Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o obsłudze i produktach) #1


Recommended Posts

...a jaki problem. jeszcze nikogo kto od nas chciał troki nie odesłaliśmy z kwitkiem. Nie mamy ich w ofercie sklepu internetowego, bo co klient to troki mają być innej długości...

 

Mam małe głupie pytanie czy kolory Khaki i OLIV-DRAB/OLIV bardzo różnią się od siebie?

 

 

Dla jednych to bardzo a dla innych nie. Rzecz gustu i sposobu postrzegania świata kolorów...

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...a i ten luty to nic pewnego... Taki od listopada mamy urodzaj na zamówienia, że nie możemy się przeprowadzić do nowej siedziby, bo wymagałoby to zaprzestania produkcji na kilka dni.

Za to następnym naszym krokiem, po przeprowadzce, będą nowe maszyny produkcyjne i szycie na najwyższym poziomie światowym.

Do końca przyszłego tygodnia powstaną dwa modele kombinezonów (jeden: prosty i tańszy, a drugi: taki full wypas wg. pobożnych życzeń naszych kolegów i współpracowników). W przyszłym tygodniu przez sklep internetowy będzie można również zamówić tzw. ubranie kamuflujące dla strzelca wyborowego (zwane maschałatem lub kamuflakiem ).

Jak się ktoś zastanawia czy ma kupować wyposażenie z cordury zielonej czy oliv drab to uprzejmie informuję, iż zależeć to powinno od preferowanej linii kolorystycznej na najbliższy sezon (hihihi). Rzecz gustu i podjęcia męskiej decyzji. W celu wizualizacji indywidualnej wyposażenia podaję różnice: zielony jest jak :mrgreen: , oliv drab to : :poddanie:

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Plamiak to kamuflaż używany do nie dawna przez antyterrorystów tzw. "biały/śnieżny/metro flecktarn"

 

Dzięki za wiedzę. Jak nam się uda kupić odpowiednia tkaninę to nie ma sprawy.

 

Dobrze przeczytałem? Planowane są kombinezony w wz.93? Jak tak to będę co jakiś czas przypatrywał się temacikowi... bo już jakiś czas szukam czegoś sensownego ale raczej nic nie znalazłem.

 

Pozdrawiam.

 

Kombinezony w polskiej panterze leśnej będą jako pierwsze.

 

Żadnych szkicy ani zdjęć prototypów nie będzie ani na tym ani na innym forum. Jeżeli modele kombinezonów zostaną dopracowane i sprawdzone to szyjemy i sprzedajemy. Szkice i rysunki to tajemnica producencka. W końcu jak się komuś podobać nie będzie to nie ma obowiązku kupowania....

 

Ciekawy jestem jeszcze ceny, ale chyba się skuszę. Z jakiego materiału będą szyte kombinezony?

 

P.S.: Super by było,, jakby w ofercie były granatowe... jak w AT :D

 

Na pewno z rip stopu, ale przewidujemy szycie kombinezonów również z tej samej tkaniny, której używa się do szycia mundurów policyjnych, o co nas już bardzo prosili nasi koledzy z AT. Jak się znajdą chętni na pomarańczowe czy różowe to też może być. Cena w głównej mierze zależeć będzie od rodzaju zastosowanej tkaniny. Jeżeli mundury z rip stopu kosztują u nas tylko 260 zł, a na kombinezon wychodzi mniej tkaniny niż na mundur to najprawdopodobniej cena będzie niższa. Rip stop jest drogi, a tkanina na mundury policyjne tania, więc pewnie kombinezony z niej będą tańsze niż z rip stopu. Granatowe też będą.

 

http://www.miwomilitary.pl/?p=img.pM.418

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Dwa szybkie pytania:

 

1. Cena aby na pewno prawidłowa? 1830,00zł? Bo jeśli tak... ja rozumiem, że dobry materiał kosztuje, ale to jest cena przenosząca mój budżet o cały rząd wielkości.

 

2. Te szarobrazowe płaty na dolnej stronie przedramion, nogach, brzuchu i plecach - co to jest i do czego służy? Może właśnie popisałem się ignorancją, ale czegoś podobnego jeszcze ani w mundurze, ani w maskałacie nie widziałem.

 

BTW, na zdjęciach jest cos, co wygląda mi na duńskie kamo M84, a w opisie jest, że Miwo robi toto we wz.93...

 

:)

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

To szarobrązowe to cordura. Jeżeli nie widziałeś tego wcześniej na żadnym maschałacie, to znaczy, że nigdy nie widziałeś dobrego... ;-) A do czego to służy? Wciel się w rolę snajpera, albo strzelca wyborowego. Leż lub czołgaj się po ziemi kilka godzin, a niech ta ziemia będzie jeszcze mokra... Prawdopodobnie (bo tak jest w tych lepszych ghillie) pod cordurą znajduje się jakaś miękka pianka.

A co do ceny... To musi być błąd!

Link to post
Share on other sites

No właśnie porównałem. Większość tych naprawdę dobrych, kosztuję w granicach 1000zł. A tu mamy dwa razy tyle... Z tego co mi wiadomo cena rynkowa ghillie'ego, które ostatnio zostało zakupione do naszej spec jednostki, to ok. 1000zł, a myślę, że tam idą rzeczy na poziomie.

 

Przykładowo, ghillie (GhillieSkins Mamba Suit) firmy Tactical Concealment kosztuje w granicach 450$, a jest to produkt na naprawdę wysokim poziomie.

Edited by cavtan
Link to post
Share on other sites

Cavtan - dzięki za wyjaśnienia. Na maschałatach, przyznaję bez bicia, się nie znam - widziałem pare radzieckich / rosyjskich. Może faktycznie nie były dobre...

Natomiast zdziwiłem się, że jest to sprzęt dedykowany wyłacznie dla snajperów.

 

Co do ceny - poczekamy, co p.Renata powie.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, ale to nazywa się agresywna polityka cenowa - "w Polsce nigdzie sobie czegoś takiego nie kupią, a ściągnięcie czegoś takiego ze stanów i tak wyjdzie im drogo, więc walnijmy jakąś dużą cenę". No cóż, brak konkurencji oznacza wysokie ceny. Aczkolwiek gdyby zależało mi na czymś porządnym, nie na zabawce dla niedzielnego komandosa, myślę, że skusiłbym się na produkt za taką cenę...

Link to post
Share on other sites

Albo zrobił we własnym zakresie. Cavtan... ile materiały kosztują wiesz, ile roboty to zabiera wiesz. Bez ryzyka i od "urodzenia" znasz słabe punkty własnego sprzętu. Reszta to pieprzenie i zysk. Oczywiście mówimy o wojskowych - żeby nie było wątpliwości, zresztą oni też to wiedzą.

Link to post
Share on other sites

GRSW_Szreder, dzięki za korektę.

 

Należy wam się trochę wyjaśnień. Zacznijmy od początku: nasz strój maskujący składa się ze spodni, bluzy, kapelusza z woalką i peleryny (nie ma jej jeszcze na zdjęciach). Na wszystkich częściach naszywaliśmy i bardzo mocno mocowaliśmy linki spadochronowe (kto kupował linkę ten wie ile ta przyjemność kosztuje). Dodatkowo dla osłony niektórych części ciała zrobiliśmy kieszenie z cordury z pianką (pianki w zestawie z maschałatem). Cavtan, masz całkowitą rację, właśnie z takich powodów nasz ghillie wygląda tak jak wygląda. Każdy jego fragmencik zatwierdzali policyjni strzelcy wyborowi i to właśnie oni je u nas zakupili.

 

Zgadzam się, ale to nazywa się agresywna polityka cenowa - "w Polsce nigdzie sobie czegoś takiego nie kupią, a ściągnięcie czegoś takiego ze stanów i tak wyjdzie im drogo, więc walnijmy jakąś dużą cenę". No cóż, brak konkurencji oznacza wysokie ceny. Aczkolwiek gdyby zależało mi na czymś porządnym, nie na zabawce dla niedzielnego komandosa, myślę, że skusiłbym się na produkt za taką cenę...

 

Hihihi ! To faktycznie nie jest "zabawka dla niedzielnego komandosa". Dla "niedzielnych" zrobimy wersję uproszczoną a zatem tańszą. Jeżeli natomiast chodzi o cenę to została ona wyliczona na podstawie kosztów materiałów i kosztów procesu szycia i montażu (samo opalenie zakończeń nici w maschałacie zajmuje kilka godzin, a to najprostsza rzecz jaką się robi) plus podatek VAT. Jak nasze krawcowe się nauczą szybciej je szyć to cenę obniżymy. Jeżeli natomiast chodzi o "agresywną politykę cenową" to łatwo sobie tak pisać jak nie ma się zielonego pojęcia o tym w jaki sposób taki maschałat powstaje...

 

Stare przysłowie pszczół mówi: "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził".

Link to post
Share on other sites

Na początek tak off topowo

Stare przysłowie pszczół mówi: "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził".

Owszem sie narodził ale i to go ludzie ukrzyżowali. :lol:

 

A teraz na serio mam pytanie odnośnie przeprowadzki i nowych maszyn. Na dniach planuje zakupic troche sprzetu, i nie wiem czy mam sie wstrzymać z kupnem na rzecz nowych maszyn. Czy wpłynie to zdecydowanie na jakość sprzętu? Nie wiem czy to nie jest banalne pytanie, ale tak mnie to nurtuje.

Edited by shellshock
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...