Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Normandia 1944" - 25-26 września 2020 r., Karolew k. Łodzi


Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W dniu 22.02.2020 o 17:51, Urban47 napisał:

Witam
Chętnie się dopiszę ale krucho z transportem - ktoś z Wrocławia lub Opola się wybiera i miałby wolne miejsce w automobilu?

Uuuuu z Wrocławia nikt dawno się nie pojawiał na ASH. Z Opola nigdy nikogo nie widziałem. Awaryjnie, możesz próbować dojechać do Łodzi pociągiem, a stamtąd na pewno ktoś już by Cię podrzucił na poligon.

Przypominam tylko o obowiązku posiadania na część nocną symulacji błysku wystrzału. Wymóg ten dotyczy wszystkich replik automatycznych i samopowtarzalnych. Instrukcja jak sobie zmontować tracera jest w temacie: https://wmasg.com/pl/forum/topic/166644-symulacja-błysku-wystrzału/

Link to post
Share on other sites

Garść informacji:

1. Dziękuję za zgłoszenia i wpłaty. W chwili obecnej mamy imponującą liczbę 29 zgłoszeń do strony alianckiej i 12 do strony niemieckiej. Wpłat zusammen jest 18.

2. Przypominam, że przyjmujemy zgłoszenia wyłącznie do oddziałów niemieckich i brytyjskich. Priorytet mają Niemcy.

3. Zgłoszenia proszę by przysyłać zgodnie z zamieszczoną przeze mnie templatką. Wiedząc na ile osób możemy liczyć w jakiej fazie, łatwiej nam będzie zaplanować dla Was fajne zadania.

4. Proszę o zgłoszenia do ról funkcyjnych po stronie niemieckiej, przede wszystkim dowódców (mogą łączyć tą funkcję z byciem RTO) i sanitariuszy.

5. Na część nocną bezwzględnie trzeba posiadać okulary ochronne, znacznik błysku wystrzału na replice i czerwone światło do oznaczania trupa. Na część dzienną - okulary ochronne i kamizelkę odblaskową/czerwoną szmatę - do oznaczania trupa. Zalecam użycie masek ochronnych lub innej osłony zębów, zwłaszcza na noc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czołem,

Zaczął się marzec, więc mała aktualizacja.

1. Zgłoszonych mamy 50 osób (stosunek 30:20 na korzyść Aliantów). Wpłaty są 32.

2. Przyda się kilku ochotników na funkcyjnych:

a) w amerykańskiej 1 DP - dowódca, sanitariusz

b) w brytyjskiej 6 DPD/1 BSpec. - sanitariusz

c) w niemieckiej 352 DP - dowódca, radiooperator, sanitariusz

d) w niemieckiej 91 DPD - radiooperator

e) w niemieckiej 12 DPanc. SS - dowódca, radiooperator, sanitariusz, saper.

W zależności od ostatecznej liczby graczy w poszczególnych oddziałach mogę scalić w jeden oddział jednostki brytyjskie oraz po stronie niemieckiej - FJ/LW z SS. Także czekam na zgłoszenia/informacje. 

Link to post
Share on other sites
On 2/25/2020 at 9:11 AM, Domin007 said:

Garść informacji:

1. Dziękuję za zgłoszenia i wpłaty. W chwili obecnej mamy imponującą liczbę 29 zgłoszeń do strony alianckiej i 12 do strony niemieckiej. Wpłat zusammen jest 18.

2. Przypominam, że przyjmujemy zgłoszenia wyłącznie do oddziałów niemieckich i brytyjskich. Priorytet mają Niemcy.

3. Zgłoszenia proszę by przysyłać zgodnie z zamieszczoną przeze mnie templatką. Wiedząc na ile osób możemy liczyć w jakiej fazie, łatwiej nam będzie zaplanować dla Was fajne zadania.

4. Proszę o zgłoszenia do ról funkcyjnych po stronie niemieckiej, przede wszystkim dowódców (mogą łączyć tą funkcję z byciem RTO) i sanitariuszy.

5. Na część nocną bezwzględnie trzeba posiadać okulary ochronne, znacznik błysku wystrzału na replice i czerwone światło do oznaczania trupa. Na część dzienną - okulary ochronne i kamizelkę odblaskową/czerwoną szmatę - do oznaczania trupa. Zalecam użycie masek ochronnych lub innej osłony zębów, zwłaszcza na noc.

Jeżeli chodzi o znacznik błysku strzału, to myślę, że na rzecz "klimatu" można by spróbować coś takiego: https://www.pirotechnik.pl/tom-thumbs.html 

Mój pomysł na wykorzystanie byłby taki, aby pociąć te taśmy na mniejsze segmenty i po prostu podkładać pod lufę parę sztuk, jak będziemy strzelać. Wiem, że błysk nie jest zbyt mocny ale mamy fajny hałas, a często w gęstszym lesie nawet w grach dziennych, lokalizujemy wroga po dźwięku. Oczywiście, rozumiem, że te taśmy mogą się skończyć lub być nieadekwatne, tak więc jako alternatywę/suplement, chciałem też zapytać, czy takie coś jest akceptowalne jako znacznik błysku: https://www.centrumrowerowe.pl/lampka-prox-naos-pd16331/

Wygląda to na znośne rozwiązanie?

 

Link to post
Share on other sites

Z petardami to słaby pomysł ponieważ strzał ma być sygnalizowany w momencie jego oddawania a mając kogoś na muszce nie będziesz raczej szukał zapalniczki i starał się odpalić taśmę :) tylko zaczniesz strzelać.

Jeśli ktoś nie ma tracera to wystarczy jakaś lampka/latarka która należny odpalać w trakcie strzelania.

Ja osobiście kombinuje coś w poniższym styl, diody dotarły wczoraj więc będę testował. 

 

Edited by Młody_brt
Link to post
Share on other sites

Myślę, że powiniście pisać o tym w odpowiednim wątku. Po to jest. W przeciwnym razie dużo informacji będzie trudna do odszukania. I potem miłośnicy FB będą jojczyć, że WMASG jest do niczego. Tu mozna napisać: "Mam pomysł na marker wystrzału. Szczegóły w odpowiednim wątku".

A jeśli chodzi o to jaka latarka jest dobra, to mało ważne. Ważne, jak będzie włączana. I czy będzie w ogóle włączana. Jeśli jedna ręka bedzie zaangażowana w strzelanie, a druga we włączanie latarki, to w dużej ilości przypadków nie bądzie błysków.

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Seph napisał:

Wiem, są takie sposoby jak w filmikach powyżej ale ja mam mg 42... może po prostu wrzucę  lampkę do trommela :D

Może małe doprecyzowanie - na części nocnej gry nie chodzi o posiadanie tracera do naświetlania kulek (choć niektórzy takie mają) a raczej tzw. znacznika wystrzału (nazwanego dla skrótu tracerem). Działa to w ten sposób że w momencie naciśnięcia spustu zapala się zamocowana przy końcu lufy latarka/dioda led/jakieś inne światełko. Temat był już wałkowany i można znaleźć na forum odpowiedni opis...

Edit: jak będę wieczorem przy kompie to wrzucę linka.

Edited by pete_asg
Link to post
Share on other sites

Trzy słowa od ojca prowadzącego:

1. Nie, petardy pod lufą nie są dobrym pomysłem.

2. Temat z technikaliami dotyczącymi symulacji błysku wystrzału jest tu: https://wmasg.com/pl/forum/topic/166644-symulacja-błysku-wystrzału/ i tylko tam kontynuujemy wątek poświęcony temu zagadnieniu.

3. Jeżeli ktoś niema, nie potrafi, nie zdąży - może przykleić pod lufę żółte światło chemiczne.

Do godz. 15 poczyszczę temat z technicznego spamu.

Dziękuję za uwagę.

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.02.2020 o 11:07, Domin007 napisał:

(...) Przypominam tylko o obowiązku posiadania na część nocną symulacji błysku wystrzału. Wymóg ten dotyczy wszystkich replik automatycznych i samopowtarzalnych (...)

Sorki za spam ale zapytam dla pewności, jak mam Springfielda tj. czterotakta to symulator błysku mnie nie dotyczy, c'nie?

Link to post
Share on other sites

Vender, to nie spam. Jeżeli ktoś ma Springfielda, Lee Enfielda, Mausera czy Mosina albo dowolny inny czterotakt - nie musi montować "błyskacza". To samo dotyczy pistoletów/rewolwerów. Jest to zalecane i bardzo mile widziane (np. Grisza na "Reverbate" miał na Mauserze zamontowany "błyskacz"), ale nie ma obowiązku.

I jeszcze w kwestii tego czy gra się odbędzie czy nie - bo mamy zarazę.

Na spokojnie. gra się odbędzie - jeżeli zbierzemy kworum (przypominam - 42 opłaconych graczy, jesteśmy blisko bo zgłoszeń jest o kilkanaście więcej). Termin wpłat mamy do końca miesiąca, a  do tego czasu sytuacja powinna się nieco ustabilizować. Grę odwołam w 3 przypadkach:

1. Nie zbierzemy kworum

2. Sam zachoruję

3. Władze zalecą ograniczenie poruszania się wewnątrz kraju.

Nie zanosi się na żadne z powyższych, w związku z czym:

71tSPqplbUL._SY679_.jpg

Link to post
Share on other sites

Komunikat HQ:

Uprzejmie informuję, że właśnie osiągnęliśmy kworum. Dziś wpłynęła 43 wpłata z 57 zgłoszeń (mowa o części dziennej, udział w części nocnej zadeklarowało 39 osób, wpisowe opłaciło 29).

Jednocześnie bacznie śledzę sytuację sanitarno-epidemiologiczną. Rada Ministrów wprowadziła rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca br. ograniczenie zgromadzeń do 50 osób - do odwołania. Kiedy ograniczenie to zostanie zniesione, zależy od rozwoju epidemii. Gra jest zaplanowana za miesiąc, liczę, że do tego czasu sytuacja się nieco uspokoi. Póki co nie odwołujemy gry, ale sytuacja może się zmienić.

O wszelkich decyzjach będę informował na bieżąco.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to (GRA ODWOŁANA) Normandia 1944 - 17-18 kwietnia 2020 r., Karolew k. Łodzi

Koledzy,

z przykrością informuję, że gra "Normandia 1944" została odwołana. Z przyczyn oczywistych.

Rada Ministrów wrzuciła drugi bieg i w Polsce nie ma już stanu zagrożenia epidemią, oficjalnie jest już epidemia. Czy sensownie, czy zasadnie - nie mnie to oceniać, nie jestem epidemiologiem. Utrzymany jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób (w grę dzienną zapisało się 57 osób nie licząc HQ). Udział w grze nocnej zadeklarowało 39 osób, a w obecnej sytuacji nocleg po 20 osób pod jednym dachem to proszenie się o kłopoty. Janik opracował specjalny protokół postępowania (za który bardzo mu dziękuję) i moglibyśmy spróbować zagrać w reżimie sanitarnym, ale według mnie nie do uniknięcia byłoby zbijanie się w grupy, nieutrzymywanie dystansu od siebie, etc. A nawet jeśli to i tak towarzyszyłby nam stres i podejrzliwe oglądanie się na kolegów. Nie o to chyba w tym chodzi, mamy czerpać z tego sportu i naszych spotkań maksimum przyjemności, a nie martwić, czy nie zawlekliśmy jakiegoś paskudztwa do domu. Dlatego też, po naradzie z Cortesem i kilkoma innymi osobami, postanowiłem jak na wstępie.

Dziękuję wszystkim, którzy się zgłosili i opłacili wpisowe - zwrotki ruszą od poniedziałku, jak tylko wrócę z L4.

Co dalej? Póki co nie podaję alternatywnego terminu, ponieważ nie wiemy w jakim kierunku potoczą się sprawy. Patrząc na przykład Chin, to przy dużej mobilizacji społeczeństwa zahamowanie fali zachorowań zajęło 3 miesiące. Kolejne 3 zapewne zajmie sprzątanie i to przy założeniu, że nie będzie II fali. Najpewniej zatem, jeżeli wszystko pójdzie dobrze (np. w Belgii zanotowano znaczny spadek dynamiki zakażeń) moglibyśmy podejść do gry ponownie we wrześniu (np. w ostatni weekend). Ale póki co za wcześnie by o tym mówić, to nic pewnego. Mamy siedzieć w domu, będziemy więc siedzieć w domu. Tymczasem coś na poprawę humoru, w związku z obecną sytuacją:

Trzymajcie się.

Link to post
Share on other sites

Zasadny krok Dominiku, za tydzień dwa możliwy pełny lock out a więc technicznie, oraz od strony ryzyka, impreza nie do utrzymania.  Oby Wrzesień wypalił, wszystkim i sobie samemu życzę zakończenia tej koszmarnej kwarantanny od zwykłego życia. 

Link to post
Share on other sites

Słuszna decyzja. Wszystkie eventy  są odwoływane i chyba najwcześniej można coś zdecydować za 3 mies znając aktualną sytuację. Natomiast, jeśli siedzicie w domu  możemy się spotkać wirtualnie w  War Thunder  lub World o f Warship.  Stoma padła w 100%  nikt z nas nie pracuje( takie zalecenia ) więc przymusowo w domu.

Edited by Vlad
Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to "Normandia 1944" - 25-26 września 2020 r., Karolew k. Łodzi
  • Domin007 locked this topic
  • Domin007 unlocked this topic
  • Domin007 unlocked, locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...