Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

shamoth czyli sprawdzają się moje luźne przemyślenia na ten temat i jednocześnie obalamy forumowe mity. To dobrze, zapewnienie dobrego spinu WYDAJE się łatwiejsze od dłuższego docisku bo mogę do tego wykorzystać customowy dystanser który wystrugam dremelkiem albo zaprzęgnę domownika z dyplomem technika dentystycznego do pomocy. Ten stwór rysuje okręgi bez cyrkla i w ogóle ma lepszą dokładność niż maszyna CNC ;)

 

To także są tylko moje luźne przemyślenia i inne podejście do tematu, niestety niepoparte praktyką z braku czasu. Eksperyment kompletnie zamknęło by jeszcze wewnętrzne wzdłużne ryflowanie lufy ;) Niestety w stalowych cholernie ciężkie do wykonania...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Obstawiam że dla chłopaków z Edgi nie ma rzeczy niemożliwych. Napiszę do nich w tej sprawie ale to może być sporo droższe od luf PDI i dużo trudniejsze w wykonaniu. Chociaż gdyby stosować wide bore i dobrze wycentrowany dystanser z kulkami ceramicznymi lub z innego wynalazku twardszego od stali to taki rowek sam by się wyrobił po czasie. Tak na szybko jeszcze wymyśliłem że nie byłoby trudne zrobienie wyciora taśmowego do polerowania lufy tylko z jednej strony. Pogadam z moim "projektantem/modelarzem" czy mógłby takie coś dla mnie sklecić.

 

Edit

PS. piszę o wide bore w pierwszej części posta bo ono stabilizuje kulkę w górnej części lufy, w standardowej precrurce kulka odbija się parę razy także nie uzyskałbym dobrego szlifu na kulkach ceramicznych.

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

Wam one nie puchną czy jak? Tylko ja takie trafiłem?

 

Póki co wszystkie wchodzą do testera.

 

Kupowałem z Azteko w styczniu. Trzymane w warunkach urągających godności bialych kulek, tj. stłoczone w kartonie koło puchnących rakiet.

 

Ogólnie to nie mają tej matowej powierzchni... a taki delikatny "mat" mają wszystkie co puchły - nawet te polerowane.... te guardery mają śliską, błyszczącą powierzchnię.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Owszem są błyszczące, ale nie przeszkadza im to blokować się w bbtesterze. Moje są z cytadeli, kupione końcem listopada i w grudniu.

 

Ja moje też kupiłem z cytadeli koło lutego tego roku. Wszystkie kulki przechodziły przez tester od mamucika i przechodzą do dzisiaj. Zostało mi około 200 szt.i co jakiś czas sobie sprawdzam na testerze. Zamówiłem te z allegro ... zobaczymy czy to te same co z cytadeli.

Link to post
Share on other sites

Mendi: Ja kupiłem w Cytadeli jak tylko puściłeś w tym wątku info o nich. Mój promyk nie uważa aby były za grube.

Może w Jarosławiu macie specyficzny klimat :icon_smile:.

Mojemu promykowi one też odpowiadają, niemniej jednak pdi ich nie chce.

Link to post
Share on other sites

Mojemu promykowi one też odpowiadają, niemniej jednak pdi ich nie chce.

 

Moje PDI bardzo je lubi i przepuszcza wszystkie :) dodam jeszcze, że te kulki to najlepsze jakie miałem. Latają naprawdę ładnie i zasięg 90-100m to nie problem dla nich. Sprężyna M210 jest dla nich za mocna i czasami potrafią zaszaleć ... ale przy 170/180 lecą idealnie i bez zawirowań.

Link to post
Share on other sites

Obstawiam że dla chłopaków z Edgi nie ma rzeczy niemożliwych. Napiszę do nich w tej sprawie ale to może być sporo droższe od luf PDI i dużo trudniejsze w wykonaniu. Chociaż gdyby stosować wide bore i dobrze wycentrowany dystanser z kulkami ceramicznymi lub z innego wynalazku twardszego od stali to taki rowek sam by się wyrobił po czasie. Tak na szybko jeszcze wymyśliłem że nie byłoby trudne zrobienie wyciora taśmowego do polerowania lufy tylko z jednej strony. Pogadam z moim "projektantem/modelarzem" czy mógłby takie coś dla mnie sklecić.

 

Edit

PS. piszę o wide bore w pierwszej części posta bo ono stabilizuje kulkę w górnej części lufy, w standardowej precrurce kulka odbija się parę razy także nie uzyskałbym dobrego szlifu na kulkach ceramicznych.

 

Troszkę robi się OT i pewnie zaraz ktoś przeniesie te przemyślenia do "eksperymentalny tjuning" ;)

Na upartego, widebore wystarczy równomiernie zgnieść aby uzyskać kształt pozwalający na toczenie się kulki po górnej krawędzi i powstanie poduszki na dole.

Link to post
Share on other sites

Moje PDI bardzo je lubi i przepuszcza wszystkie :icon_smile: dodam jeszcze, że te kulki to najlepsze jakie miałem. Latają naprawdę ładnie i zasięg 90-100m to nie problem dla nich. Sprężyna M210 jest dla nich za mocna i czasami potrafią zaszaleć ... ale przy 170/180 lecą idealnie i bez zawirowań.

 

Pozostaje jedynie cieszyć się Twoim szczęściem... mi z całego worka kulek zostało 80%.

Dajcie znać jak hulają te z allegro.

Link to post
Share on other sites

@you-dash

Paczka poszła, się zdziwisz... ;]

 

Zamówiłem białe guardery 0,36 z allegro i tu moje pytanie. Po jakim czasie niektórym osobą te kulki spuchły?

Ja mam je od końca listopada, a nie wchodzą w pdi od połowy marca.

 

Wczoraj otrzymałem od kumpla 600 sztuk guarderów 0,36g, właśnie tych z allegro. Przepuściłem je wieczorem przez bbtester z kawałka lufy edgi 5,99mm i na 600 sztuk jest odrzut 51 sztuk - nie są spuchnięte, tylko jajowate.

 

Przebrałem tez inne kulasy i popakowałem sobie to w woreczki po 150szt. Jak latają nowe guardery - sprawdzę sobie jak lać przestanie.

 

https://plus.google....272294508632466

Link to post
Share on other sites

Hej, dziś przepuściłem przez tester wszystkie kulki guardera jakie mam z 1400 szt. mam ok. 100 (1 bb loader i 9 poza) odrzutów.

 

Co do celności - na 98m trafiam w skrzynkę wielkości 1 x 1m. Dalej nie strzelam, bo mam mur i świadomość, że w warunkach naturalnych i tak oddam strzał z ok. 80m. Odległość stwierdzona przez pomiar geodety - to droga dojazdowa do posesji.

 

Latają w miarę powtarzalnie. Celowane po mech przyrządach celowniczych. Aczkolwiek warunki zbyt dobre - brak wiatru :icon_wink:. Jestem zaskoczony. Od 2 lat nigdy nie byłem tak zadowolony z kulek. Gdyby jeszcze były... o wagomiarze 0,43g... brałbym i po 80zł za tysiąc. Niestety są podatne na wiatr i to głowna wada. Niemniej w lesie i bezwietrzną pogodę... są mega.

 

Latają lepiej niż beton guardera, ... jedyne kulki, które mi lepiej latają to madbull z 2008 roku.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Czy ktoś jest w stanie zrobić taki tester z kilkoma przelotami i kanałami pod kątem na zamówienie?

 

Nie uda się, albo będzie piekielnie drogie. Mamutowy testerek to chyba jedyne dobre rozwiązanie - a o nim chyba nawet temat jest.

 

/jest: http://forum.wmasg.pl/topic/158419-tester-kulek/

Mendi

 

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumuję, ale użytkownikom precek promyka/ km-head starczyłby taki tester z lufy guardera. Oczywiście możecie również śledzić jak zamieszczamy informacje o wadliwych kulkach. Bo jak podajemy informację dla użytkowników PDI/EDGI to można śmiało przypuszczać, że użytkownicy innych luf precyzyjnych mają przed sobą jeszcze z miesiąc strzelania "felernymi" kulkami.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie uda się, albo będzie piekielnie drogie. Mamutowy testerek to chyba jedyne dobre rozwiązanie - a o nim chyba nawet temat jest.

 

/jest: http://forum.wmasg.pl/topic/158419-tester-kulek/

Mendi

 

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumuję, ale użytkownikom precek promyka/ km-head starczyłby taki tester z lufy guardera. Oczywiście możecie również śledzić jak zamieszczamy informacje o wadliwych kulkach. Bo jak podajemy informację dla użytkowników PDI/EDGI to można śmiało przypuszczać, że użytkownicy innych luf precyzyjnych mają przed sobą jeszcze z miesiąc strzelania "felernymi" kulkami.

 

Guarder nie robi precek ;)

Jak ktoś ma dostęp do tokarki to może się pokusić o cięcie promyka/pdi, edgi można w domu obrobić tylko paluchy bolą ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...