Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

you-dash

Czy będziesz testować obecnie dostępne pj 0.43? Są to chyba jedyne białe które można jeszcze kupić i ponoć nie spuchniete więc myślę że jeśli test ma coś pomóc warto aby się znalazły na liście. A po co testować te których i tak nigdzie już nie ma

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na starcie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem z tematem na bieżąco.

 

Pozwolę sobie odkopać temat rocketsów. A dokładnie czerwonej serii professional. Kulki kupiłem dokładnie 2015-04-12 i od tej pory były przepakowywane jakieś 4-5 razy. Finalnie były trzymane w zwykłym słoiku z duża ilością "silki". Ostatnio miałem okazję z nich korzystać i bez przebierania wystrzeliłem 5 magazynków do vsr(5x25) z lufą promyka 6.03. BB loaderze stawiały lekki opór, ale ostatecznie wystrzeliłem wszystkie bez żadnej zacinki. Kulki latały tak jak powinny.

 

Dla porównania dodam, że kulki kupione w podobnym terminie zarówno z serii professional jaki platinum(trzymane w standardowym opakowaniu) odesłałem na gwarancję jakieś pół roku teamu.

 

Rzecz druga(jak wspomniałem nie jestem na bieżąco):

czy ktoś próbował próżniowego pakowania kulek?

http://allegro.pl/zg...5973460390.html

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Do listy kulek na testy dochodzą PJty 0,32g, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś PJty z nowych serii, w wadze 0,3g lub więcej to byłbym wdzięczny za próbki :)

 

Aktualna lista kulek:

 

-Yuan Jun 0,32g czarne

-Yuan Jun 0,36g czarne

-Cybergun 0,36g czarne

-Degicon Straight 0,43g szare

-Madbull 0,40g szare

-Guarder 0,36g białe

-Guarder 0,36g zielone

-Guarder 0,40g pomarańczowe

-Guarder 0,43g czarne

-BB King 0,32g białe

-BB King 0,40g białe

-BB King 0,45 białe (nie przechodzą przez 5,99- pewnie puchną)

-WE 0,43g zielone

-G&G 0,3g białe

-Valken 0,32g białe

-Valken 0,4g ciemno szare

-Valken bio .36 - białe

-Valken .36 - zielone

-King Arms .36 - szaroniebieskie

-Madbull .4 - miodowe

-Blaster Devil .4 - błotna zieleń :icon_smile:

-Blaster Devil .36 - jasnozielone

-Guarder .4 - jasnoszare

-Biovale .3g

-King Arms 0,4g szare

-P&J 0,32g białe

Link to post
Share on other sites

Krótkie podsumowanie kulek które mam na stanie i używam/używałem we współpracy z Mancraftem i promykiem 590mm.

 

1. Guarder 0,36 białe/kremowe

Lecą poprawnie, celnie, dobrze je widać w lunecie, jednak są lekkie, trzeba zmniejszać moc repliki, bo przy 630fps troche je rozwiewa.

2. Devil Blaster 0,43 czarne

Latają słabo, niecelnie, niezależnie od mocy. Nie widać ich wcale, chyba że strzelamy w niebo.

3. BB King 0,43 białe

Latają lepiej niż Devile, są widoczne w lunecie. Mid/Low capy ich nie trawią, działają jedynie z HighCap'em, w promyku przechodzą, ale już PDI ich nie łyka, zdecydowanie puchną, i to już na półce w sklepie przed otwarciem.

4. Madbull 0,43 zielone

Latają w porównaniu do Devili i BB Kingów najlepiej. Nie tną się i nie puchną. Z widocznością jest ciężko, ale na stosunkowo jasnym tle da się je zobaczyć.

 

Z tych kulek wybrałbym 0,36 Guardera i mniejszą moc, lub Madbulle z nieco większą mocą. Devile i BB Kingi nie nadają się do zabawy.

Link to post
Share on other sites

Na bw8 sprawiłem sobie kulki shootone 0,43g, coś takiego

http://airsoftshop.c...n0nlc4nnu8jgvm5

maja sporo wagomiarów tych kuleczek, ale na miejscu 0,4g jakoś nie było.

W każdym razie kulki białe, dobrze wypolerowane. Wewnątrz opakowania 2 woreczki po 1 tyś bb, kulki zapakowane próżniowo. Jest wyraźne info o wymogu wykorzystania w terminie 2 miechów od otwarcia.

Przechodzą przez edgi 5,99mm oraz siłą rzeczy przez pdi 6,01 i promyki, a latają... pięknie! Wystrzeliłem ich około 400 sztuk, kilkunastu Tf'ów nie wierzyło, że dostało z tak dużej odległości (80-95m).

 

Ok 50zł za 2 tyś bardzo dobrych, białych kulek 0,43g - nie widzę lepszej opcji obecnie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem, że takie Shootone istnieją. Od pół roku większość znajomych strzela właśnie z Shootone od 0,2 do 0,3g bo takie mieliśmy dostępne na miejscu. Latają niewiele gorzej niż G&G a kosztują znacznie mniej. W razie zamówienia zbiorowego proszę dopisać mnie do listy ;).

Link to post
Share on other sites

Doszyły dzisiaj do mnie z Cytadeli białe (a raczej lekko kremowe) Guardery 0.36 Po przekrojeniu brak jakichkolwiek pęcherzyków czy pozostałości po innej produkcji. Z zewnątrz trafiają się małe dziurki ok. 4-5/100 kulek. Co do toru lotu jest on bardzo dobry przy lufie promyka gumce niebieskiej km head no i stokowej komorze. Replika Vsr10, 650fps, lecz niestety są bardzo podatne na wiatr przy wietrze 23m/s po 50-60m skręcają jak szalone, ale jak wybrałem się do lasu i wiaterek ustał 6/10 w cel wielkości sylwetki człowieka z 90m.

Link to post
Share on other sites

Doszyły dzisiaj do mnie z Cytadeli białe (a raczej lekko kremowe) Guardery 0.36 Po przekrojeniu brak jakichkolwiek pęcherzyków czy pozostałości po innej produkcji. Z zewnątrz trafiają się małe dziurki ok. 4-5/100 kulek. Co do toru lotu jest on bardzo dobry przy lufie promyka gumce niebieskiej km head no i stokowej komorze. Replika Vsr10, 650fps, lecz niestety są bardzo podatne na wiatr przy wietrze 23m/s po 50-60m skręcają jak szalone, ale jak wybrałem się do lasu i wiaterek ustał 6/10 w cel wielkości sylwetki człowieka z 90m.

 

23m/s? Ło Panie to i stosowanie ceramiki nie pomoże ;D

Odnośnie tych kremowych guarderów, to kupiłem je z allegro i jak do tej pory po okolo 100 kulkach żadnej zacinki na pdi 6.01.

Latają też całkiem ładnie. Z mojej VSR (@550fps, zielony kmh, stock komora) da się trafić za pierwszym strzałem w człowieka na 80-85m.

Link to post
Share on other sites

Mała aktualizacja odnośnie testu kulek. Załatwiamy właśnie dostęp do hali w Pabianicach, którą posiadają lokalni farbiarze. Zero wiatru, stałe warunki itd. więc idealne porównanie kulek, nie będzie nie potrzebnych czynników zewnętrznych wpływających na wyniki testu. Parę sztuk z każdego rodzaju zostawię i dodatkowo przestrzelam je na działce od tak po prostu w las aby nagrać jak są widoczne dla strzelca.

 

Znajomy też udostępni mi swoją konwersję Mancraft PDiK więc ostatecznie test odbędzie się na M4 KWA z Promykiem 550, fioletową gumką Promyka + dystanser H i na Mancrafcie. Teraz kwestia, ile fps chcielibyście abym ustawił dla danej wagi kulek? Byłem w niedzielę postrzelać ze swoich Valkenów 0,32 0,4 i Guarderów 0,43 przy 550 fps na 0,2g i po tym strzelaniu najrozsądniejsze wydają mi się ustawienia:

 

0,3-0,32g - 500fps

0,36g - 550fps

0,4-0,43g - 600fps

 

Wyniki fps oczywiscie na 0,2g. Ewentualnie do 0,43g ustawić na 650fps, to już zależy od Was ile chcecie żeby było, ja latam na codzień z 550fpsami więc tak naprawdę test 0,43g robię tylko dla Was bo dla mnie są za ciężkie ;)

 

Zamówiłem także te ShootOne 0,36g, niestety ktoś z Was wykupił w ostatniej chwili 0,4g, wczoraj były, dzisiaj proszę o dane do przelewu i ktoś mi je zgarnął sprzed nosa a dostawa za ~10dni więc znowu test by się przeciągał :P

Link to post
Share on other sites

Rób tak, by na wylocie wszystkich kulek mieć 500fps - to zdaniem wielu ludzi jest optymalna moc. Dla jasności możesz podać od razu pomiar na tym samym ciśnieniu, tyle że na kulkach 0,2g,np:

guarder 0,36g - 500fps (570fps/0,2g)

 

W takim układzie, w sensie z konwersją mc, nie wyjdziesz poza 630fps na 0,2g, nawet dla kulek 0,43g.

Shootone 0,43g pewnie też by ci się przydały?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...