Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Parę słów ode mnie. Jeśli ktoś się zastanawia nad częściami od barta, może już przestać, są świetne!

 

IMG_2988.JPG

 

IMG_2991.JPG

 

Jedyne co, to najlepiej się dogadać z Bartem i od razu wysłać mu rączkę przeładowania do założenia z tym zadupkiem, u mnie było trochę zabawy, okazuje się, że rączka przeładowania jest jajowata w środku, i nie do końca zgrywa się z precyzyjnie wykonanym cylindrem. Co do reszty, tłok - poezja :icon_smile: Prowadnica również. Mam porównanie do starszych części od barta i widzę spory krok na przód, jeszcze czekam na spust do testów. O jeszcze słowo o głowicy, ładna, wypolerowana, nie patrzyłem czy wewnątrz też, ale ogólnie super.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Panowie mam pewien problem... głowica cylindra, cały czas utyka mi w komorze PDI i nie mogę w ogóle przeładować broni, bo po prostu się nie da... Gdy rozkręciłem replikę, to w końcu wydarłem głowicę cylindra z komory z tym że jest cała porysowana (zapodam zdjęcia) a problem pojawił się wtedy gdy chciałem ustawić komorę hop-up i bawiłem się tymi małymi "tłoczkami", być może zbyt dużo je wysunąłem?? dodam że te małe tłoczki co są w komorze, są trochę zdarte, a ta głowica trochę bardzo... możecie coś doradzić?? jak rozwiązać problem, czy muszę wymienić te małe "tłoczki" oraz głowicę? Z góry dziękuje :icon_smile: Pozdrawiam

 

http://screenshot.sh/odw3eziPLBRbD

 

http://screenshot.sh/oBJ6T4ookn7mt

 

http://screenshot.sh/odSGGj9zcIl1T

Link to post
Share on other sites

Wywal te pieprzone śrubki i dorób TDC, albo daj do kogoś kto dorobi.

 

Głowica do wymiany, polecam od barta lub laylax, AA.

 

Mam stockową głowicę na stanie jakbyś potrzebował, trochę zużyta, ale nie tak poszarpana jak u Ciebie.

 

 

 

Komora PDI zabiła już TYSIĄCE głowic cylindra. Niemal każde L96 ma od tego lekkie szlaczki. Po prostu łatwo zapomnieć, albo źle spojrzeć przy regulacji.

 

Wojdatuz - bart już chyba co najmniej rok lub 2 takie robi. Ostatnio spusty wyglądają lepiej niż wcześniej.

 

Pytanie: gdzie kupię sprężynę 130, 140 do WELA MB01, prowadnice mam 9mm, mam teraz ASP 150 ale jest za mocna na COMBATA :< musze cos znalezc

 

Nie ma takich. Musisz sobie dorobić. M150 ucinasz (z 2-3 zwoje). Potem szlifujesz krawędź sprężyny. Jak nie masz wprawy to szlifuj "do środka" sprężyny, bo wtedy drut nie wygnie się na zewnątrz i nie będzie haczył o wnętrze tłoka.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze że pierwszy raz regulowałem komorę PDI :icon_razz: a czy te śrubki mają duże znaczenie?? skąd takie male śrubki wytrzasnąć... kurde, głowicę kupie sobie jakąś nową, a cylinder też mam stockowy, ale da rade! :icon_smile:

 

mikadorus - dzięki za info! :)

Edited by domiss992
Link to post
Share on other sites

Śrubki mają kluczowe znaczenie. Bez nich to nie masz hop-up.

 

Możesz je zastąpić śrubą M5-6 nakręcaną od góry i wtedy nie masz problemów z niszczącą się dyszą. HU regulujesz wtedy ręką w 10sec bez możliwości zmiażdżenia palca :icon_biggrin: w razie przypadkowego wystrzału i innych zdarzeń (zwłaszcza w stocku przy tych plastikowych triggerboxach. Serwisant za zrobienie TDC weźmie ok. 50zł. Można to zrobić samemu, ale potrzebujesz gwintownika... lub jak lubisz mieć tanio i brzydko to starczy nakrętka, kapka kleju i proste nawiercenie w miejscu ramion.

 

Co do śrubek, to też jakieś powinienem mieć. Gorzej jak gwint w komorze rozwaliłeś.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Jedna ze śrubek się normalnie wykręca, natomiast ta druga, jest tak ścięta że kluczyk nie pasuje, ale gwint raczej jest w niej wporzo, tylko będę musiał ją jakoś wydostać :P No z paluchem było by kiepsko, bo mam SP190, właśnie nie dawno założyłem i w końcu chciałem ustawić komorę, a tu lipa :D Co do śrubek to chyba komuś zlecę, bo dobrym majsterkowiczem nie jestem heh :D No chyba że byś miał faktycznie na zbyciu, to wiadomo groszem też coś sypnę :)

Link to post
Share on other sites

Witam, moją replikę posiadam od roku,lecz rozkładałem ją tylko do cylindra i lufy zewnętrzne (nie rozdrabniałem bardziej). Z tąd moje niektóre pytania

1. Jak zamontować te wałki (od malowania) do lufy (wepchnąć na siłę czy coś w tym stylu?)

2.Czy z zamontowaniem oprócz cierpliwości i minimalnych zdolności potrzebnych do złożenia uzi od double eagle :icon_biggrin: są potrzebne umiejętności większe(podobno nie ale z tym małym oringiem męka) ponieważ zwątpiłem w moje umiejętności nie potrafiąc złożyć deagle od uhc :icon_cry:

3.CZym się różnią te lufy: a) ,,,,http://deltashop.pl/p/217/2841/prometheus-lufa-precyzyjna-eg-650mm-6-03mm-lufy-precyzyjne-czesci-replik-elektrycznych-czesci-i-dodatki-do-replik.html,,,, b) ,,,,http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3474,,,, czyli czy ta z delatashopu to podróba czy tak samo spasuje do komory pdi: ,,,,,http://deltashop.pl/p/232/760/-pdi-komora-hopup-do-aps-96-l96--l96-warrior-czesci-replik-snajperskich-czesci-i-dodatki-do-replik.html,,,,,

4.Czym smarować (o smarowaniu było ale jakoś chaotycznie) jakie części (i czy opłaca siękupować jakieś smary do broni czy te z kastoramy wystarczą)

5.ten zestaw z połączeniem chińskiego tuningkitu z tajwana jaki skuteczny celny zasięg mi da (z 70-80m)?

6Jeśli pytanie się pojawiło to przepraszam.Proszę mi napisać że było i jeśli można to na mniej więcej której stronie.

Z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites

2. I tak i nie. Nic na siłę, powoli, a będzie dobrze. Zanim gdzieś pokręcisz śrubką to pomyśl i tyle.

3. 6.03mm prometheusa... od 500 do 650mm w zależności od upodobań i tłumika. Dużej różnicy nie będzie.

4. Litowy z orlenu. Łt-s2 do wszystkiego w cylindrze z wyjątkiem samego cylindra i oringa na tłoku. Do oringa na tłoku jakiś olejek niereagujący z gumą - nawet silikonowy. Ja mam olejek do amorów rowerowych. Najlepsze smarowidło do oringów jakie znalazłem. Niestety nie znam nazwy:(. Pachnie jak guma dla dzieciarni. Niestety nie mam napisane co to jest.

5. 70-80m to granica zasięgu na tym zestawie. Realnie będziesz strzelał na 60m do człowieka. Będzie cicha i celna pukawka.

6. Było...

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Szczerze to przy tych cenach promyka pokusiłbym się o lekko droższe PDI. Nawet jakby miałobyć trochę krótsze...

 

Niestety w te linki nie wejdę przez wolne łącze... ale spytaj w temacie "która precka lepsza" czy "która lufa lepsza". Promyk też miał swoje serie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję serdecznie za wyrozumiałość :icon_smile:

Lecz jednak zostanę przy prometheusie ponieważ nie mogę znależć odpowiedniej (głównie raveny a tych nie polecają) , a jeśli jakaś zwykła to nie wiem czy będzie pasować gdyż pasuje teoretytcznie do m16 a jednak to nie to samo (i różnica ceny jest jednak większa za pdi które daje jakieś 4 cm różnicy)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Istotne jest Jaką śrubkę? Ja kojarze tylko jedną - tą która trzyma dźwignię przeładowania.

Zdarza się, że są głowice cylindra z wykręcaną redukcją w dyszy, usunięcie tej redukcji faktycznie podnosi fps - tak było w Tanace APS2.

Ale nie spotkałem się z czymś takim w warriorku.

Link to post
Share on other sites

Tanace APS2? O czym Ty piszesz?

 

Jesli chodzi Ci o Maruzena APS2 to nie miał on redukcji w dyszy :icon_smile:.

 

Różne mody warriora owszem, MIAŁY taką redukcję, zależnie od serii. Starsze nie miały, nowsze miały, obecne- cholera wie.

Masz rację, namieszałem z tą tanaką. Pamiętam że jakieś 8 lat temu miałem przez chwilę gazową snajperkę i tam była wykręcana taka redukcja w dyszy, teraz sam już nie wiem czy to tanaka była czy maruzen. Po wykręceniu tulejki/śrubki z 350 fps robiło się coś pod 470. W każdym razie takie redukcji w starych warriorach nie spotkałem.

Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam dokładnie co to było, młody byłem i początkujący. Wyglądało jak wiosło, było gazowe i reduktor w dyszy miało. Może tanaka m700? Cholera wie, ja się tam do dzisiaj w tych kapitalistycznych wynalazkach gubię :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...