Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rzeczy oczywiste czasami bywają nie tak znowu oczywiste dla każdego ;-) wolałem się upewnić.

 

A ponieważ trzeba jeszcze rozróżniać między szpejem składanym pod (konkretne!) warunki rzeczywistego pola walki, a nasze lokalne potrzeby graczy (też zróżnicowane), tym bardziej wolałem dopytać :)

Link to post
Share on other sites

Dwa pytania:

 

1. Pasek od Go-baga idzie ukośnie przez pierś, do tego nosimy chest-a, te dwie rzeczy nie przeszkadzają sobie wzajemnie?

 

2. Co do linii 0 - co najlepiej nosić w kieszeniach na ramionach kurtki? Zbyt ciężkie rzeczy będą na pewno przeszkadzać. Ja ostatnio miałem opatrunek osobisty i pomadkę ochronną, a w drugiej pisadła. Może jednak da się je lepiej wykorzystać?

Link to post
Share on other sites

Jak zepsuł mi się headset to wziąłem stare słuchawki od mp3 z zepsutą prawą (którą obciąłem), poprowadziłem pod bluzą marpatową do kieszeni na ramieniu. Zrobiłem małą dziurkę żeby tylko wszedł wtyk i teraz noszę tam Midlanda - nie majta się za bardzo, nie przeszkadza (tylko przy ściąganiu kamizelki) a mogę przez kieszeń nacisnąć PTT i w miarę wygodnie rozmawiać.

Link to post
Share on other sites

Dwa pytania:

 

1. Pasek od Go-baga idzie ukośnie przez pierś, do tego nosimy chest-a, te dwie rzeczy nie przeszkadzają sobie wzajemnie?

 

2. Co do linii 0 - co najlepiej nosić w kieszeniach na ramionach kurtki? Zbyt ciężkie rzeczy będą na pewno przeszkadzać. Ja ostatnio miałem opatrunek osobisty i pomadkę ochronną, a w drugiej pisadła. Może jednak da się je lepiej wykorzystać?

 

akurat w takim E&E bagu może kolidować ..chodź jak nosiłem na takim samym przewieszonym pasie KM na cheście to nie przeszkadzało ;-)

kwestia priorytetów przyzwyczajenia jak mawiał McNab

 

w kurtce noś co chcesz tak żeby mieć to co potrzebne a nie ograniczaj się tym co kto napisze. jak masz mieć zestaw przetrwania czy małą apteczkę to noś ją i sam kombinuj gdzie to upchać tak aby było wygodnie

z reguły po kilku razach dojdziesz do doświadczenia -jak i gdzie rozłożyć wyposażenie tak żeby nie uwierało ;-)

Link to post
Share on other sites

Praktycznie każdy rodzaj oporządzenia ma szelki wiec czego byś nie założył uszy plecaka będą nachodzić na szelki.

 

W chest`cie masz o tyle dobrze ze masz wolne plecy i pas dzieki czemu plecak dobrze przylega i można używać pasa biodrowego.

 

A co do nachodzenia szelek to czesto bywa tak ze nie są nałożone tylko obok siebie, a nawet jak nachodzą to nie ma tragedii.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nadupnik z którego amerykańskiego systemu jest największy? Musi być w woodlandzie.

 

(Wydaje mi się, że w spear elcs jest największe cargo, takiego też systemu używam i najbardziej by mi pasowało, no ale cóż, takie cargo jest praktycznie nieosiągalne)

Link to post
Share on other sites

Mam Buttpack z systemu SPEAR. Jest do dostania na jebayu amerykańskim. Niestety jest mniejsze od Buttpacka z systemu IIFS. Nie ma też bocznych taśm do podpinania dodatkowych elementów. Zaletą jest zintegrowany pas i to, że zapinane jest na zamek, jak się dobrze trafi to w komplecie jest worek kompresyjny. Generalnie wolę buttpacka IIFS, ale takiego mam w gratisie do reszty SPEARa i takie noszę ;)

Link to post
Share on other sites

Nie polecam buttpacka ze SPEARa/ - przynajmniej jako buttpacka (ja po przeróbkach używam go jako...dump baga. Ma złe proporcje, jest mały, niepraktyczny i trudnopakowny. Najlepsze rozwiązanie to odpowienio stuningowany IIFS - dodać molle tyle i na bokach, kieszeń w klapie, na górze molle albo gumy na dymy/flary.

 

Przykład:

 

http://originalsoegear.com/butt.html

Link to post
Share on other sites
Nie polecam buttpacka ze SPEARa/ - przynajmniej jako buttpacka (ja po przeróbkach używam go jako...dump baga. Ma złe proporcje, jest mały, niepraktyczny i trudnopakowny. Najlepsze rozwiązanie to odpowienio stuningowany IIFS - dodać molle tyle i na bokach, kieszeń w klapie, na górze molle albo gumy na dymy/flary.

 

Kilka lat temu dokładnie w ten sposób przerobiłem swojego.

 

A ten nie będzie największy:

http://www.blackhawk.com/product/STRIKE-LR...-Pack,41,59.htm

Link to post
Share on other sites

s6300778j.th.jpg

 

Pas PT-3 + szelki ST-1. Zrobiłem mały update kieszeni. Doszedł pokrowiec na manierkę i apteczka. Magi przesunąłem(8szt) na lewą stronę (słabsza ręka). Chlebak pełni role plecaka na yebankach. Zastanawiam się co stosować zamiennie. Waistpack sds? Jakieś propozycje?

 

 

0003975.th.jpg

 

Zmieniłem pas PT-3+ Szelki ST-1 na prosty pas z dwoma rzędami palsów i szelkami pierwszej linii. Zmieściło się wszystko:

 

Ładownica kwadrat 2xm4 a na niej dwie ładownice 3xm4, dalej apteczka, chlebak, manierka, ładownica pistoletowa i cargo na zamek. Jest o niebo lepiej niż na PT-3 wygodniej i jakoś lżej. Troszkę chlebak i ładownice z magazynkami lubią "polatać" przy bieganiu. Na chlebak chcę wrzucić radio i nóż.

 

Jakieś propozycje by to usprawnić?

Edited by bd_siwek
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze Super - wybierz prostsze rozwiązanie, panele przejściowe mają jakiś sens przy kaburach ale przy małych kieszeniach są przerostem formy nad treścią i jak sam widzisz na zdjęciu - głównie dają dużo odstających krawędzi i dodatkową masę.

Link to post
Share on other sites

kopiaimg7980.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Samo oporządzenie jeszcze nie wyregulowane, dlatego taśmy są tak luźno.

 

Jak oceniacie taką konfigurację? Dałoby się coś poprawić?

 

Kieszenie:

1. Ładownica AK na dwa magazynki.

2. Jak wyżej

3. Ładownica na magazynki do pistoletu w której są ładowarki do magów.

4. Cargo na zamek, bryzgoszczelne.

5. Ładownica SAW 200 - na poncho i eskę

6. Cargo

7. Miękki worek zrzutowy.

 

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja też sądzę, że 4 magazynki (+ piaty w karabinku) to trochę mało. SAW 200 w roli buttpacka także wydaje mi się skromny. Za to 2 wielkie kieszenie cargo mają kompletnie niewyjaśnioną rolę - jeśli służą do noszenia "mydła i powidła" albo co gorsza "pszczół luzem", to jest to wyjątkowo nietrafiony pomysł.

 

Worek na odzysk na tyłku - wygodnie Ci tak? Ja bym go przesunął bardziej na lewy bok, w obecnej konfiguracji na dolny rząd PALS kieszeni cargo. Ale to już kwestia indywidualnych preferencji.

 

Gdzie masz wodę?

Link to post
Share on other sites
Nosisz ze sobą tylko 4 magazynki? Wydaje mi się że to trochę za mało.

5x100 = 500 kulek. Spokojnie starczy na jebankę, na większych strzelaniach magi doładowuję w wolnej chwili - jeszcze nigdy nie miałem sytuacji gdzie wszystkie magi mam puste.

 

SAW 200 w roli buttpacka także wydaje mi się skromny.

SAWa używam nie w charakterze nadupnika, ale zwykłego poucha. Podejrzałem takie rozwiązanie

w poprzednim wątku o konfiguracjach, zdaje się u Foki. Uznałem to za dobry pomysł - komin tylko przeszkadzał by w swobodnym wyciąganiu eski/poncha.

 

Za to 2 wielkie kieszenie cargo mają kompletnie niewyjaśnioną rolę - jeśli służą do noszenia "mydła i powidła" albo co gorsza "pszczół luzem", to jest to wyjątkowo nietrafiony pomysł.

 

Takie ładownice akurat miałem w domu i z braku laku je zamontowałem - chętnie je na coś zamienię, ale mi "weny brak". Mógłbyś mi coś zaproponować na te "mydła i powidła"? ;-)

 

Worek na odzysk na tyłku - wygodnie Ci tak?

 

Wylatuje ;-)

 

Gdzie masz wodę?

Camelbak 2l.

 

 

Pas ma głupią regulację, przez którą tracisz sporo miejsca.

Sęk w tym, że nie jest to ani tradycyjna kamizelka, ani belt kit - najbliżej "temu czemuś" do LBT 1195/izraelskich kamizelek( http://www.zahal.org/products/combat-harne...h_parent=153327 ) które są noszone wyżej niż belt kit.

 

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

A, jak te magi to są midy po 100bb, to inna rozmowa. Myślałem, że lowy albo wręcz reale.

 

Nadupnik - mnie też komin nie pomagał ;) ale dla mnie jest to ogólnie nazwa na "cargo-na-rzeczy-które-nie-muszą-być-szybko-dostępne" ;) i ja w tej roli mam kieszeń na zamek zbliżoną rozmiarem do Twojego cargo.

 

Dwie kieszenie cargo - nie napisałeś, co w nich masz / chcesz mieć, i dlaczego akurat tam. Skoro znalazły się tam tylko po to, żeby cośkolwiek przyczepić, to ja przytoczę opinię niedouczonego chirurga w trakcie operacji: "A co to je? Eee, wytniem, będzie ci lżej..." ;) - wywal w diabły i ciesz się lekkim szpejem :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...