Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wiem panowie co jest z waszymi DD, ale moje dziś przeszły kolejną strzelankę na takim samym poziomie jak poprzednio. Czyli lepiej od wszystkich guarderów jakie miałem.

Zero zacinek na lufce 6.01.

Może to dla tego że ja swoje trzymam w worku strunowym, i wilgoć ich nie dopada.

A jeśli to ich jedyne wymaganie, to mi pasuje.

Link to post
Share on other sites

no i co z tym testem? będzie on opublikowany czy nie? :D

Do 6 grudnia jeszcze trochę czasu jest, co nie ?;]

A że DD i PJ już są spalone to do wyboru zostają Rocket'sy GFC lub niedostępne kalashe, względnie coś innego co Mendi miał zachomikowanego i wypadło lepiej od tych co ostatnio się pojawiły na rynku...

5.95 miało się jakoś niedługo kluć z kulkami o ile przejdą testy, a jak czytają ten wątek to pewnie będą też testować kulasy na absorbcję wilgoci ;]

 

Swoją drogą to te DD czy PJ nie były by złe, mało jest tak precyzyjnych i biodegradowalnych kulek, tylko mogli by dać info lub dołączyć pochłaniacz wilgoci do opakowania ;]

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Panowie to nie od wilgoci. Bo wrzucilem po 3 kulki kazdej marki do osobnych szklanek z woda i po tygodniu sprawdzalem w stosunku do nie mamaczanych. Zadne z kulek w tym dd i pj nie zwiekszyly jeszcze bardziej rozmiaru. Wiec z czyms innym musza reagowac. Z CO2 ? tlenem ?

Link to post
Share on other sites

Panowie to nie od wilgoci. Bo wrzucilem po 3 kulki kazdej marki do osobnych szklanek z woda i po tygodniu sprawdzalem w stosunku do nie mamaczanych. Zadne z kulek w tym dd i pj nie zwiekszyly jeszcze bardziej rozmiaru. Wiec z czyms innym musza reagowac. Z CO2 ? tlenem ?

 

A to ciekawostka, z gazami chyba nie bo DD mają przewiewne pudełka a PJ znowu w strunie. Smary ?;]

Przyznać się gdzie i jak przechowujecie kuleczki że wam rosną ?;]

 

Chociaż oofo może nie zwróciłeś na to uwagi ale kulki mają pewną pojemność wilgoci którą pochłaniają i jak już urosną od pary wodnej z powietrza to więcej już nie urosną nawet jak wrzucisz do oceanu bo struktura owszem się luzuje i wypełnia od wilgoci ale nie rozmięka totalnie ;]

Wrzuć je do piekarnika na folie aluminiową, srebrną stroną folii do góry, a piekarnik daj na 70 stopni i powoli paruj je, czasem obracając na druga stronę ;] Mam nieodparte wrażenie że i średnica i waga się zmniejszy w stosunku do tej nieco już wyrośniętej na powietrzu próbki kontrolnej ;]

 

W sumie to jak by wykonać kuleczki ze sztywnej strukturalnie substancji higroskopowej to przez maczanie można by sobie wagomiar regulować... zalałem litrem wody 1000szt ale wyszło tylko 0.46g chyba wysuszę i zaleję solanką, powinno wyjść 0.48g ;]

 

Może gówniany polimer, którego włókna z upływem czasu się rozchodzą i kulka zaczyna puchnąć. Ewentualnie to wina którejś z domieszek zwiększających gęstość mieszanki. Tak czy siak, to normalne że kulki mogą zmieniać kształty.

 

Z posiadanych przeze mnie kulek zmieniają kształt tylko które napotkały coś twardego na swej drodze ;]

Bardziej trafne jest to że polimer/zagęstnik nie został odpowiednio utrwalony, temicznie/chemicznie, i tak jak badziewne płyty CD/DVD-/+R po zapisaniu ulegają z czasem regresji i się same czyszczą tak i tu materiał wraca częściowo do gęstości z przed zagęszczania/ubijania...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Wyślę bbkingi jutro :) Ale z tego co juz sam kiedys sprawdzalem, też nie ważą 0.43 tylko mniej.

 

To co zbiorowe zamówienie na kalashnikovy 0.43 ? Na cytadeli mi powiedzieli że nie predko bedzie dostawa, gdyż miałem okazje się jeszcze załapać na ta próbkę za 5 zł, a całej paczki już nie zdażyłem.

Link to post
Share on other sites

Najtaniej kałasze namierzyłem gdzieś u żabojadów za 20euro, drożej niż w cytadeli. O rocketsy to tylko GFC można męczyć bo na cytadeli też już nie ma. Grauderów pomarańczowopiaskowych też dawno nie widziałem dostępnych.

 

Zambezi, jak potrzebujecie "referentów" do przestrzeliwania replik i będziecie mieli możliwość odzyskania kulek np. kulochwytem to zapytaj Spajdy czy ma jeszcze ceramiki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...