdzać czy oryginalny pokrowiec nie jest czasem też ścięty, ale wydaje mi się, że tak.

- dodajcie dwie napy przy jednoczesnym wykorzystaniu taśmy velcro - rzep ma tendencję do "wycierania" się więc coś takiego będzie dodatkowym zabezpieczeniem

 

Jeszcze takie małe pytanie: czy pokrowiec od wewnątrz jest gumowany tak jak np. kieszeń na łopatkę w kamizelce OLV?

Link to post
Share on other sites

Witam!

Co do oznaczeń ilości komórek, to planowane jest wdrożenie tej informacji na stronie we wszystkich produktach, które tego wymagają. Co zabawne, to jest zakład czy będzie w tej informacji chociaż jeden błąd. Człowiek realizujący to zagadnienie zapewnia, że obędzie się bez. Ale ja znając ilość produktów (x2) obstawiam, że będzie chociaż jeden:)

Pokrowiec łopatki: wykonany jest z podwójnej warstwy tkaniny. Obie w wykończeniu wodoodpornym. Co do rogów i napów, to przekażę sugestie. Rozważana jest wersja z zamknięciem na klamrę.

Jankus, teraz wiem o co idzie. Postaram się dostarczyć informację do końca tygodnia. No chyba że mnie ktoś ubiegnie.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja mam szturmana od hmm 4 lat, może więcej (oczywiście używam też innych kamizelek itp więc czas nie jest idealnym kryterium ale kiedyś intensywnie tyrałem swojego szturmana) a siatka nigdzie się nie rozdarła, pękła itp. Może nie wygląda już tak elegancko jak kiedyś ale się trzyma. Moja kamzielka była szyta jeszcze przed podziałem Miwo i teraz z tego co wiem używają już innej siatki ale wątpię aby nowa była gorsza.

Link to post
Share on other sites

Tak, mogę potwierdzić. Miałem rok ATEKa 2 z Praszki i sprawował się bez zarzutów. Warto jednak chronić ją od ognia, trzeba uważać gdzie się kiepuje : P Do ASG na 100% wytrzyma, ludzie jeżdżą w siatkowych kamizelkach do Afganistanu i tam szpej w dużo gorszych warunkach też daje radę. Tak na marginesie, z tego co wiem dobrym producentem siatki jest Heathcoat Fabrics, Praszka nie podała niestety źródła swojej siatki.

Link to post
Share on other sites

Jest mi miło, mogąc poinformować o nowości w ofercie MM Praszka, która wejdzie do sprzedaży pod koniec lutego. Są to stuptuty w kamuflażu wz.93.

 

W wiadomości otrzymanej od MM Praszka są podane szczegóły dotyczące produktu:

 

Linki pod but stalowe.

 

Zamek YKK z boku na całek wysokości ochraniacza. Zamek maskowany patką z rzepem. Na czole mocny mosiężny hak do mocowania o sznurówkę.

 

Stuptut ma wszyte trzy gumowe ściągacze- na dolnym brzegu dopasowuje do buta, na wysokości kostki dopasowuje ochraniacz do nogi. I trzeci na samej górze, zamyka dostęp do wnętrza ochraniacza od góry.

 

I 2 zdjęcia :

 

2kopia.jpg

4%20kopia.jpg

Przewidywana cena około 70 złotych.

 

Od siebie mogę powiedzieć, że są one wykonane podobnie (z tego co widzę na zdjęciach) do bardzo ciężko dostępnego produktu Summita, który mam okazję posiadać. Na plus dla Praszki jest to, że taśmy są poliamidowe i w kolorze zielonym, w przeciwieństwie do Summita. Są również tańsze :)

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Jakieś dwa miechy temu zasięgałem języka żeby sobie kupić stuptuty, wybrałem Wisport Yeti, a po zakupie sprawdziłem to czego się dowiedziałem min od supera, c22, z for internetowych i w zaprzyjaźnionym sklepie alpinistycznym w praktyce. Na minus tych z Praszki od razu mogę wypisać zapinanie z boku i stalowe linki. Zapięcie powinno być z przodu, to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie. A linka powinna być kevlarowa. Stalowa linka może i jest bardzo wytrzymała ale jej wymiana w polowych warunkach wymaga min użycia kombinerek. Natomiast linkę kevlarową można zastąpić w każdej chwili kawałkiem paracordu.

Link to post
Share on other sites

Muszę się z Tobą Jeager zgodzić, zapięcie z przodu byłoby najwygodniejsze. Summit pod tym względem kompletnie poległ - zapięcia są dosłownie z tyłu, na łydkach. Nie muszę pisać, jak się muszę nagimnastykować, żeby to założyć :F W Miltecowych (które padły po kilku cięższych jesiennych wypadach) zapięcie z boku nie było uciążliwe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...