Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Dread

    Beryl

    Chwalę się: http://s2.postimage.org/5mlwnn1j9/mini.jpg Miniberylek zrobiony dla jednego z użytkowników forum na bazie RK06. Magazynek od ostrego jest tylko przyłożony, jeszcze nie modyfikowany, dałem go tu tylko na potrzeby zdjęcia.
  2. Daj fotę. Możesz próbować na trzy sposoby - pierwszy to kombinerkami o szpiczastym zakończeniu złapać za środek i bok śrubki, albo jak masz dojście to za całość i kręcić, drugi sposób to naciąć dremelem śrubkę, żeby zrobić nowe nacięcie, a trzeci najgorszy sposób, to rozwiercić śrubę, a potem nagwintować dziurę i wstawić większą.
  3. Następną razą jak nałożysz silikon, to go wygładź na cacy maczając łapę w mydle w płynie. Normalnie klei się do wszystkiego, ale jak go potraktujesz detergentem, to da się modelować.
  4. No to robisz tak - szukasz młotka i wybijaka. Zdejmujesz rurę gazową, zdejmujesz okładziny i wybijasz kołek podstawy muszki. Zsuwasz podstawę i szukasz imbusa, żeby wykręcić surbeńkę która trzyma lufę, potem wybijasz kołek mocujący lufę i masz już replikę w częściach. Potem ustawiasz sobie lufę tak jak ma być, piłujesz miejsce kołka, tak by było równo, a potem robisz wszystko w odwrotnej kolejności.
  5. http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_czesci_metalowe/obsada_loza_do_aks74u_boyi-2722.html
  6. http://www.gotavapen.se/gota/ak/akm/2auto74_600w.jpg Patrz, tak jest na prawdziwym :) Jeśli dziś dostałeś, to odeślij z podaniem powodu wymiany, niech Ci wymienią. A jeżeli już się zżyłeś ze swoją repliką i nie chcesz oddawać, to zrób jak Lesio radzi.
  7. Jeszcze potyraj trochę stopki magów i korpus repliki w piachu i będzie cudo :)
  8. Na gunfire nie ma oznaczenia S. Możesz w tej samej cenie dostać stalowego, albo ze znalu, wszystko zależy od tego za które pudło sprzedawca w danej chwili złapie :) "Inne rozwiązanie" to sprężyna dociskająca hopa zamiast klocka w kształcie litery "L". Ogólnie klocki się sprawdzały, ale jak się kilka razy wyjęło i włożyło, to potrafił się wyrobić i stracić szczelność. Dochodziła do tego kwestia spasowania. Sprężyna jest bardziej efektywna.
  9. Tym bardziej, że Boyi umie już robić odlewy stalowe różnych części, nic im nie stoi na przeszkodzie, by trzaskać szkielety.
  10. Nie różnią się tylko wyglądem, RK-06 obecnie potrafi występować w dwóch wersjach, pierwsza to faktycznie inny wygląd, druga jest w wersji stalowej, ma sklejkę zamiast drewna, mocniejszą baterię, komorę hopka z poliwęglanu i inne rozwiązanie uszczelnienia komory. RK-05 ma składaną kolbę, a 06 stałą. Niby niewielkie różnice, ale nie tak oczywiste jakby się mogło wydawać.
  11. Na deklu? Będzie się gibać, a jak zamontujesz coś cięższego, to zleci razem z deklem.
  12. Jak chcesz mniejszą prędkość wylotową, to kup sobie Boyi, zamiast robić downgrade Cymie. Potem sobie poprawisz Bojca wkładając lufę i gumę i to wystarczy na przyzwoity początek. Tyle tylko , że Bojcowi nie wchodzi batka w kolbę, ale z drugiej strony akceptuje bardzo długie sticki.
  13. Boyi ma twardszą blachę od Cymy. Oba modele mają 1mm, ale przez Cymę dremel idzie jak przez masło i sztywność jest mniejsza. Jakość spasowania, przynajmniej w modelach które miałem też przemawiała na korzyść bojca. Z drugiej strony nie narzekam na znalowe korpusy w Cymach i na znalowe od Elementa. Oczywiście samochodem bym po nich nie przejechał :) Z Gejboxem w środku. Lufa się "wygła", ale reszta przeżyła.
  14. 91, ale wybite ostrą ładna czcionką do wybijania, zamiast obłych cyferek na wersji poprzedniej. Numery też takie same jak poprzednio, tylko teraz jest znaczek "strzała w trójkącie" zamiast gwiazdy.
  15. Choć mod wyciął, wiem, że narzekacie :) Jestem na etapie dopieszczania kolby, robię stopkę (warstwowo klejona guma z dętki rowerowej) i dopieszczam okucia. Idzie powoli, bo w tym miesiącu mam kijowy grafik :) Dam foty jak wrócę z pracy.
  16. Z tym metalem to trochę przesada, ZnAlowy korpus (czyli wykonany ze stopu aluminium z cynkiem) to spory kawał klocka, który naprawdę trudno złamać, chyba, że się skacze, albo kolbą podważa głazy narzutowe (w tym przypadku Bojca też uszkodzisz, więc strachu nie ma). Gorzej, gdy małe części, o niewielkim przekroju, narażone na obciążenia są wykonane z tego metalu. Lubią się wtedy ułamać uszy i suwak szczerbinki, blokady w kolbach składanych, wyrabiają się gwinty i łamią rączki suwadła. Ale takie przyjemnostki zdarzają się również w "stalowych" Cymach, więc aż tak bardzo się nie przejmuj. Cymy 04
  17. Dread

    ak beta jg

    Ale w komisie jest zakładka "kupię".
  18. Dread

    ak beta jg

    http://wmasg.pl/pl/consignment
  19. Niet, bo już jest Miniberylem i już jest sprzedany :P
  20. Chyba, że u mnie się pomylili przy wysyłce. Replika była kupowana przez allegro, cena z dropzone. Możliwe też, że nie zmienili fot na stronie. W każdym razie oznaczenia są bite, jest znaczek izmaszu zamiast gwiazdy, przezroczysty hopek, drewno sklejka, wszystko poza lufą stalowe, chwyt czarny, magazynek pomarańczowy, pas nośny żółty, bateria w kolorze zielonkawym. Wszystko jak na filmiku.
  21. Ale wiesz, że ta "cienka blacha" wytrzymuje przejechanie samochodem terenowym?
  22. Są. Tego RK-06 miałem z Gunfire. Nawet pudełko to samo.
  23. Miałem tego Siga w łapach, zacna replika i niebanalna. A Emka jak Emka.
×
×
  • Create New...