Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o obsłudze i produktach) #1


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie:

 

Które ładownice na granaty wybrać, jeśli zależy mi na zmieszczeniu

granatów airsoftowych robionych rolek od srajtaśmy? Pytanie dość

dziwne, bo pewnie pod tym kątem nikt nie szyje, ale może użytkownicy

coś doradzą. Do których granat tej wielkości będzie najlepiej pasował?

Dziękuj i pozdrawiam!

Gecko, ja osobiście używam małych kieszeni uniwersalnych. Wchodzą tam bez problemu dwa granaty. A komin chowam po prostu do środka. Na którejś z szczelanek :D możesz zobaczyć jak to wygląda.
Link to post
Share on other sites

Ja nosiłem te granaty w "ładownicach (kieszeniach?) na granat ręczny" Miwo.. Całkiem w porządku były, choć trochę głębokie. Pewnie trzeba by wepchnąć coś na dno, żeby górna część granatu wystawała nad krawędź. Ale generalnie było do przyjęcia.

Przypomnij sie na strzleance, to zobaczysz :)

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Planuję kupno modułowego pasa taktycznego - rozważam zakup PT-3 lub PT-4 (nie chcę pełnej kamizelki z uwagi na fakt, że w lecie można się ugotować - w szczególności na MilSimach).

 

Po tej preambule ;-) moje pytania:

1) Czy torba patrolowa - chlebak sprawdzi się w roli nadupnika? Czy inny produkt lepiej się nadaje pełnienia tej zaszczytnej funkcji?

2) Które wybrać taśmy 20 mm czy 25 mm? (wiem, że te które wolę; ale czy oprócz zagadnienia kompatybilności mają jakieś swoje plusy lub minusy - w szczególności czy prawdą jest, że wybór taśm 20 mm pozwala na większe skondensowanie kieszeni na mniejszej przestrzeni? ;-) ).

3) Zależy mi żeby nadupnik dobrze siedział tzn. nie podskakiwał w trakcie biegu + stanowił dobre oparcie dla ciężkiego plecaka. Czy zadania te będzie wystarczająco spełniał podpięty naPT-3, czy raczej zdecycdować się na szerszy PT-4?

4) Jeżeli chciałbym spiąć realcapy do Mki po 2 (główkami w tą samą stronę) - do których ładownic się zmieszczą? (o ile w ogóle).

 

Z góry ślicznie dziękuje za odpowiedź. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Jako że jest to temat o Miwo Lubliniec to proszę o podawanie odnośników do sprzętu ze strony Miwo Lubliniec ( www.miwomilitary.pl )a nie z tej drugiej. A teraz odpowiadam.

 

1. Tak

 

2. 25mm, rozmieszczenie kieszeni zależy od ich wielkości a nie od systemu mocowania. 25x37 jest systemem uniwersalnym - możesz używać swobodnie kieszeni amerykańskich lub innych.

 

3. PT-4 jest szerszy więc jest w sposób oczywisty stabilniejszą platformą do mocowanie większych kieszeni. Jeśli ma być noszony sam - jako podstawa oporządzenia to lepiej sprawdzi się niż PT-3 lub PT-2 (ten ostatni przeznaczony jest do noszenia raczej z kamizelkami jako 1 linia). Poproś tylko żeby szelki uniwersalne zostały podszyte siatką!

 

4. To zależy od rodzaju łącznika jakiego zamierzasz używać do tych magazynków (klips, taśma klejąca?)...

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Czyli jednak system molle.

 

Co do łącznika - to raczej mam zamiar połączyć je "na chama" - używam pociętej podkładki z korka pod kwiatki + taśma izolacyjna - tak żeby zachować minimalny niezbędny odstęp.

 

PS Co do linków faktycznie głupia sprawa. Nie wiem jakim cudem mi umknęło, że są dwie firmy MIWO (ale już poprawiłem).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jak bardzo różni się kolor "olive drab" od "zielonego", pomiędzy którymi należy wybrać zamawiając coś w cordurze? Czy ktoś z szanownych maniaków ma jakies części oporządzenia w tych kolorach, czy wszyscy biorą panterę jak leci? :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Catch, ten Wasz nowy plate carrier jest od wewnątrz podszyty siatką dystansową, czy jakąś zwykłą siatką? Na jakie wkłady jest przystosowany?

 

 

Korzystam z tego, że Catch zalogował się kiedyś na naszym firmowym komputerze i odpowiem:

myślę, że Catch22 nie powinien się wypowiadać w imieniu MIWO MILITARY Lubliniec, gdyż jak wczoraj powiedział: przechodzi na stronę zamawiających instytucji mundurowych i innych firm. Dlatego to ja odpowiem na pytanie: plate currier jest podszyty obydwiema siatkami - dystansową i konstrukcyjną dla wzmocnienia; jest przystosowany na standardowe wkłady - płyty ceramiczne dwuprofilowe lub jednoprofilowe 30x25cm, zamiast wkładu balistycznego wkładamy piankę.

 

Renata Michalik

MIWO MILITARY Lubliniec

www.miwomilitary.pl

Link to post
Share on other sites

Fakt, nie zwrocilem uwagi. Moze chodzi o to, ze kamizelka ta nie sluzy do przenoszenia plyt a do ich dostarczania w odpowiednie miejsce (Currier :P). A tak serio, to ja wciaz utrzymuje, ze to musi byc blad. Albo swiadomy zabieg majacy na celu zaznaczenie indywidualnosci MW

 

PS. Co do tego ze wiele firm uzywa i to nic nie znaczy, to jednak sie nie zgodze. W takim przypadku nazwa Plate Carrier bylaby tak samo zastrzezona dla jednej firmy jak np CIRAS.

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A sprawił sobie może już ktoś z szanownych maniaków tego plate carriera?

 

Aha i ciekawi mnie dlaczego (może moja zieloność w temacie poraża, ale jednak zaryzykuję) na przednim panelu jest nieparzysta liczba przeszyć? Pytam, bo wydaje mi sie to dziwne, bo dotychczas spotykałem się tylko z parzystą ich ilością - czy zostało to podyktowane jakimiś względami praktycznymi?

 

I czy ilość tych przeszyć jest taka sama w polskim, jak i amerykańskim systemie taśm?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...