Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie takie dziwne bo kulki tak jak pisałem wyżej jakość średnia ciężko wchodzą do magazynków przy ładowaniu szybko ładowarką mi podają w VSR'ce i nie zacinają się ale np. w mid capach do replik z serii ar-15 myślę że właśnie mogą się przycinać na dodatek jak się przyjrzysz z bliska widać małe kraterki/niedoskonalości przez co niektóre strzaly są piękne a niektóre są do d**** ale są też plusy cena, biały kolor, przychodzą w próżniowo zapakowanych woreczkach, wszystkie wago miary w białym kolorze. Czekam cały czas na test kulasów który ma być w najbliższym czasie i będzie porównanie do innych kulasów.

Link to post
Share on other sites

A te kulki z tego co pamietam byly bardzo fajne ? Waga 0.4 i 0.43 ? I chyba jako jedyne nie puchly ? Pokazaly mi sie jakos przez doslownie moment na gunfire i nie wiem czy to pomylka czy serio je znowu wypuscili ? Tylko że zaraz byly nie dostepne. Mialem je kiedys ale sprzedalem bo sie pokazaly 0.45 wiec za duzo ich wtedy nie potestowalem.

 

http://gunfire.pl/pol_pl_Kulki-Rockets-Heavy-Grade-0-40g-1000-szt--1152207051_1.jpg

Link to post
Share on other sites

Matr

 

Na początku lufy jak by nie mógł go r-hop podkręcić/przepchnąć 2 razy dziś przepychałem

 

Czy szlifowałeś krawędzie natarcia na wlocie / wylocie łatki R-Hop? Bo w przypadku ominięcia tego kroku może dojść do "zawinięcia" materiału i w efekcie do zacinki.

 

Możliwe że z mocno polerowanymi kulkami nie miałeś takich problemów. Skoro te kulki zacinają się w magach brzmi to jakby były mało polerowane co może wzmocnić efekt zacięcia.

Link to post
Share on other sites

Ale te rocketsy professional to chyba strasznie wolno puchly. Jakby tak dorwac nowa paczke i tak samo zuzyc w ciagu 2 miesiecy ? Sam tor lotu byl jaki ?

 

Ja jakis czas temu kupujac czesci do repliki z komisu dostalem otwarta paczke rocketsów platinum 0.4. Z tego co wiem one najszybciej puchły więc myślałem że mogę je od razu wyrzucić do kosza. Ale o dziwo mierzyłem suwmiarką wtedy, wymiar 5.98 i sprawdzałem wtedy jeszcze w lufie stockowej i przechodziły. Postanowiłem je potrzymać w zamrażarce :icon_biggrin:

Po 1,5 miesiąca sprawdzałem dzisiaj, umyłem w wodzie z płynem do mycia naczyń, mierzyłem ponownie suwmiarką i wymiar bez zmian. Tym razem przepuściłem je przez promyka 550 mm - bez zacinki. Może zamrożenie ich zatrzymuje procesy puchnięcia bo zatrzymuje się jakaś tam reakcja ? Wilgoci wtedy też nie mają jak złapać jeśli są szczelnie zamknięte w woreczku, chociaż jakoś super szczelnie ich nie zamykałem, tylko tym strunowym zamknięciem.

 

 

Minal miesiac. Wyjalem ponownie kulki z zamrazarki. Wrzucalem je bez strzelania nawet, poprostu od góry lufy do promyka i swobodnie przesuwaja sie przez cala lufe. Tyczy sie to kulek rockets 0.4 PLATINUM. Te ktore sie pojawily na gunfire to byly PROFFESIONAL

Link to post
Share on other sites

To fakt, puchły wolniej, latały całkiem ładnie, ale powiększały się w jeszcze zamkniętych paczkach, więc obecnie wszystkie są nie do użycia. Sam z nadzieją z miesiąc temu otworzyłem zabunkrowaną paczkę i żadna z kulek nie chciała wejść do Promyka.

Link to post
Share on other sites

Minal miesiac. Wyjalem ponownie kulki z zamrazarki. Wrzucalem je bez strzelania nawet, poprostu od góry lufy do promyka i swobodnie przesuwaja sie przez cala lufe. Tyczy sie to kulek rockets 0.4 PLATINUM. Te ktore sie pojawily na gunfire to byly PROFFESIONAL

 

No i wszystko jasne, zaraz w sklepach ASG zaczynają pojawiać się dedykowane lodówki do kulek i suchy lód, także dedykowany ;)

 

Fakt, te pierwsze rockets'y w czarno pomarańczowym opakowaniu dużo wolniej rosły ale i tak po jakimś czasie dobiły do stanu że 1 na 100 kulek przechodzi przez tester...

 

EDYTA:

Ma ktoś dostęp do ciekłego azotu lub tlenu i spuchnięte kulki? Może i to się skurczy z zimna ;)

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Polecam kwas siarkowy (VI) bardzo ładnie wyciągnie wodę. Można zastąpić łazienkowymi pochłaniaczami wilgoci albo specjalnymi filtrami powietrza.

 

Z wielu prób wynika na to że to ani wilgoć, pochłaniacze były grane, ani tlen, leżały w różnych zalewach i nadal puchły. Po prostu tworzywo z jakiego są stworzone nie zostało ustabilizowane i pęcznieje samo z siebie w wyniku własnego składu chemicznego i prawdopodobnie jedynie schłodzenie spowalnia proces... no chyba że Oofo ma jakąś ogólnie niepuchnącą partię i leci sobie z nami w kulki ;)

Link to post
Share on other sites

Ja bym i tak obadał temat i sprawdził czy nie masz śladu na łatce mogące być wynikiem tego co napisałem wyżej.

 

Sprawdzałem dziś bo czyściłem lufe z tego syfu od kulek i jest ok, po wyczyszczeniu replika znów ładnie strzela na 0.30 , Oofo mi jeszcze porzucił myśl żeby może umyć te kulki. Wczoraj jeszcze przeglądałem rynek Azjatycki i widziałem na WCGshop są jakieś 0.40 od WE.

 

A czy ktoś z was testował Blastery 0.36 ( brązowe) i 0.32 ( białe) ?

Link to post
Share on other sites

Z kompozytami tego typu nie miałem do czynienia ale może brakuje im jakiegoś rodzaju czynnika sieciującego/utwardzającego? Dodaje się takie cuda przy silikonach i pochodnych. Gdyby to była prawda wystarczyłby jeden "psik" małym spryskiwaczem do woreczka i voila, kulki nie puchną.

Link to post
Share on other sites

Z kompozytami tego typu nie miałem do czynienia ale może brakuje im jakiegoś rodzaju czynnika sieciującego/utwardzającego? Dodaje się takie cuda przy silikonach i pochodnych. Gdyby to była prawda wystarczyłby jeden "psik" małym spryskiwaczem do woreczka i voila, kulki nie puchną.

 

Hmmm coś jak przyśpieszacz do klei cyjanowych? ;)

Link to post
Share on other sites

Info z dzisiaj :

Rocketsy 0.4 platinum trzymane w zamrazarce ciely się na promyku.

 

Info 2:

Dorwalem 2 paczki rocketsy 0.43 professional (te czerwone) nie otwarte. Jedna paczkę sprawdziłem. Kulki po umyciu latają świetnie co jak wiadomo nie jest nowością. Żadnej zacinki na promyku. Średnica 5.96 - 5.97. Jak ktoś chce to sprzedam jedna paczkę pisać na Pw.

Link to post
Share on other sites

Dorwalem 2 paczki rocketsy 0.43 professional (te czerwone) nie otwarte. Jedna paczkę sprawdziłem. Kulki po umyciu latają świetnie co jak wiadomo nie jest nowością. Żadnej zacinki na promyku. Średnica 5.96 - 5.97. Jak ktoś chce to sprzedam jedna paczkę pisać na Pw.

 

Ja już z tego nic nie rozumiem, u mnie dwie zamknięte od początku i dodatkowo trzymane w hermetycznym opakowaniu spuchły...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...