Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dostałem właśnie paczkę od Mendiego :icon_biggrin:

Jeśli będziecie kiedyś czekać na jakąś paczkę od niego i użyje stwierdzenia, że się zdziwisz, to wiedzcie, że będzie grubo :icon_biggrin:

 

6saQnrz.jpg

 

Mendi napisał mi, że udostępni paczuszkę Degicon Straight do testów, znając ich wartość stanowczo odmówiłem, po prostu taki grzesznik jak ja nie jest tego godzien. Przez 8 lat mojej kariery w ASG widziałem je jedynie na zdjęciach w internecie. Aż do dzisiaj ...

 

i7hSbIX.jpg

 

Także Mendi, doceniam Twój wkład w rozwój snajperskiego airsoftu, zgodziłeś się wysłać za darmo kulki do testów, w tym mityczne Degicony, pokryłeś nawet koszty wysyłki (!)

 

Uważam, że najważniejsze w życiu są rzeczy, których kupić się nie da, takie jak miłość, przyjaźń i Degicon Straigth :icon_mrgreen:

Dlatego ode mnie dostajesz order wumazga :icon_biggrin:

 

Qcs4L6g.png

 

Jeszcze raz dzięki, naprawdę doceniam i mam nadzieję, że będzie kiedyś okazja odwdzięczyć się w postaci złocistego trunku :icon_wink:

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS. W chwili obecnej do testów posiadam kulki:

 

-Yuan Jun 0,32g czarne

-Yuan Jun 0,36g czarne

-Cybergun 0,36g czarne

-Degicon Straight 0,43g szare

-Madbull 0,40g szare

-Guarder 0,36g białe

-Guarder 0,36g zielone

-Guarder 0,40g pomarańczowe

-Guarder 0,43g czarne

-BB King 0,32g białe

-BB King 0,40g białe

-BB King 0,45 białe (nie przechodzą przez 5,99- pewnie puchną)

-WE 0,43g zielone

-G&G 0,3g białe

-Valken 0,32g białe

-Valken 0,4g ciemno szare

 

Jeśli ktoś posiada jeszcze jakieś kulki, których nie wypisałem i chciałby się nimi podzielić to zapraszam na PW, wystarczy dosłownie 50szt. W chwili obecnej najbardziej potrzebne są Valkeny 0,36 BIO białe. Jeśli trzeba to oczywiście za nie zapłacę + pokryję koszty wysyłki.

 

Przypominam, że testy będą na lufie prometheus 550mm z repliki ~550fps lub jeszcze z mocniejszego czterotakta jeśli się uda. Repliki będą zamocowane nieruchomo w specjalnym uchwycie. Dostaniecie nie tylko zdjęcia tarcz z opisem, ale także film 1080p 60fps przy zoomie x22 z kamery tuż pod lufą podczas strzelania, więc poza wynikami na tarczy zobaczycie także tor lotu kulki oraz sami sprawdzicie czy kulki są widoczne dla strzelca czego nie ukaże żaden inny test!

 

Myślę, że warto się dorzucić do tego przedsięwzięcia, skorzystamy my wszyscy i nowe pokolenia :icon_smile:

 

PS. Odezwałem się także do sklepu Cytadela z prośbą o udostępnienie innych kulek, których nie posiadam a mają je w swojej ofercie :)

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Bardzo chętnie zobaczyłbym w teście Biovale 0,3 chociaż wiem że są za lekkie. Przy miękkim hopie powinny odwdzięczyć się dobrym wykonaniem ale niestety mam tylko lekki kompozyt do cqb. Planujesz do porównania dodać ceramikę, stal, aluminium lub inne wynalazki w postaci szkła? Jeżeli nie masz nic przeciwko, w końcu podczas testów nie uda im się zetrzeć Twojej lufy to mógłbym się dołożyć albo po prostu kupić kilka rodzajów. Dla dobra ludzkości.

Link to post
Share on other sites

Dostałem PW od użytkownika Roos i zgodził się przeznaczyć parę rodzai kulek do testów, oto zaktualizowana lista WSZYSTKIEGO co mam do tej pory:

 

-Yuan Jun 0,32g czarne

-Yuan Jun 0,36g czarne

-Cybergun 0,36g czarne

-Degicon Straight 0,43g szare

-Madbull 0,40g szare

-Guarder 0,36g białe

-Guarder 0,36g zielone

-Guarder 0,40g pomarańczowe

-Guarder 0,43g czarne

-BB King 0,32g białe

-BB King 0,40g białe

-BB King 0,45 białe (nie przechodzą przez 5,99- pewnie puchną)

-WE 0,43g zielone

-G&G 0,3g białe

-Valken 0,32g białe

-Valken 0,4g ciemno szare

-Valken bio .36 - białe

-Valken .36 - zielone

-King Arms .36 - szaroniebieskie

-Madbull .4 - miodowe

-Blaster Devil .4 - błotna zieleń :icon_smile:

-Blaster Devil .36 - jasnozielone

-Guarder .4 - jasnoszare

-Biovale .3g

 

Lista wygląda już bardzo ciekawie i nie mam pomysłu czego może brakować, no poza Rocketsami ale z nimi testy to trzeba robić po pół roku leżakowania w wilgoci :P

 

@Spirit, jeśli masz jakieś nietypowe kulki to możesz też podesłać. Ceramika mimo wszystko chyba odpada bo są to naprawdę spore koszty, zanim przestrzelam do ustawienia HU + 10 strzałów właściwych na tarczę + kilka bez celu w las żeby zobaczyć czy je widać na nagraniach to potrzeba 30szt minimum żeby się nie okazało, że na styk lub zabrakło.

Szkło waży 0,28g więc dosyć mało ale dla porównania i z ciekawości mogę przestrzelać, dużo więcej roboty nie będzie przy tym ;)

Stal raczej odpada bo kulka stalowa waży chyba ~0,8g (mogę się mylić) a wtedy przydałaby się replika z fpsami rzędy 800+. Sam HU pewnie będzie do wymiany pomijając fakt, że energia kulki będzie na tyle duża, że ciężko wyczuć czy to jeszcze ASG czy już wiatrówka.

Link to post
Share on other sites

Okej, kupię trochę takich wynalazków w dobrej tolerancji i precyzji. Po około 30-40 sztuk, ze stalą rzeczywiście może być lekki overkill. Zastanowię się nad ceramiką, jeżeli dobrze wytłumaczę co chce z tym robić jakiemuś hurtownikowi mam dużą nadzieję dostać znaczny rabat. Mam dar przekonywania. Gdybyś potrzebował pomocy mogę podjechać i pomóc, mam dużo czasu, chęci, umiejętności manualne i doświadczenie. Na pewno nie tak bogate jak wielu użytkowników ale nadal całkiem spore.

 

PS. Ptaszki ćwierkają że niedługo może pojawić się na rynku rozwiązanie problemu parujących gogli i okularów. Od airsoftowców dla airsoftowców w dobrej cenie, niska marża plus materiały. Niedługo info od Spiritka albo Killhouse :icon_smile: Garstka danych technicznych na zachętę: 100% pokrycie światła widzialnego, ponad 99% przejrzystości czyli lepiej od szkła i poliwęglanów :icon_wink:

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

Otwory są krótkie, kulka się nie będzie toczyć. Jak kulka będzie jajem to może przejść węższym bokiem a w lufie i tak się zatnie. Wewnątrz otwory wyglądają tragicznie. Ja to bym zrobił mniejsze, potraktował rozwiertakiem i wypolerował.

Link to post
Share on other sites

Otwory są krótkie, kulka się nie będzie toczyć. Jak kulka będzie jajem to może przejść węższym bokiem a w lufie i tak się zatnie. Wewnątrz otwory wyglądają tragicznie. Ja to bym zrobił mniejsze, potraktował rozwiertakiem i wypolerował.

No faktycznie muszę się zgodzić - za płytkie otwory, a wycinanie laserowe czy plazmowe pozostawia charakterystyczne karby na metalu. Nie będzie to hulało w takiej wersji, dla naszych potrzeb.@y

 

@you-dash

A nie mówiłem że się zdziwisz ? :D

Dzięki za order, sobie wydrukuję,, wytnę i będę nosił z dumą.

Link to post
Share on other sites

Generalnie skoro już je dostałem to nie widzę powodu by ich nie testować :P Dużo więcej pracy z tym nie będzie.

 

Ale myślę, że i tak dobrze je przetestować, chociażby z tego powodu aby mieć porównanie jak wyglądają obecne kulki zestawione z tymi już nie produkowanymi.

Link to post
Share on other sites

Lista się poszerza, KubaL17 postanowił dostarczyć także szare King Armsy 0,4g :)

 

 

Aktualna lista kulek jakie mam do testów:

 

-Yuan Jun 0,32g czarne

-Yuan Jun 0,36g czarne

-Cybergun 0,36g czarne

-Degicon Straight 0,43g szare

-Madbull 0,40g szare

-Guarder 0,36g białe

-Guarder 0,36g zielone

-Guarder 0,40g pomarańczowe

-Guarder 0,43g czarne

-BB King 0,32g białe

-BB King 0,40g białe

-BB King 0,45 białe (nie przechodzą przez 5,99- pewnie puchną)

-WE 0,43g zielone

-G&G 0,3g białe

-Valken 0,32g białe

-Valken 0,4g ciemno szare

-Valken bio .36 - białe

-Valken .36 - zielone

-King Arms .36 - szaroniebieskie

-Madbull .4 - miodowe

-Blaster Devil .4 - błotna zieleń :icon_smile:

-Blaster Devil .36 - jasnozielone

-Guarder .4 - jasnoszare

-Biovale .3g

-King Arms 0,4g szare

Link to post
Share on other sites

Ja jakis czas temu kupujac czesci do repliki z komisu dostalem otwarta paczke rocketsów platinum 0.4. Z tego co wiem one najszybciej puchły więc myślałem że mogę je od razu wyrzucić do kosza. Ale o dziwo mierzyłem suwmiarką wtedy, wymiar 5.98 i sprawdzałem wtedy jeszcze w lufie stockowej i przechodziły. Postanowiłem je potrzymać w zamrażarce :D

Po 1,5 miesiąca sprawdzałem dzisiaj, umyłem w wodzie z płynem do mycia naczyń, mierzyłem ponownie suwmiarką i wymiar bez zmian. Tym razem przepuściłem je przez promyka 550 mm - bez zacinki. Może zamrożenie ich zatrzymuje procesy puchnięcia bo zatrzymuje się jakaś tam reakcja ? Wilgoci wtedy też nie mają jak złapać jeśli są szczelnie zamknięte w woreczku, chociaż jakoś super szczelnie ich nie zamykałem, tylko tym strunowym zamknięciem.

Link to post
Share on other sites

Ja jakis czas temu kupujac czesci do repliki z komisu dostalem otwarta paczke rocketsów platinum 0.4. Z tego co wiem one najszybciej puchły więc myślałem że mogę je od razu wyrzucić do kosza. Ale o dziwo mierzyłem suwmiarką wtedy, wymiar 5.98 i sprawdzałem wtedy jeszcze w lufie stockowej i przechodziły. Postanowiłem je potrzymać w zamrażarce :D

Po 1,5 miesiąca sprawdzałem dzisiaj, umyłem w wodzie z płynem do mycia naczyń, mierzyłem ponownie suwmiarką i wymiar bez zmian. Tym razem przepuściłem je przez promyka 550 mm - bez zacinki. Może zamrożenie ich zatrzymuje procesy puchnięcia bo zatrzymuje się jakaś tam reakcja ? Wilgoci wtedy też nie mają jak złapać jeśli są szczelnie zamknięte w woreczku, chociaż jakoś super szczelnie ich nie zamykałem, tylko tym strunowym zamknięciem.

 

Niby ma to sens bo schładzanie jako takie obniża poziom energetyczny i spowalnia wszystko nie tylko reakcje chemiczne... że też wcześniej o tym nie pomyślałem.

Ciekawie kiedy zaczniemy dostawać kulki kurierem w suchym lodzie lub pakować w termobagi/lodówki turystyczne ze sklepów stacjonarnych, w których będzie zimno jak w psiarni, czy na imprezki ;)

Żony/partnerki przynajmniej nie będą nam miały za złe kupna większej lodówkozamrażarki :D

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Lista się poszerza, KubaL17 postanowił dostarczyć także szare King Armsy 0,4g :icon_smile:

 

 

Aktualna lista kulek jakie mam do testów:

 

-Yuan Jun 0,32g czarne

-Yuan Jun 0,36g czarne

-Cybergun 0,36g czarne

-Degicon Straight 0,43g szare

-Madbull 0,40g szare

-Guarder 0,36g białe

-Guarder 0,36g zielone

-Guarder 0,40g pomarańczowe

-Guarder 0,43g czarne

-BB King 0,32g białe

-BB King 0,40g białe

-BB King 0,45 białe (nie przechodzą przez 5,99- pewnie puchną)

-WE 0,43g zielone

-G&G 0,3g białe

-Valken 0,32g białe

-Valken 0,4g ciemno szare

-Valken bio .36 - białe

-Valken .36 - zielone

-King Arms .36 - szaroniebieskie

-Madbull .4 - miodowe

-Blaster Devil .4 - błotna zieleń :icon_smile:

-Blaster Devil .36 - jasnozielone

-Guarder .4 - jasnoszare

-Biovale .3g

-King Arms 0,4g szare

 

Tak z ciekawości pytam bo cały czas z zniecierpliwieniem czekam właśnie na owy test kulek bo chciałbym zakupić coś cięższego powyżej 0.3g, czy mniej więcej możesz podać jakieś info kiedy się odbędzie i kiedy będzie to jakoś opisane z góry dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites

@Pon Pon, czekam jeszcze na jedną paczkę z kulkami więc narazie jestem uziemiony. Plany na Majówkę mi nie wypaliły więc myślę, że jakoś wtedy, dokładny dzień zależy od prędkości wiatru w prognozach ;)

 

Co do samych testów to znajomy zgodził się udostępnić M4 na PDiK + przełożymy do niego mojego promyka 550mm. Dodatkowo zgłosił się ochotnik z wmasg z VSR-10 TM w zasadzie full PDI z lufą też PDI także zapowiada się ciekawie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...