Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o obsłudze i produktach) #1


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytania chwili:

a. Wiem jak wygląda bluza miwo, ale nie wiem jak spodnie. Mam Helikona (pomijając kwestie że Mama córka krawca się za głowę złapała jak krój zobaczyła- i długo musiałem tłumaczyć dlaczego takie szerokie, by mnie z domu nie wyrzuciła z nimi ;P ) coś mi w nich nie pasuje. Te coś to kieszenie na udach, do których jak wrzucę portfel lub komórkę, to mi się o kolana obija, i mam wrażenie że zaraz wypadnie, pomimo zapięcia na 4 guzikach. Meritum- czy miwowskie spodnie mają też tak duże, niewygodne kieszenie, do których trzeba czapkę upchać by nic nie latało?

 

b. p. Renata wielokrotnie wspominała że wygląd portalu jest niereformowalny.W sklepie ubiory tylko są w panterze, a szef wymaga ode mnie czarnego ubioru.Więc czy jest możliwość zamówienia czarnego ubranka z rip stopu?

 

Jeżeli już takie pytania padły, to przepraszam, ale mi umknęły.

Link to post
Share on other sites

Pytania chwili:

a. Wiem jak wygląda bluza miwo, ale nie wiem jak spodnie. Mam Helikona (pomijając kwestie że Mama córka krawca się za głowę złapała jak krój zobaczyła- i długo musiałem tłumaczyć dlaczego takie szerokie, by mnie z domu nie wyrzuciła z nimi ;P ) coś mi w nich nie pasuje. Te coś to kieszenie na udach, do których jak wrzucę portfel lub komórkę, to mi się o kolana obija, i mam wrażenie że zaraz wypadnie, pomimo zapięcia na 4 guzikach. Meritum- czy miwowskie spodnie mają też tak duże, niewygodne kieszenie, do których trzeba czapkę upchać by nic nie latało?

 

b. p. Renata wielokrotnie wspominała że wygląd portalu jest niereformowalny.W sklepie ubiory tylko są w panterze, a szef wymaga ode mnie czarnego ubioru.Więc czy jest możliwość zamówienia czarnego ubranka z rip stopu?

 

Jeżeli już takie pytania padły, to przepraszam, ale mi umknęły.

 

Spodnie firmy MIWO mają inny krój niż spodnie HELIKONA. Posiadają jednak duże kieszenie, choć dotychczas nikt się nie skarżył na to, aby były niewygodne, bo wtedy byśmy je poprawili.

 

Wspominałam, że nie mogę zmienić portalu MIWO MILITARY Lubliniec na taki, w którym pod kilkoma zdjęciami produktu są różne ceny w zależności np. od rodzaju tkaniny, gdyż wymagałoby to przeprowadzenia rewolucji w oprogramowaniu sklepu. Nie oznacza to jednak, że portal jest niereformowalny o czym wiedzą ci, którzy na niego zaglądają.

Mieliśmy spodnie z czarnego rip stopu (zostało nam po jednej parze w rozmiarze S i XL oraz kilka bluz).

Link to post
Share on other sites

Arafacie, ale jakby nie było- z góry przeprosiłem :)

 

Z niereformowalnym chodziło mi właśnie o tą rewolucję w oprogramowaniu- zapomniałem tylko, że problemy techniczne dotyczą podpiecia pod jedno zdjęcie różnych cen, a nie kolorów.

 

Nie no fajnie- to mam wybór- albo szybko przytyję, albo drastycznie schudnę :P

 

Myślę, że nikt się nie skarżył, bo to jednak sprzęt dla wojska, a wojacy raczej nie noszą w spodniach za dużo (wnioski z forum miwomilitary). Mając kamizelkę, czy polar, też nic nie noszę w spodniach- ale latem będę miał tylko t-shirt, oraz spodnie i problem się pojawia.

 

Nie miałem tego problemu w standardowych polskich spodniach wz 93, jednakże one mają znów to do siebie, że robią się ciasne no i człowiek nadmiernie się gotuje. A ja jednak chcę mieć kiedyś dzieci ;(

Link to post
Share on other sites

 

Nie no fajnie- to mam wybór- albo szybko przytyję, albo drastycznie schudnę :P

 

Myślę, że nikt się nie skarżył, bo to jednak sprzęt dla wojska, a wojacy raczej nie noszą w spodniach za dużo (wnioski z forum miwomilitary). Mając kamizelkę, czy polar, też nic nie noszę w spodniach- ale latem będę miał tylko t-shirt, oraz spodnie i problem się pojawia.

 

Nie miałem tego problemu w standardowych polskich spodniach wz 93, jednakże one mają znów to do siebie, że robią się ciasne no i człowiek nadmiernie się gotuje. A ja jednak chcę mieć kiedyś dzieci ;(

 

... ewentualnie poczekasz....

 

Mężczyzna Mojego Życia, od kiedy uszyliśmy pierwsze spodnie, prawie się z nimi nie rozstaje (podstępnie wykradam je do prania kiedy śpi), zmienia tylko kolejne modele lub kolory. Nie znam nikogo kto by w kieszeniach nosił tyle potrzebnych rzeczy co on. Może - skoro w tylu dużych kieszeniach spodni nie wszystko ci się mieści - nie wszystko, co nosisz jest aż tak potrzebne...?

Natomiast jednego jestem całkowicie pewna - noszenie naszych spodni ma pozytywny wpływ na przyrost naturalny - czego jesteśmy bezpośrednim dowodem...

Właśnie zdałam sobie sprawę, że to przez te spodnie... Uważajcie chłopaki !

Link to post
Share on other sites

No to mam przerąbane. Nie kupuję u Was spodni! :D Bo spodnie plus tradycja rodzinna to chyba będę miał z 20 dzieciaków :P

 

Pani Renato, nie chodzi że mi się nie mieści, ale wrzucam do kieszeni pięknie wypchany, jak to u studenta portfel (policja poznaje studenta po tym, że w portfelu nosi wszystko tylko nie pieniądze :P ), zapinam 4 guziki, zaczynam biec i czuje jak mi się fajnie obija o wszystko co się da i głupie odczucie jakby chciał się uwolnić z tej kieszeni.

 

Faktem jest, że przyzwyczaiłem się do standardowych spodni WP, gdzie cokolwiek wrzucę do kieszeni to praktycznie nie ma możliwości jakiegokolwiek przemieszczenia- bo kieszenie małe, do tego sztywny materiał, to też nic po nich nie lata.

 

Próbuję w sobie wyrobić nawyk wpychania do kieszeni z komórką/portfelem czapki- troszkę ona niweluje wolnościowe aspiracje tych przedmiotów :P Albo gdy mam polar to pakuję wszystko do polaru- choć nie zawsze to jest wygodne.

 

Mówię oczywiście o spodniach HELIKONA, ale kieszenie cargo ma też Miwo, i pewnie tej samej wielkości jak patrzę na zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Też mialem taki problem, ale to kwestia zakupu organizerów do kieszeni i wtedy wszystko ładnie stoi na swoim miejscu. Nawet w spodniach Helikona!

Drugim rozwiązaniem jest wszycie poziomej drabinki u góry kieszeni z taśmy nylonowej lub gumowej. Wtedy przynajmniej latarka, folder i długopis będą trzymały sie swojego miejsca.

Link to post
Share on other sites

I złamać prawa patentowe.

 

Poproszę o chociaż jeden fakt, który świadczył by o tym, że złamaliśmy kiedykolwiek czyjekolwiek prawa patentowe, ale konkretnie, bo jak na razie to tylko twoje insynuacje naruszające dobre imię firmy. Tyle, że mają to być konkretne fakty a nie twoje "widzimisię"....

 

@Widowm4k3r

To przyjrzyj się nowemu plecakowi MIWO Lubliniec, nie przypomina Ci czegoś? Prawa patentowe można obejść.

 

Kac trzymaj się Praszki (w końcu przecież z nią współpracujesz).

 

Zadam bardzo konkretne pytanie: skoro wg. ciebie skopiowaliśmy produkt innej firmy naruszając jej prawa patentowe to dlaczego, do dnia dzisiejszego, ta firma ani nas oficjalnie o takim fakcie nie poinformowała ani nie wyciągnęła konsekwencji prawnych ? Wielka amerykańska firma na pewno posiada nie tylko świetnych prawników ale również rozeznanie co do samego faktu. Tym bardziej, że ludzie związani z polskim Specopsem rozdmuchali sprawę czyniąc z niej sensację na forach dyskusyjnych.

Link to post
Share on other sites

Jako, że zostałem wywołany do tablicy :uśmiech:

Kac trzymaj się Praszki (w końcu przecież z nią współpracujesz).

Nigdzie nie napisałem, że współpracuję z Praszką, mam też rozumieć, że jeśli nie mówię, że wasze produkty są "świetne i w ogóle pr0" to znaczy, że mam się wcale nie odzywać. Praszki trzymam się z prostego powodu - nie jest dla nich problemem uszycie sprzętu customowego pod klienta, zawsze jak pisałem, że tu np. bym chciał PALSy to tam były, chciałem kamizelkę w niestandardowych wymiarach - bez problemu. Czas realizacji też jest błyskawiczny jak na indywidualne szycie.

Zadam bardzo konkretne pytanie: skoro wg. ciebie skopiowaliśmy produkt innej firmy naruszając jej prawa patentowe to dlaczego, do dnia dzisiejszego, ta firma ani nas oficjalnie o takim fakcie nie poinformowała ani nie wyciągnęła konsekwencji prawnych ?

Ja też zadam konkretne pytanie: Jeżeli właściciel praw patentowych was nie pozwał to znaczy, że nie ma problemu? Na pierwszy rzut oka wasz plecak wygląda jak kopia Spec Opsa, to jest fakt i nie wmówicie nikomu, że tak nie jest. A jak pisałem wcześniej prawa patentowe można obejść (podobno wystarczy zmienić 20% projektu)

Link to post
Share on other sites

Plecak z MIWO nie jest idealnie odtwórczą kopią (inny material, inny srodek, pare innych detali z tego co widze na zdjeciach). No i wystepuje w panterze leśnej i pustynnej wiec nikt sie nie przywali do naszych żołnierzy za jego używanie. Te trzy rzeczy dla mnie usuwają wątpliwości co do prawa MIWO do jego produkcji. Jest to podobny ale jednak inny plecak (to tyle jeśli chodzi o patent) i przeznaczony przede wszystkim dla grupy która i tak nie jest targetem SPECOPS - czyli naszych żołnierzy - to jeśli chodzi o stronę moralną.

 

Jesli prawo patentowe w tej branzy było tak precyzyjne że obejmowałoby np "ideę" ładownicy, krój munduru czy też kształt plecaka to polowa firm powinna zakonczyć produkcje bo 90% oporządzenia taktycznego jest robiona na jedno kopyto a różni się detalami.

Edited by wojto
Link to post
Share on other sites

Plecak z MIWO nie jest idealnie odtwórczą kopią (inny material, inny srodek, pare innych detali z tego co widze na zdjeciach). No i wystepuje w panterze leśnej i pustynnej wiec nikt sie nie przywali do naszych żołnierzy za jego używanie. Te trzy rzeczy dla mnie usuwają wątpliwości co do prawa MIWO do jego produkcji. Jest to podobny ale jednak inny plecak (to tyle jeśli chodzi o patent) i przeznaczony przede wszystkim dla grupy która i tak nie jest targetem SPECOPS - czyli naszych żołnierzy - to jeśli chodzi o stronę moralną.

 

Mi osobiscie zwisa to czy Miwo skopiowalo plecak czy nie, ale jezeli idzie o prawa patentowe to...Jakby to powiedziec, ksiazka z okladka innego koloru, z innego papieru i innym typem paginacji nadal uwazana jest za plagiat jezeli sa to jedyne szczegolu ktore odrozniaja ja od dziela innego pisarza.

Link to post
Share on other sites

Poproszę o chociaż jeden fakt, który świadczył by o tym, że złamaliśmy kiedykolwiek czyjekolwiek prawa patentowe, ale konkretnie, bo jak na razie to tylko twoje insynuacje naruszające dobre imię firmy. Tyle, że mają to być konkretne fakty a nie twoje "widzimisię"....

Kac trzymaj się Praszki (w końcu przecież z nią współpracujesz).

 

Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że Miwo military kiedykolwiek złamało prawa patentowe. Napisałem tylko, że korzystając z pomysłów innych firm łamie się prawa patentowe i wyraźnie widać w moim poście iż nie ma tam wzmianki o firmie MIWO military. Widocznie zostałem źle zrozumiany i przepraszam jeżeli poczuła się pani urażona. Jestem daleki od jakichkolwiek insynuacji.

Link to post
Share on other sites

Jako, że zostałem wywołany do tablicy :uśmiech:

 

Nigdzie nie napisałem, że współpracuję z Praszką, mam też rozumieć, że jeśli nie mówię, że wasze produkty są "świetne i w ogóle pr0" to znaczy, że mam się wcale nie odzywać. Praszki trzymam się z prostego powodu - nie jest dla nich problemem uszycie sprzętu customowego pod klienta, zawsze jak pisałem, że tu np. bym chciał PALSy to tam były, chciałem kamizelkę w niestandardowych wymiarach - bez problemu. Czas realizacji też jest błyskawiczny jak na indywidualne szycie.

 

Ja też zadam konkretne pytanie: Jeżeli właściciel praw patentowych was nie pozwał to znaczy, że nie ma problemu? Na pierwszy rzut oka wasz plecak wygląda jak kopia Spec Opsa, to jest fakt i nie wmówicie nikomu, że tak nie jest. A jak pisałem wcześniej prawa patentowe można obejść (podobno wystarczy zmienić 20% projektu)

 

To, że dotychczas nie napisałeś, że współpracujesz z Praszką nie świadczy o tym, że nie współpracujesz. Nie napisałeś również, że jesteś bardzo przystojny, a być może to jest fakt...?

 

To, że najprawdopodobniej masz negatywną opinię o naszych produktach (choć jak twierdzisz dotychczas zamawiałeś w Praszce a nie w Lublińcu) i nie wypowiadasz się na temat naszych produktów pozytywnie, to twoje prawo. To natomiast, że opierając się jedynie na podobieństwie pomiędzy zdjęciami produktu MIWO Lubliniec i Specopsa, kategorycznie stwierdzasz, że naruszyliśmy jakieś prawa, jest kompletną bzdurą wyssaną z palca (w celu wizualizacji: to, że na zdjęciach prezydent i były premier wyglądają prawie identycznie nie świadczy o tym, że są identyczni - w końcu pierwszy ma żonę a drugi kota). Chcesz mieć prawdziwą wiedzę: kup sobie oba plecaki, porównaj a potem dokładnie opisz co jest identyczne, podobne a w czym się różnią. wtedy będziesz wiarygodny.

 

Jakoś nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Czyżby konkretów jednak zabrakło ? W szkole cię nie uczyli, że się pytaniem na pytanie nie odpowiada? Konkrety poproszę a nie takie tam niemęskie ploteczki. Na pierwszy rzut oka to można do okulisty trafić a nie wystawić rzetelna opinię. GDZIE TE ARGUMENTY ?

Link to post
Share on other sites

Mi osobiscie zwisa to czy Miwo skopiowalo plecak czy nie, ale jezeli idzie o prawa patentowe to...Jakby to powiedziec, ksiazka z okladka innego koloru, z innego papieru i innym typem paginacji nadal uwazana jest za plagiat jezeli sa to jedyne szczegolu ktore odrozniaja ja od dziela innego pisarza.

 

 

Mnie to jednak nie zwisa (w końcu baba jestem i nie ma mi co zwisać...)! czy MIWO Lubliniec skopiowało plecak Specopasa czy nie ! Tyle, że ja odróżniam prawa patentowe od praw autorskich, a ty nie. Książek, rzeźb i obrazów artystów nie trzeba patentować, są chronione prawem autorskim. Natomiast produkty przemysłowe - w tym plecaki - trzeba. Nie każdy nawet produkt można zastrzec jako wynalazek i wtedy pozostaje tylko zastrzeżenie wzoru przemysłowego...

Link to post
Share on other sites

Zaraz Ktulhu dostaniesz wykład o różnicy praw autorskich i patentowych. IMHO temat zamknięty bo zdjęcia mówią same za siebie.

 

Jak u kogoś szwankuje "czytanie ze zrozumieniem" to wypadałoby się chociaż na pamięć nauczyć... szczególnie przydaje się wiedza dotycząca przepisów prawa. Już starożytni twierdzili: "nieznajomość prawa szkodzi".

 

Wukasz, twoje wypowiedzi też mówią same za siebie. Tłumaczę ci, że nie masz argumentów, a ty dalej z uporem muła, że nie bo nie, bo na zdjęciach wyglądają identycznie. Też rzuciłeś okiem? To je szybko złap, znajdź w internecie stronę z przepisami prawa polskiego (choćby patentowego) i do roboty. Jak już się naumiesz to podyskutujemy w oparciu o konkretne argumenty. Dyskusja na poziomie "nie bo nie, bo zdjęcia mówią same za siebie" przypomina debaty niektórych naszych polityków.

Link to post
Share on other sites

Pani Renato, moja wypowiedz nie byla skierowana w zadnym wypadku do osob zwiazanych z MiWo ani tym bardziej przeciw. Powiem szczerze, kilkakrotnie robilem juz zakupy produktow MiWo i jestem z nich wielce zadowolony. Moj drobny wyklad o zmianie a propos ksiazki (przyklad to zboczenie zawodowe) byl skierowany do osoby piszacej o tym, ze plecak kopia nie jest, bo jest z innego materialu. Fakt jest faktem widzialem plecak (nie wiem, czy to miwo, ale porownujac ze zdjeciami sadze ze tak) i faktycznie, na pierwszy rzut oka wyglada jak produkt SpecOps'a ale tylko na pierwszy rzut. Po dokladniejszym przypatrzeniu sie okazuje sie zupelnie innym produktem (IMHO nawet lepszym niz SpecOps'owy, ale to moje wlasne zdanie, niepoparte odpowiednia praktyka).

 

Jezeli jeszcze idzie o same produkty MiWo to nadal jestem pod wielkim wrazeniem kamizelki kolegi Seby. Powiem szczerze zwalila mnie z nog, bardzo fajna, przemyslana konstrukcja, naprawde profesjonalne wykonanie. Widac, ze osoby ktore ta kamizelke zaprojektowaly (w przeciwienstwie do niektorych innych firm, ktorych nazw nie wymienie) znaja sie naprawde na rzeczy.

 

Aha, prawa autorskie i patentowe rozrozniam, jednak jak wspomnialem, moja wypowiedz i przyklad akurat na prawie autorskim, nie patentowym, byl zwiazany ze zboczeniem zawodowym. I fakt, wielu rzeczy nie da sie opatentowac.

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że Miwo military kiedykolwiek złamało prawa patentowe. Napisałem tylko, że korzystając z pomysłów innych firm łamie się prawa patentowe i wyraźnie widać w moim poście iż nie ma tam wzmianki o firmie MIWO military. Widocznie zostałem źle zrozumiany i przepraszam jeżeli poczuła się pani urażona. Jestem daleki od jakichkolwiek insynuacji.

 

Co się z wami mężczyźni dzieje? Macie nas bronić, chronić a przede wszystkim wnioskować logicznie (za moich studenckich czasów na zajęciach z logiki generalnie faceci byli lepsi od kobiet - piszę generalnie, bo stanowiłam jedyny nielogiczny wyjątek).

 

Widowm4k3r', jeżeli napisałeś w wątku dotyczącym MIWO Lubliniec, w trakcie rozmowy na temat naruszania praw innej firmy przez MIWO, to co napisałeś, to WNIOSKUJĄC LOGICZNIE dotyczyło to MIWO Lubliniec. Może nie miałeś na myśli tego co w efekcie zostało zrozumiane, ale najwyraźniej nie było to zbyt precyzyjne.

 

Pani się nie czuje urażona, bo pani nie jest królewna i korona z głowy jej nie spadła. Pani ma za to ogromne poczucie humoru, ceni ludzi, gdy na to zasługują a gdy nie mają tego szczęścia - umie opier...., a gdy trzeba: przeprosić.

 

Człowieku o skomplikowanym nicku wybacz, że byłam zbyt logiczna.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę popełniać dwa razy tych samych błędów. Gdy na tactical.pl wywiązała się podobna dyskusja jak teraz na wmasg.pl, wolałam ustąpić. Drugi raz tego nie zrobię. Nie ustąpię. Będę bronić dobrego imienia naszej firmy bo jestem bardzo dumna - nawet nie z samej firmy - ale z ludzi: z naszego głównego projektodawcy sgt Gadżeta, z jego kolegów żołnierzy, którzy poświęcają swój czas by tworzyć i sprawdzać nasze produkty, z naszych stałych klientów, a przede wszystkim z tego, że mogę uczestniczyć w czymś, co jest dla mnie i wielu ludzi, bardzo ważne.

Link to post
Share on other sites

Nie mówiłem nigdy na WMASG o łamaniu praw takich czy siakich przez firmę MiWo. Nie interesuje mnie w jakim zakresie plecak jest konstrukcją autorską a w jakim nie. Nie interesuje mnie jakie jest stosunek polskiego prawa do tejże konstrukcji ani jaki stosunek ma Specops Brand.

 

Dla mnie jest kopią, może i poprawioną ale projektem niesamodzielnym. O ile swego czasu nikt nie silił sie w żadnym MiWo na przypisywanie sobie praw do Taja czy innych rozwiązań to dziś serwuje nam Pani nieprzerwany pean na teamt firmy i jej innowacyjności. Jak jest każdy osioł widzi (to tak apropos muła).

Link to post
Share on other sites

Widzę znowu wracają stare klimaty.

 

Fakt oba plecaki są do siebie podobne... i co z tego?

Czy to źle, że jakaś dziewczyna jest podobna do Carmen Electry (czy jak to się pisze?)? Moim zdaniem to raczej zaleta a nie wada... no chyba, że ktoś woli inną aktorkę ale my nie o tym :D!

 

A tak poważnie to myślę, że nie ma sensu dalej wnikać w szczegóły obu produktów bo już kthulhu się myślę dokładniej wypowiedział co i jak.

 

Ja za wiele nie powiem bo nie miałem porównania... ale na pierwszy rzut oka (na fotkach) są podobne- tu pewnie kończy się ich podobieństwo...

 

Pozdrawiam!

Edited by Yuber
Link to post
Share on other sites
To, że dotychczas nie napisałeś, że współpracujesz z Praszką nie świadczy o tym, że nie współpracujesz.

Jeżeli uważa Pani, że zakupy w jakiejś firmie i kilka sugestii w kierunku Praszki odnośnie ich produktów za współpracę to tak biję się w pierś - współpracuje z MIWO Praszka :uśmiech: . Ale mówiąc poważnie, nie jestem współpracownikiem/ pracownikiem / rzecznikiem prasowym / lub kimś innym kojarzącym się jednoznacznie z MIWO Praszka jestem osobą, która zaopatruje się tam w sprzęt. Chce by sytuacja była klarowna, żeby nikt nie zasypywał mnie pytaniami o produkty Praszki bo Pani usilnie próbuje wszystkim wmówić, że współpracuję z Praszką.

To, że najprawdopodobniej masz negatywną opinię o naszych produktach

Ciężko mieć negatywną opinię o produktach, które ogląda się tylko na zdjęciu w sklepie internetowym.

Jakoś nie odpowiedziałeś na moje pytanie

Proszę bardzo :uśmiech: : Nie wiem, skąd mam wiedzieć co siedzi w głowie kierownictwu firmy Spec OPS?

Dla mnie jest kopią, może i poprawioną ale projektem niesamodzielnym.

Uważam tak samo, wiele firm tak robi (np. BHI). Może inspirowaliście się projektem Spec Opsa, ale wmawianie potencjalnym klientom, że projekt jest w 100% samodzielny jest trochę nie w porządku z Pani strony.

 

Chcesz mieć prawdziwą wiedzę: kup sobie oba plecaki, porównaj a potem dokładnie opisz co jest identyczne

Na dwa mnie nie stać, ale planuje zakup waszego plecaka w przyszłym miesiącu, jak znajdę kogoś kto ma plecak Spec Opsa to sobie porównam. :uśmiech:

 

Z mojej strony to koniec tematu :uśmiech:

Edited by Kac
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...