Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co z tym HP ? Banować, zakazać, dopuszczać ?


Recommended Posts

Nie tylko Krauzak ma zakaz hp ale też inni org. Parę dużych imprez upadło wcześniej przez użytkowników hp. Ciągle spiny były. Większość uważa że jak ma sprzęt za 4tys to musi wygrać za wszelką cenę i tu jest problem. Wszystkie wasze wypowiedzi to klienci Maćka lub jego koledzy.

Wypowiedzi innych są kasowane.

Nie ma sensu tego ciągnąć. Org ma swoje zasady i tyle. Przecież każdy może org coś i zaprosić wszystkich. Tylko czemu użytkownicy hp chcą na siłę się wbijać na imprezy a sami nic nie org?

Bo pomimo wieku 18+ graczy i tak org bierze na siebie cywilną odpowiedzialność za reszte. Takie prawo. I tu rozwiązanie problemu.

Tylko czemu jeden z kolegów obraża wszystkich serwisantów aeg twierdząc że źle to robią kiedy Spajda robi wszystko cacy. Niefajne.

A już twierdzenie że 400 aeg i 400 hp to to samo. No rewelacja.

Krauzak dobrze pisał. W hp przy ładowaniu cięższych kulek nieznacznie spadnie fps w porównaniu do aeg. Inny rodzaj zasilania.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie chcą to nie chcą, na ch$& drążyć temat?

Dla lobby HP padło rozwiązanie - róbcie swoje imprezy. Nikogo do niczego nie zmusicie płacząc na wmasg.pl, że wydaliście 4k na reple i nie dają Wam postrzelać. Z drugiej strony nikt Wam nie zakaże organizacji imprezy z HP dopuszczonym.

 

Temat jest bez sensu.

 

 

Edit:

 

I w 100% zgadzam się z opinią kolegi siema , że wzrost terminatorki idzie wprost proporcjonalnie z ilością wydanej kasy na replikę i szpej-uczciwe wyjątki tylko potwierdzają regułę.Jest to tendencja ,którą obserwuję od lat. Duża część graczy w najdroższych mundurach i z najdroższymi replikami ma sporą tendencję do nieprzyznawania się (jakaś magiczna aura greenzona od Leo?).Bo przecież szczeniak z cymką we flecku nie mógł mnie trafić szybciej niż ja , uberpro commando z Valkenem w greenzonie od Leo.

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

a slyszales o daytonie?

 

i argument o odrzucie upadl....

 

Tak słyszałem, ale nie rozmawiamy o gbb tylko systemach polarstaropodobnych opartych o elektrozawory.

 

Ja nie mam problemów z mocą replik, ale jak ktoś chce wprowadzać ograniczenia to mógłby przyjąć miarę w joulach jako ograniczenie, z drugiej strony wszędzie da się oszukiwać, to jest czynnik ludzki. Nigdy nie miałem problemu z ludźmi używającymi HP, ale podtrzymuje, jak organizator nie chce ludzi z gaziakami to nie. Jak jest klamka party a ja mam aega to nie idę i tyle...

 

Edit: Ktoś tam wspominał, że należy uświadamiać, no tak, ale należy też szanować cudze zdanie i kropka. EOT.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Tak słyszałem, ale nie rozmawiamy o gbb tylko systemach polarstaropodobnych opartych o elektrozawory.

 

rozmawiamy o HPA - tak sie sklada ze daytona to nie GBB tylko HPA i dlatego ten temat mnie dotyczy.

 

jezeli HPA w polsce to systemy oparte tylko na elektrozaworach i mancraft to ... w sumie nie wiem jak to skomentowac nawet.

 

ogolnie nie dociera do mnie problem. kazdy regularor da sie zaplombowac. ktos odwali kiche i zlamie plambe - out.

 

PROBLEMEM SA GRACZE-OSZUSCI/DEBILE a nie system. Pamietajcie prosze o tym...

 

Mam nadzieje ze jednak hejt i brak zrozumienia systemu HPA nie utwierdzi sie na stale - najgorsze co nam potrzeba to plotka ktora zagniezdzi sie w glowach ze HPA to zabija.

 

a komenatarz ze kasa = terminatorka oraz mus wygranej - zenada. chyba trzeba miec niezle kompleksy aby nie zrozumiec ze po pewnym czasie aeg wkurwia i czlowiek szuka czegos lepszego.

 

Nie przepadam za elektrozaworami ale nie oznacza ze to jest beeee... spotkalem wystarczajaco duzo debili z cynami

Edited by Maro
Link to post
Share on other sites

Nie tylko Krauzak ma zakaz hp ale też inni org. Parę dużych imprez upadło wcześniej przez użytkowników hp. Ciągle spiny były.

A przez użytkowników AEG to imprezy nie upadają?

Większość uważa że jak ma sprzęt za 4tys to musi wygrać za wszelką cenę i tu jest problem.

 

Rzeczywiście, takie zjawisko jak najbardziej występuje. Szkoda tylko, że jest całkowicie niezależne od źródła zasilania repliki.

Burak z HP i burak z AEG to ciągle ten sam burak. Trzeba usuwać buraków, a nie ich repliki.

Wszystkie wasze wypowiedzi to klienci Maćka lub jego koledzy.

Wypowiedzi innych są kasowane.

Kłamstwo ma bardzo krótkie nogi:

http://imgur.com/a/ZF9vB

A Spajdę raz widziałem na oczy na jakiejś imprezie i to by było na tyle.

Nie ma sensu tego ciągnąć. Org ma swoje zasady i tyle.

A może w końcu ludzie zmądrzeją i przestaną wynajdywać kolejne chochoły odpowiedzialne wg nich za upadek ersoftu, tylko wezmą się za prawdziwą przyczynę problemu, czyli konkretne jednostki?

Przecież każdy może org coś i zaprosić wszystkich. Tylko czemu użytkownicy hp chcą na siłę się wbijać na imprezy a sami nic nie org?

Nie jestem użytkownikiem HP, ale zwyczajnie denerwuje mnie bezsensowne dzielenie środowiska i wszelkiego rodzaju szamanizm i ciemnota. Temu nie opowiada HP, tamtemu snajperzy, kolejnemu RAMy, a następny ma ból dupy o Systemę. Cóż, mają prawo, a my mamy prawo się na to oburzać.

A już twierdzenie że 400 aeg i 400 hp to to samo. No rewelacja.

Krauzak dobrze pisał. W hp przy ładowaniu cięższych kulek nieznacznie spadnie fps w porównaniu do aeg. Inny rodzaj zasilania.

Rozwiązaniem tego problemu są wspominanane tutaj już kilkukrotnie limity w J, zresztą AEG też można poskładać w taki sposób, by uzyskać zbliżony efekt.

Link to post
Share on other sites

Na SNAFU operation Charlie HP jest dopuszczone pod pewnymi warunkami i mam nadzieję że te rozwiązania będą się popularyzowały w środowisku.

 

Po pierwsze ograniczenia dotyczą energii a nie fps

Po drugie regulator jest plombowany plombą o niepowtarzalnym numerze wpisanym na listę uczestników

Po trzecie jest ograniczenie do 20k/s, chore ROF to takie same zagrożenie jak chore energie

I po czwarte za złamanie w.w. jest dożywotni ban na imprezę

Link to post
Share on other sites

Minigun-om na SNAFU mówimy zdecydowane Nie

Zasady mają zrównywać, w granicach rozsądku oczywiście.

 

Ale jeżeli okaże się na wyrywkowych kontrolach że gracze podmieniają sprężyny, zawory i inne wałki to zaczniemy plombować wszystkich jak leci. A i od bana nie będzie odwołania. Na SNAFU jest ponad 15 orgów + arbitrzy. Oszusci będa mieli mega pod górę.

 

Licze tez że nasz ban będzie honorowany poza SNAFU

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie lubię grać z ludźmi co mają HP, bo przerażają mnie takie filmiki: https://youtube.com/...h?v=nHnU9w3ELl0 No ale jak na oficjalnych imprezach plombują to nie ma problemu.

 

Nie demonizuj. Wystarczy sprawdzić repliki z HP przed strzelanką, reduktory zaplombować, tych z zbyt chorymi FPSami i/lub ROFem poprosić o zmianę ustawień albo kulturalne opuszczenie miejsca spotkania. Skoro gościa z filmiku dopuszczono do strzelania, to winę za jakiekolwiek niedogodności z tym związane ponosi organizator.

 

Ja osobiście jestem za sprawdzaniem każdej osoby nowej w danym środowisku, bez względu na to, czy ma AEG czy HP. Poza tym należy przeprowadzać wyrywkowe kontrole, ponieważ ustawienia obu w/w mogą się zmieniać ze strzelanki na strzelankę.

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

HM dla mnie taka dyskusja o wyższości replik HP nas Aegami to dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Jeśli ktoś ma ochotę biegać z repliką HP to proszę bardzo, ja raz spróbowałem i mi nie podpasowało.

Znam gości ze swojego środowiska którzy w Aegi wpakowali o wiele większą kasę aniżeli HPA, każdy sobie wybiera co chce i tyle, ja mając w ręku elektryka wcale nie czuje się gorszy od gościa trzymającego w ręku replikę z HPA.

Jest takie powiedzenie w naszym środowisku, NIE WAŻNE ŻE CYMA, WAŻNE KTO TRZYMA, znam takiego jednego z Cymą który w lesie ściąga ludków z replikami E&L czy PTW i robi to bez najmniejszego problemu.

Link to post
Share on other sites

Cześć organizatorów znalazła jeszcze prostsze rozwiązanie - nie dopuszczać HP/Mancraftów/Innych konwersji na strzelanki - także rozwiązuje to problem.

 

Ostatnio składałem facetowi DMRa na 650FPS. Zablokowałem mu full auto. Później słyszałem, że to PRZEZE MNIE ktoś tam dostał po twarzy. Fajnie, tylko dlaczego ja mam odpowiadać za kogoś? Był to AEG. Ciekawe, c'nie? Myślałeś, że takie rzeczy robią tylko ludzie z HP? Ciekawy tok myślenia.

 

 

"Zbanujmy broń, bo zabija".

Link to post
Share on other sites

To jest mimo wszystko najświętsze prawo organizatora by dopuszczać/banować co mu się podoba. Sam jestem użytkownikiem HP, co nie zmienia faktu, zazwyczaj jak jest impreza, nawet zwykłe My tu Wy tam, organizator zaznacza brak możliwości użycia systemu HP, zadaje pytanie dlaczego. Jak mi podaje odpowiednie powody "większość ludzi się boi", "ludzie słyszeli wiele mitów" to jest wporządku, nie jadę na siłę. ALE jak org odpowiada "BO NIE I WAL SIE" "NIE CHCE SIE MNIE TEGO PILNOWAC" to to jest kupa nie organizator ;) Ograniczenia energi kulki w J? świetna sprawa, pod warunkiem, że ograniczenie będzie też dotyczyło AEG'ów, jedną impreze już miałem, gdzie ograniczono gaziarzom moc w fps do 350@0.2g, gdzie aegi miały grubo powyżej 550@0.2g, co wiadomo, dużo wyższą energie kinetyczną.

 

Terminatorzenie nie jest uzależnione od systemu napędu repliki, a od czystego buractwa danego jegomościa. Możesz mieć pompke AGM i terminatorzyć okrutnie, możesz miec na plecach 3 PTW, HP i epickiego AEG'a, kamze Eagle'a/Cryye a i tak wciąż buraczyć i terminatorzyć.

 

Poczekajmy na nową technologie w ASG, napęd kinetyczny? cholera wie, będzie gównoburza i banowanie bo tak i już :) Czas złożyć wykoksanego awaryjnego AEG'a z rofem 30+, w końcu 30+ w aegu jest ok, 25 w HP to juz zabija i jest sie nienormalnym.

Link to post
Share on other sites

Proponuję aby weszło w życie na wszystkich imprezach ograniczenia replik w J nie zależnie od posiadanego systemu !

 

Zobaczymy kto więcej będzie marudził ! Ten kto ma AEGa czy ten kto ma HP. Podejrzewam że frekwencja spadnie bo ludziom posiadającym AEG nie będzie się chciało koło tych replik zrobić aby być w ograniczeniu ! A czemu tak napisałem ? Bo to głównie ludzi posiadający AEGi robią tą sztuczną nagonkę bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w ASG.

 

Zaznaczam że wątkiem jest głównie znalezienie konsensusu dla wszystkich, ale zaznaczam że nie chodzi tu o stwierdzenie "zakaz HP bo tak i ch..." lub "nie chce mi się jako orgowi sprawdzać co wy tam macie bo to nie moje zadania lub bo mi się nie chce".

 

Bądźcie choć odrobinę poważni ludzie.

Czasy inkwizycji już dawno minęły!

Link to post
Share on other sites

1. Organizator ma święte prawo wprowadzać swoje zasady. Jak się Tobie (czytelniku, nie piszę do konkretnej osoby, a do ogółu) nie podobają to nie idź. Chcesz iść na imprezę bez HP - znajdź taką gdzie jest ban na HP lub zorganizuj samemu. Chcesz iść na taką z HP - znajdź taką gdzie bana nie ma lub zorganizuj;

2. to nie repliki robią krzywdę - tak jak to nie penisy gwałcą tylko gwałciciele. Nie kradną ręce, a złodzieje. Nikt przecież nie postuluje obcięcia wszystkim facetom nabiału, bo jeden na ileśtam tysięcy jest gwałcicielem. Dlatego też nie ma sensu eliminować z góry jakiś replik (aczkolwiek trzeba pamiętać o świętym prawie organizatora);

3. krzywdę robią debile lub wypadki. O ile tych drugich się nie uniknie tak tych pierwszych można wyeliminować, ale trzeba chcieć, a nie odpuszczać. Gość przywalił Ci z miliona fps z pół metra? To mu od razu powiedz, że źle się zachował, zapytaj o ksywę, poinformuj organizatora, a nie po miesiącu spuszczasz się na forum, że "jakiś debil w woodlandzie mi zrobił kuku i już więcej nie pojadę na ten zlot, bo jest niebezpieczny". Po miesiącu ustalenie tożsamości debila może być problematyczne, a jakby sprawę rozwiązać na gorąco to może skończyłoby się na wywaleniem gościa z imprezy (w trakcie jej trwania) i uratowaniu czyjegoś tyłka przed bólem, a nawet jak się nikogo nie uratuje to przynajmniej debil będzie miał za swoje.

Link to post
Share on other sites

A czemu tylko HP, a nie AEGów i sprężyn? Posiadając wiertarkę z QSC wystarczy wskoczyć na chwilę w rabarbar i zmienić sprężynę. W takim SWD sprężynowym, również potrzeba niewiele czasu na rozkręcenie wierzchu i wzmocnienie giwery. Albo pilnować wszystkich, albo nikogo. Osobiście nie znam użytkownika HP będącego debilem, czego nie mogę powiedzieć o kilku użytkownikach innych systemów.

Link to post
Share on other sites

Myśle że najlepszą opcją było by stworzenie porozumienia organizatorów. Sprawdzać wszystkie repliki niezależnie od systemu napędowego i zabezpieczać przez naklejenie plomby w miejscu które pozwala na wzmocnienie mocy... W terenie arbiter i wyrywkowa kontrola.. Naklejki nie są drogie;) oczywiscie pewne limity mocy... Wydaje mi sie ze wtedy wilk bedzie syty i owca cała;)

Link to post
Share on other sites

O rzesz! Taka gorąca dyskusja i jej nie zauważyłem ? Zostawić was tylko na chwilę no ! ;)

 

A serio to sporo osób tu myśli zdroworozsądkowo.

Każdy szanujący się org/mod/admin chronuje KAŻDĄ replikę która pojawia się na polu, w niektórych przypadkach plombuje.

Niema żadnego znaczenia czy to jest AEG/SPRING/HPA.

W ten sposób unika się jakichkolwiek kwasów, niejasności, problemów.

 

Osoby które banują repliki HPA tylko dlatego ze to jest HPA wykazują się zwyczajną ignorancją w temacie i tyle. Niema żadnego uzasadnienia takiego działania. Takim "Orgom" należy tak samo przeciwdziałać jak każdemu oszukującemu na polu ASG. Zamieszczać informację na portalu WMASG o imprezie i okolicy oraz "Orgu" niedopuszczającym repliki HPA. Może opinia publiczna zmieni mu sposób myślenia na normalny.

 

W okolicach Wawy ustalono pomiar Energii a nie FPSów dla replik ASG, który wygląda o tak:

 

Repliki CQB max 1,14J

Replika szturmowa max 1,88J

Replika singiel max 3,34J

 

W zasadzie niczym to się nie różni od pomiaru w FPSach ale umożliwia mierzenie repliki na kulkach właściciela co sporo ułatwia sprawę. Pomocna jest o ta tabelka.

 

http://weekend-warriors.pl/download/file.php?id=1332

Link to post
Share on other sites

Kto ustalił w okolicach W-wy takie zasady? Jakoś wychodzi, ze na 0,25 mogę mieć tylko 400 fps w szturmówce .

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Doprecyzuję bo chyba zasiałem troszku zamętu. Takie zasady mierzenia w J zamiast FPS obowiązują na strzelankach Weekend Warriors.

 

Takie same zasady z tego co widzę wprowadził Grey na CAMP Snafu. Spodziewam się że to bardzo szybko rozprzestrzeni się na większość zabaw ASG organizowanych w Polsce ze względu na praktyczność tego rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

W przypadku replik o napędzie gazowym przy zmianie na cięższe kulki zmieni się (wzrośnie) również energia, bo w przypadku tego napędu wpływ wagi kulek na prędkość wylotową jest mniejszy niż w elektrykach i sprężyniakach i wydaje mi się, że mareq'owi chodziło właśnie o to.

Co nie zmienia faktu, że różnice będą znikome, a my niestety znów powracamy do tematu szybkiej wymiany sprężyn / odkręcanych reduktorów i innych zagadnień technicznych zamiast izolować ze środowiska debili i oszustów.

Link to post
Share on other sites

W przypadku replik o napędzie gazowym przy zmianie na cięższe kulki zmieni się (wzrośnie) również energia, bo w przypadku tego napędu wpływ wagi kulek na prędkość wylotową jest mniejszy niż w elektrykach i sprężyniakach i wydaje mi się, że mareq'owi chodziło właśnie o to.

Co nie zmienia faktu, że różnice będą znikome, a my niestety znów powracamy do tematu szybkiej wymiany sprężyn / odkręcanych reduktorów i innych zagadnień technicznych zamiast izolować ze środowiska debili i oszustów.

 

Różnice na poziomie 50% trudno nazwać znikomymi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...