Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też się zastanawiam nad pakietem, z tym, że do stockowego g36 jg (w niedalekiej przyszłości planuję wstawić sprężynę 120/130). Rof nie musi być specjalnie wysoki, fajnie by było jednak, gdyby był trochę większy niż na stockowej batce (8,4).

 

Mam dość ograniczony budżet i zastanawiam się nad:

-pelikanem ze starszej serii (w przypadku batki 7,4),

-ec power (nigdzie indziej nie widziałem tych akumulatorów)

- turnigy (7,4 lub 11,1).

 

Najchętniej wziąłbym ten pakiet ec power, bo po prostu podjechałbym do biurmaxu i zobaczył jak się sprawuje. Nie znalazłem jednak o nim prawie żadnych opinii (jedynie temat na angielskim forum, gdzie 1 osoba miała taki akumulator).

Edited by Soul reaper
Link to post
Share on other sites

No to jeszcze raz Wam d... yyy... głowe pozawracam! Znalazłem sklep, który okazało się mam na rzut beretem, więc mógłbym ich pomęczyc kolejnymi pytaniami ;-) No ale tam nie ma takiej ładowarki, za jaką się wcześniej rozglądałem. No ale znalazłem takie coś:

http://hobby-model.pl/sklep/product_info.p...age/368617.html

Baterie tej firmy są podobno dobre. Opłaca się panowie to ładoware?

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem turnigy 11,1V 2200 mAh 20C i muszę przyznać, że robi wrażenie. Chyba nawet za duże :) pomijając fakt, że do chwytu przedniego w g36 nie wchodzi (ale tego się spodziewałem) to rof jest ogromny. Reakcja na spust jest taka jak przy strzelaniu z napiętej sprężyny na 8,4.

Link to post
Share on other sites

Witam.

W jakimś innym temacie (chyba w dziale dla zielonych) ktoś polecił taką oto ładowareczkę: http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?...roducts_id=7861

Nigdzie nie znalazłem opinii o tym modelu, choć firma wydaje się być dobra. Czy ktoś ją posiada lub jest w stanie wypowiedzieć się o jej jakości? Czy lepiej kupić accuel 6 lub imax b6?

Drugie pytanko, to czy taki pakiet: http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?...roducts_id=4480 da radę z m150 na zębatkach DT i systemie magnum w m14? Chodzi przede wszystkim o reakcję na spust. Czy spadek napięcia przy strzale będzie zbyt duży i lepiej kupić coś z większą wydajnością prądową?

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

ładowarka jest nowoscia na polskim rynku wiec mał okto o niej Ci powie. Bawiłem sie nia jako pierwsza osoba w Polsce i jest bardzo prosta w uzytkowaniu. co do pakietów weź moze 35C któe są lepsze ( 2C prad łądowania) w tym pakiecie i tak będziesz miał poteżna wydajnośc prądową :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. Czy odczuję jakąś różnicę w reakcji na spust między tym pakietem 22C 3700mAh a 35C 2600mAh? (81A i 91A), czy też jedyną różnicą jest maksymalny prąd ładowania? Bo i tak nie planuję kupna ładowarki pozwalającej ładować prądem powyżej 3A, z resztą strzelam się maksymalnie raz na tydzień, duża pojemność baterii bardziej przyda mi się niż mały czas ładowania. No, chyba, że są jakieś LiPo 11,1V, 35C powiedzmy powyżej 3000 mAh w ludzkich cenach. Na razie jedyne, jakie znalazłem to Kokam za prawie 400zł, na które mnie nie stać.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

EDIT: wywalona część nie na temat.

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Ja się włączę dalej do wątku i spytam się ciebie seger, bo o lipo jeszcze troszkę mało wiem. Poszukuję pakietu mini 11.1v mam na myśli, tak jak 8.4v o poj 1500 jeżeli taki się znajdzie. Tylko na co zwracać uwagę, bo pakietow jest wiele, ja stawiam na mojej liście kokama, ale może są wydajniejsze pakiety. Obecnie mam silnik JG z na neodymach, niestety to nie jest GE M42, taki byl na foto w azteko, ale dostałem wersję chaoli micro motor machinery. Na 7.4v daje radę z m125 singiel dobry, auto też, ale dla mnie coś jakoś wolno. Gustuję w rofie 900 i delikatnie wyższym, ale żeby to nie byla kosiara, dlatego szukam pakietu 11.1v który mi nie zajedzie GB w sumie mam tłok MB, więc raczej go nie zmieli. Mój obecny pakiet 7.4v bez balancera się trzyma perfekcyjnie w ogóle nie rozjeżdza się, sprawdzam napięcia regularnie miernikiem. Ładowarka to badziew lipo charger 4 graupnera, ale jakoś narazie nie zamierzam zmieniąc na nowszy model coś mnie bardziej do nowych gnatów ciągnie a potem problem z zasilaniem.

Link to post
Share on other sites

No ja takiego nie chcę, a frajerfoxa nie będę brał, bo szybko się rozjedzie i jeszce spuchnie mi w kolbie. Zaciekawiły mnie pakiety G2 od pelikana, pasowały by mi, zresztą może poszukam jakiegoś 7.4v tylko mocniejszego, bo kokam chyba taki nie jest. Nie będę się znowu w nimhy pakował to bez sensu. W porównaniu do 9.6v niewiele zyskam rofa i w dodatku takie aku padnie mi 2x szybciej niż lipo tej samej pojemnośći. Po prostu moja replika ze springiem elementa i silnikiem jg jest dość wolna i jakoś niemogę się z tym pogodzić, no mając AUG'a z orfem prawie 1000 to można to odczuć. Zakochalem się w tym rofie, ale chyba zrezygnuję, bo zajadę już 3-cie GB v2. Małe OT, springi Elementa są takie sztywne? Montowalem guardera, systemę, ale elementy są jakieś sztywne, albo mam po prostu takie wrażenie.

Link to post
Share on other sites

Ok Panowie... przeczytałem to całe bagno na temat lipo i lepiej by było gdybym wykorzystał ten czas na puszkę z piwem :P Jest tu kilku fachowców więc zapytam się w prost. Posiadam replikę na sprężynie M120 i stock'owym silniku King Arms. Chcę kupić baterię lipo która wejdzie mi do prowadnicy kolby. Znalazłem takie coś (Akumulator Li-Po 11,1V 1050mAh 20C [short/Pipe] GE Power): http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=4101 ... powiedzcie mi chłopaki czy to pociągnie mój zestaw i będzie spokojnie pracować, bo chcę w końcu kupić jakąś elektrownie do mojej M(4)rtyny...

Link to post
Share on other sites

Tak wiem że powinienem szukać w innym dziale ale Ty seger porostu znasz się na tym a ja nie mam pojęcia jaki ma być prąd ładowania, czy jakieś inne magiczne właściwości tych akumulatorów i ładowarek, dlatego pytam. Na tym forum jest ogromny bajzel i znalezienie satysfakcjonującej odpowiedzi zajmuje nie raz cały dzień. Więc jeżeli mógłbyś podać jakieś modele itp to ułatwiłbyś mi i innym poszukującym życie i oszczędził na naszym zdrowiu psychicznym ;D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...