Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przestrzelałem na działce będąc na majówce te ShootOne 0,36g i latają... bardzo dziwnie. Jest problem z działaniem HU na nich, tzn ze 2-3 strzały kulka leci tak jak chcę, ale kolejny już jest taki jakbym ustawił za mały docisk HU i kulka opada sporo przed celem. Nie wiem od czego to zależy, Valkeny 0,4g nie maja z tym kłopotu.

Miał ktoś podobny problem? Rozważam zmianę ponownie na zieloną G&G, obecnie mam fioletowego promyka.

 

PS. FPSy ustawiłem na ~500fps na testowanych kulkach tak jak radził Mendi.

 

PS. 2 Ktoś wspominał tutaj, że 0,36g ShootOne są czarne, jednak moje są białe.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim,

 

Kulki 0,43g ShootOne na Allegro były oferowane przez mój sklep. Zeszły już wszystkie.

Większa partia tych kulek pojawi się niedługo ponownie. To co oferujemy na dziś można obejrzeć tu: http://www.baza44.pl/pl/c/AIRSOFT-kulki/102

 

Jeśli ktoś z Was jest zdecydowany na zakup, proszę o kontakt: mogę przyjąć zamówienia i zarezerwować odpowiednią ilość przy zamówieniu.

 

Pozdrawiam

______________________

Tomek - www.baza44.pl

Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim,

 

Kulki 0,43g ShootOne na Allegro były oferowane przez mój sklep. Zeszły już wszystkie.

Większa partia tych kulek pojawi się niedługo ponownie. To co oferujemy na dziś można obejrzeć tu: http://www.baza44.pl...RSOFT-kulki/102

 

Jeśli ktoś z Was jest zdecydowany na zakup, proszę o kontakt: mogę przyjąć zamówienia i zarezerwować odpowiednią ilość przy zamówieniu.

 

Pozdrawiam

______________________

Tomek - www.baza44.pl

 

Hej, skoro zdecydowaliście się zabrać głos w tym wątku, to spytam tutaj zamiast pisać specjalnie maila. W najbliższym czasie będę robił wielki test kulek snajperskich w wadze 0,3g+. Obecnie posiadam 34 różnych rodzai kulek, w tym także wiele nie produkowanych już od lat, które otrzymałem od użytkowników tego działu.

Czy zechcieliby Państwo wspomóc owy test kilkoma rodzajami kulek, których jeszcze mi brakuje? Myślę, że wszyscy stali bywalcy tego działu, a zarazem potencjalni klienci Państwa sklepu by to docenili co nie pozostało by bez wpływu na reputację, oraz ogólne postrzeganie Państwa sklepu przez graczy ASG.

 

Kulki będą testowane na replice z konwersją Mancraft PDiK na lufie Prometheus 550mm z gumką fioletową Prometheusa lub zieloną G&G (jeszcze nie zdecydowałem).

Replika będzie zamocowana w nieruchomym uchwycie aby wyeliminować czynnik ludzki. Pod lufą będzie aparat na statywie, nagrywający trajektorię kulki w jakości 1080p @60fps więc poza samymi wynikami na tarczy będzie można także zobaczyć trajektorię kulki, jej zachowanie w locie czy widoczność więc będzie to kompleksowy test. Oczywiście będziemy także ważyć i rozcinać wszystkie kulki a także porównywać wyniki na chronografie.

 

Jeśli wyraziliby Państwo chęć wsparcia owego testu, to poniżej zamieszczam listę wszystkich rodzai kulek jakie już posiadam, bardzo przydałyby się kulki, których nie ma na liście, w szczególności ShootOne o wadze 0,3g i powyżej, z wyjątkiem 0,36 bo te już mam.

 

0,3g:

-G&G białe

-Bioval białe

-Dum-Dum białe

 

0,32g:

-BB King białe

-Valken białe

-Yuan Jun czarne

-P&J białe

 

0,36g:

-Degicon Straigth szare-metaliczne

-Madbull zielone

-Yuan Jun ciemnoszare

-Guarder białe

-Guarder zielone

-Cybergun szare

-Valken BIO białe

-Valken niebieskie

-King Arms niebieskie

-Blaster Devil zielone

-ShootOne białe

 

0,40g:

-Madbull miodowe

-Madbull pomarańczowe

-Madbull jasnoszare

-Guarder pomarańczowe

-Guarder szare

-Blaster Devil czarne

-King Arms szare

-BB King białe

-Valken szare

 

0,43g:

-P&J białe

-Degicon Straight szare

-WE zielone

-Madbull czarne

-Kalash białe

-Guarder czarne

 

0,45g:

-BB King białe

 

 

Jeśli jeszcze ktoś z Was posiada kulki, których nie ma na liście a chciałby przeznaczyć je do testów aby jasno zobrazować sobie jak wygląda obecnie rynek cięższych kulek to proszę o PW.

Link to post
Share on other sites

Hej, skoro zdecydowaliście się zabrać głos w tym wątku, to spytam tutaj zamiast pisać specjalnie maila. W najbliższym czasie będę robił wielki test kulek snajperskich w wadze 0,3g+. Obecnie posiadam 34 różnych rodzai kulek, w tym także wiele nie produkowanych już od lat, które otrzymałem od użytkowników tego działu.

Czy zechcieliby Państwo wspomóc owy test kilkoma rodzajami kulek, których jeszcze mi brakuje? Myślę, że wszyscy stali bywalcy tego działu, a zarazem potencjalni klienci Państwa sklepu by to docenili co nie pozostało by bez wpływu na reputację, oraz ogólne postrzeganie Państwa sklepu przez graczy ASG.

 

Kulki będą testowane na replice z konwersją Mancraft PDiK na lufie Prometheus 550mm z gumką fioletową Prometheusa lub zieloną G&G (jeszcze nie zdecydowałem).

Replika będzie zamocowana w nieruchomym uchwycie aby wyeliminować czynnik ludzki. Pod lufą będzie aparat na statywie, nagrywający trajektorię kulki w jakości 1080p @60fps więc poza samymi wynikami na tarczy będzie można także zobaczyć trajektorię kulki, jej zachowanie w locie czy widoczność więc będzie to kompleksowy test. Oczywiście będziemy także ważyć i rozcinać wszystkie kulki a także porównywać wyniki na chronografie.

 

Jeśli wyraziliby Państwo chęć wsparcia owego testu, to poniżej zamieszczam listę wszystkich rodzai kulek jakie już posiadam, bardzo przydałyby się kulki, których nie ma na liście, w szczególności ShootOne o wadze 0,3g i powyżej, z wyjątkiem 0,36 bo te już mam.

 

0,3g:

-G&G białe

-Bioval białe

-Dum-Dum białe

 

0,32g:

-BB King białe

-Valken białe

-Yuan Jun czarne

-P&J białe

 

0,36g:

-Degicon Straigth szare-metaliczne

-Madbull zielone

-Yuan Jun ciemnoszare

-Guarder białe

-Guarder zielone

-Cybergun szare

-Valken BIO białe

-Valken niebieskie

-King Arms niebieskie

-Blaster Devil zielone

-ShootOne białe

 

0,40g:

-Madbull miodowe

-Madbull pomarańczowe

-Madbull jasnoszare

-Guarder pomarańczowe

-Guarder szare

-Blaster Devil czarne

-King Arms szare

-BB King białe

-Valken szare

 

0,43g:

-P&J białe

-Degicon Straight szare

-WE zielone

-Madbull czarne

-Kalash białe

-Guarder czarne

 

0,45g:

-BB King białe

 

 

Jeśli jeszcze ktoś z Was posiada kulki, których nie ma na liście a chciałby przeznaczyć je do testów aby jasno zobrazować sobie jak wygląda obecnie rynek cięższych kulek to proszę o PW.

 

Takie tematy to jednak na maila proponuję. A próba argumentacji z motywami "reputacji" bardzo ładna. :icon_smile: Podoba mi się :icon_biggrin:

Edited by baza44pl
Link to post
Share on other sites

Takie tematy to jednak na maila proponuję. A próba argumentacji z motywami "reputacji" bardzo ładna. :icon_smile: Podoba mi się :icon_biggrin:

 

Trzeba sobie jakoś w życiu radzić :icon_biggrin: Ale nie oszukujmy się, sklep, który nie liczy tylko zarobionych pieniędzy ale także czynnie bierze udział w rozwoju ASG w Polsce jest zawsze na plus ;)

Poszedł mail na adres do biura, pozdrawiam :icon_wink:

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

W zeszłym roku gunfajery i cytadela wysłali tak do mnie kulki na test - kwestia rozmowy z managerem. W zasadzie potrzebne jest ok 50 sztuk kulek, po teście resztę odsyłałem z powrotem na sklepy.

 

Gunfire chyba nie ma nic czego bym już nie miał. Z cytadeli odpisali, że nie mają żadnych brakujących kulek. Ciekaw jestem tych ShootOne i innych nowych kulek.

 

Co do samego testu to wybaczcie, że idzie to powoli, ale doszedłem do wniosku, że lepiej poczekać jeszcze trochę i zebrać ile tylko rodzai się da bo nie wiem czy kiedykolwiek uda się ponownie zebrać środki do ponownego testu. Skoro mam już 34 różne (!) rodzaje kulek w wadze 0,3g i powyżej to warto się wysilić i zdobyć kilka brakujących żeby mieć jasny test z porównaniem poszczególnych kulek niż potem się zastanawiać jak wypadłyby z nimi takie ShootOne 0,43g czy inne kulki, o których mało wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Co do samego testu to wybaczcie, że idzie to powoli, ale doszedłem do wniosku, że lepiej poczekać jeszcze trochę i zebrać ile tylko rodzai się da bo nie wiem czy kiedykolwiek uda się ponownie zebrać środki do ponownego testu. Skoro mam już 34 różne (!) rodzaje kulek w wadze 0,3g i powyżej to warto się wysilić i zdobyć kilka brakujących żeby mieć jasny test z porównaniem poszczególnych kulek niż potem się zastanawiać jak wypadłyby z nimi takie ShootOne 0,43g czy inne kulki, o których mało wiadomo.

 

I co wysyp nowych kulek będziesz robił erratę do testu ;)

 

Link to post
Share on other sites

Dla mnie jest to trochę bezsensu ale to tylko moja opinia, bo po co tyle tych kulek jak wystarczyło by tylko te która można kupić/dostać na obecną chwile bo o to wszystkim w tym dziale się rozchodzi, reszta których już nie ma jedynie może służyć jedynie do porównania ale to nie zmienia faktu że może będą super ale ich nie będzie można dostać liczy się tu i teraz. Mi wystarczył by test tych kulek ShootOne, Valken, King Arms, MB, Guarder oraz BlasterDevil ,P&J ,BB kingi. I myślę że 90% jak nie wszyscy obserwujący temat czekają własnie za ich przetestowaniem. Pozdrawiam i czekam z zniecierpliwieniem...

Edited by Pon Pon
Link to post
Share on other sites

Dla mnie jest to trochę bezsensu ale to tylko moja opinia, bo po co tyle tych kulek jak wystarczyło by tylko te która można kupić/dostać na obecną chwile bo o to wszystkim w tym dziale się rozchodzi, reszta których już nie ma jedynie może służyć jedynie do porównania ale to nie zmienia faktu że może będą super ale ich nie będzie można dostać liczy się tu i teraz. Mi wystarczył by test tych kulek ShootOne, Valken, King Arms, MB, Guarder oraz BlasterDevil ,P&J ,BB kingi. I myślę że 90% jak nie wszyscy obserwujący temat czekają własnie za ich przetestowaniem. Pozdrawiam i czekam z zniecierpliwieniem...

 

Jak ktoś od dekady pluje kulkami to będzie miał przynajmniej ładny punkt odniesienia co i jak lata, o ile test będzie na prawdę rzetelny/laboratoryjny ;)

Link to post
Share on other sites

Dla mnie jest to trochę bezsensu ale to tylko moja opinia, bo po co tyle tych kulek jak wystarczyło by tylko te która można kupić/dostać na obecną chwile bo o to wszystkim w tym dziale się rozchodzi, reszta których już nie ma jedynie może służyć jedynie do porównania ale to nie zmienia faktu że może będą super ale ich nie będzie można dostać liczy się tu i teraz. Mi wystarczył by test tych kulek ShootOne, Valken, King Arms, MB, Guarder oraz BlasterDevil ,P&J ,BB kingi. I myślę że 90% jak nie wszyscy obserwujący temat czekają własnie za ich przetestowaniem. Pozdrawiam i czekam z zniecierpliwieniem...

 

Ale jest przecież dokładnie tak jak piszesz. Mendi i inne osoby przysłały do mnie kulki, które są obecnie dostępne w sprzedaży, dodatkowo sami zaoferowali, że przyślą parę rodzai dla porównania, których już kupić się nie da. Podaj mi chociaż jeden argument, dla którego miałbym owych kulek nie testować i nie porównywać :D

Co jeśli dajmy na to takie ShootOne wypadną znakomicie na tle reszty? Nie chciałbyś mieć odniesienia do Degiconów np. żeby sprawdzić czy faktycznie są takie świetne czy jednak to nadal nie to? Jeśli ktoś był mega zadowolony z tego jak latały mu jakieś kulki, których od roku nie może kupić i nie wiedział czym je zastąpić, a zobaczy w teście, że kulki firmy xxx mają dokładnie takie same wyniki na tarczy, a na filmie zobaczy, że i trajektoria jest bardzo podobna to będzie cieszył się jak małe dziecko w Wigilię ;)

 

W tej chwili robię to o czym piszesz, czyli staram się zdobyć jeszcze ShootOne i inne dostępne w sprzedaży kulki bo tak samo jak Tobie na nich najbardziej mi zależy. To dlatego nie zrobiłem jeszcze tego testu.

 

Teraz mniej więcej wiesz o co chodzi? :)

Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem tylko że przydało by się z tym pośpieszyć w miarę możliwości. Ja już zakupiłem 0,43 Shootone by samemu sprawdzić ale czekam jeszcze bo nie dotarły do mnie, liczę na opinie mendiego :) bo z czegoś trzeba strzelać :D. No i gdybym miał na więcej kasy to bym kupował i sprawdzał na własną rękę ale ciężkie kulki są drogie i w większości miernej jakości.

Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem tylko że przydało by się z tym pośpieszyć w miarę możliwości.

 

To niestety nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać :/

Nie wystarczy wziąć repliki do lasu, trochę kulek, postrzelać i gotowe :icon_biggrin:

 

Jest sporo rzeczy, które trzeba zrobić, pewnych przygotowań, które mimo wszystko zżerają mnóstwo czasu:

Kulek jest bardzo dużo, nie wiem czy wyrobię się w jeden dzień bo dochodzi ustawianie HU na każdych kulkach + nagrywanie ich toru lotu itd a to zabiera znowu czas, dlatego mimo wszystko szukam dalej jakiejś hali o długości 70-90m. Jak zacznę strzelać w lesie to po kilku godzinach warunki mogą być zupełnie inne, szczególnie jak zacznę rano a i tak nie ma pewności, że w dzień się wyrobię więc kolejnego dnia mamy zupełnie inną pogodę.

 

Kolejna sprawa to idealne zrobienie repliki. Jaki sens ma taki test kulek jak replika nie jest perfekcyjna i solidnie sprawdzona?

Ledwo wsadziłem PDiK do swojej Mki KWA, nie jestem jeszcze w 100% pewien, co do granic jej powtarzalności.

 

Dochodzą jeszcze próby nagrywania, czy widać kulki, czy wszystko jest ok, czy łapie zooma, czy inna kamera itd itp. Generalnie jak to zsumujemy to przygotowań sporo, do tego muszę jeszcze kupić ShootOne 0,4 i 0,43g tylko po to żeby je przetestować, a tutaj z kolei kłopot z dostępnością.

 

Po wszystkim dochodzi już kwestia publikacji, ogarnięcie zdjęć po każdym strzelaniu (czyli x34), ważenie, rozcinanie kulek i robienie wszystkiemu fot. Opisanie co i jak strzelało, czy były problemy no i generalnie jakiś opis każdych kulek, parę słów o nich. Po tym obróbka wideo a tu znowu 34 nagrania do pocięcia, posklejanie tego jakoś aby miało ręce i nogi, wrzucenie na yt itd.

Strzelanie, wszelkie testy a potem publikacja to z kolei tydzień wyjęty z życia więc tutaj też dochodzi kwestia ilości czasu jaki posiadam w chwili obecnej a prowadzę serwis i jest chyba najbardziej ruchliwy okres w roku, gdzie niedawno skończyły się przymrozki i chłodne dni i wszyscy chca się strzelać :icon_razz:

Także wytrzymajcie jeszcze trochę, naprawdę zależy mi aby zrobić ten test raz a porządnie i tak rzetelnie jak tylko się da. Jakość zdecydowanie wyżej stawiam nad czas, bo nie wiem czy uda nam się kiedyś zebrać na podobny test i znaleźć chętnego kto to solidnie zrobi. To z kolei wymaga trochę czasu.

 

Nie mogę edytować.

 

/ja mogę. Mendi

 

Widziałem się przed chwilą z właścicielem tej hali Paintballowej. Podobno ma 65-70m długości więc 70m to już jest akceptowalna odległość. Gdyby było nam mało to możemy strzelać z jednego końca przez bramę i jakieś 15m na zewnątrz w krzaki.

 

Odezwał się też do mnie jeden z klientów i zaproponował wypożyczenie swojej VSR-10 TM na lufie PDI itd itp, fpsy koło 600-620 więc zapewne skorzystam z możliwości i również przestrzelam kulki na niej.

 

PS. Chyba, że ktoś z Was ma ShootOne 0,4 i 0,43g i jest w stanie je podesłać po 50szt? Zwrócę za wysyłkę listem poleconym ale przyspieszy to trochę pracę bo nie będę musiał czekać na dostawę i wysyłkę kulek.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Plan testów zacny, zestaw kulek, także. Powodzenia i ja także (sz)czekam na finał i podsumowanie z testów.

 

A teraz życiowo bardziej ;-) Czy ktoś z Szanownych Państwa przesiadał się ostatnio z szarych GUARDER'ów .36 na szare MADBULL'e .36?

 

Ja dziś odebrałem MB, umyłem, wysuszyłem i ... dupy mi z radości nie urwało :( Statystycznie (wystrzelone dziś 150 MB i 100 G dla porównania w trybie naprzemiennym - co mag to zmiana kul) co 15 kulka od MB była do kitu i strasznie nią rzucało po kulołapie. W Guarder'ach miałem niestety jeszcze gorzej, bo lipnie latała co 8-10 kulka (także statystycznie). Guarder'y były kupione w połowie kwietnia (1k szt.) a MB dziś rano, więc patrząc na ich popyt, pewnie żadna z tych paczek nie "zwietrzała" jeszcze.

 

Czy Waszym zdaniem wyżej zauważone zjawisko to tylko siła sugestii, czy inni też zauważyli, że G .36 niewiele już się różnią od MB .36?

Edited by SCRUBBY
Link to post
Share on other sites

Widziałem się przed chwilą z właścicielem tej hali Paintballowej. Podobno ma 65-70m długości więc 70m to już jest akceptowalna odległość. Gdyby było nam mało to możemy strzelać z jednego końca przez bramę i jakieś 15m na zewnątrz w krzaki.

 

A po przekątnej na podwyższeniu nie da się rozstawić prowizorycznego toru strzeleckiego?

 

Weź jeszcze pod uwagę że pewne gumki nie lubią pewnych kulek, także od razu możesz zakładać jakąś miększą sylikonową gumę żeby zabawę ograniczyć do kręcenia HU.

Tak tylko dla pewności spytam, te ~500fps na gaziakach to już na ustawionym HU pod konkretne kulki?

 

Na prawdę Ci współczuję, natyrasz się jak głupi a i tak będzie mnóstwo "żali i ali" ;)

Link to post
Share on other sites

Nie chce cię martwić ale nie wiem czy jest sens robić taki test. Co z tego że np. najlepsze będą te i te kulki a w następnej parti np. za miesiąc już będą latać jak chcą. Mendi robił już dużo testów i nie wiem czy dzisiaj można się na nich wzorować. Snajperstwo w asg było by dużo lepsze gdyby nie te ch*** kulki;)

Link to post
Share on other sites

A po przekątnej na podwyższeniu nie da się rozstawić prowizorycznego toru strzeleckiego?

 

Weź jeszcze pod uwagę że pewne gumki nie lubią pewnych kulek, także od razu możesz zakładać jakąś miększą sylikonową gumę żeby zabawę ograniczyć do kręcenia HU.

Tak tylko dla pewności spytam, te ~500fps na gaziakach to już na ustawionym HU pod konkretne kulki?

 

Na prawdę Ci współczuję, natyrasz się jak głupi a i tak będzie mnóstwo "żali i ali" :icon_wink:

 

Przekątna niestety odpada, na miejscu jest od cholery rzeczy bo to sala do paintballa + firma robi wszelkie eventy i inne atrakcje, do tego co jakiś czas są betonowe filary 50x50cm. Kombinowaliśmy jak to zrobić i jest to jedyna opcja, zdecydowanie lepsza niż cały dzień w zmiennych warunkach na zewnątrz. Tutaj ostatecznie można to na kilka rozłożyć.

 

Obecnie mam fioletowego Promyka, ale mogę wsadzić na testy zieloną G&G, jest dużo bardziej miękka no i jest chyba najpopularniejszą obecnie gumką HU.

 

Nie chce cię martwić ale nie wiem czy jest sens robić taki test. Co z tego że np. najlepsze będą te i te kulki a w następnej parti np. za miesiąc już będą latać jak chcą. Mendi robił już dużo testów i nie wiem czy dzisiaj można się na nich wzorować. Snajperstwo w asg było by dużo lepsze gdyby nie te ch*** kulki;)

 

Jest w tym trochę racji, aczkolwiek tak jest zazwyczaj jak kulki wchodzą na rynek. Na początku jest szał, wszyscy chwalą a potem dostajemy jakieś badziewie. Obecnie wszystkie jakie mam są raczej już jakiś czas na rynku. No i jak się okaże, że dajmy na to takie ShootOne są naprawdę spoko to powykupujemy roczne zapasy i problem z głowy :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...