Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kac - mówisz o taśmach poziomych czy pionowych? U mnie też są 20mm (pionowe) i dzięki temu łatwiej się je przeciąga, niż jakby były 25mm. A całość i tak się dobrze trzyma.

 

Pytanie do Catcha22 - jeżeli kiedyś się doczekamy mundurów w Miwo dla cywilów. To czy tak jak oporządzenie, będą one dostepne w różnych kolorach: czarny, oliwka, pantera, camo pustynne, francuski woodland i DPM?

Link to post
Share on other sites

@Gróby

Wiem o tym, dla tego się trochę zdziwiłem gdy zobaczyłem, że taśmy nośne (pionowe) są 20mm :uśmiech:

 

@Bren

Mówię o taśmach pionowych, miałem pewne wątpliwości jak 20mm taśma będzie się trzymać przy taśmach przeszytych co 35mm, ale skoro mówisz, że kieszenie pewnie się trzymają to luz :uśmiech: .

Link to post
Share on other sites

ja mam kamizelke na pasach grubych na 6cm i obszywanych co 4-5cm, czasem mniej zalezy od miejsca, ładownice do ak/beryl 3magi pasuje idealnie i ku mojemu z dziewniu nieziemsko stabilnie, moge stwierdzic ze takie mocowanie jest bardzo uniwersalne (posiadam kamizelke modułową szwajcarską :))

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie dotyczace kabury.

 

Czy daloby sie uszyc kabure dla leworecznego i zamiast pasow do doczepiania na udo daloby sie jakies pasy do przytroczenia do oporzadzenia pod katem (tak jak we wspomnianym wczesniej poscie kolega z kaw. powietrznej), a jednoczesnie moznaby przypiac kabure normalnie do PT-3?

 

Na tym nie koniec niestety. Na calosc przydalby sie pokrowiec w stylu bianchi zabezpieczajacy przed zaswinieniem pistoletu (gazowe repliki sa bardzo wrazliwe tym bardziej ze czolganie nie nalezy u mnie do rzadkosci)

Link to post
Share on other sites

To kup sobie kopie bianchi za 69 i przejściówkę molle /alice za 15 pln. Zajmie ci mniej miejsca na pasie niż Mudpil (co zresztą uważam za największą wadę tej kabury). Drożej i gorzej (Miltec :|, chyba, ze stać cię na oryginał za 125) ale masz wszystko co chcesz.

Link to post
Share on other sites

A ja z pytaniem w sprawie ładownic do AK. A konkretnie chodzi mi o porównanie (z punktu widzenia użytkowania w akcji, zasadniczo taktyka zielona. z naciskiem na wygodę przenoszenia i szybkiej wymiany magazynka) dwóch modeli na 3 magazynki:

http://www.miwo-military.com/index.php?go=02_3

http://www.miwo-military.com/index.php?go=02_6

Tej pierwszej używam i w sumie jest udana, tylko trochę za bardzo sterczy "na bok" od sylwetki (noszę na pasie) i zahacza w biegu o gałęzie itp.. Na moje wyczucie ta druga jest bardziej płaska - porównuję na podstawie doświadczeń ze starą LWP-owską ładownicą na której jest wzorowana. Czy dobrze mi się wydaje że MIWO nieco spłyciło w stosunku do LWP-owskiego oryginału głebokość kieszeni na poszczególne magazynki? W LWP-owskiej ładownicy magazynki od AK "toną" (całe mieszczą się w kieszeni, nie ma za co złapać przy wyciąganiu), w MIWO-wskiej na zdjęciach wystają tyle ile na moje wyczucie powinny do wygodnego wyciągania.

Link to post
Share on other sites

Kiedy można się spodziewać "obiecanych" :wink: zmian w cennikiu?

 

Inaczej Kac.. Kiedy można się spodziewać "obiecanych":

  • zmian w cenniku
  • nowości
  • mundurów
  • przejścia całkowicie na cordure

?

 

Pozdro ;-)

 

PS Takie małe pytanie.. Czy na nowych mundrurach również siadło wojsko z zamówieniami??

Link to post
Share on other sites

Gecko, to nie jest kabura tak naprawdę, po prostu zwykła ładownica DA z thumbbreakiem. Gorąco nie polecam. Z najbliższych projektów planujemy klasyczną kaburę udową w stylu EAGLE SAS Mk V z paroma zmianami w projekcie.

 

Adrian, pewniejsza sprawa jest z łądownicami do FAL/G3/M14 do nich magazynki 5,56 Steyra wejdą na pewno, w standardowym "chińczyku" są to ładownice do AK/Beryla, magazynki AUG w nich utoną. W jakiej ładownicy mieści się najlepiej AUG to Ci nie powiem bo nie dysponujemy tymi magazynkami ostrymi i nie robiliśmy ładownic dedykowanych do nich. Musisz się spytać kogoś z użtkowników tego sprzętu na forum. Zresztą jak poszukasz to takie pytanie już padało i ktoś na nie odpowiadał. Ja mówię - bierz sprzęt modułowy - dopasujesz do niego dokładnie tyle i takich kieszeni jakie potrzebujesz i na jakie będzie Cię stać.

Link to post
Share on other sites

Witam !!

Pozwolę sobie zadać kilka laickich pytań, które w zasadzie powinny być kierowene bezpośrednio do wytwórcy, ale zrobie to na forum publicum. Co prawda czytałem ten topic, ale albo mi umknęło, albo nie padły takie pytania. W związku z powyższym:

 

1. Czy w do Pasa PT-3 (4) dostaje się obie wersje szelek (płaskie + modułowe), czy też tylko jedna opcja + ew. druga za dopłatą ??

2. Czy istnieje możliwość wykonania chesta modułowego TAJ z miekkimi szelkami modułowymi takimi jak w klasycznym chińczyku ??

3. Czy ładownice na 2 magi do G36 są dwukomorowe, czy też jednokomorowe pod spięte magazynki ??

 

I pytanie bardziej z dziedziny konfiguracji sprzetu....

4. Jak sprawdzają się ładownice na dwa magi do G36 w połączeniu z chestami i czy TAJ nie ma zbyt małego panelu jak na te ładownice ??

Pytam gdyż są to dość wielkie i nie najszczęsliwsze w użytkowaniu magi.

 

Pozdrawiam

Zigi

Link to post
Share on other sites

Magi od AK są troche węższe i nie mają odstających zaczepów. Dwa spięte magi do G36 to już spore "pudełko", dlatego boje sie że zastosowanie podwójnych ładownic może utrudniać niektóre działania co podważy sens zastosowania chesta.

 

Pozdrawiam

Zigi

 

ps. Dzieki za info o PT-3

Link to post
Share on other sites

Magazynki możesz nosić równolegle do pasa i prostopadle, ja nosiłem ładownice 3xmag do M16 i rzeczywiście odstawał, ale nie przeszkadzał jakoś specjalnie bardziej niż ładownica podwójna. Tak czy siak w chestrigu jest niewygodnie tarzać się po ziemi, bo też inne jest jego przeznaczenie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie, czy ktoś wie jak wygląda( lub lepiej może podesłać linka do zdjęć )

Składana ładownica na 15 nabojów kaliber 12 do strzelby gładkolufowej

 

 

Na stronce nie ładują się miniatury a powiększenie jest jakieś dziwne( to Ładownica na skrzynke 200 nabojowa do rkm SAW Minimit).

Link to post
Share on other sites

Wiem, że te pytania robią się nudne, ale muszę je zadać :uśmiech: .

Kiedy będą mundurki i czy będzie tylko leśna pantera czy kiedyś planujecie też pustynną?

 

 

Kacu ale męczysz :-P weź zadzwoń do pani Marzenki to się dowiesz :)

Jak nie zapomne to spytam bo mam sprawę do Miwo więc napisze jak czegoś się dowiem...

 

Pozdro! :)

 

PS: Co tam słychać stary druhu? :-F (odezwij się na pw to pogadamy)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...