Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Największa wada testów kulek to proces ich produkcji.

 

Każda partia lata inaczej, ma inną ilość odrzutów i często wagę. Robiąc wiarygodny test "po x czasu na rynku" piszemy o kulkach, które albo znikają z magazynów, albo już ich nie ma.

 

A już największa loteria to każde białe kulki - tu już widać gołym okiem, że inny rzut tych samych kulek jest zupełnie niepodobny do "tego samego produktu".

 

Dlatego zamiast testu, zdaję się na opinie 4-5 osób z forum (coby nickami nie rzucać). Jak słyszę, że jest ok. to biorę jak najszybciej z tego samego sklepu. Obecnie mam zapasy, które sprowadziły się do głównie jednego wniosku:

- najpewniejsze kulki snajperskie w dobrej cenie to guarder. I podobnie chyba wyszło Mendiemu w testach kulek - białe popuchły po teście... więc po aktualizacji myślę, że wygrywa guarder. W chwili gdy idziemy na manewry najbardziej liczy się niezawodność i powtarzalność. Lepiej przeżyć mniejszy zasięg (niewielka różnica) a mieć pewność co do działania karabinu.

 

Pozostałe firmy kombinują lub dają wyśrubowane ceny. Można próbować tych kulek, gdy mamy nadmiar gotówki i chcemy zaryzykować/ mamy pewne źródło.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Osobiście od siebie muszę powiedzieć, że na mojej snajpie guardery 0.36 kupione u vip-a we wrocku niestety latały dzisiaj jak szalone. Tak mniej więcej 60% strzałów było w miarę ok, a pozostałe ~40% to latały w bardzo różnym kierunku. Madbulle 0.4 latały tak jak trza.

Link to post
Share on other sites

W moim vsr na lufce pdi raven 6.01 nie zacięła się ani jedna kulka guardera, ani madbulla. da radę je znaleźć jeszcze w paru miejscach, np. tu: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_53_238&products_id=6540&name=Guarder_-_Kulki_BB_-_0,40g_-_1000szt.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_53_238&products_id=6539&name=Guarder_-_Kulki_BB_-_0,43g_-_1000szt.

Edited by TNTx2
Link to post
Share on other sites

W moim vsr na lufce pdi raven 6.01 nie zacięła się ani jedna kulka guardera, ani madbulla. da radę je znaleźć jeszcze w paru miejscach, np. tu: http://www.specshop....,40g_-_1000szt.

http://www.specshop....,43g_-_1000szt.

Niestety nie odkryłeś tajnego złoża kulek od guardera. Szukamy tu BIAŁEGO, CIĘŻKIEGO, NIE PUCHNĄCEGO kompozytu no a na tym ravenie to se nie postrzelasz za bardzo, pozdrawiam :)
Link to post
Share on other sites

Niestety nie odkryłeś tajnego złoża kulek od guardera. Szukamy tu BIAŁEGO, CIĘŻKIEGO, NIE PUCHNĄCEGO kompozytu no a na tym ravenie to se nie postrzelasz za bardzo, pozdrawiam :icon_smile:

Gościu nie pisał nic o tym że mają być białe, pytał ogólnie o propozycje które mu wejdą do pdi ;) Póki co mój regularnie czyszczony raven po przebiegu 3.5k bb wygląda dobrze, mimo iż to tylko lufa tymczasowa do czasu zamontowania innej komory w moim vsr (o ile się ostatecznie zdecyduję, bo żadnych problemów nie doświadczam). No i kto powiedział, że w tym temacie mają być koniecznie BIAŁE kulki? ;)

Link to post
Share on other sites

Gościu nie pisał nic o tym że mają być białe, pytał ogólnie o propozycje które mu wejdą do pdi :icon_wink: Póki co mój regularnie czyszczony raven po przebiegu 3.5k bb wygląda dobrze, mimo iż to tylko lufa tymczasowa do czasu zamontowania innej komory w moim vsr (o ile się ostatecznie zdecyduję, bo żadnych problemów nie doświadczam). No i kto powiedział, że w tym temacie mają być koniecznie BIAŁE kulki? :icon_wink:

1. Życzę powodzenia w strzelaniu z czarnego kompozytu, chyba jest to logiczne że każdy chce białe dobre ciężkie kulki a te jest tak ciężko dostać jak prostytutkę bez HIV

2. Nie chcę się teraz kłócić o jakośći luf raven, są jakie śa ale jeśli są takie super to czemu są 4 razy tańsze?

3. wszystko co pójdzie prosto z paczki przeleci przez precke, gorzej jak zaczne puchnąć, a w dzisiejszych czasach to jest TRENDY

Link to post
Share on other sites

Jezu nie byłem tutaj tydzień i widzę po majówce wysyp specjalistów ds. Kulek snajperskich :icon_biggrin:

 

PS. Kozaq - niestety takie ustawianie tak łatwo nie działa istnieje coś takiego jak wiatr itp

Edited by Black93
Link to post
Share on other sites

Jezu nie byłem tutaj tydzień i widzę po majówce wysyp specjalistów ds. Kulek snajperskich :icon_biggrin:

 

PS. Kozaq - niestety takie ustawianie tak łatwo nie działa istnieje coś takiego jak wiatr itp

A jak ci złośliwie kumpel jeszcze wieżyczkami lunety pokręci, a masz ze sobą 300 czarnych 0,43g to w polu płacz i zgrzytanie zębów będzie.

Link to post
Share on other sites

Podzielę się opinią po zmianie stockowego ramienia na czeskie do VSR, na 0,3 nie da się strzelać bo wariują za mocno na tym ramieniu na 0,43 shootone ktore dostalem mam 2 poziomy regulacji albo slabu albo średnio :D. Co do kuleczek tak jak pisał Mendi czyli że są dobre na obecną chwile, co najważniejsze nie zacinają się w lufie, zobaczymy czy tak jak piszę producent będą trzymać wymiary (ma się dwa mieś na ich wykorzystanie) na razie jak mierzyłem mają po 5,93-5,95. No i przelatują przez PDI co do toru lotu kulki jest lepiej niz na 0,3 g&g ale to kwestia tego że różnią sie znacznie wagą co do jakości wykonania to jest średnio słaba. Ale dla mnie to i tak jest dobrze bo wole strzelać z tych średnich o białym kolorze ( w zasadzie bardziej taki kremowy niż biały ale są widoczne) kulek niż z super ale czarnych ;]. Pozdro z chęcią bym zobaczył jak by mi śmigały te valkeny 0,36 bio ale ich nie ma ;/

Link to post
Share on other sites

Przemieliłem ze 200 ShootOne 0,43. Większość leci pięknie. Wymagają większego docisku HU niż rakiety. Co do toru lotu większości.. po prostu zdarzają się niedoróbki. Trzeba je przebierać, bo zdarzają się dołki w miejscu wtrysku i z rzadka lekkie kaniony na powierzchni.

Link to post
Share on other sites

Ja mialem w rece 0.36 shoot one. To powiem szczerze, ale d**y nie urywaja. W swietle dziennym na kazdych widac szew i jest dziurka po punkcie wtrysku tworzywa. W stosunku do rocketsów to bez porownania jesli chodzi o powierzchnie.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj miałem okazję magazynek ShootOne 0,43 wystrzlać na SR25 600 fps prometheus 6.03 590mm i powiem, że przy optymalnym ustawieniu hopa zielony gg( wiem, wiem) trafienie w sylwetke człowieka na 87 metrów (mierzone dalmierzem) bez loba, po krzyzu - 7/10 w warunkach halowych. Jedna kulka czasem sie trafi, ze leci w kosmos lub spadnie wczesniej ale moze to byc kwestia zasyfionej lufy ;) jak na kulki za 50 zł, pakowane w 3 oddzielne próżniowe folie, co jest mega pomyslem, bo nie trzeba się martwić puchnięciem jak przy kulkach pakowanych w jedno opakowanie, to jestem zadowolony. Zasięg + 3-5 metrów na Guarderach 0,36 białych ale domyślam się, że 0,43 nie będą tak znoszone przez wiatr w polu.

Link to post
Share on other sites

Ja mialem w rece 0.36 shoot one. To powiem szczerze, ale d**y nie urywaja. W swietle dziennym na kazdych widac szew i jest dziurka po punkcie wtrysku tworzywa. W stosunku do rocketsów to bez porownania jesli chodzi o powierzchnie.

Strzelałeś czy tylko oglądałeś?

Link to post
Share on other sites

Strzelałeś czy tylko oglądałeś?

 

Tylko oglądalem. Wlaściciel tych kulek mowi że średnio je magazynki podają. O celności mi nie jest w stanie za dużo powiedzieć, jedynie że celniej niż 0.3 G&G bez zadnych dokładnych testów.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam te kulki 0.36 Shoot one dziś je testowałem w boju :icon_smile: i niestety muszę powiedzieć że jest tragedia.

Co 2-3 kulka to zacinka w lufie ( Lufa 6.03 400mm Promyk , komora King Arms + r-hop ) jak kulka podała prawidłowo to leciało ładnie i daleko lecz niestety więcej było zacinek do tego w lufie mam teraz mega syf po tych kulkach Nie polecam :)

Edited by Thomas9999
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...