Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PS TACTICAL GEAR


Recommended Posts

  • Replies 961
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napinacze jakoś zmiękli :icon_biggrin:

 

 

U Ktula czeka się długo ( sam napisał dlaczego ), ale dostaje się przedmiot gotowy, bardzo dobrze uszyty za dobrą cenę.

 

Jest wybór- albo Ktulu ( teraz mówimy o jednej firmie, PSTG )- gdzie możesz zamówić praktycznie wszystko, albo chińskie rączki typu flyye czy pantac, o tmc nie wspomnę. Przekonałem się na własnej skórze, ile trzeba czekać na produkt Ktula, ale IMO było warto ( w moim przypadku był to Plejt MBSS ).

 

A to że trzeba czekać x czy xx dni na przesyłkę, i tyle samo na odpowiedź mailową, to pikuś ( Ktulu, zatrudnij sekretarkę! :cool: )

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem swoje dziewicze oporządzenie właśnie w tej firmie z racji tego, że została polecona przez znajomych. Samego właściciela miałem również okazję poznać osobiście i jest to naprawdę świetny gość. Co do zamówionego oporządzenia: Wykonane jest perfekcyjnie i dokładnie tak jak chciałem. Wątpię, że znalazłbym coś lepszego w niższej cenie, więc tu same superlatywy. Pasoszelki leżą idealnie, a ładownice to małe dzieło sztuki.

Zdaje sobie całkowicie sprawę także z faktu, że firma ma multum zleceń no i stworzenie oporządzenia tak wysokiej klasy, to nie takie hop siup. Jednak u mnie problem był z wysyłką. Osprzęt był już gotowy, ale na samo wysłanie czekałem dwa, czy nawet trzy tygodnie. Niemniej, kiedy sprzęt dotarł nerwy opadły i teraz ciesze się nowiutkim wyposażeniem. Zamówiłem też ekstra dwie ładownice.

Reasumując - dobrym pomysłem byłoby zatrudnienie kogoś odpowiedzialnego za pakowanie oraz wysyłanie paczek. Wtedy wydaje mi się, że wszystko zacznie działać, jak dobrze naoliwiona maszyna.

Edited by Tobias Rieper
Link to post
Share on other sites

PS Tactical Gear szyje perfekcyjnie !!! Nie ma nic tak dobrze uszytego w Polsce. Mam sporo rzeczy od Piotrka i jestem mega zadowolony.

Zamawiałem wielokrotnie. Szpej docierał w umówionym terminie (5-10 dni). Ostatnio był mały poślizg, który w pełni rozumiem ale jako klient nie do końca muszę akceptować :). KTHULHU to firma i tylko dlatego, że mam sprzęt pierwszej klasy wiele mu wybaczam :) Powkurwiam się, powyzywam ale ostatecznie cieszę się, że można taki szpej kupić w PL za normalne pieniądze.

 

Już myślę nad kolejnym zamówieniem :-) Tym razem nie w MC :) w końcu KTHULHU to PRIVATE MILITARY CONSULTANT dla 10th Mountain Division - Old Guard Squad:)

Link to post
Share on other sites

Kthulu szyje naprawdę super i to nie terminy są problemem ale niedotrzymywanie ich (patrz brak informacji dla zamawiającego).

Co innego jak słyszy się 10-15 dni a są to w rzeczywistości ponad dwa miesiące.

Jak usłyszę, że sprzęcik będzie gotowy w ciągu dwóch miesięcy to spokojnie siądę z klamką pod krzaczkiem i grzecznie poczekam bez nerwów, że jeszcze nie ma i bez dręczenia Kthulu.

Link to post
Share on other sites

Ja się też dorzucę do superlatywów dla Piotrka. Sprzęcik zrobiony perfekt, pasuje wszystko jakby szyte było dla mnie. Dodatkowo kieszonki które zostały uszyte specjalnie dla mnie - baja. Mieści dokładnie to do czego ich potrzebowałem. No i jeszcze ceny... A, że trzeba czekać... no cóż... customy :)

Link to post
Share on other sites

Witam

Odpowiedź już poszła. Co do odpowiedzi - lepiej pisać na mail, który sprawdzany jest kilka razy dziennie. Na wmasg wchodzę najczęściej co 1-2 dni.

 

Co do ważniejszych informacji - jakoże udało się ogarnąć większość dużych zamówień, to terminy realizacji również się dość mocno skróciły (nawet do 2-3 dni od złożenia zamówienia). Na dniach ogarnięta również zostanie strona internetowa - pojawią się wszelkie opcje kolorystyczne dla wszystkich produktów oraz pierwsze nowości.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no ja wąłsnie tez skuszam sie na to ale czy jest mozliwośc z jakimis comfod padami na ramiona od razu i jakie płyty tam włażą. (niestety po jednej kamizelce została mi L i M :) czy da sie tak zrobic aby rożne te wielkosci uzyć :P np uszycaby na przód szło L a na tył M ?

Link to post
Share on other sites

Mnie by bardziej interesowalo czy nowe plate carriery beda mialy mozliwosc noszenia zarowno plyt jak i miekkiej balistyki jako podkladke pod plyte czy tylko kafle.

 

PS. sorki za brak polskich znakow, moja firma ich nie uznaje :teeth:

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Mnie by bardziej interesowalo czy nowe plate carriery beda mialy mozliwosc noszenia zarowno plyt jak i miekkiej balistyki jako podkladke pod plyte czy tylko kafle.

 

PS. sorki za brak polskich znakow, moja firma ich nie uznaje :teeth:

 

Jak chcesz koniecznie miękką to kup SAPI Stand Alone, albo dedykowane podkładki pod zwykłe (E)SAPI.

Link to post
Share on other sites

Witam

Na początek będą zdjęcia LOKI SF I. Nie różni się on jednak od II praktycznie niczym - LOKI II ma tylko dodatek w formie systemu QR oraz lekko zmienionej konstrukcji pleców. Co do płyt - do LOKI SF I i II będzie mogło pomieścić płyty do rozmiaru L.

 

Jako takich PC z możliwością noszenia miękkiej balistyki nie przewiduje (może za wyjątkiem tego, że możliwe będzie przenoszenie miękkiej w kształcie płyt) - dla mnie PC z możliwością noszenia pełnowymiarowej miękkiej balistyki nie jest PC a kamizelką zintegrowaną.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Do mojego LOKIego wchodzą SAPI w rozmiarze M. Ponoć L też wejdzie ale na styk - nie wiem nie próbowałem.

 

Wchodzi bez problemu rozmiar M i L. I zarówno M jak i L siedzi stabilnie i nie buja się na boki.

 

Co do padów to są w zestawie z kamizelką. Wg mnie mogły by być grubsze, ale spełniają swoje zadanie.

Link to post
Share on other sites

Witam

Dzisiaj obiecana premiera LOKI SF. Jak widać, jest to kamizelka płytowa bazująca na sprawdzonych modelach takich jak LBT6094 czy MMAC od EI. Przede wszystkim jednak sam wzór został uproszczony, przez co nie ma w nim wielu, często nieużywanych elementów. Sama kamizelka została wykonana w systemie molle/pals. Z przodu na górnych rzędach umieszczone zostały dodatkowo rzepy, co umożliwia doczepienie naszywek bez konieczności posiadania paneli typu admin. Dodatkowo po boku umieszczono taśmy umożliwiające przeprowadzenie przewodów łączności czy rurki od camela. Przednia klapa posiada wewnętrzną kieszeń umożliwiającą zamontowanie dedykowanych kieszeni na magazynki czy też kabury. Można w niej przenosić także płaskie przedmioty jak mapy czy dokumenty. Dla ułatwienia otwierania klapy posiada naszyte na rogach uchwyty z taśm. PALSy na klapie zostały naszyte tak, aby ładownice na niej nie kolidowały z tymi umieszczonymi na górnej częsci panelu. Dodatkowo panel posiada dwie tasiemki zamykane na rzep umożliwiające stabilizację kabli łączności czy rurki od camela. Panel tylny posiada chwyt ewakuacyjny z naszytym rzepem na naszywkę. Cummerbund pozbawiony został wewnętrznych kieszeni czy też znanych z wcześniej wspomnianych kamizelek prostych kieszeni na radio. Cummerbund posiada za to uchwyty na boczne płyty (uchwyty wykonane zostały z gumy więc możliwe jest stabilne przenoszenie różnych typów płyt). Dodatkowo od góry płyty trzymane są przez szeroki uchwyt zamykany na rzep. Regulacja cummerbunda jest identyczna jak w przypadku wcześniejszych wersji LOKIego. Dodatkowo comfort pady na ramionach posiadają uchwyty z gumy umożliwiające stabilizacje kabli łączności lub rurek od camelbaka.

 

LOKI SF II jest niemal identyczny - posiada jedynie system QR umożliwiający szybkie zrzucenie kamizelki w sytuacji awaryjnej. Zdjęcia LOKIego SF II już wkrótce. Mam nadzieję, że obecna wersja przypadnie do gustu.

 

lokisf1a.jpg

lokisf2a.jpg

lokisf3a.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...